Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 00:31


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 kwi 2018, o 02:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2014
Posty: 267
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 38

Ostatnio wpadłem na fajną przetworniczkę na MCP16301 http://ww1.microchip.com/downloads/en/D ... 05004D.pdf w obudowie SOT-23-6 więc malutkie to coś śmiało ciągnie do 600mA oraz całkiem przyzwoita sprawność, do zastosowań domowych projektów cyfrowych idealne, nawet miałem ostatnio okazję przetestować pod aktywnym obciążeniem do 600mA było ledwo letnie wyżej nie próbowałem.


płytkę tak zaprojektowałem ale sprawdza się, czy dobrze sami oceńcie.
ObrazekObrazekObrazek

wyjście obliczone dla 5V
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 maja 2018, o 17:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 mar 2018
Posty: 10
Pomógł: 0

Ja bym ci radził nie robić układu "wzdłuż", tylko w "poprzek". Wtedy nie ciągniesz takich długich ścieżek na wyjściu i do feedbacka, który obecnie może być strasznie zaszumiony. Po prostu obróć to wszystko w lewo o 90 stopni i nieco poprzestawiaj, by wejście było blisko wejścia, a wyjście blisko wyjścia.
Zobacz rysunek "FIGURE 5-2:" w nocie jak ładnie to zrobili. Trzeba tylko to dostosować do Twojego układu złącza.

No i ta dioda Shottky-ego SS14 się średnio sprawdzi się w tym układzie, gdzie częstotliwość przełączania jest ok. 500kHz. Poszukaj szybszej diody: coś z Fast Recovery lub UltraFast Recovery. Poniżej 100ns z w miarę niskim spadkiem napięcia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO