Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 01:25


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 gru 2016, o 21:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2012
Posty: 471
Lokalizacja: ZGY/ZS
Pomógł: 30

Cześć,
Bawię się C++ w Eclipsie + Atmel toolchain i natrafiłem na pewien problem gdy chciałem użyć liczb zmiennoprzecinkowych mając podpiętą bibliotekę z arduino WString

Kod:
avr-g++ -Wl,-Map,Encoder.map,--cref -mrelax -Wl,--gc-sections -lc -lm -lc -mmcu=atmega644p -o "Encoder.elf"  ./LCD_HD44780/Print.o ./LCD_HD44780/WString.o ./LCD_HD44780/lcd_hd44780.o  ./main.o   
c:/program files (x86)/atmel/avr tools/avr toolchain/bin/../lib/gcc/avr/4.7.2/../../../../avr/lib/avr5\libc.a(cmpsf2.o):/data2/home/toolsbuild/jenkins-knuth/workspace/avr8-gnu-toolchain/src/avr-libc/libm/fplib/cmpsf2.S:58: multiple definition of `__ltsf2'
c:/program files (x86)/atmel/avr tools/avr toolchain/bin/../lib/gcc/avr/4.7.2/avr5\libgcc.a(_lt_sf.o):/data2/home/toolsbuild/jenkins-knuth/workspace/avr8-gnu-toolchain/src/gcc/libgcc/fp-bit.c:1269: first defined here
c:/program files (x86)/atmel/avr tools/avr toolchain/bin/../lib/gcc/avr/4.7.2/../../../../avr/bin/ld.exe: Disabling relaxation: it will not work with multiple definitions
c:/program files (x86)/atmel/avr tools/avr toolchain/bin/../lib/gcc/avr/4.7.2/../../../../avr/lib/avr5\libc.a(cmpsf2.o):/data2/home/toolsbuild/jenkins-knuth/workspace/avr8-gnu-toolchain/src/avr-libc/libm/fplib/cmpsf2.S:58: multiple definition of `__lesf2'
c:/program files (x86)/atmel/avr tools/avr toolchain/bin/../lib/gcc/avr/4.7.2/avr5\libgcc.a(_le_sf.o):/data2/home/toolsbuild/jenkins-knuth/workspace/avr8-gnu-toolchain/src/gcc/libgcc/fp-bit.c:1290: first defined here
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status
make: *** [Encoder.elf] Błąd 1


struktura projektu jak widać jest prosta
Obrazek

Plik main
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Klasa Print zredukowana:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


kompilator nie rzuca błędem, gdy wywalę
#include "WString.h"
i wykluczę z projektu. Nie jestem w stanie sobie z tym poradzić, próbowałem do linkera dodać -l libm, jednak dostaje info, że nie odnaleziono.
Może ktoś z was już walczył z tym wcześniej?

_________________
eDiyCraft.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2016, o 23:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 31
Pomógł: 0

Mi z samym Wstring śmiga kompilacja, ale nie mam tych bibliotek Twoich z C++, dla ułatwienia może podlinkuj cały projekt, aby można było pobrać i odpalić.
Wstring.h includuje string.h



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO