Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 01:56


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2019, o 19:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 lip 2019
Posty: 19
Pomógł: 0

Dzien Dobry.
Mam kilka pytań. Chciałbym z Eclipsa wgrać program do Arduino Uno i tutaj problem bo jak wybieram programator Arduino to wyskakuje błąd "Lpt1" i ustawiam port COM4 i dalej nic. Jak trzeba ustawić program w celu wgrania ?

A drugi to że klona mogę wgrać sterowniki a przy oryginalnej płytce mam błąd bo nie mają podpisu cyfrowego. Mam windows 7 64bity

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2019, o 21:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2014
Posty: 164
Pomógł: 3

Arduino ma bootloader więc musisz próbować się wpiąć pod goldpiny wyprowadzone gdzieś na płytce do programowania i próbować w ten sposób.

_________________
::::::: C ::::::::::
:::::: C++ :::::::::



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2019, o 21:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Po podpięciu płytki do USB sprawdzasz na jakim numerku portu com jest emulowana płytka. Następnie w eclipse w sekcji programatora wybierasz arduino, następnie niżej w pole "Override default port (-P)" wpisujesz numer portu com w postaci np COM3; następnie w polu "Override dafault baudrate (-b)" dajesz 115200. Czasem zamiast 115200 trzeba podać inną prędkość bo wgrany jest inny bootloader (dla uno powinno być 115200 ale spotkałem się że był wgrany bootloader jak dla nano czyli 57600).

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

Generalnie wartości baudrate dla bootloaderów arduino możesz podejrzeć w samym środowisku arduino. Wybierasz interesującą Cię płytkę arduino i wybierasz port (płytka nie musi być podpięta ale musisz mieć jakikolwiek port com na liście) bierzesz jakiś mały skecz np blink i dajesz wgraj. Pod sam koniec w konsoli wyświetlą się informacje jakich ustawień używa avrdude do wgrywanie programu dla danej płytki, takie same wartości musisz podać w sekcji programatora w eclipse. That's all 8-)

Co do podpisów to wydaje mi się że w środowisku arduino są zaszyte stery sygnowane dla megi16U2. Ale na 100% nie mam pewności a sam jadę na 7 32 bitowej a ta pozwala zainstalować nawet niepodpisane. Jeśli masz jednak problem to może masz za stare środowisko arduino. Spróbuj zainstalować najnowsze i wtedy ponownie zainstalować stery.

Tu zawartość pliku readme z katalogu drivers ze środowiska arduino 1.8.5 jakie sam mam zainstalowane:
Cytuj:
With this version of Arduino a new all-in-one driver (with
security signature for Windows 8) is supplied.

The old (deprecated) drivers are still available in the
Old_Arduino_Drivers.zip

Piszą że podpisane są dla win8, nie wiem czy dla 7 są ładowane inne? Wydaje mi się że te same...

------------------------ [ Dodano po: 48 minutach ]

U mnie wygląda to tak:
Obrazek
Podpis jest, a sterownik instalowany z środowiska arduino 1.8.5. Może zainstalowałeś jakiś inny sterownik który nie ma podpisu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO