Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 05:52


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 sty 2013, o 12:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012
Posty: 43
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 0

nixie napisał(a):
Czy Panowie mieli już możliwość przetestowania nożyc? Jeśli tak to może podzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami. Filmik poglądowy też był by mile widziany ;)


Ja również byłbym zainteresowany.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2013, o 12:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

WŁAŚNIE przyszły nożyce ;)

nie jest to może tak IDEALNIE jak na gilotynie ... tzn może nie tak wygodnie zamiast idealnie

ale na prawdę świetnie idzie w porównaniu do tego brudu i kurzu który miałem po piłowaniu ....

ZDECYDOWANIE mogę polecić ;) i dziękuję osobie, która je poleciła ... co ja bym Panowie bez was zrobił .

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2013, o 12:41 

Pomógł: 0

No dokładnie takie pelikany posiadam, co prawda z jakiejś Niemieckiej? firmy, bo kupowałem je pod kątem cięcia blachy, ale sprawują się świetnie jako nożyce do laminatu.

Dokładnie takie
http://zakupy-budowa.tuznajdziesz.pl/no ... 5606,4664/



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2013, o 18:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2012
Posty: 41
Lokalizacja: Żywiec
Pomógł: 4

Strasznie długo szły te nożyce Mirku:)
Gilotyna też jest fajna, ale zajmuje trochę miejsca. W pokoju szpeci a nożyczki można wsadzić do walizki i jest super..
Efekt podobny, ważne że się nie sypie z laminatu i nie wdycha tego pyłu.

_________________
Krzysztof



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2013, o 19:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sq9mtx napisał(a):
Strasznie długo szły te nożyce Mirku:)

No jak się tuż przed świętami zamówiło to czego oczekiwać ? ;) sam wiem jak było z naszymi przesyłkami zamówionymi przed świętami. Dopiero 2-go stycznia zaczęły się ...

sq9mtx napisał(a):
a nożyczki można wsadzić do walizki i jest super..
Efekt podobny, ważne że się nie sypie z laminatu i nie wdycha tego pyłu.


Na prawdę super porada z tymi nożyczkami. ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2013, o 20:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

Mirku, też dostałem nożyczki. Solidnie wykonane, i ostre. Sprawdziłem narazie na papierze ;) , bo mam tylko ładny arkusz A4 laminatu i szkoda go chlastać na testy nożyc. Podziękowania dla kolegi który dał namiar na to zacne narzędzie :)

Ooo, konkretnie dziękuję koledze nixie za naprowadzenie :)

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2013, o 21:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 233
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 15

Piotrek_P napisał(a):
Ooo, konkretnie dziękuję koledze nixie za naprowadzenie :)


Dokładnie to podziękowania należą się koledze sq9mtx

sq9mtx napisał(a):
Ja wszystkie płytki przecinam nożycami do blachy http://www.neo-tools.com/PL/katalog/bud ... 1-062.html
Nie ma pyłu przy przecinaniu i nie wdycham tego, a zazwyczaj robię to w pokoju wiec musi być czysto;)
Wcześniej nacinałem nożykiem do tapet z dwóch stron i łamałem, na koniec pilnikiem wyrównywałem i też było:)

Dlatego podałem konkretny model (nie przypadkowo) Wygięte to raz, dwa proszę zwrócić uwagę na budowę ostrza.
Lepszy model to ten, ale droższe http://www.neo-tools.com/PL/katalog/bud ... 1-065.html
Proste będą wyginać płytkę http://www.neo-tools.com/PL/katalog/bud ... 1-061.html


-- 31 sty 2013, o 14:03 --

Właśnie odebrałem swoje nożyce, są naprawdę super. Jestem bardzo mile zaskoczony, tną jak brzytwa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 gru 2013, o 23:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2011
Posty: 87
Pomógł: 0

Co do nożyc do blachy nie każdy zna Pana Adama Słodowego

Polecam obejrzeć




http://www.youtube.com/watch?v=Gq8xiHZ_3nE


Pan Adam ma już 90 lat - życzymy kolejnych 150 ! :)

http://teleshow.pl/gid,16231879,img,162 ... leria.html


Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2015, o 19:03 

Pomógł: 0

Fajne te ręczne nożyce , może też sie skusze .
Na dziś laminat surowy tne czymś takim (patrz zdjęcie) . Stawiam piłe w pionie i po 10 sek gotowe .
Naddatki po wytrawieniu usuwam szlifierką stołowa taką na szerokie tarcze korundowe . Czasem do krótszych cieć używam nożyc do blachy ale powyżej 7cm ciecia zaginają laminat .
Obrazek



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2015, o 10:18 

Pomógł: 0

dymZprocka napisał(a):
Czasem do krótszych cieć używam nożyc do blachy ale powyżej 7cm ciecia zaginają laminat .


Dlatego używa się nożyc typu "pelikan" lub gilotyny.

Od biedy można nawet przejechać kilka-kilkanaście (zależnie od grubości laminatu) nożem do tapet i po prostu złamać, bo i tak po domowym cięciu obróbka krawędzi nas nie ominie.

Dla mnie cięcie na pile taśmowej laminatu to jak by do przeniesienia wiadra piasku użyć Żurawia.

Nie wspominając, że taśma musi mieć zdecydowanie bardzo drobną "gramaturę" zębów.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2015, o 11:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

rezasurmar napisał(a):
Od biedy można nawet przejechać kilka-kilkanaście (zależnie od grubości laminatu) nożem do tapet i po prostu złamać, bo i tak po domowym cięciu obróbka krawędzi nas nie ominie.


Bardzo często sam tak robię przed trawieniem bo płytkę zawsze robię ciut większą a po trawieniu pięknie tnę brzeszczotem i następnie pilnikiem by wyrównać krawędzie płytki.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 21:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013
Posty: 36
Pomógł: 0

Może ktoś z was próbował ciąć za pomocą piły wrzecionowej ? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny za jakiekolwiek opinie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2015, o 23:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

Wydaje mi się że w przypadku cięcia PCB piła wrzecionowa będzie za "wiotka" i zamiast równo prosto będzie szarpać. Ale tego nie wiem bo takową nie ciołem, jesli zastanawiasz się nad zakupem piły do cięcia PCB to mogę Ci polecić taką jak sam używam:

PROXXON 27006 - tarczowa piła stołowa KS 230

Obrazek

http://allegro.pl/proxxon-27006-tarczowa-pila-stolowa-ks-230-i5566630779.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Dom+i+Ogr%C3%B3d-5_Narz%C4%99dzia-1536_Pozosta%C5%82e-269

wraz z tarczą:

PROXXON 28011 - tarcza ze stopu twardego do KS 230
Obrazek
http://allegro.pl/proxxon-28011-tarcza-ze-stopu-twardego-do-ks-230-i5528274079.html

Tarcza standardowa niestety nie nadaje się do ciecia PCB (szarpie, piła się wiesza)

Natomiast z tą ze stopu twardego cięcie to poezja i można z dokładnością do 1 mm, a miejsce cięcia jest gładkie jak lustro - nic nie trzeba papierem poprawiać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 wrz 2015, o 13:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Również rozważam zakup zestawu proxxon KS230 + tarcza. Czy ząbki na tarczy typu 28011 przy laminacie dwustronnym nie strzępią dolnej krawędzi płytki i miedzi ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 wrz 2015, o 21:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2014
Posty: 415
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 26

Czyli ta piła się sprawdza ? Jupiiii !!
Zakupiłem również ostatnio, ale nie miałem czasu przetestować :)
Doskonała wiadomość.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 wrz 2015, o 10:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Intre polecił zestaw proxxona KS230 + tarcza 28011. Na youtube też oglądałem przykładowe filmiki. Skusiłem się na ten zestaw. Mam już od proxxona statyw, wiertarkę oraz stół koordynacyjny. Dla porównania mam tańszą konkurencję dremela. O ile wiertarka ujdzie, o tyle statyw dremela to jedno wielkie nieporozumienie. Mam nadzieję że i tu proxxon będzie godny uwagi. A dodatkowym plusem jest przymiar do cięcia kątowego, czego brakuje w tańszych rozwiązaniach.

Do tej pory laminat wkładałem między dwa klocki drewniane, skręcałem je, i gołym brzeszczotem (bez uchwytu) ze stali szwedzkiej ciąłem starając się jechać po krawędzi drewna. Na krótkich odcinkach ładnie wychodziło, ale dłuższe brzeszczot zawsze gdzieś odjechał od prostej. Pomimo wyjątkowo wytrzymałego brzeszczota po kilku cięciach w laminacie szklano-epoksydowym brzeszczot jest tępy. Myślę że tu tarcza z węglików spiekanych będzie znacznie bardziej wytrzymalsza.

Jak przyjdzie mi zestaw od proxxona podzielę się z Wami opinią o nim.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 wrz 2015, o 13:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2014
Posty: 415
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 26

Squeez - diamentowa tarcza również ładnie przecina laminat ;)

Ale tłucze się to to niemiłosiernie ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2015, o 17:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Witam ponownie. Dziś doszedł mi zestaw proxxon KS230 z tarczą 28011. Wykonanie całkiem fajne. Z zalet cicho pracuje, również naprawdę ładnie wygląda krawędź po cięciu. I w zasadzie to jedyne pozytywne zalet. Kątomierz ustawiony na 0 stopni nie wskazuje kąta prostego. By dociąć płytkę pod kątem prostym musiałem ustawić kąt ok 3-4 stopni. Wymiary pola roboczego 16x16cm, jednak takiej płytki nie dotniemy. Po środku jest tarcza, maksymalne odsunięcie ogranicznika pozwala dociąć płytkę o wymiarze ok 7cm. Dobre jak ktoś chce docinać elementy o wymiarach niewiele większych od dwóch pudełek po zapałkach.

Kupiłem, przetestowałem, i trochę żałuję zakupu. Chyba o wiele lepsza byłaby przecinarka do płytek z Lidla o której squeez wspomniał.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2015, o 19:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 lut 2015
Posty: 9
Pomógł: 0

No ale zaraz tam jest ta prowadniczka ktora dziala chyba na calym polu roboczym, nie trzeba z katomierza korzystac. ??

https://youtu.be/Q7zmze3Vsck?t=1m57s



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2015, o 19:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Dzięki niej utniesz krawędź równolegle do przymiaru, ale gdy chcesz uciąć krawędź pod kątem prostym to musisz skorzystać z kątomierza



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2015, o 20:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 lut 2015
Posty: 9
Pomógł: 0

jakos nie potrafie tego pojac ,jak chcesz zrobic kat prosty to przeciez zwyczajnie obracasz plytke i wzgledem drugiej krawedzi docinasz.
chyba ze posiadasz jakies rombowe skrawki laminatow ;)
a dla wiekszych rozmiarow wystarczy wymontowac prowadniczke i na samym katomierzu leciec.

chyba ze faktycznie nie rozumiem problemu, ale prowadnice mozna wykonac samemu lepsza, widzialem na rosyjskich forach, w sumie filozofii wielkiej nie potrzeba :)

np. http://www.metallmodellbau.de/KS230_Umbau.php



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2015, o 20:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

deywid napisał(a):
chyba ze posiadasz jakies rombowe skrawki laminatow ;)
a dla wiekszych rozmiarow wystarczy wymontowac prowadniczke i na samym katomierzu leciec.


Chyba nie miałeś urządzenia nigdy w ręce. Też tak sądziłem przed zakupem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2015, o 20:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 lut 2015
Posty: 9
Pomógł: 0

pisze moze tak bo w sumie bylem pewny co do kupna az natknąłem sie na to forum.
moze wrzucisz jakis przykladowy filmik :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2015, o 22:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

W wolnej chwili może wykonam.
Co do cięcie bez przymiaru, tarcza jest naprawdę cienka, jak wejdzie w laminat i skrzywisz go to tarcza staje. A idealnie prosto bez przymiaru ciężko prowadzić.
A przymiar do cięcia pod kątem prostym ? Nieoceniona rzecz jak masz skrawki niekoniecznie dobrze docięte i chciałbyś je wykorzystać. A mam tego trochę u siebie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2015, o 07:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 lut 2015
Posty: 9
Pomógł: 0

ok, bo chetnie zobacze przed zakupem (oby mnie nie zniechecilo za bardzo ;]).
znaczy zdawalem sobie sprawe ze urzadzenie jest w miare male i tanie(jak na tego typu sprzet).
myslalem bardziej zeby zgrubnie przyciac wieksze kawalki a potem na prowadniczce/katowierzu wyrownac ze strata tych kilku mm czy centymetra.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2015, o 08:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Tak działa kątomierz :)
https://youtu.be/2ESnb8bfIbE?t=2m7s

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2015, o 19:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Dziś przyszła przecinarka do glazury kupiona na olx.pl. Sprzęt pochodzi z Wielkiej Brytanii z marketu z wystawy.

Obrazek

Nieporównanie z proxxonem. Wymieniłem tylko tarczę na zwykłą do cięcia metalu i grubości 1mm. Cięcie ma mokro, po zalaniu wodą nic się nie kurzy. Przy proxxonie odrobinkę go było po cięciu. W laminat tarcza wchodzi jak w masło. Po cięciu minuta szlifowania papierem wszystkich krawędzi i płytka wygląda idealnie.

Jedyna wada to hałas, a maszyna robi go całkiem dużo.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lis 2015, o 20:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2011
Posty: 87
Pomógł: 0

Witam koledzy możecie podać jeszcze raz do polecanych nożyc do blachy. Lub nazwę konkretnego modelu.

Z tego co widzę podane linki nie działają.


czy chodzi może o ten model: NEO Tools 250mm 31-065

pzodrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO