Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 17:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 wrz 2021, o 12:47 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 wrz 2021
Posty: 1
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 0

Witajcie
Instalowałem właśnie Eclipse 2021-09 i uruchomił się bez zainstalowanej Javy w systemie. Okazało się, że w katalogu Plugins znajduje się podkatalog z niezbędnymi plikami środowiska jre.

Takie info od początkującego na przywitanie :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2021, o 14:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2013
Posty: 485
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 9

No dobrze to teraz czas na mirka i nowy poradnik do eclipsa ;) 2021

_________________
Ucz się ucz ,bo po to tutaj jesteś...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2021, o 17:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Może nie posiada Javę ale posiada Open JDK z Javy ;) i to wystarcza - dlatego wszystkie stare eclipsy niech lecą do śmietnika ;) A ja właśnie zanim otworzyłem forum dzisiaj to skończyłem kręcić lekcję ze stawianiem środowiska dla ESP8266 do Kursu ESP i właśnie O TYM mówiłem ;) o tym że nowe eclipsiki mają już wsio co trzeba ;) będzie mniej problemów

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2021, o 10:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

mirekk36 napisał(a):
dlatego wszystkie stare eclipsy niech lecą do śmietnika
Mirku, spróbuj uruchomić nowego eclipse'a na 32-bitowym systemie na 32-bitowym sprzęcie.
Najnowszy działający zestaw eclipse-java to eclipse 2018-09 i java 8u41. Nowsze są tylko na 64-bity



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2021, o 17:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Marhef napisał(a):
Mirku, spróbuj uruchomić nowego eclipse'a na 32-bitowym systemie na 32-bitowym sprzęcie.

Ale po co mam próbować - nie możesz napisać o co chodzi ? Ja niestety nie mam aż tyle czasu żeby szukać jakiegoś kompa albo stawiać windę starą 32-bitową. Mam tylko 64-bitowe wszędzie - nawet na starych kompach i tylko win10

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 wrz 2021, o 10:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Odniosłem się do Twojej wypowiedzi, że starsze eclipse mogą lecieć do kosza.
Dla mnie (i obstawiam, że dla wielu innych użytkowników), którzy używają jeszcze starszych komputerów, te starsze wersje eclipse'a są potrzebne.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 wrz 2021, o 12:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Marhef napisał(a):
Odniosłem się do Twojej wypowiedzi, że starsze eclipse mogą lecieć do kosza.

No to ok nie próbowałem ale sugerujesz, że nie uruchamiają się na 32-bitowym windowsie ? (To teraz ja zapytam - sprawdzałeś to? bo aż nie chce mi się w to wierzyć)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 wrz 2021, o 15:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2019
Posty: 147
Pomógł: 37

W tej chwili wiele narzędzi od dawna nie ma 32 biotwych wersji a nawet jak jeszcze są to za chwilę ich nie będzie. Tak więc zmienić komputer a nie ma marnować czas na szroty.

_________________
Think for yourself and question authority.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 wrz 2021, o 15:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

Poczekej fofex. 32 bitowce znikną tak pryndko jak znikły 8-mio bitowce typu Spectrum, Atari, Commodore itp. No ale 8-mki AVR bydom chyba zawsze. Te do nauki programowanio w "C", to są chyba nojlepsze.
Przynojmni na początek. Pozdrawiom.

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 wrz 2021, o 18:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2016
Posty: 102
Pomógł: 1

- mam eclipse wersja 2021-09 zainstalowane na win 10 32 bit ale ja mam windowsa na partycji VHD
- nie mam avr aby sprawdzić kompilacje, mam wszystko ustawione pod esp8266, czekam na poradniki co z tym fantem dalej.
- największy problem miałem z wgraniem MinGW w trybie run as administrator ale poszło
- kiedy powstanie dział ESP8266/ESP32 ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2021, o 11:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

mirekk36 napisał(a):
sugerujesz, że nie uruchamiają się na 32-bitowym windowsie
Tak, wyświetla się komunikat:
Obrazek
Nie sugeruj się ścieżką dostępu, bezpośrednio na C:\ jest dokładnie tak samo.
fofex napisał(a):
Tak więc zmienić komputer a nie ma marnować czas na szroty.
Dopóki działa, nie zmienię. Po pierwsze dlatego, że jestem z pokolenia, które wyrzucało tylko to, czego się nie da naprawić. Po drugie, to komputer na którym właściwie tylko piszę programy, a do tego nie potrzebuję najnowszego sprzętu. Po trzecie, mam pilniejsze wydatki niż nowy komputer. i wcale nie jest szrotem.
spairo napisał(a):
mam eclipse wersja 2021-09 zainstalowane na win 10 32 bit ale ja mam windowsa na partycji VHD
A nadrzędny system jest 64-bitowy? Mój komputer jest 32-bitowy, i na nim się nie uruchamia.

Ale może to być też kwestia systemu. Mam windows 7



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2021, o 12:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

Marhef napisał(a):
Dopóki działa, nie zmienię.

Na pendrive z GB masz całą instalację 32-bitową i jest jeszcze blog Mirka. Eclipse, to Mars na systemie 64bit/ W10. Na XP mam jeszcze wcześniejsze wersje z BB i mogę sobie kodować z przyjemnością(ale nie mogę aktualizować javy automatycznie).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2021, o 11:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Wiem, że mam. Chciałem uruchomić nowszego eclipse'a. I to się udało. Ale nie w najnowszej wersji, na co zwróciłem uwagę.
Chociaż wydaje mi się, że dałoby się skompilować eclipse'a z plików źródłowych pod 32-bitowy system. Tylko nie wiem, jak.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2021, o 14:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A nie lepiej zamiast poświęcać swój cenny czas na kompilację Eclipsa w wersji 32bit - kupić sobie komputer poleasingowy z licencja w10 i na 64 bitach? Dostaniesz taki za kilkaset zlotych a w wersji super mini za 1-1k3zl w zależności od wyposażenia. Zdecydowanie sobie poprawisz komfort pracy :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 09:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

O kupowaniu komputera pisałem wcześniej.
O kompilowaniu eclilse'a z plików źródłowych tylko wspomniałem, może ktoś próbował i podzieli się wiedzą, jak to zrobić. Ja na to czasu tracił nie będę.
Swoją drogą, dlaczego próba nauczenia się czegoś nowego jest traktowana jako strata czasu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 10:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2015
Posty: 393
Lokalizacja: Mielec
Pomógł: 14

A nie lepiej poszukać eclipse właśnie w wersji 32-bit ostatniej najważniejszej dzialajacej pod 32-bit?
Czy tak naprawdę dużo jest "wodotrysków" w nowszych wersjach, że je zaczniesz używać, albo że czegoś Ci brakuje co jest w nowszej wersji? albo że napisany program skompiluje się o 200ms szybciej?
Ja osobiście nie zauważyłem zmian w nowszych wersjach (nie mówię że ich niema) , bo używam standardowo do kodowania C AVR.
Stare systemy nie wspierane już, więc wkładanie nowszych programów to jak proszenie się o pstryczka w nos od windy...
Lepiej wyłączyć autoupdaty i robić to świadomie, może jest to "zamrożenie" się w czasie odstawanie od trendów, ale spokuj jest cenniejszy, że wszystko działa odrazu po włączeniu kompa...

Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 15:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Moim zdaniem nauka jest jak najbardziej na miejscu, ale robienie czegoś tylko dla sztuki (bo w łatwy i przyjemny sposób można znaleźć szybkie rozwiązanie - nowszy komp i 64b beda chodzic) to moim zdaniem strata czasu.
Co innego gdyby nie było rozwiązania to wtedy jest to jak najbardziej pożądane w myśl Cel uświęca środki :)
Sam spędzałem wiele godzin nad rozkminianiem problemów, ale tylko dlatego, że nie bylo innego szybszego rozwiązania.
Niestety jest tyle ciekawych rzeczy do nauki a czas nie jest z gumy i trzeba wybierać co jest dla nas najważniejsze.

Oj przydałby sie rozciągacz doby :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 17:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

micky napisał(a):
bo w łatwy i przyjemny sposób można znaleźć szybkie rozwiązanie - nowszy komp i 64b beda chodzic
Tyle że to szybkie i łatwe rozwiązanie po chwili może się okazać strzałem w kolano... Bo zaraz się okaże, że część peryferii nie działa, nie wspominając już o różnej maści oprogramowaniu. Np ja na prywatnym kompie, gdy skończyło się wsparcie win Xp zainstalowałem nowszego windowsa, to się okazało ze niema sterowników od skanera i klawiatury. Skończyło się na tym że skaner musiałem kupić nowy, a przy klawiaturze musiałem się pogodzić z tym że niegdyś droga i do dziś w pełni sprawna klawiatura multimedialna Logitecha, w chwili obecnej działa tylko jak podstawowa klawiatura, a wszystkie dodatkowe przyciski do których się przez wiele lat przyzwyczaiłem nie działają bo zaawansowany sterownik do niej jest tylko pod win Xp.
Z kolei w pracy to dopiero miałem jazdę jak mi zmienili lapka na takiego z 64bitowym systemem. Okazało się że większość programów do obsługi i programowania różnorakiego sprzętu jaki mi przyszło serwisować, wywala że aplikacja nie jest zgodna z tą wersją systemu.
A niestety producenci mają w "głębokim" poważaniu wsteczną kompatybilność, często wolą wypuścić nową generację sprzętu z nowym oprogramowaniem które nie ma wstecznego wsparcia. I weź tu teraz człowieku wytłumacz klientowi, ze musi wymienić sprawny sprzęt na nowy bo ja jako serwisant nie mam jak podłączyć się pod system...
Ech, szkoda gadać, do dziś w aucie targam dwa laptopy, jeden połatany i ledwo zipiący do starych systemów, i drugi nowy do nowszych i do internetu, bo przecież już nawet ostatnio na dysk googla nie da się wejść ze starego bo na nim win xp, a ostatnie dostępne dla niego wersje przeglądarek internetowych zostały przez wuja zbanowane :evil:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 22:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Na obsługę starych programów (tych pod DOSa lub stare Windowsy do różnego rodzaju dziwnych i specyficznych sprzętów) z powodzeniem używam wirtualnych maszyn na swoim Win x64 :) na wszystko można znaleźć sposób ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO