Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 08:02


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 10:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

Witam
Czytam 2 część książki Mirka...
We wstępnie Mirek napomiał o 32 bitowcach. Powiem, że zaciekawiły mnie ich możłiwości. Cena niska i opcja instalacji systemu - stwarza to wielkie możliwości.
Dzisiaj wielu pracodawców wymaga umiejętności wdrażania takich systemów..
Pytanie do Mirka- czy jest możliwość, że w 3 części książki lub w formie kursu wprowadzisz czytelników w świat ARM 32bit?
Najważniejsze to "instalacja i obsługa systemu operacyjnego FreRTOS".
Rozglądałem się za literaturą ale jest ona jaka jest na ten temat...
Z góry dzięki za odpowiedź..



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 11:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Widzisz panie kolego, ty podobnie jak wiele osób nie dostrzegasz pewnej rzeczy.

Ja nie piszę książek na temat procesorów a szczególnie na temat procesorów AVR. Tym zajmują się inni w swoich książkach.

Ja staram się nauczyć programować .... ale programować przez duże "P". Nie chodzi mi tu o to abym się chciał przechwalać, jednak niezrozumienie tego tematu powoduje wiele błędów myślowych w odbiorze moich pozycji wydawniczych.

Bo czym innym jest nauka Programowania mikrokontrolerów (nie ważne jakich) ..... od nauki na temat jakiejś tam rodziny mikrokontrolerów oraz nauki programowania czyli hmmm posługiwania się niektórymi komendami języka C po to aby wysterować jakieś tam piny I/O czy też moduły wewnętrzne procesora. Tego drugiego to każdy się wcześniej czy później nauczy z not PDF, tym bardziej, że masz w notach PDF procesorów wręcz przykłady zarówno w asemblerze ale też w C jak np oprogramować UART, PWM, Timer itp .... ..... więc to już też jest nauka programowania w takim świetle o jakim ty mówisz.

Ja być może kiedyś zabiorę się także za pisanie przykładów na inne 32 bitowe procesory - ale raczej na pewno już nie w takim aspekcie żeby pisać o tym jakie one mają rejestry, jak się nimi posługiwać, jak czytać ich PDF'y itd

Przykładem tego że to o czym piszę daje czytelnikom sporo pożytku może być fakt że otrzymuję wiele maili o tym, że wyjaśniło się im wiele zagadnień w programowaniu i podejściu w ogóle do programowania w C pomimo to, że dotychczas nigdy - ANI RAZU nie korzystali z procesorów AVR! rozumiesz ? ;) .... zatem piszą do mnie także ci którzy na co dzień tworzą swoje aplikacje na PIC'ach ale też na ARM'ach i okazuje się, że to podejście, które prezentuję bardzo im odpowiada, szczególnie gdy ktoś już jest nieco zaawansowany to wtedy docenia też przykłady omawiane w drugiej części książki.

Co dałoby to że zacząłbym opisywać albo wręcz przepisywać noty PDF od ARM'ów ? no co ? .... nic ... bo jeśli ktoś nie zna podstaw C dla mikrokontrolerów tak ogólnie to nie ważne jaki ma sprzęt pod ręką - i tak sobie będzie słabo radził a tym bardziej jeśli sam nie będzie potrafił czytać not PDF :(

Ja panie kolego jeszcze nawet nie doszedłem do połowy tego co chciałem przekazać na temat języka C w aspekcie mikrokontrolerów oczywiście. A już mam opisywać programowanie na FREE RTOS'ach ??? to nieporozumienie. Tym bardziej że jeśli ktoś sam nie potrafi napisać aplikacji wielozadaniowej nawet na najprostszym procesorze - to wg mnie nie powinien się nawet zabierać za RTOS'y ... nie mówię tu broń boże o tobie, bo rozumiem, że ty już śmigasz ze wszystkimi tematami i takie mechanizmy jak programowanie w oparciu o zdarzenia (EVENTS) , callbacki, timery programowe, rozdzielanie procesów w sposób nieco bardziej zaawansowany niż wg algorytmu "Round Robin" - to dla ciebie już chleb powszedni ....

ale ja wiem , że na podstawie tego co do tej pory napisałem jeszcze nie wszyscy wiedzą tyle co ty, i wiele osób czeka na dalsze wyjaśnienia i opisy - po to aby później naturalną drogą wręcz użyć RTOS'a jeśli w ogóle zajdzie taka potrzeba w projekcie na jakimś ARM'ie. A tym bardziej wtedy, kiedy czytelnik będzie się czuł na tyle pewnie w programowaniu w C że przesiadka na inną platformę sprzętową (inną rodzinę mikrokontrolerów) to będą tylko 2-3 miesiące poczytania PDF'ów odnośnie sprzętu - bo w C nadal tak damo dokładnie będzie się programować. Natomiast gdy będzie potrzebny RTOS to każdy z marszu będzie wiedział od razu o co w nim chodzi, więc nie będą straszne od razu gotowe przykłady korzystania z jego możliwości.

Tymczasem popatrz sobie na elektrodę, na tych wszystkich młodych ludzi, którzy słuchają tamtejszych mądralińskich co to opowiadają o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą, że nie warto pchać się w 8-bitowce bo 32-bitowce są tańsze ;)

Ja też potwierdzam że bywają tańsze ale jak pisałem w książce - w ślad za ich użytkowaniem musi iść odpowiednia jeszcze wiedza elektroniczna chociażby o tym jak radzić sobie z translacją poziomów napięć, jak w ogóle projektować PCB dla procków taktowanych częstotliwościami np 100MHz ;) .... bo wszystkie dotychczasowe zasady obowiązujące przy małych 8-bitowcach taktowanych max do 20MHz możesz sobie już włożyć między bajki - tam są o wiele większe reżimy. A co do końca życia będziesz działał na zestawach uruchomieniowych ? owszem one są SUPER i nawet SUPER TANIE co widać po ostatnich ofertach na rynku ... ale co ? zwykle służą jako narzędzie do prototypowania , sprawdzania jakichś procedur które się pisze i nad którymi się pracuje a to wszystko zwykle po to żeby później zbudować sobie układ docelowy .... a ty co w domu żelazkiem zrobisz takie PCB ?

Reasumując - zapewniam Cię, że ja jeszcze mam w planach przekazanie sporo wiedzy na temat czystego programowania w C, a że łatwiej to dociera i KAŻDY podkreślam KAŻDY (nawet żelazkiem w domu) może sprawdzić swoje umiejętności dzięki 8-bitowcom, przy których programowaniu trzeba się nieraz mocno nagłówkować żeby coś zrobić - to później przejście na większe procesory będzie po prostu poezją ;)

ileż tu w 8-bitowcach trzeba się nieraz głowić jak sobie poradzić z np max 3 timerami sprzętowymi, najczęściej 1-2 UARTAmi ... a później biorąc takiego ARM'a nagle się okazuje że masz do dyspozycji 20 timerów, 30 PWMów, 10 UARTów, itp itd - to w czym trudność ? no powiedz mi w czym ? ;) .... będzie wręcz łatwiej jeśli chodzi o C

za to gorzej jeśli chodzi o zdobycie do celów amatorskich płatnych i dobrych kompilatorów

zatem zupełnie na koniec - ja sobie zdaję sprawę że firmy w Polsce poszukują od razu MEGA INŻYNIERÓW którzy potrafią kurczę wszystko ;) tylko gdzie i kiedy taki student świeżo po skończeniu uczelni ma się nauczyć tego wszystkiego ??? Nie czarujmy się więc - im mniej sam wiedzy podstawowej ktoś zdobędzie tym trudniej będzie się wspiąć - szczególnie w chorej na razie przynajmniej Polsce na akie stanowiska .... za to za granicą szybciej docenią, pasję, duże chęci nauki, odpowiedzialność i postępy w pracy. Tam nie trzeba wymyślać super kolorowych CV ... wystarczy pójść, porozmawiać i pokazać co się potrafi i każdy na swoim poziomie znajdzie pracę w tym fachu a w trakcie pracy dopiero nabierze doświadczenia takiego żeby móc startować na coraz wyższe stanowiska. U nas (wg mnie jest to wszystko totalnie spaczone żeby nie powiedzieć popierniczone) ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 11:17 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Pamiętajmy, że Atmel ma jeszcze swoje własne rozwiązania, a mianowicie 32-bit AVR UC3. Poza tym FreeRTOS możesz uruchomić na 8-bitowych AVRach z większymi zasobami. Dostępne jest demo na Atmega323 dla WinAVR i nie będzie większego problemu by zrobić to na Atmega32. Trzeba tylko chcieć.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 11:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Krauser napisał(a):
Poza tym FreeRTOS możesz uruchomić na 8-bitowych AVRach z większymi zasobami. Dostępne jest demo na Atmega323 dla WinAVR i nie będzie większego problemu by zrobić to na Atmega32. Trzeba tylko chcieć.


Tu kolega napisał super cenną uwagę. Bo taki RTOS możesz sam przećwiczyć w domu na swoim procku i żelazku robiąc jakiś konkretny mały projekcik. Jak go poznasz, zrobisz - to później na ARM'ach będzie praktycznie to samo tylko może większe nieco klocki lego ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 12:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Ja staram się nauczyć programować .... ale programować przez duże "P". Nie chodzi mi tu o to abym się chciał przechwalać, jednak niezrozumienie tego tematu powoduje wiele błędów myślowych w odbiorze moich pozycji wydawniczych.


Doceniam i dlatego korzystam z Twoich książek, jednak mały przykładzik na 32bitowcu chyba by nie zaszkodził ;P
Programować z użyciem zaawansowanych opcji jeszcze dobrze mi nie idzie- zależy jak duży projekt ;P

mirekk36 napisał(a):
A co do końca życia będziesz działał na zestawach uruchomieniowych ? owszem one są SUPER i nawet SUPER TANIE co widać po ostatnich ofertach na rynku ... ale co ? zwykle służą jako narzędzie do prototypowania , sprawdzania jakichś procedur które się pisze i nad którymi się pracuje a to wszystko zwykle po to żeby później zbudować sobie układ docelowy .... a ty co w domu żelazkiem zrobisz takie PCB ?

Nie korzystałem i nie korzystam z zestawów uruchomieniowych- każdy projekt, który robię przelewam na PCB (rzadko się kończy na płytce stykowej). Zaczynałem kilka lat temu jeszcze z protelem 99se, ale eagle wg mnie jest sprawniejszy (szybszy). Protel to kombajn robiący wiele problemów użytkowniowi.. ;/

Dlatego jak pamiętasz idę powoli z materiałem....
Niestety nie każdy początkujący wie ile niespodzianek nas czeka podczas tworzenia PCB- ile nowych problemów...

mirekk36 napisał(a):
Nie czarujmy się więc - im mniej sam wiedzy podstawowej ktoś zdobędzie tym trudniej będzie się wspiąć - szczególnie w chorej na razie przynajmniej Polsce na akie stanowiska .... za to za granicą szybciej docenią, pasję, duże chęci nauki, odpowiedzialność i postępy w pracy. Tam nie trzeba wymyślać super kolorowych CV ... wystarczy pójść, porozmawiać i pokazać co się potrafi i każdy na swoim poziomie znajdzie pracę w tym fachu a w trakcie pracy dopiero nabierze doświadczenia takiego żeby móc startować na coraz wyższe stanowiska. U nas (wg mnie jest to wszystko totalnie spaczone żeby nie powiedzieć popierniczone) ....


Wiem jak to jest ;/
Trzeba być alfa i omega i wynagrodzenie średnie.. ;/
Dzięki za odpowiedz.
Ale jeszcze raz przypomnę w imieniu wielu użytkowników- opensystem to również taki "akcelerator" do nauki uC ;)
Nawet na 8bitowcu było by ok ;P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 13:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

20rafalo napisał(a):
, jednak mały przykładzik na 32bitowcu chyba by nie zaszkodził ;P
Programować z użyciem zaawansowanych opcji jeszcze dobrze mi nie idzie- zależy jak duży projekt ;P


No dobrze ale pomyśl chwilę i powiedz mi szczerze, jak wg ciebie miałby wyglądać taki przykładzik ? w ogóle jaki przykładzik? na co na miganie diodą LED ???

czym to się będzie różniło z punktu widzenia nauki języka C ??? Niczym

różnica będzie tylko w innym nazewnictwie portów, rejestrów, konfiguracji wstępnej projektu itp ???

piszesz, że jeszcze ci nie do końca dobrze idzie tu na 8-bitowcach - to odpowiedz mi na ile rozumiesz działania ze wskaźnikami i np ot pierwszy lepszy temat z brzegu - parsowanie danych z udziałem zdarzeń i callbacków ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 13:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2012
Posty: 52
Lokalizacja: Silesia
Pomógł: 0

Jeżeli nauczysz się dobrze C to nie będziesz miał problemu z ARM'ami. I tak musisz przewertować noty aplikacyjne a te maja trochę więcej stron niż dla AVR'ów (STM32F1 ponad 1200stron). Na rynku jest dostępne kilka książek opisujących programowanie z użyciem bibliotek udostępnianych przez producentów. Są płytki discovery dla których producent udostępnia przykłady jak odpalić poszczególne układy. Nie wiem czego można jeszcze chcieć?
Jeżeli nie wystarcza Ci opis C umieszczony w książkach pana Mirka, to jest wiele innych pozycji które zajmują się tylko tym językiem.

Jeżeli jesteś przyzwyczajony do Eclipse a nie chce Ci się dużo konfigurować to masz TrueStudio oraz CooCox. Płytki Discovery wystarczą na początek nauki. Masz na nich programator/debuger wiec nie ponosisz dodatkowych kosztów. Najtańsza wersja (z F0) kosztuje około 40zł + przesyłka.

Do CooCox masz przykładowe projekty jak co uruchomić oraz film instruktażowy pokazujący co i gdzie jest w samym środowisku.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 14:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Zastanowię się i może coś napiszę o uMicrium ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2012, o 12:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
to odpowiedz mi na ile rozumiesz działania ze wskaźnikami i np ot pierwszy lepszy temat z brzegu

Miałem do czynienia np z pozycjami Pana Grębosza C++ czy do asemblera Duntemann-a - także wiesz, że to bardzo dobre książki.
Każdemu gorąco polecam - dla spojrzenia z innej strony na temat.
Nie będę mówił, że wszystko umiem wykorzystać, bo wiele rzeczy zapomniałem. Ale w każdej chwili można sięgnąć do wybranej pozycji lub uzyskać wsparcie tu na forum.

Twoja pozycja dobrze pokazuje jak wdrażać pewne mechanizmy do uC - co ułatwia zrozumienie pewnych rzeczy. Dodatkowo wyjaśnia sprawy sprzętowe, których nie ma w książce do C- co oczywiste.
I dlatego założyłem wątek bo wiem, że Ty czy SunRiver umieją wytłumaczyć w praktyce. Jesteś już w temacie - masz jakąś ciągłość w pisaniu książek, artykułów co myślę, że ułatwia Ci sprawę... A sam wiesz, że chętnych na dobrą książke na uC 32bit jest wielu- chociażby jeden dział temu poświęcony...

mirekk36 napisał(a):
jaki przykładzik? na co na miganie diodą LED ???


Nie, nie.
Widzisz, nie czytałem żadnej fachowej literatury na ten temat, gdyż mam jeszcze kilka pozycji w kolejce. Po drugie nie chcę zaśmiecać głowy pozycjami "średnich lotów", gdzie tłumaczą datashety i się zniechęcać.
Ale coś niecoś słyszałem. Jeśli się da wgrać opensystem i łatwo go skonfigurować w stosunku do 8bitowców- to jak wiemy część pracy już wykonana i można eksperymentować...
Przykład potraktować jako kontynuacja nauki C na uC. Wtedy wiemy, że miganie diodą nie ma sensu.
Założyć, że czytelnik ma Twoje książki i dać coś fajnego - np instalacja systemu i wstępna konfiguracja + np połączenie z PC i wymiana danych lub rozbudowany klient http://www...

Wszystko zależy od punktu siedzenia. Np mój wykładowca kiedyś powiedział, że lepszego języka od Pascala nie ma. Pan ma już swoje lata i to raczej kwestja przyzwyczajenia nim kierowała niż rzeczywistość...
Ja osobiście tego języka nie znoszę - wciskano mi go na studiach i tyle. Zresztą moi rówieśnicy mieli podobne zdanie. Nikomu się nie przydał, a u nie których wywołał niechęć do programowania..

fourier napisał(a):
Do CooCox masz przykładowe projekty jak co uruchomić oraz film instruktażowy pokazujący co i gdzie jest w samym środowisku.

Dobrze jak by ktoś podpowiedział od czego zacząć i za co warto się brać- wybór uC- na forach nakłąniają do ARM... Tanio i dobrze ;P
SunRiver napisał(a):
Zastanowię się i może coś napiszę o uMicrium ...

Było by fajnie ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2012, o 13:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

20rafalo --> widzisz ze mną to jest tak. Jak ja widzę, że ktoś nie zna podstaw (nie mówię tu o tobie) .... to próba uczenia bardziej zaawansowanych rzeczy jak dla mnie mija się absolutnie z celem. Dlatego piszę od podstaw idąc swoim obranym torem i drogą. Dzięki temu jeśli ktoś napisze mi że nie rozumie czegoś z kolejnej książki to ja mam się na co powołać w poprzedniej - gdyż w niej tłumaczyłem jeszcze mniejszymi kroczkami te podstawy.....

Inaczej to by było tak, że np. napisałbym teraz książkę na temat programowania wielowątkowego aplikacji na PC .... i komu to się przyda ? do kogo to dotrze ????? Ci którzy już znają te zagadnienia nie sięgną po taką książkę. A ci którzy nie rozumieją podstaw, klas, obiektówki, zdarzeniowości itp .... ocenią że książka jest do kitu bo nic z niej nie mogą zrozumieć..... i pewnie będą mieli rację.

Co z tego że napisałbym więc np. o semaforach czy mutexach w jakimś FreeRTOS ? jak ktoś nie rozumie jak od środka działa np multitasking, w takich systemach.... Powiem więcej gdy ktoś nie wie jak zastosować wielozadaniowość w prostszych aplikacjach bez użycia RTOS'a ???

A na obecnym etapie na razie do tego dążę i udaje mi się to małymi kroczkami....

Ja nie mam zamiaru nikogo na siłę odwodzić od ARM'ów, które jak sam powiadasz są teraz MODNE na forach ;) .... wręcz przeciwnie - co za problem ? weź w rękę ARM'a i zastosuj na nim to o czym piszę - ot tak wprost ... będziesz miał dodatkowo ułatwione zadanie z uwagi na o wiele większe możliwości sprzętowe - w czym problem ?

dlatego nadal nie rozumiem o jakie przykłady ci chodzi ?

A książki o których wspomniałeś oczywiście że znam a nawet mam ;) oczywiście że są super!.... Tyle że dla mnie nauka stosowania języka C dla mikrokontrolerów to bardzo odległy świat od języka C dla systemów operacyjnych. Spotkanie tych dwóch światów owszem nastąpi czy następuje - ale właśnie dopiero na poziomie wchodzenia w RTOS'y

Tylko dlatego - ja nie zajmę się w kolejnej książce ARM'ami - nie dlatego że uważam to za coś złego ;) ja po prostu nie piszę o platformach sprzętowych - ja nieco inaczej jak widzisz niż ty pojmuję programowanie. Język C pozwala to wszystko połączyć - ale najpierw trzeba dobrze poznać różnice w zastosowaniach mikrokontroler vs PC .... a do tego z mojego punktu widzenia jeszcze długa droga jeśli chodzi o to co mam do przekazania.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2012, o 22:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

Rozumiem, także czekamy na kolejną część książki...
Można wiedzieć czy się zajmiesz w 3 części. I czy będzie?
PS którą książkę polecasz do ARM?
Po spisie treści wydaje mi się, że "Mikrokontrolery STM32 w praktyce" jest ok..



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2012, o 22:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hmmm... przeczytaj jeszcze raz co napisał mirek ...
czytaj co chcesz , bez elementarnej wiedzy i tak będziesz w lesie

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 10:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

Przecież jakąś tam wiedzę mam. Dodatkowo pozycja, która wymieniłem zawiera jakieś informacje. Tylko czy wartościowe? - To pytanie zadaję tym co ją mają..



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 11:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2012
Posty: 52
Lokalizacja: Silesia
Pomógł: 0

20rafalo napisał(a):
Przecież jakąś tam wiedzę mam. Dodatkowo pozycja, która wymieniłem zawiera jakieś informacje. Tylko czy wartościowe? - To pytanie zadaję tym co ją mają..

Google nie gryzie...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2012, o 15:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

fourier napisał(a):
Google nie gryzie...

Na PW odpowiedziałeś konkretniej ;P
Google, google - umiem z nich korzystać, tylko są różne punkty widzenia...
Ale najpierw spojrzę na pozycję, którą zaproponowałeś..



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO