Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 17 maja 2024, o 11:52


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 gru 2012, o 19:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011
Posty: 35
Pomógł: 0

Witam,

Zupełnie nie mogę się tego błędu pozbyć..:)

Obrazek

Autorze biblioteki pomocy.. :)

Pzdr
Taktyk



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2012, o 20:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27238
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Po pierwsze - zwróć pan uwagę ;) że w konsoli podczas kompilacji nie pojawia się żaden błąd - więc z punktu widzenia KOMPILATORA nie masz ANI BŁĘDU ANI WARNINGA

ta pchła z lewej strony to hmmm nadgorliwość nowszych wersji eclipsa i już nie raz pisałem o tym na tym forum ale też na blogu, zajrzyj choćby tutaj:

http://mirekk36.blogspot.com/2012/08/ec ... zytaj.html

i masz tam również link do forum gdzie opisuję te pchły o które tu pytasz:

post13899.html#p13899

Jak widzisz odpowiada za to nowa zakładka w Juno o nazwie Code Analysis ..... i masz pokazane jak sobie radzić w takich przypadkach jeśli uprzesz się na Eclipse JUNO.

Wyjścia masz dwa:

1. albo odpal starszą wersję Eclipsa np INDIGO bo zdaje się że działasz na Juno .... i te głupie pchły znikną - zobacz tutaj jak sobie poradzić z INDIGO:
post13899.html#p13899

2. albo zgodnie z poradnikami wyżej poszukaj w Code Analysis - co trzeba wyłączyć - bo dokładnie na tej samej zasadzie pojawia się ta nadgorliwa pchła

ok ?

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Tak - a 3 wyjście to jak podał kolega wyżej

Cytuj:
if ( (i & DS18B20_12_BIT) == DS18B20_12_BIT ) { } ;


widzisz co dodałem przed średnikiem ??? i też pchłę zabijesz ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2012, o 21:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011
Posty: 35
Pomógł: 0

Ok. Piszę w INDIGO. Dzięki za odpowiedź, oczywiście pisząc błąd miałem na myśli pchłę ostrzeżenie...;) U mnie jest dobrze tylko tak jak poradził Antystatyczny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 gru 2012, o 23:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27238
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Panowie - no przecież opisałem to na forum - tym forum ;) i to w odpowiedzi Antystatycznemu - zobaczcie:

post14367.html#p14367

zapomniałem jednak że INDIGO też ma opcję Code Analysis - ale dziwne - wyłączenie tej opcji "Suspicious semicolon" nie pomaga w INDIGO i pchła nie znika. Trzeba więc uzupełnić kod o te nawiasy klamrowe jak pokazałem wcześniej.

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Antystatyczny napisał(a):
Mirku, a jesteś pewien, że ten średnik może być na końcu w Twojej wersji poprawki? Ja mam usunięty dwie klamry i żadnego średnika. Zero błędów i ostrzeżeń


PEWNIE że jestem PEWIEN - że może nie być tam nawiasów klamrowych - dla ciebie wyznacznikiem tego czy może być czy nie - niech będzie chociażby fakt że kompilator nie zgłasza ci żadnego błędu ani warninga. No ale o tym już pisaliśmy. Jeszcze raz ci przypomnę to co przecież tobie pisałem

post14367.html#p14367

poczytaj ten temat ;) ... taki zapis

Kod:
if( wyrażenie );


nie jest błędem składni (syntaktyki) w języku C

a tu mamy do czynienia jeszcze z rozwinięciem z else czyli

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


i to jest jak najbardziej poprawne w języku C, nie jest to jakiś mój wymysł .... a opis warniga który pokazałem ci w tym temacie - (po angielsku oczywiście) też powinien ci na to zwrócić uwagę.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO