Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 09:37


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 paź 2018, o 14:57 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 sie 2017
Posty: 9
Lokalizacja: Wejherowo
Pomógł: 0

Cześć, jak pisałem wcześniej w jednym z wątków w tym dziale pracuję nad zegarkiem na 6 lampach NIXIE IN-4 i ATMEGA8a. Procesor taktuje na zewnętrznym kwarcu 16MHz.

Zacząłem do multipleksowania lamp za pomocą programu z bluebooka o multipleksowaniu wyświetlaczy 7-SEG. Działa pięknie.
Kiedy przyszła kolej na ściemnianie lamp za pomocą PWM również posłużyłem się programem z Bluebooka. Stworzyłem nowe przerwanie (zakomentowany timer0) jednak szybko doszedłem do wniosku, że to nie ma prawa działać, bo w zasadzie w jednym przerwaniu (multipleksowanie) zmieniam kolejno zaświecone anody, a w drugim (programowy PWM) nadpisuje cały stan portu. Spróbowałem więc połączyć oba te tematy w przerwaniu od multipleksowania, uzależniając wyświetlanie anod od programowego PWM. Niestety wynikiem tej operacji jest to, że zegarek wyświetla anody poprawnie, ale zamiast ściemniać wszystkie lampy, cały komplet miga cyklicznie ON-OFF, teraz powiedzmy co 1s. Kiedy zmieniam wypełnienie zmiennej pwm w zakresie od 0-255 zmienia się tylko częstotliwość tego migania.

Od czego zacząć, gdzie szukać błędu? Czy może gdyby wrócić do realizacji tego na 2 przerwaniach udałoby się osiągnąć efekt? Prosze o pomoc.
Poniżej znajdują się kody pliku nagłówkowego i pliku .c .

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO