Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 kwi 2024, o 07:43


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 22:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2015
Posty: 252
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 23

Z 1.0.0.4 ładnie zaktualizował, wrzucając potrzebne pliki do katalogu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 22:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
wszystko poprawnie się teraz uruchamia i aktualizuje. Mam taki problem. Zaprogramowałem jeden przycisk na włączanie/wyłączanie dekodera SAT i ładnie działa ale żeby załapało wydawanie poleceń z przycisków muszę przynajmniej raz kliknąć dowolnym pilotem w kierunku odbiornika podczerwieni aby wykryta została dowolna ramka - później już przycisk działa.
Oczywiście mówię tu o uruchomieniu mikrokontrolera od zera czyli zaraz po włączeniu zasilania.


Jak opisujesz problem to przede wszystkim pisz proszę DOKŁADNIE o które przyciski chodzi, bo jak widzisz to jest ważne. Obecnie masz dostępne:

KEY_RAM

oraz

FLASH KEY1

jak nie wiem o którym piszesz to ciężko mi coś podpowiedzieć

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

jerrylu napisał(a):
Z 1.0.0.4 ładnie zaktualizował, wrzucając potrzebne pliki do katalogu.


O! no to ładnie - dzięki za info

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

gufim napisał(a):
Teraz działa testowane na ATmega328


Czyli co już ruszyły procki ? I jak było coś źle z kwarcem ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 22:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Dodam jeszcze, że jeżeli przez kilka minut nie naciska się klawisza (w tym wypadku mam zaprogramowany key ram) to komendy również przestają działać. Ponownie trzeba użyć dowolnego pilota, wygenerować dowolną ramkę i już klawisz działa. Nie wiem czym to idzie no ale piszę jak to u mnie wygląda. Testuję na zestawie ATB i ATmega32.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 22:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jak się przez kilka minut nie naciska klawisza ;) to w międzyczasie procek może odebrać śmieci i w pamięci RAM ma sieczkarnię - więc nie dziwota że emituje się zła ramka.

Zrozum po to jest zapisanie ramki do pamięci FLASH - żeby już jej nic nie zmieniło. Poza tym czy przez te kilka minut w programie na PC nie pojawiają się jakieś dziwne szpilki ?

Zgaś jakieś świetlówki jeśli masz w pokoju albo osłoń odbiornik ... widziałeś na poradniku wideo co mi robiły lampy w studio ;) tak emitują podczerwień że zakłócają na maxa

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

czyli złap ramkę do RAM i zapisz ją do FLASH i użyj klawisza KEY1 wtedy będzie działać nawet po wyłączeniu i włączeniu zasilania zestawu ATB ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 07:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Człowiek ledwo się obudził i zaczął pracę a tu już kolejna ulepszona wersja programu - Mirku czasem zastanawiam się czy ty aby na pewno rytm dobowy masz taki jak "zwykli" ludzie ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 07:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Człowiek ledwo się obudził i zaczął pracę a tu już kolejna ulepszona wersja programu - Mirku czasem zastanawiam się czy ty aby na pewno rytm dobowy masz taki jak "zwykli" ludzie ;)

A nie nie - spoko, zostawiłem na noc klona w robocie i widzę, że się spisał .... rypnął nową aktualizację, bo zależy mu na premii - dostanie dzisiaj swoje pół litra :lol: .... tzn oleju Castrol 5W40 :lol:

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

A na poważnie to podpowiem, że w końcu wprowadziłem w życie połączenie zapisu z poziomu programu do Flash z bootloaderem ;) ... oj będzie parę fajnych tematów na warsztatach z Yellowbookiem do omówienia.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 08:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

witam
pobrana wersja 1.0.0.6 odpalona lecz raportuje przy próbie wgrania wsadu " programming error , check connections and start again ".
W atb 1.04a wstawiony Atmega 32 A ,kwarc 8 mhz , zworki na kwarc zewnętrzny , mkAVRCalculator też wskazuje atmega 32 nie A.
Co jest nie tak ??
Proszę o pomoc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 08:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A w którym momencie masz ten błąd ? w trakcie zielonego paska postępu czy niebieskiego ?

Nie masz ty przypadkiem rozłączonych zworek J6 i J7 nad prockiem od RS232 ? albo nie podłączyłeś czegoś dziwnego do pinów PD0 i PD1 procka ?

Podaj więcej szczegółów.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 08:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

korzystam tylko z programowania w ATB , zworki zwarte . Pasek postępu jest początkowy , nie ma kolorów.
ATB CZYSTY nie ma nic podlączone nie licząc LCD pod port A



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 08:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RYSZARD M napisał(a):
korzystam tylko z programowania w ATB , zworki zwarte . Pasek postępu jest początkowy , nie ma kolorów

ok ... czyli tak ... pokazuje się w ogóle pasek postępu, ale jest 0% ... i wywala błąd tak ?

pod paskiem postępu jest napis "uC programming, wait!" ??? w czasie gdy po chwili wyskakuje błąd ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 09:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

to tak szybko wyskakuje ten błąd że chyba nie zdąży wyskoczyć pasek "uC programming, wait!".
Może jeszcze dodam że jak uruchomię program to w okienku Port jest prostokąt żółty . Na Atb zaś DIODA LED RX cały czas miga



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 09:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok chwila udało mi się odtworzyć ten błąd - już nad nim pracuję - dam znać .... tzn pewnie ukaże się nowa aktualizacja do pobrania

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 09:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

no to Fajnie panie MIrku



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 10:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No! pojawiła się wersja 1.0.0.7 - można próbować - powinno być naprawione z tym wbudowanym programatorem ATB-FT232R ;) czekam na info

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 10:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

HURA MIRKU - wgrywa się wsad i program DZIAŁA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 10:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

Mirku w pliku z zawartością historii zmian (mk2decoder_history.txt), masz inna nazwę programu ;)
Zapewne zostało z AVPlayer'a.

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 10:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RYSZARD M napisał(a):
HURA MIRKU - wgrywa się wsad i program DZIAŁA

No to BINGO! cieszę się ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

matw napisał(a):
Mirku w pliku z zawartością historii zmian (mk2decoder_history.txt), masz inna nazwę programu ;)
Zapewne zostało z AVPlayer'a.


Ale zonk i moja ślepota :lol: oczywiście poprawiam - dzięki

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 10:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

W wersji demo niedostępny jest "auto repeat / auto IR learn" - co pod tym należy rozumieć?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 12:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
W wersji demo niedostępny jest "auto repeat / auto IR learn" - co pod tym należy rozumieć?


Już tłumaczę

otóż można sobie zaprogramować dowolny klawisz naszego uniwersalnego pilota na dwa sposoby:

1. za pomocą programu na PC

a.) strzelamy oryginalnym pilotem np dekodera SAT w oczy naszego pilota (procka)
b.) ramka przylatuje do programu na PC
c.) możemy użyć opcji "Save RAM into Flash as Key1" no bo przecież ramka znajduje się w pamięci RAM procka, zatem ta opcja z PC spowoduje, że zostanie ona skopiowana do FLASH pod klawisz KEY1

Obrazek

2. bez udziału w ogóle komputera - procedura wygląda następująco

a.) wciskamy przycisk KEY_RAM i trzymając go wciśniętym, wciskamy wybrany przycisk KEYx ....
b.) trzymając oba wciśnięte - strzelamy w oczy jakiś klawisz z pilota np dekodera STA
c.) ramka zostaje automatycznie zapamiętana w pamięci FLASH procka i to od razu z opcją "auto_repeat" czyli będzie powtarzana co ok 80ms gdy będziemy później wciskać i trzymać wciśnięty klawisz keyx

UWAGA - ta opcja niestety nie działa w wersji DEMO. W Demo możliwy jest tylko opisany pierwszy wyżej przypadek czyli nauka za pomocą programu na PC i bez opcji auto_repeat, której w demo nie da się zmienić. A więc po nauce, gdy wciśnie się przycisk KEYx to ramka zostanie wyemitowana tylko raz. Trzeba go zwolnić i jeszcze raz wcisnąć żeby kolejny raz poszła emisja i tak dalej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 12:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Teraz już wszystko rozumiem :) Dziś wieczór kolejne testy, a wczoraj właśnie miałem problem bo próbowałem zapisać komendę wciskając klawisz key_ram oraz key_1 i wciskając przycisk na pilocie. Nic to nie dawało i już myślałem, że ze mną jest coś nie tak :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 12:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Teraz już wszystko rozumiem :) Dziś wieczór kolejne testy, a wczoraj właśnie miałem problem bo próbowałem zapisać komendę wciskając klawisz key_ram oraz key_1 i wciskając przycisk na pilocie. Nic to nie dawało i już myślałem, że ze mną jest coś nie tak :D


Testuj testuj i dawaj znać co i jak. Zadawaj pytania - bo dzięki temu wszystkiemu wiem na co lepiej zwrócić uwagę także w dokumentacji, którą chcę i muszę przygotować ;) wszystko się liczy

Na razie jesteś ostrym beta-testerem ;) dziękuję!

ale innym którzy testują - również ;) dzięki koledze RYSZARD M też udało się wyeliminować babola z FT232 ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 14:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

A ja mam pytanie, tylko uprzedzam, że do mnie trzeba powoli i dużymi literami.

z tego, co zrozumiałem na filmiku, nie mając ATB w najnowszej wersji lub ATB-USBASP sobie nie podziałam z tym programikiem?? Mam "inny" zestaw startowy z ft232 na pokładzie Pytanko, czy dysponując tylko ft232r mam szansę pobawić się tym??

Co do samego programu, nie wiem dlaczego ale mój antywirus tak się uwziął na niego, że aż krzyczy do mnie i blokuje dostęp do pliku. Po wyłączeniu osłony daje się odpalić.
Na filmie buło pokazane, że porty com urządzeń nie podłączonych aktualnie robią się czerwone(napis) a po podłączeniu niebieskie. U mnie wszystkie cały czas niebieskie. Ponadto opisy klawiszy Read from uC i Carrier Freq nie mieszczą się i są kompletnie nieczytelne. Na filmiku jest ok.

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Ostatnio edytowano 21 wrz 2016, o 16:23 przez skalarro, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 14:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

1 - czy w wersji DEMO jest widoczny wykres ramek - u mnie przy strzelaniu w czujnik na chwilkę migają cyfry w lewym panelu i KICHA
2 - czy to jest normalne że za każdym razem w zasadzie jest inna wartość w oknie " LCD - Pulses cnt : " - oczywiście nie mam czujnika TSMP 58000
- jedno co udało się mi zaobserwować to że gdy program jakimś CUDEM odczyta - Pulses cnt : - mniejsze niż wartość 50 to jest wykres i są wartości w tablicy przebiegu

pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 14:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Niech się jeszcze Mirek wypowie ale z tego co zauważyłem to wersja DEMO obsługuje tylko ramki do 50 impulsów. Testowałem na dwóch pilotach i na jednym ramka ma chyba 35 impulsów i nie ma żadnych problemów a na drugim od Samsunga ramka się nie generuje (wykres) ale powyżej jest napisane że łączna liczba impulsów to 67.

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 14:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

tego to się domyśliłem lecz użyłem 4 różnych pilotów i czyżby wszystkie siały powyżej 50 impulsów ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 14:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

skalarro napisał(a):
z tego, co zrozumiałem na filmiku, nie mając ATB w najnowszej wersji lub ATB-USBASP sobie nie podziałam z tym programikiem??

Rzeczywiście powoli ale ty też mi powoli spróbuj powiedzieć z którego to miejsca w poradniku wynika, że bez zestawu ATB to sobie nie podziałasz ? no pokaż mi jedno - chociaż jedno takie miejsce w poradniku ... TYM BARDZIEJ, że w drugiej części poradnika a tej chyba w ogóle nie obejrzałeś, złożyłem na płytce stykowej układ z prockiem ATmega168 i działa - a co stykówka ma wspólnego z zestawem ATB ?

skalarro napisał(a):
Pytanko, czy dysponując tylko ft232r mam szansę pobawić się tym??

Rozumiem, że programator USBASP jest tak ciężki do zdobycia czy zrobienia - że graniczy to z niemożliwością ? ;) .... Program działa przede wszystkim z USBASP ... w wersji DEMO może to być nawet dowolny klon USBASP ... więc w czym problem ?

A układ FT232R oczywiście że MUSI pochodzić od nas czyli być z naszego zestawu ATB albo w naszej przejściówce ATB-USB-RS232 bo z innym nie zadziała.

skalarro napisał(a):
Co do samego programu, nie wiem dlaczego ale mój antywirus tak się uwziął na niego, że aż krzyczy do mnie i blokuje dostęp do pliku. Po wyłączeniu osłony daje się odpalić.

Generalnie antywirusy w obecnych czasach są GŁUPIE JAK BUT i mówię to z pełną świadomością ;) i niech sobie wszyscy jadą po mnie za tą wypowiedź a ja nadal będę twierdził że są GŁUPIE JAK BUT obecne programy antywirusowe a szczególnie te z dodatkiem Internet security .... a już w szczególności te które mają i włączają na siłę opcję tzw "wczesnego i potencjalnego ostrzegania o niebezpieczeństwach" ... toż ja w każdym antywirusie muszę tę kretyńską opcję wyłączać bo bym nie skompilował ŻADNEGO programu na PC bo od razu nowo skompilowany exec jest dla antywirusa potencjalnie niebezpieczny i BUCH GO W ŁEB i do kosza. A czasem nawet potrafią zeżreć całe środowisko programistyczne. A co nie słyszałeś ? ... toż nawet na naszym forum masz mnóstwo przypadków gdy ludziom nie chce się kompilować program na AVR i podpowiedź pierwsza jest zawsze - spróbuj wyłączyć antywirusa ... jak myślisz dlaczego ? .....

W związku z powyższym ja więcej o dziwnych zachowaniach antywirusów nie dyskutuję ;) jak chce się być programistą - to niestety trzeba się nauczyć ich obsługi i wyłączania niektórych durnych a wręcz kretyńskich opcji. Na koniec dodam że na dzień dzisiejszy jednym z najbardziej oszalałych z głupoty antywirusów jest NORTON .... ten już przechodzi samego siebie. A kiedyś był to najlepszy soft - ale kiedyś - daaawno temu.

I jeszcze jedno - oczywiście proszę nie wierzyć w to co napisałem wyżej, ... jeśli mi nie wierzyć - a mówię to na prawdę spokojnie i bez żadnych nerwów - żeby zaraz mi ktoś nie zarzucił - że ja tu szału dostaję czy coś ;) mówię to spokojnie i z uśmiechem ale nie ironicznym kurczę - bo zaraz ktoś powie że się z kogoś śmieję .... ;) .... Więc jeśli mi nie wierzysz to proszę nie odblokowywać antywirusa i nie używać żadnego z moich programów na PC ... to jest bodajże najprostsze rozwiązanie i nic lepszego też nie jestem w stanie polecić ;)
--------------------------


skalarro napisał(a):
Na filmie buło pokazane, że porty com urządzeń nie podłączonych aktualnie robią się czerwone(napis) a po podłączeniu niebieskie. U mnie wszystkie cały czas niebieskie. Ponadto opisy klawiszy Read from uC i Carrier Freq nie mieszczą się i są kompletnie nieczytelne. Na filmiku jest ok.

Dobra z tymi kolorkami to niestety mi też różnie to działa - ale to miał być tylko gadżet dla oka a nie tam jakaś mega ważna funkcjonalność więc tym na razie proszę się nie przejmować - ale o problemie już wiem bo sam go miewam ;)

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

RYSZARD M napisał(a):
1 - czy w wersji DEMO jest widoczny wykres ramek - u mnie przy strzelaniu w czujnik na chwilkę migają cyfry w lewym panelu i KICHA

No dobra a nie pokazuje się jakiś napis na żółto w kanale w którym ma się pojawić wykres?
Nie pojawia się na dole okienka napis "Wrong licence" ?

pewnie tak jest a ty na to nie zwracasz uwagi i nie piszesz żadnych szczegółów więc na razie muszę wciąż zgadywać. A to może oznaczać że nadlatuje ramka która ma więcej niż 50 impulsów a taka nie jest obsługiwana w wersji DEMO. Sprawdź innego pilota albo krócej kliknij klawisz pilota bo może wciskasz go na tyle długo że on generuje wiele ramek które łącznie dają ponad 50 impulsów podczas gdy z kolei pojedyncza ramka może mieć ich mniej

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

RYSZARD M napisał(a):
2 - czy to jest normalne że za każdym razem w zasadzie jest inna wartość w oknie " LCD - Pulses cnt : " - oczywiście nie mam czujnika TSMP 58000

Mówiłem że bez TSMP58000 można się obejść na początek - nie musi go być

i pewnie że może być inna ilość impulsów za każdym razem - proszę zrozum to, że gdy wciskasz palcem przycisk i nie kontrolujesz czasu to on może raz wygenerować jedną ramkę innym razem kilka a jeszcze innym nawet kilkadziesiąt ramek - a program procek potrafi WSZYSTKO ZASSAĆ ;) tyle że no niestety wersja demo na to nie pozwala ...

ale pomyślę jeszcze jak zrobić, żeby wersja demo np przez 30 dni po zainstalowaniu pozwalała na odbiór większej ilości impulsów - dam znać ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 14:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

oczywiście MIRKU że masz rację i z tym napisem o licencji - absolutnie - .
albo mam piloty do BANI albo ŁAPĘ za ciężką :roll: ech :lol:
dobrze by było z tą czasówką na wersję DEMO



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 14:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RYSZARD M napisał(a):
- jedno co udało się mi zaobserwować to że gdy program jakimś CUDEM odczyta - Pulses cnt : - mniejsze niż wartość 50 to jest wykres i są wartości w tablicy przebiegu


Maciek_L napisał(a):
Niech się jeszcze Mirek wypowie ale z tego co zauważyłem to wersja DEMO obsługuje tylko ramki do 50 impulsów.

Ale ja już zdaje się o tym mówiłem ;) a do tego widać to w tej tabelce przecież którą pokazałeś - po to jest ta tabelka ;)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

RYSZARD M napisał(a):
albo mam piloty do BANI albo ŁAPĘ za ciężką ech

No jak piloty do bani ? co ty opowiadasz - jak jest np pilot SONY który za JEDNYM kliknięciem generuje naraz 3 ramki - to na 100% będzie powyżej 50 impulsów

weź sobie jakiś inny pilot najlepiej RC5 który jeśli się krótko kliknie to generuje ramki max 25-26 impulsów ;) A co do ciężkiej łapy to nie martw się - ja mam podobnie i nieraz muszę się nagimnastykować żeby kliknąć króciutko

poza tym spróbuj ptaszka CUT OFF i ustaw tam liczbę np na 10000 zamiast na 20 tys

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 15:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

Bym Cię nie znał bym pomyślał, że złośliwy jestes ;]
mirekk36 napisał(a):
Rozumiem, że programator USBASP jest tak ciężki do zdobycia czy zrobienia - że graniczy to z niemożliwością ?

Widzisz, i tu mógłbym napisać podobnie.. Pokaż mi w którym miejscu to napisałem. Dobra, nuie ważne...

Wiesz dlaczego nie mam takiego programatorka? Po prostu do tej pory w ogóle nie był mi potrzebny. Ani trochę.


Co do antywirusa - nie było tematu ;]

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Ostatnio edytowano 21 wrz 2016, o 16:24 przez skalarro, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2016, o 15:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 16 wrz 2014
Posty: 13
Pomógł: 0

Mam problem z wgraniem wsadu na atmegę (zestaw ATB 1.04B + programator klon USBASP). Wykrywa programator, następnie klikam na
uc programming ATB-USBASP zielony pasek dochodzi do 100% następnie jest Waiting for UART connection ... i po chwili wyskakuje ERROR.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO