Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 16:39


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 sty 2018, o 21:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
Tobygryps nie wiem co ty mi pokazujesz. Ale u mnie ten kod zajmuje 40% Flashu. I to jest kod z petita nie z fatfs

Już tłumaczę z tytułu ciężko się domyślić o którą lekcję ci chodzi a najbliższa tytułowi jest ta 15_Karta_SD więc się zapytałem czy to ta
a to na dole to pokazywałem że jak ta to na m16 to nie podziała .
Co do twojego pytania
Cytuj:
Tylko dlaczego przy podpięciu do jakiegoś innego pinu niż PB4 plik się zawiesza.

to są 2 możliwości pierwsza to prawdo podobnie do prawidłowego działania modułu SPI w m16 i m32, jest inicjalizacja także pinu cs który niestety domyślnie jest na PB4
druga opcja to może nie miałeś zmienione pinu cs w pliku mmc.c linie kodu 36,37,38



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2018, o 22:30 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 lis 2017
Posty: 16
Pomógł: 0

Zmieniałem te piny i sprawdzałem to kilkukrotnie. Nawet jest to pokazane w plikach które wrzucałem w głównym poście.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 02:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Napisałem Ci kilka postów wcześniej, jak to trzeba zrobić, żeby poszło też na innym pinie. Podałem Ci co masz zmienić w oryginalnym kodzie z książki dla CS podłączonego do PD0. ;)

Tak na prawdę to wystarczy w main.c dodać linijkę:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Według dt musi występować stan wysoki na tym pinie, by SPI działało w trybie master. Jeżeli będzie tam stan niski uC zacznie pracować w trybie slave. Tak właśnie się dzieje u Ciebie. Dlatego program zatrzymuje się w funkcji rcv_spi() po jej drugim wywołaniu.
Jednym słowem, nigdy nie wyjedzie z tej pętli:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 12:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 lis 2017
Posty: 16
Pomógł: 0

rzeczywiscie zadziała wtedy dzięki. A wiec od poczatku nie była to wina modułu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO