Witam,
Odczyt z plików tekstowych (txt, csv) z przecinkiem lub średnikiem jako separatorem wiąże się z koniecznością wykonywania dodatkowych kliknięć przy odczycie w MS Excel'u.
Jeżeli ktoś by chciał oszczędzić myszce życia i zmniejszyć ilość klikania - oto sposób zaczerpnięty prosto z eksportu z SAP'a:
- zapisujemy plik w formacie:
"Tekst" Tab "tekst" Tab "4,53" Tab 43 Tab "Tekst" Tab "4.53" ...
Gdzie:
Tab = 0x09;
Int zapisujemy bez ""
Real i char[] z ""
Jeżeli zapiszemy "4,53" ciąg rozpoznany zostanie jako liczba, natomiast "4.53" jako tekst (w przypadku systemów z ustawieniami "," jako znaku oddzielającego części dziesiętne, odwrotnie będzie jeżeli w systemie "." jest tym znakiem - m.in. kraje anglojęzyczne).
Zapisujemy jako plik z rozszerzeniem xls i cieszymy się z bezproblemowego odczytu w MS Excel'u
