Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 13:19


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 wrz 2020, o 18:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

Witam
Proszę o podpowiedź sprawdzonego dobrego hub-a (rozdzielacza)USB, ale taki z którym nie ma problemów przy podłączeniu programatora np USBasp, konwertera UASR/USB itp. Jest dużo wszelakich rozwiązań, ale mam już trzeci rodzaj i zawsze jest jakiś problem, albo coś się rozłącza, albo wyrzuca już połączony przy podłączaniu następnego itd
Będę wdzięczny za sprawdzoną podpowiedź, coś co ktoś ma i użytkuje. Jeśli nie będzie za pierdylion piniędzy to już będzie super.

Przy okazji, czy problemy z wypadaniem urządzeń podłączonych do USB nawet bezpośrednio do PC przy włączeniu lampki biurkowej, czy nap zasilacza obok to przejaw problemów z komputerem czy raczej instalacją elektryczną w moim domu? Wprawdzie już kiedyś poruszałem ten temat przy okazji jakiegoś wątku na forum, ale nie udało mi się (może wykazałem się za małym zaangażowaniem) rozwiązać skutecznie problemu.

Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 07:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2015
Posty: 393
Lokalizacja: Mielec
Pomógł: 14

Ja używam od 3 miesięcy Hama slim za 24.99zl na zwykle usb, na stałe zpięte 2 konwertery ftdi232 i Mirkowy USBasp 4.2, co najważniejsze nic z niego nie zasilam, tylko samo ftdi, ATB 1.05 nie podpinałem jeszcze do hub'a, przeważnie na ATB działam za zasilaczu z zestawu, pwr3 ma lepsze zasilanie niż usb.

Na win10 I win7 działa bez zarzutu, narazie,
Może to odłączanie twoich urządzeń to problem z prądem ze masz za mało by zasilić "logike" urządzeń wpiętych w Hub

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 08:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

Dziękuję za podpowiedź.
Ja również nie zasilam nic z hub-a, jedynie programator, konwerter UART no i czasami uruchamianą(programowaną) płytkę ale tylko gdy wiem, że to są miliampery, żadnych prądożernych modułów. Mam coś u siebie namieszane i pewnie stąd problemy.

Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2020, o 11:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012
Posty: 505
Pomógł: 6

O i to jest chyba to. Dziękuje serdecznie, wiem czego szukać.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO