Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 26 kwi 2024, o 09:46


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lut 2019, o 18:40 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 lut 2019
Posty: 1
Pomógł: 0

Na wstępie witam wszystkich.

Chciałbym podzielić się pewnym dręczącym mnie problemem w pracy z programem Eagle podczas projektowania PCB. Może ktoś zna jakieś rozwiązanie które ułatwi mi pracę.

Po stworzeniu schematu zabieram się za PCB i pierwszą operację jaką jest optymalne rozłożenie elementów. Podczas tej operacji często korzystam z funkcji zmiany obudowy: "Change package" lub "Change technology". Cel jest oczywisty, czyli optymalizacja do jak najkrótszych połączeń z najmniejszą liczbą przelotek. Te dwie operacje jednak doprowadzają mnie do szału tak iż zastanawiam się już nad pożegnaniem z Eagle w kolejnym projekcie. Każda zmiana obudowy kończy się u mnie komunikatem:
"Element <nazwa el> has to be shifted in order to remain within the allowed board area."
"Please check that element and run a DRC!"
Obrazek
Po tym komunikacie Eagle wywala element poza obrys płytki, poniżej lewego dolnego rogu. Kiedy mam duże powiększenie na jakimś małym fragmencie płytki muszę przełączyć się na pełny widok przenieść element i z powrotem zrobić powiększenie i ustawić widok na tym fragmencie na którym pracuje. Operacje są tak upierdliwe że krew mnie zalewa jak muszę to robić. Przy większych projektach z około setką różnych elementów SMT i THT wstępny obrys płytki ustawiam bardzo duży i trzeba się nabiegać po ekranie tańcząc za widzimisię Eagla. Te oprecje są zupełnie niepotrzebne, bo przecież program mógłby po zmianie obudowy zostawić element w tym samym miejscu gdzie był zakotwiczony. W konfiguracjach programu nie znajduję nigdzie opcji wyłączającej tą debilowatą funkcjonalność. Co ciekawe przy niektórych podmianach obudowy elementu na gotowej zaprojektowanej płytce Eagle nie wywala elementu poza obrys płytki. Faktycznie nie wiem czym warunkuje swoje zachowanie raz tak, a raz inaczej. Czy ktoś może zna sposób wyłączenia w tej "Igle" tego bezsensownego przenoszenia elementów po zmianie obudowy?

Nie podałem ważnej informacji. Opis problemu dotyczy programu Eagle w wersji 8.6.3 dla Windows. Długo korzystałem z wersji 5.4.0 i jakoś tam nie było takiego problemu. Tylko ile lat można pracować na tak starej wersji. Jak widać jednak przeprowadzka na nową wersję nie odbyła się bez problemów i wcale nie usprawniła mi pracy projektowej.
_______
Ryszard



Ostatnio edytowano 1 mar 2019, o 10:01 przez Ryszard220, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lut 2019, o 23:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Której wersji Eagle'a używasz ?

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO