Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sie 2019, o 16:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 sie 2019
Posty: 22
Pomógł: 0

Witam. Od momentu zainstalowania Eclipse zachowuje się jakoś dziwnie. Jeśli pracuje się bez przerwy to wszystko jest w miarę OK.. Ale wystarczy spora przerwa w pracy a już jak włączy się wygaszacz ekranu to jest kicha. Eclipse daje - program nie odpowiada. Podobnie dzieje się przy wyborze jakiejś pozycji z menu programu. Laptop jest 64-bitowy, Eclipse i dedykowana Jawa również. Jest to denerwujące bo czasami trzeba czekać nawet 1 minutę aż Eclipse się obudzi . Co jest grane. Ale to może jest zaleta Windowsa bo podobnie zachowuje się Google ale czasy oczekiwania na wznowienie pracy są znacznie dłuższe a czasami program resetuje się.
Pozdrawiam
Zbych



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2019, o 17:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2015
Posty: 393
Lokalizacja: Mielec
Pomógł: 14

A dysk się czasem wtedy nie usypia również jak wlacza się wygaszacz

Ustaw usypianie dysku na nigdy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2019, o 18:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jachimo napisał(a):
Ale to może jest zaleta Windowsa

Tak tak ... wszystko winne nawet windows ;)

Ja pracuję na Windowsach 64 wcześniej niż zwykle ktokolwiek, a na dzisiaj to już ładnych parę lat - i nigdy w życiu nie miałem żadnych kłopotów z windowsem. Polecam sprawdzić swoje instalacje Javy albo inne zainstalowane programy, szczególnie jakieś kocie antywirusy.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2019, o 21:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

mirekk36 napisał(a):
Tak tak ... wszystko winne nawet windows ;)

Dziesiątka u wielu osób sprawia problemy :/

Mi również to wygląda na problem z usypianiem dysku, albo któryś sterownik daje w tyłek.
Ja bym zaczął od sprawdzenia dzienników systemowych.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2019, o 21:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
Dziesiątka u wielu osób sprawia problemy :/

Posłuchaj - ja nie mówię tego tylko z punktu widzenia tego co u mnie czyli przez czubek własnego nosa ;) ... chociażby Warsztaty z Yellowbook które odbyły się w 4 miastach Polski, inne kursy które prowadziłem - gdzie ludzie przyjeżdżali z lapkiem i niektórzy tak jak napisałeś w cytacie - mówili że mają problemy z win10 i Eclipse - to jakoś zawsze udało mi się bez problemu im pomóc i ku wielkiemu zdziwieniu - ZAWSZE okazało się, że jednak działa, więc wiem co mówię ;)

Oczywiście jeśli dysk usypia przy otwartym Eclipsie to zdarza się b. często że Eclips się wykłada bo to tak jakby mu ktoś dywanik spod nóg wyciągnął i co z tego ? co to za problem. Rozwiązania są tak proste że aż strach - ja tzw drut:

1. już wyżej ktoś pisał - wyłączyć usypianie dysku - no ale to mało komfortowe w lapkach więc rozumiem, że tego nie każdy chce robić

2. NO PROŚCIEJ SIĘ NIE DA - wyłączaj Eclipsa przed zamknięciem lapka, zwiększ nieco czas usypiania dysku i to wszystko

Kompletnie ale to kompletnie nie przyjmuję tłumaczenia - że rzekomo Windows10 ma jakieś problemy - to jest bodajże najlepsza i najbardziej stabilna wersja Windowsa i ja np nie rozumiem tych, którzy jeszcze dwa lata temu mieli możliwość za FREE migrować windowsów 7, 8 i 8.1 do Win10 to tego nie zrobili.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Harry napisał(a):
Dziesiątka u wielu osób sprawia problemy :/

Niestety najczęściej te osoby mają problem z zapoznaniem się z tym windowsem i tylko tu leży problem. Wystarczy po prostu poświęcić nieco więcej czasu na rozwiązanie problemu - bo Eclips śmiga jak burza na każdym Win10.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2019, o 23:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Każdy system jest stabilny, o ile użytkownik wie co robi i nie zarzyna zasobów na maxa :)
Na lapku w trybie sieciowym mam zawsze ustawione wyłączanie dysku minimum 4h, a najlepiej wcale, zaś na bateryjnym kilka minut.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę że większość uszkodzeń dysków następuje podczas jego startu, przy wyłączaniu głowice leżą na talerzu i dopiero w trakcie pracy unoszą się na poduszce powietrznej nad talerzami.

Win 10 niestety ma pewne problemy, niektóre znikły między kompilacjami by w najnowszej powrócić(np audio przez bt, mielenie po wejściu do "mój komp" itd, nie mówiąc o notorycznym gubieniu wifi).
Wielu ludzi przeszło na chwilę na dziesiątkę tylko po to żeby zapisać aktywacje sprzętu, np ja. Może kiedyś przejdę jak poprawią pewne rzeczy ;)

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2019, o 08:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 sie 2019
Posty: 22
Pomógł: 0

Dzięki za uwagi. Miałem włączone usypianie dysku po 2 godz. a wyłączanie ekranu na 1/2 godz. Teraz ustawiłem na "nigdy" i zobaczymy co dalej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO