Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 06:08


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 paź 2018, o 22:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2016
Posty: 126
Pomógł: 0

Od razu zaczynam od konkretów. Potrzebuję nie za drogiej lampki do lutowania drobnej elektroniki w przyszłości SMD. Nie chodzi mi o lampkę na 400zł - 600zł (z lupą). Chcę mieć na tyle jasno żebym mógł lutować po zmroku. Nie biorę pod uwagę momentu kiedy się zmierzchać, zdaję sobie sprawę, że to moment krytyczny w ciągu doby. Chcę mieć w miarę dobrą ale nie zbyt drogą lampkę. Proszę o podpowiedź od koleżanek i kolegów którzy zajmują się lutowaniem (a chyba każdy to robi). Będę bardzo wdzięczny, bo ze względu na codzienny rozkład dna mam możliwość tylko na wieczorne lutowanie.



Ostatnio edytowano 15 paź 2018, o 20:34 przez 11jacekj, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2018, o 08:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2013
Posty: 168
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1

Popraw błąd w tytule.
Co do lampki którą chcesz oświetlać elektronikę podczas lutowania (tak zrozumiałem z postu) to moim zdaniem sprawa indywidualna.
Każdy z nas ma różny wzrok i do niego właśnie dostosowujemy oświetlenie,tak w skrócie.
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2018, o 10:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Przerabiałem już kilka lampek i obecnie mam dokładnie taką jak poniżej z lupą (Model NAR0300). Długi wysięgnik, solidna, nie chwieje się, dowolnie ustawiana głowica. Mocny uchwyt biurkowy. Jedyna wada to wyłącznik pod klapką lupy - zrobiłem otwór w klapie i mogę włączać bez otwierania :) Zasięg ramienia około 100-110cm.
Barwa światła zimna około 6500K. Obecna cena w granicach 190zł.

Obrazek

Moja przeróbka

Obrazek

Jeśli nie chcesz lupy to w cenie około 140zł jest fajna lampa (MESA 10W), która kupiłem córce do biurka. Ma regulację jasności, i barwy (zimna, ciepła, mieszana). Można zamówić mocowanie przykręcane do krawędzi lub podstawkę. Jest niezła (choćby ze względu na wspomniane regulację), ale i tak wolę tą z lupą, bo jednak jak się lutuje coś z rastrem 0.5mm to ta lupa się przydaje ;-) . Zasięg ramienia około 60-70cm

Obrazek

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2018, o 14:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2017
Posty: 369
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 34

Mogę potwierdzić, że lampka Model NAR0300 to dobry sprzęt.
Używam już od dawna i dla prawie ślepego elektronika jest idealna :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2018, o 21:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Zealota napisał(a):
Mogę potwierdzić, że lampka Model NAR0300 to dobry sprzęt.
Ja akurat mam troszkę inny model mający wyłącznik poza klapką, ale z dokładnie identyczną budową ramienia. I na prawdę jest ono stabilne i dobrze się nim operuje.
Co do lupy, to na pewno się przydaje przy operowaniu z malutkimi elementami, ale jak nie masz potrzeby takimi się bawić i masz dobry wzrok, to możesz z tego elementu w lampce zrezygnować.
A co do wymaganej moc światła, to jest to zależne od wieku - im człowiek starszy, to potrzebuje lepszego światła do pracy. Więc jak ma ci służyć przez lata, to nie żałuj na lumenach w lampce :).

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO