Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 10:04


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 14:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maciek_L napisał(a):
Cieszę, się że czasem nasze pomysły są dla ciebie przydatne i wdrażasz je do swoich programów - czuje się taką integrację pomiędzy Tobą a nami


Cała przyjemność po mojej stronie - to mnie niesamowicie przyjemnie jest współpracować tak OnLine z Wami ! ;) a jak jeszcze jestem w stanie zrealizować szybko pomysły to już w ogóle ! ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 16:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
Cała przyjemność po mojej stronie - to mnie niesamowicie przyjemnie jest współpracować tak OnLine z Wami ! ;) a jak jeszcze jestem w stanie zrealizować szybko pomysły to już w ogóle ! ;)

To przynajmniej niech będzie połowa przyjemności po naszej stronie hyhy

Tak poza tym to melduję, że wersja 15 działa wyśmienicie! Przez oba huby programuje bezbłędnie czy to po resecie procka, czy to ponownie sam bootloader. Wszystko działa jak należy, nie przycina itp. :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 16:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Mirku fajnie ze zrobiles okienko do wpisania % skali o ktorej pisalem. A czy zmiescisz tam jakas ikonke ktora jednym klikiem przywroci z automatu skale do 100% ?

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 17:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

majster napisał(a):
A czy zmiescisz tam jakas ikonke ktora jednym klikiem przywroci z automatu skale do 100% ?

ikonkę to może nie ale jakiś "DWU-KLIK" na suwaku albo coś - zobaczę ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

misiulu napisał(a):
Tak poza tym to melduję, że wersja 15 działa wyśmienicie! Przez oba huby programuje bezbłędnie czy to po resecie procka, czy to ponownie sam bootloader. Wszystko działa jak należy, nie przycina itp.

cieszę się, dzięki za info

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 17:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

mirekk36 napisał(a):
majster napisał(a):
A czy zmiescisz tam jakas ikonke ktora jednym klikiem przywroci z automatu skale do 100% ?

ikonkę to może nie ale jakiś "DWU-KLIK" na suwaku albo coś - zobaczę ;)

Właśnie miałem to poruszyć. Faktycznie brakuje możliwości szybkiego powrotu na 100%.

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 17:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

A ja dzisiaj zakupiłem pilota do aparatu. oryginalny Nikon to koszt 200 zł ten chińczyk zakupiony to 10 zł :) ma nawet napis "for NIKON" hehe a oryginał ma NIKON ale dzięki tobie Mirku skopiowałem sobie tego chińczyka tak na zaś :) co prawda bez częstotliwości ale jak dojdzie do mnie twoja paczka :) to i częstotliwość będzie :) bo jakość pilota za 10 zł nie powala a tak wiem że jak padnie to złożę swój dzięki Twojemu programowi :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2016, o 19:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 159
Lokalizacja: Kościerzyna
Pomógł: 9

Mam problem z wersją 1.0.0.16
mianowicie nie mogę załadować nowego wsadu do procka.

Przy mkavrcalculator i starej wersji atnelańskiego USBASP wszystko widzi.

Obrazek

Natomiast Mk2Decoder IR widzi to tak. Co najdziwniejsze dla mnie widzi Atnelański sprzęt jako "klona", no chyba że tak ma być ;) Sterowniki instalowane z mkavrcalculator

Obrazek

Potem po testowałem przez ft232 zmodyfikowanym kiedyś przez Mirka i niby było ok

Obrazek

aż tu nagle strzał w kolano ;)

Obrazek

_________________
BlueBook II czytam i popijam soczek z kubeczka...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 wrz 2016, o 22:45 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 sie 2015
Posty: 11
Pomógł: 0

Kurcze nie mam wolnej atmegi a w arduino kwarc 16Mhz. A z chęcią wypróbowałbym ten świetny program.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 00:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

KosteQ95 napisał(a):
a w arduino kwarc 16Mhz

Dlatego warto w końcu zacząć działać normalnie na jakichś własnych nawet zestawach/płytkach a nie na arduino z przyspawanym do końca życia kwarcem ;) Jaki to problem wziąć sobie chociażby kawałek stykówki - tak jak ja pokazywałem to w poradniku w drugiej części ... i już śmiga wszystko

------------------------ [ Dodano po: 21 minutach ]

xtreme69 napisał(a):
Natomiast Mk2Decoder IR widzi to tak.

A co w tym jest dziwnego - skoro nie masz podłączonej przejściówki i nie widać portu COM ? Na prawdę nie rozumiem - bo pokazujesz obrazki że niby coś jest dziwne a dla mnie nie jest dziwne.

Wiele razy już tłumaczyłem ale ok jeszcze raz tylko proszę zapamiętaj:

Wgrywanie Firmware do procka jest dwu etapowe

1. Najpierw (jeśli procek jest czysty) wgrywany jest BLS (za pomocą programatora sprzętowego)

2. Później wgrywany jest już właściwy wsad ale poprzez bootloader czyli BLS w procku

cała procedura się w ogóle nie rozpocznie jeśli program stwierdzi że nie ma podłączonej przejściówki (nie ma portu COM do którego może chociaż próbować się podłączyć)

więc co się dziwić, że ci nie działa skoro pokazujesz obrazek na którym masz puste pole w którym ma być numerek portu COM przejściówki USB/RS232 ? ;)

xtreme69 napisał(a):
Co najdziwniejsze dla mnie widzi Atnelański sprzęt jako "klona",

Tu już w ogóle mieszasz - i to tak że kompletnie nie wiem co robisz .... warto troszkę dokładniej opisywać problem żebym mógł szybciej i lepiej pomóc ....

Bo:

1. czy ty używasz ATB-USBASP ? i przejściówki USB/RS232?

2. jeśli ATB-USBASP to jaka wersja konkretnie ? Bo nie wszystkie starsze będą rozpoznawane - tylko nowe od wersji 4.0 w zwyż

3. czy używasz zestawu ATB z przejściówką USB/RS232 ? a jeśli tak to co ? Masz ją podłączoną czy nie ? Bo jeśli nie widać numeru portu COM to podejrzewam że nie masz żadnej podłączonej

4. czy ty używasz wbudowanego programatora w zestawie ATB ?

Na prawdę - zobacz mógłbym tak jeszcze ciągnąć te pytania - ale co to da ? to będzie wciąż zgadywanka jakaś

dlatego proszę - jak masz problem to krótka zawsze informacja, typu:

1. korzystam z zestawu ATB i zbudowanego programatora ATB-FT232R

2. korzystam z programatora USBASP luzem i jakiejś tam przejściówki USB/RS232

no bo nie wiem kompletnie co ci odpowiedzieć :( A tym bardziej, że napisałeś że w wersji 1.0.0.16 ci nie działa to znaczy że we wcześniejszych działało ? a jeśli tak to w jakiej konfiguracji ?

Później piszesz że niby testowałeś
xtreme69 napisał(a):
Potem po testowałem przez ft232 zmodyfikowanym kiedyś przez Mirka i niby było ok

- ale hmmm co ? kiedy - kiedyś tzn znaczy w jakiej wersji ? Pytam bo piszesz w czasie przeszłym - a nie kończysz - więc nie wiem czy działało w końcu czy nie działało ?

no i na koniec piszesz
xtreme69 napisał(a):
aż tu nagle strzał w kolano

i co to oznacza ? Bo pod spodem obrazek że ERROR .... no ale co? Przerwało się w trakcie programowania? Czy w ogóle nie zaczęło programować? Czy przerwałeś programowanie ? no sorki po prostu nie mogę zrozumieć opisu problemu a z chęcią bym pomógł - bo też mi zależy żeby wyłapać wszystkie ew błędy programu - tylko no muszę mieć więcej precyzyjnych informacji jak już są jakieś problemy ok?

Bo zobacz - że możliwości jest już dużo - i różne wsady, i różne programatory i dwu etapowe wgrywanie wsadu i możliwość korzystania z różnych programatorów USBASP oraz różnych przejściówek. Jeśli nie masz z kolei oryginalnej przejściówki od nas tylko własną ale modyfikowaną jak piszesz, przeze mnie no to też ... nie jestem w stanie stwierdzić czy odpowiadać za połączenia a może tu jest problem ?

Za dużo niewiadomych

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 07:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

Obrazek

Takiego małego bug-a znalazłem, przynajmniej u mnie jest.
Dwukrotne klikniecie w zaznaczona tabelkę wyświetla komunikat o błędzie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 08:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

chlopek_p napisał(a):
Takiego małego bug-a znalazłem, przynajmniej u mnie jest.
Dwukrotne klikniecie w zaznaczona tabelkę wyświetla komunikat o błędzie.


U mnie też bydlę tzn ten BUG jest ;) .... zaraz go wylaseruję ;) i w kolejnej wersji już go nie będzie

DZIĘKI ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 08:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

Jeszcze mała uwaga. Przy sprawdzaniu dostępności nowej wersji klawisz "Exit" na chwilę robi się aktywny człowiek chciały go kliknąć a on gaśnie w oczach :)
Można zamknąć okienko krzyżykiem, ale tak mnie ciągnie mycha na ten klawisz
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 08:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

chlopek_p napisał(a):
Jeszcze mała uwaga. Przy sprawdzaniu dostępności nowej wersji klawisz "Exit" na chwilę robi się aktywny człowiek chciały go kliknąć a on gaśnie w oczach
Można zamknąć okienko krzyżykiem, ale tak mnie ciągnie mycha na ten klawisz

A to coś dziwnego - bo u mnie normalnie działa ten klawisz

aaaaaaaa dobra - a nie zaznaczyłeś sobie przypadkiem opcji AUTO RUN - czyli żeby się automatycznie cały ten skrypt wykonywał ? Pisałem wcześniej o tej nowej opcji ;) o tutaj: post169723.html#p169723

jeśli to masz zaznaczone to rzeczywiście ten klawisz tak będzie się zachowywał ;) A więc nie ma tak do końca sensu klikać w sprawdzanie updejtu bo jak jest to program i tak sam o tym chyba BARDZO wyraźnie informuje albo może odznacz tę opcję ?

Nie jestem w stanie zmienić w tej sytuacji zachowania tego przycisku z uwagi na gotowy komponent "wizzard update" tzn niby jestem ale trzeba byłoby kopać się z koniem i przepastne źródła analizować - a nie wiem czy jest sens w takim przypadku ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 08:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 159
Lokalizacja: Kościerzyna
Pomógł: 9

Opiszę dokładniej
używany zestaw to "and-cośtam" oraz - *** ATB-FT232R, zestaw podłączony był bezpośrednio kablem do kompa be żadnych hubów po drodze.
Mk2dekoder widzi go ładnie na COM4
Obrazek
Przy próbie wgrania wsadu do procka zielony pasek dobiega do końca potem chwila przerwy i pojawia się nieszczęsny error

Obrazek

Taka konfiguracja działała do wersji gdzie trzeba było wgrać nowy wsad.

Po kilku nie udanych próbach przypomniałem sobie iż mam jeszcze ATBUSBASP o taki http://www.tme.eu/pl/details/atb-usbasp/programatory/atnel/?brutto=pl&gclid=CLOh68CHtM8CFaHUcgodZ-AOvA

i jakie było moje zdziwienie gdy programator został wykryty jako "klon" i niestety ten programator nie zadziałał z Mk2dekoder i nie jest też wykrywany jako żadny COM.

co widać na tym zdjęciu
Obrazek

domyślam się, że przez
mirekk36 napisał(a):
jeśli ATB-USBASP to jaka wersja konkretnie ? Bo nie wszystkie starsze będą rozpoznawane - tylko nowe od wersji 4.0 w zwyż


Odpaliłem więc na szybko MKAVRKALULATOR i tam programator działa znakomicie.

Mam nadzieję iż tym razem dokładniej opisałem problem ;)

_________________
BlueBook II czytam i popijam soczek z kubeczka...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 09:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

mirekk36 napisał(a):
chlopek_p napisał(a):
Jeszcze mała uwaga. Przy sprawdzaniu dostępności nowej wersji klawisz "Exit" na chwilę robi się aktywny człowiek chciały go kliknąć a on gaśnie w oczach
Można zamknąć okienko krzyżykiem, ale tak mnie ciągnie mycha na ten klawisz

A to coś dziwnego - bo u mnie normalnie działa ten klawisz

aaaaaaaa dobra - a nie zaznaczyłeś sobie przypadkiem opcji AUTO RUN - czyli żeby się automatycznie cały ten skrypt wykonywał ? Pisałem wcześniej o tej nowej opcji ;) o tutaj: post169723.html#p169723

jeśli to masz zaznaczone to rzeczywiście ten klawisz tak będzie się zachowywał ;) A więc nie ma tak do końca sensu klikać w sprawdzanie updejtu bo jak jest to program i tak sam o tym chyba BARDZO wyraźnie informuje albo może odznacz tę opcję ?

Nie jestem w stanie zmienić w tej sytuacji zachowania tego przycisku z uwagi na gotowy komponent "wizzard update" tzn niby jestem ale trzeba byłoby kopać się z koniem i przepastne źródła analizować - a nie wiem czy jest sens w takim przypadku ok?


Jest dokładnie tak jak piszesz miałem AUTO RUN zaznaczone- gdzieś umknęła mi ta informacja.
Także jest ok, więc niema tematu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 09:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

xtreme69 napisał(a):
Po kilku nie udanych próbach przypomniałem sobie iż mam jeszcze ATBUSBASP o taki http://www.tme.eu/pl/details/atb-usbasp ... cgodZ-AOvA

i jakie było moje zdziwienie gdy programator został wykryty jako "klon" i niestety ten programator nie zadziałał z Mk2dekoder i nie jest też wykrywany jako żadny COM.


Jeszcze raz. Posłuchaj starsze wersje naszych programatorów nie są i nie będą wykrywane w programie jako programatory ATB-USBASP no nie ma takiej możliwości - przykro mi. Ale to nie zmienia faktu, że w wersji DEMO oraz EDU będą działać poprawnie i działają.

Zaznaczyłem w twojej wypowiedzi na czerwono miejsce gdzie popełniasz BŁĄD ... no jak ty sobie wyobrażasz żeby USBASP był widziany pod portem COM jako przejściówka ? :(

Posłuchaj no postaram się jeszcze raz wyjaśnić ..... ale jeśli się nie uda to już nie będę wiedział jak to napisać

"PROGAMATOR USBASP służy TYLKO I WYŁĄCZNIE DO WGRANIA WSADU BOOTLOADERA"

"POZA PROGRAMATOREM USBASP TRZEBA MIEĆ JESZCZE PRZEJŚCIÓWKĘ USB/RS232 - ŻEBY MÓGŁ SIĘ WGRAĆ W DRUGIM ETAPIE FIRMWARE POPRZEZ MECHANIZM BOOTLOADERA"

czy teraz jaśniej czy nie ?

No nie możesz mieszać zwykłego USBASP z jakimś portem COM czy przejściówką USB/RS232

Być może ciebie myli to co na filmiku - że ja do zestawu ATB 1.05 podłączyłem tylko jeden kabel USB i wszystko się zrobiło. Ale pewnie nie doczytałeś w opisie najnowszych wersji zestawów ATB 1.05, że one posiadają na pokładzie

PEŁNY HUB USB .... dzięki któremu na jednym kablu USB którym zestaw podłączony jest do kompa działa od razu

1. i wbudowany programator USBASP
2. i wbudowana przejściówka USB/RS232

rozumiesz ?

Jeśli ktoś nie ma zestawu ATB 1.05 no to nie ma takiej wygody i musi sobie podłączyć jednocześnie zarówno programator USBASP oraz oddzielnie przejściówkę USB/RS232

----- no już inaczej nie będę potrafił tego wyjaśnić ----

idąc dalej - przykro mi ale nie będę w stanie wyjaśnić dlaczego twoja przejściówka USB/RS232 na zestawie and-coś tam nie działa - tu nie pomogę - to nie nasz zestaw i nie będę w stanie szukać błędów w tym zakresie ... Ale żebyśmy się dobrze zrozumieli bo ty próbujesz ją używać na dwa sposoby. PIERWSZY to jako programator dzięki przeróbce o której pisałeś .... i ja w tym zakresie nie pomogę bo to nie nasz zestaw. Gdyby zaś ona nie działała ci w drugim etapie - jako przejściówka USB/RS232 to wtedy moglibyśmy coś myśleć - bo tak jak było z kolegą misiulu - zapewniam że Mk2Decoder może działać z KAŻDĄ przejściówką USB/RS232 - każdego producenta na rynku

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

xtreme69 napisał(a):
i jakie było moje zdziwienie gdy programator został wykryty jako "klon" i niestety ten programator nie zadziałał z Mk2dekoder i nie jest też wykrywany jako żadny COM.


Jeszcze raz powtórzę - jako programator DZIAŁA ... rozumiesz pomimo że wykryty jako "klon" .... a nie może być wykryty jako COM bo to nie jest przejściówka USB/RS232 ... ok ? Tą musisz podłączyć sobie oddzielnie

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

xtreme69 napisał(a):
Mam nadzieję iż tym razem dokładniej opisałem problem


Tak teraz dużo jaśniej i dlatego byłem w stanie zauważyć jak wielkie błędy w założeniach robisz - np z tym wykrywaniem USBASP pod jakimś portem COM ... albo że niby USBASP nie działa jako programator. Albo że wykrywany jest jako klon - a pisałem wcześniej o tym już niejednokrotnie że starsze programatory od nas będą wykrywane jako klony - ale też program w wersji DEMO i EDU będzie z nimi działał i teraz działa - tylko ty zakładasz że on ma pełnić jeszcze rolę jakiejś przejściówki USB/RS232 co jest niestety nieszczęśliwym pomysłem ok?

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

chlopek_p napisał(a):
Jest dokładnie tak jak piszesz miałem AUTO RUN zaznaczone- gdzieś umknęła mi ta informacja.


A no to się wyjaśniło ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 wrz 2016, o 23:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

1.0.0.17 - no teraz to już wypasik - wprowadzone również wersjonowanie firmłerów w prockach.

Ale żeby było wygodnie to:

wersja firmłeru

1. wyświetlana jest na LCD w procku (jeśli oczywiście mamy LCD podpięty) ;)

2. wyświetlana w programie Mk2Decode na dole w StatusBarze ... po połączeniu się z prockiem

3. wyświetlana jest w oknie "uC Tools" ... tyle że tu podawana jest jaka jest do wgrania

a więc teraz zawsze szybko łatwo można sprawdzić czy ma się najnowszy firmłer i ew zgodny z programem Mk2Decoder ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 06:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Wypasik :)

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 07:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Przetestowane na ATmega328 ładnie śmiga .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 10:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Cytuj:
1.0.0.17 - no teraz to już wypasik - wprowadzone również wersjonowanie firmłerów w prockach.

Wszystko bardzo ładnie działa, łącznie z wykrywaniem firmware :)

Mirku, ja mam takie pytanie. Mamy odbieranie ramek przez procka i program. Można ramkę se zapisać jako przycisk, wygenerować tabelkę przez program i se to zapisać w procku i po danych czasach ramkę odtworzyć naśladując pilota. To w miarę dla początkującego da się napisać :)
A co w przypadku, gdy chcemy tylko sterować prockiem, czyli porównywać wygenerowane wcześniej ramki z programu i zapisane w procesorze, aby sterować nim polotem. Czy będzie jakiś uniwersalny kawałek kodu (może jakaś biblioteczka), która odczytuje te tablice i porównuje złapane ramki, aby dało się sterować prockiem? Może w formie poradników, albo czy to na warsztatach będzie? Czy trzeba będzie samemu coś sobie naskrobać? Jak te ostatnie to może jakieś podpowiedzi co do idei jak to najlepiej zrealizować, aby nie tracić czasu (bo wiadomo, że ogólnie go nie ma prawie w ogóle) na rozwiązania, które nie będą działać albo wcale, albo ledwo co :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 10:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Ja cos takiego zrobilem w Excelu (upraszczajac trochę porównywanie) :) pamiętać należy że czasy trochę 'pływają'

Sent from my Mi-4c



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 10:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
A co w przypadku, gdy chcemy tylko sterować prockiem, czyli porównywać wygenerowane wcześniej ramki z programu i zapisane w procesorze, aby sterować nim polotem.

Ale spokojnie ;) spokojnie ... wszystko po kolei - nie jestem w stanie od razu wszystkiego zrobić - a to oczywiście ma być jedną z podstawowych funkcjonalności ;) tylko czasu potrzebuję

Na razie pracuję nad obsługą MAKR IR ;) .... równie ciekawe zagadnienie i to muszę wdrożyć jako pierwsze - później zostanie ostatnia kobyłka czyli rozpoznawanie ramek ;) tak aby z tego zrobić uniwersalny odbiornik i to jeszcze .... ooops więcej nie mogę powiedzieć - gdy zobaczycie projekt IRIP za jakiś czas to wtedy cała kurtyna opadnie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 11:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Hehe apetyt rośnie... :D Super!

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 17:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 279
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 4

IR Inteligentny Pilot?

_________________
http://forum.atnel.pl/topic15633.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 23:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

Może IR po IP?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2016, o 23:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ciamciak napisał(a):
Może IR po IP?


BINGO !!! ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Mellanogaster napisał(a):
IR Inteligentny Pilot?

ale to w sumie też świetne rozwinięcie tego skrótu chociaż takie troszkę mieszane językowo ;) ale fajne

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2016, o 13:17 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 maja 2014
Posty: 8
Pomógł: 0

Witam mam problem z wysyłaniem sygnałów. Program działa dobrze ale dioda na płytce ATB 1.04 widziana prze aparat nie mruga. Próbowałem na dwóch diodach wylutowanych ze sprawnych pilotów. Filmy obejrzałem oba z siedem razy i kurde nic. Może jakaś zworka na płytce ,mam wszystkie oryginalne. Nie wiem .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2016, o 13:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2013
Posty: 454
Pomógł: 30

@rakar
Popatrz na schemat, dioda IR jest połączona z pierwszą diodą "widzialną", więc tą trzeba podpiąć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2016, o 13:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

A ja mam dziwne pytanie:
Obrazek
To jest przyciśnięcie tego samego przycisku na pilocie.
Kanał 1: TSOP 1736
Kanał 2: TSOP 1738

Ten drugi tsop nie powinien działać tak samo jak ten pierwszy? tylko mieć, jak Mirek wspomina mniejszy zasięg jeżeli częstotliwość jest inna? A z tego co widać to działa chyba jak ten do wykrywania nośnej bo tam gdzie jest stan niski to w pierwszym kanale jest wysoki, a tam gdzie są impulsy to pierwszy tsop pokazuje stan niski. Z tego co kojarzę to tak właśnie opisywał tu Mirek działanie tego wykrywacza nośnej.

Jak to jest? :D

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

W sumie jak sam się przyjrzałem dokładniej na screenie to nie w każdym przypadku jest ta zależność co napisałem wcześniej. Może po prostu ten 1738 jest uszkodzony?

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2016, o 14:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Może po prostu ten 1738 jest uszkodzony?

Nie wiem ;) to dziwnie wygląda ;) Popatrz sobie w jego notę PDF ... powinien działać tak samo jak 1736

Więc albo coś może źle podłączyłeś albo ... no mi trudno powiedzieć i nawet nie chcę zgadywać co tam wyjdzie z różnych eksperymentów ;) Bo to wygląda właśnie tak jakbyś podłączył TSMP58000 zamiast zwykłego TSOP'a

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO