Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 11:31


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 cze 2019, o 14:34 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 sty 2018
Posty: 7
Pomógł: 0

Cześć Wszystkim,

Sprawa wygląda tak:
Tryby AP i STA działają bez najmniejszych problemów, jednak w trybie APSTA działa tylko AP.

Używam do testów:
1. ATNEL WiFi232-T - dwa egzemplarze
2. ATB AIR - dwa egzemplarze
3. Zestaw uruchomieniowy ATB 1.05a
4. Oprogramowanie ATB-WIFI Config w wersji 1.0.46

Raczej wykluczam problem ze sprzętem, bo jak podałem wyżej, mam po dwa egzemplarze Air i Wifi.
Testowałem na Windows 10 i na Windows 7.
Sprawdzałem również krok po kroku z wideo-poradnikami Mirka, szczególnie z "#159 WIFI232 UART - Tryb AP - Part 04". Końcówka poradnika jest o trybie APSTA. Do tego momentu wszystko działa idealnie tak samo (mimo różnych wersji oprogramowania- w poradniku jest 1.0.23).
Rozbieżność pojawia się dopiero właśnie po przejściu na APSTA. U mnie wygląda to tak, jakby działał tylko tryb AP.
Oczywiście było "Write config" i "WIFI restart". Potem była wymiana modułu, potem reset fabryczny, potem próba na innym systemie operacyjnym, czyli chyba wszystko, co było możliwe...
I ręce mi opadły:-( Nie lubię niepotrzebnie zawracać głowy, ale tym razem wymiękam.

Może ktoś z Was pokusi się o przetestowanie w podobnej konfiguracji, a może ktoś wie od razu, co jest grane?

Pozdrawiam "cieplutko" ;-)
L.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2019, o 15:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ja bym się pokusił ale coś mi się zdaje, że kolega niepotrzebnie wymięka ... tylko trzeba zacząć być może od innej strony.

Dlaczego to piszę? Bo aż oczy przecierałem ze zdumienia jak piszesz o tym, że testujesz to na Windows 10 i Windows 7 ... A teoretycznie, spróbuj mi wyjaśnić - co to ma za znaczenie ? Może właśnie tu robisz coś przedziwnego. Możesz mieć dowolny system nawet Windows 98 albo MAC albo IOS, albo Linux co tylko chcesz - jakie to ma znaczenie dla problemu?

No a największe zdziwienie gdy twój opis problemu polega na tym, że piszesz że działa tylko tryb AP ? Czyli rzekomo STA nie działa wtedy ... ale ... tu się urywa ślad ... co to wg ciebie znaczy, że STA nie działa ? Wiesz ???? to jest PODSTAWOWA informacja gdy się zadaje takie pytanie - opisać objawy tego nie działania rzekomego ...

jak mówię - gdzieś coś sobie namieszałeś i pomieszałeś - tylko ciężko - poważnie ciężko coś ci poradzić przy takim opisie problemu

no i TYM bardziej nie rozumiem po jakiego grzyba robić w ogóle jakieś resety fabryczne modułu ? to już zagadka której nie mogę rozwiązać ni w ząb

Więc poproszę - na spokojnie opisz teraz problem tak jak się należy ok ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2019, o 20:25 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 sty 2018
Posty: 7
Pomógł: 0

Mirku,
(mam nadzieję, że się nie obrazisz za tę formę;-)

Dziękuję za szybką odpowiedź. Wiesz co... prawdę mówiąc jestem deweloperem od ponad 30 lat. Stanowczo za długo;-). Jestem pełen podziwu dla Twoich dokonań i znam dobrze Twój, jakże sympatyczny styl "opieprzania" oszołomów:-)
Co do Windows'ów, to naprawdę widziałem wiele dziwnie odmiennych zachowań aplikacji. Dlatego o tym na wszelki wypadek wspomniałem.
Mam wszystkie Twoje książki, nawet YB, ale jeszcze jej nie dotknąłem. Prawdę mówiąc z elektroniką mi nie całkiem po drodze, ale problemów z prawem Ohma nie mam;-). Wykonałem już kilka udanych projektów dzięki Twoim książkom i poradnikom, teraz zabrałem się za wifi, choć moduły nabyłem ze 3 lata temu.
Nie lubię się udzielać na forum, bo w pewnym wieku zmienia się optyka, przynajmniej u mnie.
No, ale do rzeczy, postaram się bardziej precyzyjnie:

1. Startuję RS232
2. Ustawiam tryb STA
3. Moduł podłącza się do routera (lampka niebieska świeci, pingi działają) - czyli jest ok.
4. Ustawiam tryb AP
5. Moduł prezentuje się pięknie w otoczeniu wifi na moim tablecie (lampka niebieska nie świeci)
6. Podłączam się do modułu tabletem, w przeglądarce wchodzę na jego stronę - czyli jest ok.
Teraz uwaga!
7. Ustawiam tryb APSTA (lampka niebieska niestety nie świeci!)
8. Sprawdzam ping'i na zakładce terminala - nie działają (czyli STA nie działa, a powinien)
9. Na zakładce AP odświeżam "Wireless clients" i trach - pojawia się MAC mojego tableta - czyli AP jest ok.

Wykonywałem wszystkie te operacje wiele, wiele razy z coraz większym obłędem w oczach;-)

Konkluzja: W trybie APSTA moduł zachowuje się tak, jakby pracował w trybie AP.

To chyba tyle... aha, reset fabryczny robiłem z ciekawości. Zawsze dobrze jest wiedzieć więcej:-)

Pozdrowienia,
L.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2019, o 21:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No widzisz - teraz po tych punktach zaczynam chyba widzieć o co tobie chodzi - i tak jak myślałem, żadne windowsy nie mają z tym nic wspólnego.

Skoro punkty 1..6 działają no to znaczy, że z modułem jest wszystko OK ;) Teraz tylko trzeba dojść co robisz źle w dalszych punktach ;)

piszesz o punkcie 7 - że ustawiasz APSTA i niebieska dioda nie świeci - to ja bym się na tym miejscu zatrzymał i nawet nie testował dalszych punktów bo jaki jest sens ? ;) To tak jakbyś nie podłączył się do prądu i oczekiwał że urządzenie zadziała ...

------------------------------------

W takim razie pokaż ty mi pan teraz jak ty ustawiasz to APSTA czyli pokaż zrzut ekranu z zakładki STA - żeby było widać tam też wszystkie wykryte sieci ... chcę zobaczyć zrzut ekranu z tych ustawień gdy rzekomo przestawiłeś go w APSTA i lampka nie świeci - ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 cze 2019, o 05:07 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 sty 2018
Posty: 7
Pomógł: 0

Ok, dziś po południu zrobię zrzut ekranu.
Ale na teraz jeszcze jedna, może istotna informacja - mój router ma ukryte SSID. Mimo to w trybie STA po wpisaniu SSID routera (tego ukrytego;-), moduł działa jak trzeba.

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 cze 2019, o 05:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Te moduły nie mają takich możliwości jak laptopy, karty sieciowe w kompach czy telefony komórkowe. Więc jeśli ssid będzie ukryte, za długie itp to może się w ogóle nie zalogować i masz odpowiedź na swoje pytanie. Zamiast tego sprawdź po prostu albo inny router albo nie ukrywaj ssid.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 cze 2019, o 10:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 sty 2018
Posty: 7
Pomógł: 0

No tak, miałeś rację oczywiście :D
Odkryłem SSID i działa! Ale wiesz, co mnie zmyliło - w samym trybie STA, z ukrytym SSID routera jednak wszystko działało poprawnie. Byłem przekonany, że w trybie mieszanym będzie tak samo, ale jak widać się myliłem.

Bardzo Ci dziękuję za poświęcony czas. Gdyby wszyscy nauczyciele byli tacy... :D

Pozdrawiam,
Jakub.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO