Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:54


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 mar 2021, o 23:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2021
Posty: 66
Pomógł: 0

Witam, od kilku dni próbuję obsłużyć odbiór kodów w podczerwieni w protokole RC5. Nie wiem tylko dlaczego, ale wygląda na to, że mój program nie rozpoznaje, kliknięcia klawisza (za każdym wciśnięciem dioda powinna zmienić swój stan na przeciwny). Odbiornik (TSOP2236 - 36kHz) podłączyłem zgonie ze schematem w nocie. Wszystkie ustawienia w pliku.h sprawdzałem 100 razy, plik.c też przeglądałem wielokrotnie i po kilku poprawkach dalej nic nie działa. Sprawdzałem multimetrem i gdy naciskam na klawisz pilota to poziom napięcia na nóżce wyjścia spada, więc od strony sprzętu chyba wszystko jest ok. Czy mógłby ktoś zobaczyć gdzie tu mam błąd?

[ Widzę, że kolega jest nowy na forum i pewnie nowym czytelnikiem Bluebooka, dlatego uprzejmie proszę o nie udostępnianie na forach w tym również tym forum czy gdziekolwiek w internecie kodów źródłowych z książek Atnel. I tym bardziej, że na naszym forum prawie każdy uczestnik posiada tę książkę a co za tym idzie również te kody źródłowe. Proszę pomyśleć - po co pisać książki, skoro później czytelnicy po chwili mieliby się podzielić z całym światem kodami w nim zawartymi. A jeśli koledze wydaje się, że te kody nie działają, to można po prostu zapytać czy komuś działa ten kod z książki. Ja zapewniam, że już od 11 lat ukazuje się Bluebook na rynku i ponad 10 tys czytelników testowało kody znajdujące się w książce. Gdyby były aż takie problemy, to ja jako autor już po pierwszym roku nie miałbym życia tylko wciąż dostawałbym w związku z tym maile i musiałbym co chwilę erraty wydawać. Dlatego proszę o zrozumienie - mirekk36 i nie publikowanie, ot tak sobie kodów z książki ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2021, o 18:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ten kod do obsługi akurat RC5 jest wzorcowy i działa na KAŻDYM procku AVR niezależnie nawet od częstotliwości taktowania procka. Jeśli u ciebie nie działa to zastanów się gdzie popełniłeś błąd a jest sporo miejsc gdzie mogłeś to zrobić. Podpowiem z praktyki - że 90% takich przypadków - to okazuje się, że ktoś kto to pisze wcale nie ma pilota nadającego w standardzie RC5 i tu leży problem. Dlatego swego czasu wręcz sprzedawaliśmy w naszym piloty które na 100% nadawały w RC5.

Oczywiście mogłeś popełnić jeszcze wiele innych błędów, jak chociażby to, że źle ustawiłeś fusebity swojego procka w stosunku do zadeklarowanego taktowania - no ale ty skupiłeś się tylko na błędzie biblioteki w książce nie zaś na podaniu informacji co i jak dokładnie robisz. Mógłbyś pokazać chociażby też swój testowy kod z main.c żeby też można było sprawdzić co i jak tam robisz i czy w nim też błędów nie masz.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO