Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 21:58


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lut 2018, o 23:50 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2015
Posty: 24
Pomógł: 1

Witam.

Poznaję w tej chwili moduł ATB-WAV micro i mam pytanie dot. głośnika jaki należy podłączyć do układu. Wraz z modułem zamówiłem dostępny w sklepie Atnel głośnik miniaturowy (32 R, 1W). Podczas testów w trybie odtwarzacza dźwięk z głośnika był bardzo cichy. Wiem, że po takim głośniczku wiele spodziewać się nie należy, ale zabawki dla małych dzieci są głośniejsze. Proszę nie traktować tego porównania jako złośliwości, ale taki etap życia :).

Jeżeli ktoś mógłby dać jakąś wskazówkę.

I jeszcze pytanie dot. diody umieszczonej na zestawie. Przy próbnym uruchomieniu modułu należy przytrzymać wciśnięty przycisk do momentu, kiedy dioda zacznie migać. Podczas odtwarzania pliku dźwiękowego dioda powinna świecić lub migać. W moim module dioda świecić nie chce :(

Pozdrawiam forumowiczów



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2018, o 02:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

roger napisał(a):
Poznaję w tej chwili moduł ATB-WAV micro i mam pytanie dot. głośnika jaki należy podłączyć do układu. Wraz z modułem zamówiłem dostępny w sklepie Atnel głośnik miniaturowy (32 R, 1W). Podczas testów w trybie odtwarzacza dźwięk z głośnika był bardzo cichy. Wiem, że po takim głośniczku wiele spodziewać się nie należy, ale zabawki dla małych dzieci są głośniejsze. Proszę nie traktować tego porównania jako złośliwości, ale taki etap życia

Taki etap życia, że trzeba się no troszkę jeszcze poduczyć .... a w tym konkretnym wypadku zrozumieć co to znaczy, prościej mówiąc - "tuba rezonansowa" - zrób sobie byle obudowę, nawet niewielką do takiego głośnika i pierwsze co się zdziwisz to to, że nagle głośnik gra głośniej ;) ... jak to się stało ?

Po drugie nawet nie wiem czy regulowałeś głośność programowym PWM na MAXA z programu

------------------------

odnośnie diody LED to być może u nas coś poszło nie tak i została wlutowana odwrotnie ? W razie czego możesz podesłać do nas Rybkę do sprawdzenia i naprawy - bezpłatnie oczywiście, jedynie koszt wysyłki do nas

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2018, o 00:32 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2015
Posty: 24
Pomógł: 1

Panie Mirku dziękuje za odpowiedź.

Ma pan rację, człowiek uczy się całe życie. Tym bardziej jestem wdzięczny za odpowiedź na pytanie, które może budzić irytację. Ze względu na ograniczony czas (małe dziecko) przetestowałem moduł tylko w trybie odtwarzacza. Być może zasugerowałem się też filmem, w którym przedstawiał Pan wykorzystanie modułu do mówiącego zegarka.

Cytuj:
Po drugie nawet nie wiem czy regulowałeś głośność programowym PWM na MAXA z programu

Postaram się w najbliższym czasie skorzystać z Pana sugestii dot. obudowy i PWM - powinno być dobrze.

Cytuj:
odnośnie diody LED to być może u nas coś poszło nie tak i została wlutowana odwrotnie ? W razie czego możesz podesłać do nas Rybkę do sprawdzenia i naprawy - bezpłatnie oczywiście, jedynie koszt wysyłki do nas


Przesyłam zbliżenie diody na module, być może uda się w ten sposób coś ustalić.

Obrazek

W docelowym zastosowaniu modułu "ślepa" Rybka też spełni swoje zadanie :), więc na obecną chwilę nie będę przesyłał modułu do naprawy.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2018, o 01:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a sprawdź może tę diodę LED zwykłym miernikiem czy przewodzi w jedną stronę ? być może nawet wtedy lekko zaświeci - i wtedy będziesz widział z której strony ma ona katodę ok ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2018, o 16:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

mirekk36 napisał(a):
sprawdź może tę diodę LED zwykłym miernikiem
Albo przytknij do pinów zwykłą diodę 3 lub 5 mm i zobacz czy ona będzie świecić. Tylko zrób to precyzyjnie by nie zrobić zwarcia. Będziesz miał odpowiedź czy reszta układu działa.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2018, o 10:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 cze 2014
Posty: 20
Pomógł: 1

Witam
Moja rybka którą zakupiłem niedawno też nie mruga do mnie. Jakaś felerna partia. Tak informacyjnie piszę bo nie będę wysyłał.

Jak mogę to proszę o info w sprawie numeru wersji. W poradniku ATB-Wav player przedstawia się ver:1.1. Po wgraniu firmware programem w wersji 1.0.0 build 2 moja rybka przedstawia się ver:1.0. Czy to jest ok?

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2018, o 11:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Moja rybka którą zakupiłem niedawno też nie mruga do mnie

Tak przepraszam, w małej partii rybek zostały diody LED omyłkowo odwrotnie wlutowane, oczywiście można do nas podesłać to przelutujemy diodę LED.

tprzemko napisał(a):
Czy to jest ok?

jest ok

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2018, o 12:14 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 cze 2014
Posty: 20
Pomógł: 1

Bardzo dziękuje za odpowiedź.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO