Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 03:24


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 sty 2021, o 13:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013
Posty: 213
Pomógł: 5

Dzień dobry szanownym forumowiczkom i forumowiczom. Mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić.
Potrzebuję odczytać z urządzenia string i go wykorzystać do dalszych celów. Urządzenie wysyła string którego podglądając na puuty wygląda np. tak: AD04;GC7:9028A88AD04;GC7:9028100 jest to ramka danych właściwie pewien rozkaz w którym tylko zmieniają się środkowa część kodu. Ramka ta jest przesyłana po rs485.
Problemem jest to że nie ma w niej na końcu entera ani rozkazu powrotu do początku linii. Próbowałem całą linie wkleić do części porównywania znaków w kodzie, ale nie tędy droga! :( Pewnie jest to banalnie proste co dla niektórych, ale niestety ja nie potrafię się z tym uporać. Próbowałem wyświetlić tą linijkę na lcd to też do końca coś nie gra, ponieważ wyświetla się od drugiego znaku a w miejscu gdzie powinna być spacja są krzaczki w postaci czterech poziomych kresek.
Korzystam z biblioteki najlepszej jaka istnieje na ziemi czyli MK_MULTI_UART ;)
Proszę o wskazówkę jak do tego podejść :?:

Wszystkiego co najlepsze w 2021roku :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 sty 2021, o 14:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Możesz sprawdzać po ilości znaków, ale lepiej po znakach szczególnych (początek /koniec) lub time'oucie (czyli przerwy pomiędzy ramkami)


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 sty 2021, o 14:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ELEKTRON105 napisał(a):
Pewnie jest to banalnie proste co dla niektórych,

Nie jest to banalnie proste bo to jest właśnie transmisja w trybie BINARNYM a nie w trybie ASCII.

ELEKTRON105 napisał(a):
Korzystam z biblioteki najlepszej jaka istnieje na ziemi czyli MK_MULTI_UART

No tak tylko z której wersji ? Bo jeśli z wersji 2.0 to w niej już jest wszyta obsługa transmisji binarnej w 100% - działa ona na timeoutach jak się należy i to długość timeotów można sobie regulować, czyli np ustawić żeby timeout miał długość 1,2, 3 albo 4 czy więcej bitów w zależności od potrzeb.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 sty 2021, o 21:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013
Posty: 213
Pomógł: 5

mirekk36 napisał(a):
Bo jeśli z wersji 2.0 to w niej już jest wszyta obsługa transmisji binarnej w 100%
Dziękuję za cenną wskazówkę, ja mam wersję: ver 1.1 - 2018.12.04. Jakoś mi to gdzieś umkneła wersja 2.0 A ja myślałem że jestem na bieżąco jeżeli chodzi o poradniki, no i gdzieś pod jakimś filmem brakuje mojej łapki :o . Dobra już szukam gdzie co i jak w trawie piszczy, widać mam zaległości :x .Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie moim problemem. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO