Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 21:54


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 18:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2014
Posty: 207
Pomógł: 0

Witajcie,

muszę na szybko stworzyć aplikację okienkową z ok 800 polami tekstowymi na liczby (decymalne lub hex, każde pole to jedna liczba w uint8_t). Do tego jeden przycisk, którym wyślę te zapełnioną tablicę do ARMa po USB. Szukałem pomysłu jak to szybko zrobić (nie mam zbyt dużo czasu na naukę nie wiadomo czego, niestety...) lecz poza WinAPI, Xamarin itd. nie znalazłem niczego w postaci poradnika jak dla kretyna. Ewentualnie jak coś znalazłem, to często było to rozległe bądź wymagało naprawdę dużego nakładu pracy.

Najgorsze, że muszę te 800 elementów z tablicy wysłać w paczkach po max 256bajtów (czyli 3 paczki po 256bajtów i 4 paczka z pozostałością, między każdą paczką 100ms przerwy). Czy da się to jakoś zrobić łatwo? Np. uzupełniając Excela bądź dowolny plik tekstowy a potem wysyłając to poprzez putty lub inny dowolny program (darmowy)? Będę bardzo wdzięczny za konkretną pomoc bo jak już kilka razy wspominałem, goni mnie czas i nie mogę sobie pozwolić na dogłębne poznanie sposobu tworzenia aplikacji okienkowych (a szkoda... chociaż na pewno tym się zajmę w pierwszej wolnej chwili).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 20:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Wez C++ buildera - jest teraz za free. To wysylania br@y terminal, real term ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 20:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2014
Posty: 207
Pomógł: 0

Właśnie próbowałem coś zdziałać z real term ale... nie wiem czy da się tam zrobić tak, że przygotuję plik txt lub inny i wgram go przez real term ale z tymi opóźnieniami jakimi pisałem. Zastanawiam się też nad Visual Studio (o dziwo do niego chyba będę miał dostęp) i na nim w C# coś podziałać (nauczę się na szybko podstaw). Np. stosując WPF mógłbym coś zrobić, tylko jak USB obsłużyć w C#? Pewnie są gotowe biblioteki? Link do ciekawego opisu WPF, który skłonił mnie do t ego by z tym popróbować: http://cezarywalenciuk.pl/blog/programi ... zna-wpf-03



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 20:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014
Posty: 92
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 0

Napisz coś więcej o tej aplikacji, do czego ma dokładnie służyć. Czy od strony ARMa masz wszystko gotowe? Jaką wybrałeś bibliotekę do obsługi USB? Ja używałem libusb-win32 do STM32F407VG i działało całkiem fajnie. Soft na pc pisałem w embarcadero c++ builder.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2016, o 04:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2014
Posty: 207
Pomógł: 0

Od strony ARMa (ATM32F4DISCVERY) mam teoretycznie wszystko. W praktyce zauważyłem że musi on wysyłać/dostawać po USB (wbudowane, nie te z ST-LINK tylko te drugie) w paczkach po max 256bajtów każda. Ogółem potrzebuję wypełnić tablicę danymi na komputerze (do 800pól) a potem ją przesłać po USB do ARMa. Mówię że mam teoretycznie wszystko w ARMie, bo cały kod jest wstępnie gotowy i działający, USB wysyła w tych paczkach (z ARM do PC, oglądam na Realterm) ale czy odbiera takie paczki... nie wiem ;/ muszę mieć jak wysłać z PC do ARMa po tym USB dane tak jak pisałem wyżej kilka razy (3 paczki po 256bajtów i jedna z resztą, któa pozostanie z 800bajtów, między każdą paczką 100ms przerwy).

Do obsługi USB w ARM użyłem HALa, tak jak na tym kursie: http://forbot.pl/blog/artykuly/programo ... sb-id13477

Od strony PC używam w sumie sterowników z ST, ponieważ korzystam z tego wbudowanego w DISCOVERY portu USB (jak pisałem wyżej).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2016, o 07:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014
Posty: 92
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 0

W takim razie możesz wykorzystać np. ten kurs topic5520.html żeby załapać podstawy. Jedyną męczącą rzeczą będzie wstawianie tych 800 pól i budowanie z nich ramek :-) Pamiętaj też, żeby zrobić parsowanie danych - może być po stronie pc - tak aby aplikacja nie wysyłała błędnych ramek. Tutaj masz przykłady jak można to zrealizować http://stackoverflow.com/questions/8942 ... s-a-number



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2016, o 16:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2014
Posty: 207
Pomógł: 0

Przejrzę to i spróbuję ogarnąć. Dziękuje. Jak będę miał pytania to napiszę tutaj.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO