Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 kwi 2024, o 16:21


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 maja 2017, o 21:54 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2016
Posty: 14
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 0

Witajcie, mam problem w Altium Designer z którym nie bardzo wiem jak sobie skutecznie poradzić. To znaczy radzę sobie ale jest to nieefektywne radzenie sobie z moim problemem.
Problem polega na tym, że gdy chcę sobie edytować gotową bibliotekę w formie *.IntLib dodać sobie model 3D elementu do już istniejącego footprintu znajdującego się na przykład w tym *IntLib albo sobie tylko pady poprawiam.
Robię to następująco:
- robię extract sources wszystkich elementów ze skompilowanej biblioteki
- wrzucam do odpowiedniego miejsca/footprintu model 3D i zapisuję
- niestety po zapisaniu nie mam tego elementu dostępnego gdy chcę wybrać dodany footprint z modelem 3D
- następnie muszę skompilować bibliotekę - więc kompiluję
I tutaj powstaje problem bo, po kompilacji biblioteki automatycznie ona się nie nadpisuje tak jakbym chciał tylko tak jakby ona tworzy się na nowo w folderze głównym tam gdzie jest już ta edytowana wcześniej bibliteka na przykład biblioteka znajduje się w folderze .../Library to po kompilacji tworzone są nowe katalogi: Library\Miscellaneous Devices\Project Outputs for Miscellaneous Devices i tutaj znajduje się plik *.IntLib z tym edytowanym jednym na przykład tylko elementem. Tylko teraz na przykład jakbym chciał edytować i dodawać 40, 50 modeli to zna każdym razem musze kompilować bibliotekę i wchodzić do tych nowo utworzonych folderów i ręcznie nadpisywać bibliotekę. W tym celu muszę wyłączać Altiuma bo pluje się system, że plik jest aktualnie używany. Co więcej ! Gdy skompiluję nową bibliotekę to pojawiają mi się z dwie biblioteki o identycznej nazwie na przykład Miscellaneous Devices.IntLib i Miscellaneous Devices.IntLib tylko że na przykład ta druga biblioteka ma do wyboru to co w tej pierwszej ale ma dodany jeszcze właśnie ten dodatkowy footprint.
I właśnie łatwo się pomylić ;/ i nie wiem jak skutecznie edytować te wszystkie biblioteki. Tak aby po prostu dana biblioteka po prostu byłą nadpisywana a nie, że musze ją kompilować i w ogóle....;/

Chciałbym wam pokazać jak to wygląda:
Tutaj mam do wyboru już 2 biblioteki po kompilacji (z tym, że jedna z nich to ta podstawowa a druga z dodatkowym footprintem. Wyobraźcie sobie, że dodaje 30 elementów (body 3D) i mam 30 takich samych bibliotek.

ObrazekObrazek


Mam nadzieje, że ktoś mi podpowie jak edytować te biblioteki w sposób efektywny. Abym nie musiał za każdym razem kompilować bibliotek bo na prawdę to strasznie męczy.

Pozdrawiam



Ostatnio edytowano 11 maja 2017, o 09:47 przez BePower, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 maja 2017, o 09:36 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

topic44.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 maja 2017, o 09:48 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2016
Posty: 14
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 0

Poprawione :) Dzięki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 maja 2017, o 12:23 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2016
Posty: 14
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 0

Są tu jacyś szpecjaliści od Altium Designer'a ? :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 maja 2017, o 16:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

Podstawą jest zrobienie swoich bibliotek - możesz do tego celu użyć gotowych wzorców z bibliotek Altiuma (dokładnie je jednak sprawdzaj, bo zdarzały sie różne cuda) , ale ładuj je w swoje lib'y. Podziel je sobie na np dwa/trzy pliki - mechaniczne, pasywne/aktywne i scalaki.
I modele wkładaj do tych swoich bibliotek. Dzięki temu będziesz miał te elementy, których rzeczywiście używasz, będziesz miał pewność, że zostały przez Ciebie sprawdzone i na koniec będzie dużo łatwiej je Tobie backupować/przenosić.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 maja 2017, o 16:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

Widzisz, To forum zainteresowane jest EAGLE. Nie masz pretensji? W EAGLE jest podobnie - zmiana w bibliotece z programu EAGLE - to problem(gdzieś jest to zaszyte!) Wzorowanie się(kopiowanie) do własnych bibliotek ułatwia uniknięcie stresu - i program cały i Ty jesteś zadowolony.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 maja 2017, o 17:05 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2016
Posty: 14
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 0

Tak Panowie, ale wy nie rozumiecie o co mi chodzi. Mi chodzi właśnie o to, że ja nie chce tracić czasu na składanie własnej biblioteki od A do Z tylko mam problem z edycją gotowej biblioteki, i zapisanie jej z nowym modelem 3D.
Ja nie będę robił bazy 300 elementów od postaw + footprinty jak mogę osadzić model na gotowych footprintach.

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

BTW. Moim zdaniem Eagle jest już przestarzałe i nawet Pan Mirek robi nowe płytki w Altium :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 maja 2017, o 17:13 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Ooo a dlaczego jest przestarzałe, bo co?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 maja 2017, o 17:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 202
Pomógł: 15

Witam. Nie jestem może specem od atliuma ale z tego co wyczytałem z Twojego postu to chodzi Ci o edycję gotowych, skompilowanych bibliotek. Biblioteki tego typu nie wyedytujesz, nie poprawisz, zresztą nie wiem czy można coś takiego robić ponieważ to , że ktoś pozwala Ci ich używać nie znaczy, że masz prawo w nich grzebać. Rada jedna. Tworzysz biblioteki własnym rączkami na taką modłę jaka Ci pasuje a gdy przestaje Ci pasować, otwierasz poprawiasz i po sprawie. Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 maja 2017, o 19:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

BePower napisał(a):
Tak Panowie, ale wy nie rozumiecie o co mi chodzi. Mi chodzi właśnie o to, że ja nie chce tracić czasu na składanie własnej biblioteki od A do Z tylko mam problem z edycją gotowej biblioteki, i zapisanie jej z nowym modelem 3D.
Ja nie będę robił bazy 300 elementów od postaw + footprinty jak mogę osadzić model na gotowych footprintach.

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

BTW. Moim zdaniem Eagle jest już przestarzałe i nawet Pan Mirek robi nowe płytki w Altium :)


Chyba nie do końca zrozumiałeś co miałem na myśli. Możesz użyć oryginalnych bibliotek w celu 'wyciągnięcia' / wyeksportowania ich poszczególnych komponentów do swojej biblioteki i w swojej bibliotece dokonujesz zmian.
Po drugie tak jak wspomniałem wcześniej - posługiwanie się swoją biblioteką, upraszcza projektowanie płytek i zapobiega wielu potencjalnym błędom (+ porządek na dysku i łatwość archiwizowania/przenoszenia między stanowiskami).

Po trzecie - porównywanie Eagle'a i Altium'a jako aplikacji równorzędnych moim zdaniem jest błędne.
Wprawdzie oba programy służą do projektowania PCB na podstawie SCH, ale są to narzędzia z kompletnie różnych półek cenowych.
Tak trochę jak by porównywać malucha i przysłowiowego mercedesa - i tym i tym się da jeździć, ale w innych warunkach i z innym komfortem.

p.s. Też bym życzył sobie, żeby Altium wypuścił wersję z limitem padów/wymiarów płytki/wartsw, ale niestety producent ma swoją wizję martketingową i tego nie robi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 maja 2017, o 20:43 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2016
Posty: 14
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 0

Tak ale nie ważne, czy oni mi pozwalają czy nie pozwalają edytować biblioteki nie o to pytałem, mam to głęboko w życi. Po drugie co mi da edycja i kopiowanie pojedyńczych modeli z elementami (schemat + footprint) do mojej własnej cudownej nieskzitelnej biblioteki jak i tak nie mogę jej użyć w programie po zapisie a dopiero po kompilacji i dalej robią się cyrki, bo będę miał 400 nowych kompilacji i bibliotek o tej samej nazwie w programie. Chodzi mi o to czy po prostu gdzieś w ustawieniach mam coś włączone, że nie mogę użyć biblioteki nieskompilowanej. Takiej w której jest widoczna zmiana modelu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 maja 2017, o 09:51 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2016
Posty: 14
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 0

No to także chciałem wam serdecznie podziękować za pomoc, na prawdę rozwialiście wszystkie moje wątpliwości dotyczące programu......



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 maja 2017, o 13:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

Mysle, że Ci co mieli się wypowiedzieć to już się wypowiedzieli. Dostałeś pewne rady z których raczej nie chcesz skorzystać sądząc po Twoich odpowiedziach. To co możemy więcej dodać?
Sugeruje kontakt z firmą, która dystrybuuje Altiuma w Polsce - CC Controls - może oni znajdą satysfakcjonujące Ciebie rozwiązanie.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 maja 2017, o 14:04 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2016
Posty: 14
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 0

Ok dzięki, no bo to są rady typu: mam problem z wymianą klocków hamulcowych a ktoś mi mówi, ale słuchaj powinieneś wymienić płyn hamulcowy....no zupełnie 2 różne rzeczy ale powodujące jeden skutek.
Po prostu dostałem wymijające odpowiedzi i takich których nie oczekiwałem, które nic nie wnoszą do mojego problemu bo on nadal istnieje.
Mimo wszystko dzięki wielkie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 maja 2017, o 14:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

Moim zdaniem nie były wynikające tylko wskazujace na pewną konkretną drogę jak się powinno tego typu rzeczy robić. Nigdy nie edytuj bibliotek producenta, bo możesz się bardzo zdziwić i narobić sobie kłopotów. Nie będę sie powtarzał dlaczego bo było to wytłumaczone wcześniej.
To oczywiście tylko dobra rada wskazówka człowieka który zaczynał swoja przygodę od programów do pcb pod Herkulesa - np. Orcad Esp v 4.2 :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO