Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 11:44


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2013, o 12:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2013
Posty: 328
Lokalizacja: Rzgów k. Łodzi
Pomógł: 11

Hmmm ,może do MkAvrCalculatora dodać by info o AVRkach, czyli ile który ma pamięci, jakie timery itd. :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2013, o 12:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

Według mnie w takim programie jak MKAVRCalc jest to zbędne bo tego typu informacji potrzebujesz na etapie pisania programu i np. eclipse pokazuje ci takie informacje z noty katalogowej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2013, o 12:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2012
Posty: 244
Pomógł: 2

W MkAvrCalculator jest to niepotrzebne, ale z tego co pamiętam w programie "Asystent Elektronika" było coś takiego.

Poza tym, po co Ci to? Jak potrzebujesz wyszukać danego procka to wchodzisz na Atmel Selector i pięknie w tabelkach wybierasz sobie czego potrzebujesz.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2013, o 12:36 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Microcontrollers Selector


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2013, o 12:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2013
Posty: 328
Lokalizacja: Rzgów k. Łodzi
Pomógł: 11

Ooo, fajny link. Dzięki.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2013, o 21:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2012
Posty: 157
Pomógł: 8

Podpowiedzcie, gdzie w eclipse takie coś jest? Mam zainstalowane Ganymede.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2013, o 21:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

k_mirek napisał(a):
Podpowiedzcie, gdzie w eclipse takie coś jest? Mam zainstalowane Ganymede.


ale co to jest "takie coś" ? nie zapomniałeś czegoś dopisać ? ;) albo obrazka wstawić ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2013, o 21:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2012
Posty: 157
Pomógł: 8

kurde taki zakrecony jestem po tej robocie :) chodziło mi o to że eclipse pokazuje jakieś noty katalogowe mikroklocka typy pinologie jakies i timery i takie graficzne przedstawienie procka. Cos w stylu Bascom-a.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2013, o 22:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Masz na myśli tą zakładkę ?

Obrazek

P.S. Mirku wrzucać foty na forum czy na imageshack bo jedni piszą tak a drudzy tak i już sam nie wiem :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2013, o 22:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

od niedawna SPOKOJNIE można wrzucać fotki na forum - żaden kłopot

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2013, o 14:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 mar 2013
Posty: 7
Pomógł: 0

Witam wszystkich.

Mam inny pomysł do MKAVRCalculatora. Nie wiem czy mogę go tu zgłosić.

W programie brakuje mi opcji AVRDude -B [baud] potrzebnej dla niektórych programatorów.
Może szanowny autor doda ją w ustawieniach programu ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2013, o 14:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

grzegorz1950 napisał(a):
Witam wszystkich.

Mam inny pomysł do MKAVRCalculatora. Nie wiem czy mogę go tu zgłosić.

W programie brakuje mi opcji AVRDude -B [baud] potrzebnej dla niektórych programatorów.
Może szanowny autor doda ją w ustawieniach programu ?


to jest dobry pomysł - ja po prostu nie mając wszystkich programatorów na świecie gdy zaczynałem pisać ten program nie przewidziałem że to może być tak często przydatne i postaram się coś w tym zakresie zrobić w kolejnej aktualizacji.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 mar 2013, o 12:41 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 mar 2013
Posty: 7
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
to jest dobry pomysł - ja po prostu nie mając wszystkich programatorów na świecie gdy zaczynałem pisać ten program nie przewidziałem że to może być tak często przydatne i postaram się coś w tym zakresie zrobić w kolejnej aktualizacji.


Trzymam za słowo. Na pewno dzięki zwiększeniu ilości obsługiwanych programatorów zwiększy się sprzedaż programu.

W razie potrzeby jestem gotowy do pomocy np. w testowaniu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 kwi 2013, o 10:33 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 mar 2013
Posty: 7
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
to jest dobry pomysł


Tylko z wykonaniem widzę, że ciężko :D bo nic się nie zmieniło. Nie chcę być malkontentem ale tysiące użytkowników MkAvrCalculatora czekają na tę zmianę. Pozdrawiam !!!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 kwi 2013, o 16:57 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Można dodać jedno okienko na wiele opcji (każdy będzie mógł sobie wpisać co tam potrzebuje) i ewentualnie przycisk help do avrdude.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 12:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 mar 2013
Posty: 7
Pomógł: 0

Krauser napisał(a):
Można dodać jedno okienko na wiele opcji (każdy będzie mógł sobie wpisać co tam potrzebuje) i ewentualnie przycisk help do avrdude.


Tak chyba byłoby najlepiej. Ale autor narazie milczy. Pomysł pochwalił, obiecał się zająć ale wątpię żeby to zrobił. Taki pomysł nie jest w jego interesie. Niestety cały ten biznes kręci się aby Mirek zarobił pieniążki. Oczywiście nie dziwię się mu, że chce zarobić. Uważam ,że Mirek pod przykrywką pomocy innym sprzedaje swoje produkty. Dorobienie takiej opcji w programie otworzy możliwość korzystania z innych programatorów niż te promowane przez Mirka i sprzedaż spanie. Zaraz ten post będzie skasowany albo zostanę nazwany malkontentem. Ale naprawdę nie piszę tego złośliwie bo sam na miejscu Mirka bym tak robił. Nie potrafiłbym tylko niedotrzymać obietnicy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 12:37 

Pomógł: 0

grzegorz1950 napisał(a):
Krauser napisał(a):
Można dodać jedno okienko na wiele opcji (każdy będzie mógł sobie wpisać co tam potrzebuje) i ewentualnie przycisk help do avrdude.


Tak chyba byłoby najlepiej. Ale autor narazie milczy. Pomysł pochwalił, obiecał się zająć ale wątpię żeby to zrobił. Taki pomysł nie jest w jego interesie. Niestety cały ten biznes kręci się aby Mirek zarobił pieniążki. Oczywiście nie dziwię się mu, że chce zarobić. Uważam ,że Mirek pod przykrywką pomocy innym sprzedaje swoje produkty. Dorobienie takiej opcji w programie otworzy możliwość korzystania z innych programatorów niż te promowane przez Mirka i sprzedaż spanie. Zaraz ten post będzie skasowany albo zostanę nazwany malkontentem. Ale naprawdę nie piszę tego złośliwie bo sam na miejscu Mirka bym tak robił. Nie potrafiłbym tylko niedotrzymać obietnicy.


Ja pierdziele, kolejne Polaczkowe gadanie, zrób coś sam, zaprogramuj, spróbuj z tego utrzymać, siebie, firmę i rodzinę wtedy będziesz mógł sobie pomarudzić ;).

Skąd wiesz, czy Mirek nad tym nie pracuje.......może ma inne ważniejsze tematy teraz, japie........ Normalnie co za kraj, posracie się jak w ciągu kilku dni nie będzie jak chcecie?. Przepraszam za ostre słowa, ale no nie mogę. Banda darmozjadów i malkontentów. Daj palec, a oni całą rękę wyrwą jeszcze zostawią byś krwawił.........

Naprawdę nie rozumiem takiej roszczeniowej postawy wielu osób, na Polskiej scenie ;), tak Polskiej, bo szczególnie na polskich stronach najbardziej wyłazi taka chęć dopieprzenia komuś, że chce zarobić. Co to Karitas?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 12:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

grzegorz1950 napisał(a):
Pomysł pochwalił, obiecał się zająć ale wątpię żeby to zrobił. Taki pomysł nie jest w jego interesie. Niestety cały ten biznes kręci się aby Mirek zarobił pieniążki. Oczywiście nie dziwię się mu, że chce zarobić. Uważam ,że Mirek pod przykrywką pomocy innym sprzedaje swoje produkty. Dorobienie takiej opcji w programie otworzy możliwość korzystania z innych programatorów niż te promowane przez Mirka i sprzedaż spanie. Zaraz ten post będzie skasowany albo zostanę nazwany malkontentem. Ale naprawdę nie piszę tego złośliwie bo sam na miejscu Mirka bym tak robił. Nie potrafiłbym tylko niedotrzymać obietnicy.



To teraz ładnie pojechałeś.
mirekk36 napisał(a):
i postaram się coś w tym zakresie zrobić w kolejnej aktualizacji.
zobacz kiedy Mirek to napisał.
Jak piszesz jakiegoś softa to aktualizujesz co raz na miesiąc? Wątpię.

grzegorz1950 napisał(a):
Dorobienie takiej opcji w programie otworzy możliwość korzystania z innych programatorów niż te promowane przez Mirka i sprzedaż spanie.
Dziwne, u mnie jest ponad 50 obsługiwanych programatorów, używałeś kiedykolwiek tego programu?

Co do reszty: czy sam czytając to nie uważasz się za malkontenta?
Nigdzie nie znalazłem na tej stronie/forum/blogu informacji że Atnel działa non-profit więc?

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 12:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Przyczyna takiego toku myślenia jest taka, że niektóre osoby traktują mkcalca jako uniwersalny program do AVR, a przecież to jest tylko dodatkowy soft do ATB... Sam nad tym ubolewam, bo z tego co czytałem to FT232RL obsługuje tylko w ATB, gdzie indziej już nie. Ale nie ma co narzekać, jest jeszcze USBasp i masa innych programatorów które obsługuje.

A Mirka powinniście po rękach całować za to, co robi. Wkłada w to mnóstwo wysiłku, czasu i pracy to czemu ma nie zarobić? Co innego jakby sprzedawał buble i odcinał się potem od pomocy, ale nie nie, tu tak nie jest. Wolę taki biznes, niż sprzedawanie po kosztach np. na Allegro a potem coś nie działa i szukaj wiatru w polu...

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 12:50 

Pomógł: 0

A bo mi już puszczają nerwy ;), wkurza mnie niesamowicie taka roszczeniowa postawa wielu ludzi, cholera naprawdę mało, ba na palcach jednej ręki można policzyć ilu jest ludzi którzy w taki sposób podchodzą do nauki innych.

.....Są tacy co wbijają mu szpilki, to nie ludzie to wilki ;)........

PS. Przynajmniej wiem, że Mirek nie jest podpięty pod żadne sponsorowane artykuły, czy nie sponsoruje go duże wydawnictwo by wciskać swoje wątpliwej jakości książki w co drugim poście ;).
Zresztą nie tylko Mirek jest na tym forum, wystarczy zobaczyć ile razy SunRiver był "obrzucany", że coś tam nie działa, no a przecież, teraz powinien każdemu osobiście przyjechać do domu i skonfigurować eclipsa skoro umieścił go na dropboxie :P.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 12:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

chciałem coś napisać - chciałem już gościa zbanować i usunąć ten post .... żeby się nie denerwować bo ostatnio mam poważne kłopoty z nadciśnieniem itp .... i między innymi sprawy zdrowotne w ostatnim czasie powodują, że muszę tragicznie spowolnić swoje prace. Widać, że ostatnio nie pojawił się nawet żaden poradnik z obiecywanych, że brak nowych wpisów na blogu na facebooku .... bo jak zdrowie szwankuje to nie ma już nic ważniejszego - tym bardziej, że nadciśnienie to nie przelewki w moim wypadku.

Tym bardziej, że NIGDZIE i NIGDY nie ukrywam, że to co robię, czyli książki, poradniki, czy produkty to moja praca - taki sposób sobie wymyśliłem nie mogąc znaleźć swego czasu nigdzie pracy. Dwoję się i troję, staram .... i nie ukrywam że promuję jak mogę swoje książki i produkty ale też wkładając we wszystko co robię całego siebie, wszystko co wiem, szczerze i uczciwie....

a i tak przypełzają co chwilę tacy co to piszą, że ja jakąś kryptoreklamę uprawiam w swoich poradnikach. Zwykle odpisuję im w mailach - że to nie żadna kryptoreklama tylko normalna REKLAMA i PROMOCJA tego co robię ....

skąd się tacy biorą - i to zobaczcie przylezie jeszcze taki na forum żeby psuć krew i denerwować człowieka ....

dobra już nic nie napiszę ani mu nie odpowiem

dziękuję wam koledzy i przyjaciele - za taką postawę wobec tego typu ludzi, którzy bez najmniejszego zastanowienia wciąż przyłażą drzwiami i oknami byle wbić nóż w plecy. Normalnie jak robactwo jakieś ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 13:09 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

grzegorz1950 napisał(a):

Uważam ,że Mirek pod przykrywką pomocy innym sprzedaje swoje produkty. Dorobienie takiej opcji w programie otworzy możliwość korzystania z innych programatorów niż te promowane przez Mirka i sprzedaż spanie.


Bzdury chłopie opowiadasz.

Obsługiwałeś kiedykolwiek mkAVRCalculator? Widziałeś listę programatorów?

mkAVRCalculator jest jedynie graficzną nakładką na AVRDude.

Więc stwierdzenie że działania Mirka mają na celu zablokowanie innych programatorów niż te przez niego sprzedawane jest po prostu idiotyczne!

Chlapnąłeś bez sensu teraz. :shock:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 13:13 

Pomógł: 0

To Mirku powinieneś chwilowo się zająć czymś innym zupełnie, my sobie tu chwilowo radę bez ciebie damy :), zdrowie najważniejsze.

Sam ostatnio troszkę zdołowany problemami z MQX i kwikstikiem ;) (tak, tak SunRiver wiem, trzeba było brać STMa ;)). Rzuciłem w kąt i składam sobie na luziku nowy wzmacniacz i DAC do słuchawek by się po rozkoszować czystym dźwiękiem ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 13:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

JA tego tego postępowania tez nie pojmuję , człowiek sie stara pomaga ile może , a tu jeszcze roszczenia jakieś


rezarsurmar: A tam ..... poczekaj cierpliwie jeszcze trochę i będziesz wiedział jak to ugryźć obiecuję
po prostu jest sporo rzeczy inaczej i nie przeskoczysz .... bez fundamentów, które się pojawią
mam nadzieję niebawem

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 13:59 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

SunRiver napisał(a):
rezarsurmar: A tam ..... poczekaj cierpliwie jeszcze trochę i będziesz wiedział jak to ugryźć obiecuję
po prostu jest sporo rzeczy inaczej i nie przeskoczysz .... bez fundamentów, które się pojawią
mam nadzieję niebawem


Proszę mi tutaj bez offtopowania... Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 14:04 

Pomógł: 0

SunRiver napisał(a):
Jrezarsurmar: A tam ..... poczekaj cierpliwie jeszcze trochę i będziesz wiedział jak to ugryźć obiecuję
po prostu jest sporo rzeczy inaczej i nie przeskoczysz .... bez fundamentów, które się pojawią
mam nadzieję niebawem


Już zacieram rączki.
No nie sądziłem, że to aż tak upierdliwe. Naprawdę nie rozumiem dlaczego freescale tak skomplikował instalację MQX, no żeby nie współpracowało.......trzeba instalować 10.2 CW by zainstalować MQX na 10.3 CW, masakra jakaś ;).


------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Jaglarz napisał(a):
Proszę mi tutaj bez offtopowania... Obrazek


Oj tam oj tam.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 14:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

No dobra przepraszam ... panie moderatorze Jaglarz.

Ja też mam pomysła do mkcalka .... ale zapomniałem co to było ......

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 kwi 2013, o 22:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
Ja też mam pomysła do mkcalka .... ale zapomniałem co to było ......


O! proszę - Sun to zawsze ma dobry pomysł ;) .... przyjmuję go priorytetowo do realizacji.

A teraz na poważnie - zainteresowane osoby proszę o sprawdzenie nowej (na razie prymitywnie trochę działającej opcji - ale może się przyjmie) w zakładce "Programator AVR" ..... (szkoda tylko że nie mogę tej opcji ograniczyć do wykorzystania dla co niektórych dziwnych ludzi - co to rozsiewają spiskowe teorie dziejów jakobym w POTAJEMNY sposób ograniczał ilość programatorów w programie tylko do tych które sprzedaję - karrrramba) ;)

Tymczasem tych przyjaźnie nastawionych do MkAvrCalculatora zapraszam do przetestowania - tym bardziej, że jeszcze jedna mini opcja do testowania się pojawiła - opis w innym wątku ;)

post34672.html#p34672

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 kwi 2013, o 22:43 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

additional -B 8

Ale co ona robi??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 kwi 2013, o 22:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
additional -B 8

Ale co ona robi??


zauważ że dla USBASP taki parametr -B x jest dodawany automatycznie przez program .... co on robi ? Otóż dla USBASP odpowiedzialny jest on za programową wersję SLOW_SCK ;)

podobnie przy programatorze ATB-FT232R

ale okazuje się, że bywa on także potrzebny przy innych programatorach. Ja niestety nie dysponuję wszystkimi żeby automatycznie dołączać ten parametr i to ze specyficznymi wartościami dla każdego z nich. Np posiadacze STK500v2 i podobnych będą mogli dodać np

-B 9600

czyli regulować prędkość na RS232 co też jest odpowiedzialne niejako za programowe SLOW_SCK ;)

i pewnie w innych podobnie - ale to już jak ktoś ma jakiś egzotic-programmer to musi sobie w instrukcji avrdudzicznej doczytać jakie może dawać wartości po -B ;) .... na razie trzeba za każdym razem z ręki podawać, nawet pole nie zapamiętuje wartości. Jak ludzie potestują i powiedzą że się przydaje ta opcja to ją jeszcze ciut dopieszczę - a jak się nie przydaje to zniknie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO