Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 03:26


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2019, o 12:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2014
Posty: 855
Lokalizacja: pod Warszawą
Pomógł: 58

witam Kolegów
Nie wiem może to moje subiektywne odczucie ale uważam, że w ostatnim czasie aktywność na naszym forum znacząco spadła. Czyżby wszyscy już wszystko wiedzieli?
Pan Mirek też jakoś ucichł z nowymi tematami poradników bo oprócz omówienia komercyjnych bibliotek do SPI i modułów radiowych nic nowego nie mamy. Brakuje mi szczególnie takiej formy gdzie można było pisać kod od początku do końca z autorem.
Co o tym sądzicie?
pozdrawiam Marek

_________________
Pomóżcie mi stanąć na nogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 14:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

Forma gdzie można pisać z autorem kodu - jestem ZA , mi osobiście taka forma bardzo pasuje.
Mirek na pewno coś szykuje bo faktycznie za długo już trwa flauta.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lut 2019, o 14:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2014
Posty: 88
Pomógł: 2

Zgaduję: Mirek szuka optymalnego rozwiązania by pogodzić sprzeczne interesy (czas na prowadzenie firmy i forum) tak by wilk był syty i Manchester City. Stąd pewnie czas poświęcany swoim „wyznawcom” jest z konieczności dawkowany kroplówką i ja się temu nie dziwię chociaż chciałbym częściej gościć gościa „w swoim domu” .

Prawie wszyscy są zmuszeni do zarabiania na chleb, nie tak dawno temu zainicjowałem „poszukiwanie Mirka” bo przepadł, wówczas dowiedzieliśmy się, że z konieczności podjął się przerobienia jakiejś „ łajby w Enterprise” coś czuję, że teraz jest podobnie. Trzeba cierpliwie czekać na naszą szczelinkę czasową.

Odnośnie inicjatywy pisania kodu razem z autorem, Mirek coś podobnego już testował Wakacyjna akcja 2018 no i jak wyszło, no jak zwykle, na początku all aplauz, po 15 dniach ekipa stopniała a po 30 dniach pozostali już tylko fanatycy. Temat jest trudny każdy z nas ma różne sprawy do ogarnięcia, te krytyczne nie pozwalają na zaangażowanie się w projekt bez reszty w każdym czasie. Chyba forma poradników jest optymalna bo pozwala słuchaczowi wybrać dogodny dla siebie czas na pełne zgłębienie się w temat.

Myślę, że z uwagi na powyższe Mirek niechętnie podejmie temat pisania kodu razem z forum, ale gdyby tępo tego pisania było dużo wolniejsze np. 1 odcinek na miesiąc, kto wie może by się udało jestem za.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2019, o 12:42 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

A jednak coś się ruszyło... :p



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2019, o 13:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Oby nie połamał, ale narty oczywiscie z WiFi :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2019, o 13:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2017
Posty: 369
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 34

fobos napisał(a):
Odnośnie inicjatywy pisania kodu razem z autorem

Mam podejrzenie, że Kolega jednak nie za bardzo zrozumiał o co chodzi z tym pisaniem kodu.
Nie chodzi o to, żeby poprzez forum "robić" projekty, czy tez je testować (oczywiście nie mam nic przeciwko takiej pracy).

W mojej ocenie chodzi o taką formę poradników, gdzie zagadnienia są tłumaczone dość szczegółowo również jeśli chodzi o poszczególne "linie" czy funkcje kodu, tak by oglądający mógł na bieżąco pisać kod u siebie (przepisując niejako z ekranu). W mojej ocenie taka forma nauki jest wyjątkowo skuteczna, szczególnie dla tych bardziej zaangażowanych.

Podczas takiej nauki można kod "w czasie rzeczywistym" modyfikować pod własny styl robiąc biblioteki już "pod siebie" z jednoczesnym utrwalaniem wiedzy. Ja zwykle po takim poradniku mam gotową podstawową część kodu, ale oglądanie zwykle zajmuje 5 razy tyle co poradnik. Oczywiście Ci bardziej utalentowani nie muszą się tak męczyć :)
Taka forma niestety jest wyjątkowo nielubiana przez malkontentów, dla których wszystko powyżej 10 minut jest już rozwleczone.

Takie poradniki pewnie wymagają większego zaangażowania autora, ale nieśmiało pragnę zaznaczyć, że głównie z tego powodu powstał patronite - mnie się tak wydaje już od ponad półtora roku :)
Zatem nadal mam nadzieję, że duch patronajta jeszcze nie umarł i niedługo wszystko wróci do "normy" :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2019, o 18:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Zealota napisał(a):
Zatem nadal mam nadzieję, że duch patronajta jeszcze nie umarł i niedługo wszystko wróci do "normy"

Pracuję nad tym i przede wszystkim dziękuję za TAKIE wyjaśnienie sprawy bo kolega jakby trafił w PUNKT

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO