Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 09:18


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 cze 2020, o 17:19 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 paź 2014
Posty: 6
Pomógł: 0

Witam
Standardowy kod z przykładu w sketchu arduino. Wypisuje błąd przy kompilacji:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Ściągałem biblioteki z różnych stron i w różnych wersjach i dalej ten sam błąd.
Przypminam, że to przykład z arduino. Mało tego inne kody z sieci dają te same błądy.
Dzięki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 cze 2020, o 20:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 183
Pomógł: 10

Proszę spróbować dodać dyrektywę preprocesora:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 cze 2020, o 22:01 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 paź 2014
Posty: 6
Pomógł: 0

Dzięki za odpowiedz
Ciągle to samo. Czytam i czytam na różnych stronach czy to arduino czy innych. Widzę, że inni mieli podobne problemy ale u innych jakieś rozwiązania zadziałały np zmiana wersji biblioteki a u innych i u mnie nie.
Dziwne jest to, że na wcześniejszej wersji systemu wszystko działało i stacja pogodowa mi działała a teraz chciałem zrobić dodatki i nagle mi nie działa. Próbowałem w eclipse ale ten także wywala błędy.
Dodanie tej dyrektywy daje to: cstdint: Nie ma takiego pliku ani katalogu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 cze 2020, o 10:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

Witam,
Zerknąłem w "DHT,cpp".
robertrock napisał(a):
/DHT.cpp:30:3: error: ‘UINT32_MAX’ was not declared in this scope


to kawałek oryginału:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

coś tu brakuje, to coś trzeba uzupełnić. Wartość milisekund zamiast "UINT32_MAX " :roll:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 cze 2020, o 21:34 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 paź 2014
Posty: 6
Pomógł: 0

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję
Dzięki za pomysły i podpowiedzi
Próbowałem rożne biblioteki i żadna nie działała. Oczywiście, że instalowałem przez menagera bibliotek. Okazało się, że musiałem wywalić arduino które było z paczek z apt'a. Ściągnołem paczki ze strony arduino 1.8.12 i działa. Te paczki z apta były jakieś walnięte.
Na razie kończę to co mam do zrobienia w arduino więc jakośc idzie.

W miedzyczasie wyszedł inny problem ze eclipsem. Podczas kompilacji eclipse generuje hex'a ale pokazuje błąd, że nie wybrano programatora.
To już całkiem zgłupiałem, bo w ustawieniach eclipsa mam wybór programatorów, wybieram, zatwierdzam, okno miga tak jakby zapisywało ustawienia ale eclips nadal nie widzi programatora.

Na razie poradzę sobie w arduino tym bardziej, że fizycznie to arduino z czujnikami siedzi w szklarni i działa. Ale chciałem dalej rozbudowywać program i działać w eclipsie a tu zonk.
Już nie wiem co robić. W razie czego bedę kompilował z palca w konsoli ale to komplikuje sprawę. Wolał bym prosto z eclipsa.
NI cholery nie wiem o co mu chodzi, że nie widzi programatora. Ścieżki widzi i buduje hexa a programatora niet.
Jak bym mógł Was prośić czy ktoś miał podobny problem.
Szukam na angielskich stronach ale nie widzę rozwiązania.
Pozdrawiam i dziękuję



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2020, o 20:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 paź 2014
Posty: 6
Pomógł: 0

Hej wszystkim.
Tak więc trzeba będzie zainstalować starego XP na innym dysku i wtedy działać dalej z eclipse. Na razie nie widzę innej możliwości. Powiedzcie tylko czy Mkavrkalkulator pójdzie na XP?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2020, o 21:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

robertrock napisał(a):
Powiedzcie tylko czy Mkavrkalkulator pójdzie na XP?

Ja jako autor programu nie biorę absolutnie żadnej odpowiedzialności za działanie moich programów pod takimi archaicznymi systemami. Z tego co wiem to w większości przypadków zadziała pod XP ale często też ludziom nie działa.

Kto w dzisiejszych czasach jeszcze używa takich drastycznych szrotów jak XP istna masakra.

Podczas gdy kilka lat temu Microsoft rozdawał za DARMO, KAŻDEMU kto miał minimum Win7 czy Vista - najnowszego windowsa 10 ! ... tylko nie chcę tu słyszeć, że aaaaaaa - nie brałem bo mam za słaby komputer na taki wysoki system. To niestety najgorsza bzdura - bo na starszym kompie lepiej będzie działał Win10 niż mega koci na dzisiaj XP :(

Ja tam każdy, nawet najstarszy komp w czasie rozdawania Win10 - upgrejdowałem do Win10 i bardzo się to opłaciło ;) ... a ci którzy się bali - niech teraz żałują

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2020, o 21:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Dalej można upgradować i wszystko działa ok - sprawdzałem niedawno na wirtualce. Ale na jednym laptopie wracam do siódemki bo już mam dość problemów z wifi i BT.

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2020, o 21:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
alej można upgradować

ale już nie za free

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2020, o 21:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 paź 2014
Posty: 6
Pomógł: 0

Nie chcę zaczynać dyskusji o systemach MS ale nie uśmiechało mi się robić upgrade'u z win 7.
Na rodzinnym kompie mam win 7, specjalnie kupiona wersja box. Co komp rodzinny to rodzinny, ja bym potrzebował koleją legalną kopię dla mnie ale nie chcę wydawać pieniędzy. Wolę sobie kupić Greenbooka.
Problem wyszedł po modernizacji mojego kompa. Wcześniej miałem Debiana Jessie ale coś mnie podkusiło i zainstalowałem Buster'a. Wszystko działa tak jak chce tylko ten eclips coś nie teges.
Dzięki za rady. Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2020, o 22:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

mirekk36 napisał(a):
Harry napisał(a):
alej można upgradować

ale już nie za free
Jak najbardziej za free, z ich strony pobierałem kreatora. Aktywuje się bez problemu. A czy to jest zgodne z ich widzimisię to już niech oni się martwią, skoro sami udostępniają narzędzie.

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lip 2020, o 19:39 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 paź 2014
Posty: 6
Pomógł: 0

Dobra słodziaki ;)
Ze swoją robota idę do przodu bo kompiluję sobie w konsoli z palca. Ale że jestem uparty i ten błąd eclipsa mnie denerwował więc poszukałem dokładnie na różnych grupach dyskusyjnych (angielskich) i rozwiązanie okazało się proste.
Od eclipsa dostawałem jakieś dziwne komunikaty w stylu brak wybranego programatora itp. Okazało się, że tworząc nowy projekt trzeba to zrobić w odpowiedniej kolejności czyli File -> new -> Project .... -> C Project -> Makefile Project -> empty Project a tam musi być zaznaczone AVR-GCC toolchain.

Ciekawe, że tworząc projekt musiałem to robić trochę inaczej (wydawało mi się, że zawsze robię tak samo), ale zawsze we właściwościach miałem odpowiedni toolchain. Teraz eclipse nie ma problemu, wszystko widzi. Prosty błąd a napsuł mi krwi.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO