Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 17:13


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 kwi 2016, o 21:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Cytuj:
Instrukcja jest OK , merytorycznie itd ...
może za cukierkowo ale ... ważne że się ludziom podoba
z mojego punktu widzenia istotny jest przekaz informacji
Dokładnie to. Stąd moje wcześniejsze uwagi, może nie za trafnie opisane.

Dobrze byłoby aby koło obrazków ze zworkami w danej funkcjonalności (takich jak wyżej opcje zasilania) znalazły się fragmenty schematu pokazujące w ten sposób co i jak jest załączone.

Cytuj:
Jak mówiłem - nie czuję się dobrze w roli stwórcy instrukcji.
A może konkurs dla forumowiczów na stworzenie instrukcji. Wtedy wystarczy skompilować informacje do ostatecznego pliku i jest :)

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 kwi 2016, o 21:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

rskup napisał(a):
nalazły się fragmenty schematu pokazujące w ten sposób co i jak jest załączone.


to jest zbędne ,... schemat zapewne będzie na stronie czy coś , ew na końcu instrukcji i każdy sobie co bedzie potrzebował znajdzie
co mu jest potrzebne

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 kwi 2016, o 22:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
a miało być że się czepiam i tyle

"Czepianie się" i to bezcelowe to jest wtedy gdy ktoś wejdzie do jakiegokolwiek tematu i napisze (skrótowo powiem teraz)

- to jest źle zrobione

Za to odwrotna sytuacja, gdy ktoś daje uwagi że mogłoby być lepiej i na dodatek wskazuje - w jaki sposób jego zdaniem warto byłoby to zrobić - podając KONKRETY. Wtedy dopiero wg mnie tworzy się zawsze burza mózgów ;) i można coś wymyślić, dojść do jakichś kompromisów i wspólnych wniosków. A przecież nie chodzi o to aby kogoś przekonać na siłę czego ja też nie staram się robić.

Jak widać pomysłów może być wiele, bo np jak pisze rskup - że przydałyby się fragmenty bloków schematów - to ja chyba jednak to też postaram się zrobić - tak było też w poprzednich wersjach. Ale to nie oznacza, że nie będzie całościowego schematu - dla tych co lubią spojrzeć i przeanalizować całość ....

Z tych już konkretnych uwag wyłania się też (jak dla mnie jeden wniosek) .... pomijając tu już hmmm jakby to powiedzieć "cukierkowość" .... Otóż aby zrobić taki przemyślany plan instrukcji jak dla płyty głównej jak pokazał tu słusznie SunRiver to trzeba też mieć jednak jakieś i zdolności plastyczne, wizję ... może jakiś Corel (znać tego corela) ... tymczasem ja mam pod tym względem mega ograniczone środki bo:

1. taki ze mnie grafik ze zmysłem artystycznym jak z ...... (każdy wie co z czego) :lol:
2. wbrew pozorom ta "cukierkowość" dotychczasowa to nie żaden zamierzony i długo wypracowywany przeze mnie styl, to dla mnie po prostu najprostsza i najszybsza forma - bo akurat umiem się posługiwać Photoshopem trochę i szybciej mi wrzucić jakieś fotki zestawu i jakoś na nich nanieść opisy niż to właśnie tak ładnie opracować graficznie jak w instrukcjach do płyt

podsumowując - postaram się w ten weekend - pomajstrować ze stylem opisów jumperków o jakim wspomniał SunRiver - ale szczerze, nie wiem czy mi to wyjdzie i jak wyjdzie. Jeśli coś się uda to też wam pokażę i sami ocenicie która z tych moich wersji jest lepsza.

Tyle że z kolei te kroki co spowodują ? ... no właśnie znowu wydłużenie powstawania instrukcji a co za tym idzie YB ... bo teraz zrobiłem sobie przerwę na dopracowanie informacji zestawach dla klientów. I tak to się wszystko powoli toczy ...

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

rskup napisał(a):
A może konkurs dla forumowiczów na stworzenie instrukcji. Wtedy wystarczy skompilować informacje do ostatecznego pliku i jest

No to może też i jest jakiś pomysł - ale jednak instrukcja do takiego zestawu to jest TAKI KAWAŁ ROBOTY, że ten kto tego nie robił i się tym nie zajmował to nawet nie zrozumie ... dopiero po podjęciu się zadania widać ... ile tego jest ... mówię tu też o swoim odczuciu. Tymczasem nie chciałbym nikogo namawiać czy zachęcać do wykonania tak tytanicznej pracy - bo sam wiem, że to niełatwe i strasznie mozolne.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 06:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2015
Posty: 116
Pomógł: 16

..."Wicie, rozumicie , trynd jak najbardziej słuszny" ;) .
A tak na poważnie ,moje 3 grosze...
Pewnie przy sprzedaży poprzednich wersji "dorobiłeś się " listy najczęściej popełnianych błędów związanych z konfiguracją sprzętową , pin-ologią itp.
Może zamieścić w instrukcji punkt zatytułowany np. "Nim skontaktujesz się z działem wsparcia, sprawdź..." czy jakoś podobnie ,gdzie opisane będą te najczęściej popełniane błędy i sposób ich usunięcia?

Niech MOC TWÓRCZA będzie z Tobą :D .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 08:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

mirekk36 napisał(a):
"Czepianie się" i to bezcelowe to jest wtedy gdy ktoś wejdzie do jakiegokolwiek tematu i napisze (skrótowo powiem teraz)


starałem się być sarkastyczny :P

Niemniej mirku to tylko symbolika jest ... nie musi być w taki dokładnie sposób jak w MB
chodziło mi o przejrzystość .. , same rysunki płyty można wstawić z altiuma , wybierajac widok potrzebnych do pokazania elementow jak gniazda i zworki
wiec corela znac nie trzeba ... (choć się to przydaje - i tu wiem co mówie )
nie mniej mam włąśnie na myśli taką symbolikę ....

Dlaczego mówię że fragmenty schematów są zbędne ... otóż bedą zaciemniac to czym ma być instrukcja
Instrukcja ma być w miarę prostym opisem z przejrzystym przekazem ,,,

za Cukierkowość przepraszam ...

I zmykam z moimi głupimi pomysłami do lochu ...:)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 09:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
starałem się być sarkastyczny

eeeh Sun przecież wyraźnie opisałem, że twoje wpisy nie mają NIC wspólnego z czepialstwem ;) ... bo podrzucasz fajne pomysły

A samo określenie "przesadna cukierkowość" ... hmmm co by tu dużo nie mówić - sam jak patrzę na to teraz z perspektywy - to właśnie jest to dobre określenie ;) ... no taka jest prawda i potrafię temu spojrzeć w oczy jak widać. Przyznaję się do błędu - ale nie mogę iść po ciebie do Lochów bo muszę dalej to pisać ;) .... więc zażyj tam piguł forumicznych i wracaj mi tu zaraz! :lol:

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

maverick_as napisał(a):
Może zamieścić w instrukcji punkt zatytułowany np. "Nim skontaktujesz się z działem wsparcia, sprawdź..." czy jakoś podobnie ,gdzie opisane będą te najczęściej popełniane błędy i sposób ich usunięcia?

hmmm też bardzo dobry pomysł!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 09:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Na dylemat Mirka jaką formę winien przyjąć manual chyba istotne określenie jest kto jest "targetem dla ATB". Czy są to wyjadacze, którym wystarczy jedna strona ze schematem i druga z konfiguracją jumperów, czy są to "świeżynki", które po podłączeniu USB B nie podłączają FT232 do uC (bo im to umknęło). Sam miałem taki problem. I info w sieci jest, ale jest porozrzucane i fragmentaryczne. Wg mnie taka instrukcja nawet zbyt przesłodzona ale klarowna tylko oszczędzi Mirkowi interwencji w sprawach trywialnych. Zaawansowani i tak swoje znajdą na dwóch ostatnich stronach manuala. Pamiętajcie, że czas Mirka zaoszczędzony na odpowiadaniu na proste maile to czas podarowany YB.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 09:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

tungu napisał(a):
że czas Mirka zaoszczędzony na odpowiadaniu na proste maile to czas podarowany YB.


Niby racja ... ale ... zawsze jednak jest jakieś ...a dążenie do ideału bywa bolesne i trudne do osiągnięcia
dlatego zaiste ... dobry manual to jedno , a YB to drugie ...
zaś 3 to panowie bez nacisków ... bo się nam mirek zamknie w sobie ... :) A przecież nie tylko naszymi potrzebami
mirek ma żyć ,....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 09:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Cytuj:
to jest zbędne ,... schemat zapewne będzie na stronie czy coś , ew na końcu instrukcji i każdy sobie co bedzie potrzebował znajdzie co mu jest potrzebne
A dla mnie taki fragment schematu jak np. od wersji ATB-1.04 mówi więcej niż strona opisów: http://atnel.pl/Upload/image/atb104/mod ... ilanie.png.

Cytuj:
1. taki ze mnie grafik ze zmysłem artystycznym jak z ...... (każdy wie co z czego) :lol:
Jak tak jest to przyznaj się kto Ci robi te grafiki i animacje do videoporadników?!!! :evil:

Cytuj:
podsumowując - postaram się w ten weekend - pomajstrować ze stylem opisów jumperków o jakim wspomniał SunRiver - ale szczerze, nie wiem czy mi to wyjdzie i jak wyjdzie. Jeśli coś się uda to też wam pokażę i sami ocenicie która z tych moich wersji jest lepsza.
Dla poprzedniej wersji masz taki ładny rzut płytki (http://atnel.pl/Upload/image/atb104/ins ... YMIARY.png). Wystarczy zrobić taki sam (może tylko usunąć kolorowanie) i na obok zrobić takie opisy jak podawał Sun.

--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

Cytuj:
że czas Mirka zaoszczędzony na odpowiadaniu na proste maile to czas podarowany YB.

To ja dodam jeszcze jeden przerywacz :roll: Na stronie http://atnel.pl/ nie ma żadnej wzmianki o nowym ATB-1.05 a informacje marketingowe bazują tylko na możliwościach i wyposażeniu wersji ATB-1.04.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 10:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rskup napisał(a):
Jak tak jest to przyznaj się kto Ci robi te grafiki i animacje do videoporadników?!!!

No tak ... ale problem w tym, że już od kilku miesięcy zostałem z tym absolutnie sam ... co zrobić.

rskup napisał(a):
Dla poprzedniej wersji masz taki ładny rzut płytki (http://atnel.pl/Upload/image/atb104/ins ... YMIARY.png). Wystarczy zrobić taki sam (może tylko usunąć kolorowanie)

eeeeeh ile musiałem się nasiedzieć nad tym ;) ... no ale i tu postaram się może o podobny widok/rzut

rskup napisał(a):
To ja dodam jeszcze jeden przerywacz Na stronie http://atnel.pl/ nie ma żadnej wzmianki o nowym ATB-1.05 a informacje marketingowe bazują tylko na możliwościach i wyposażeniu wersji ATB-1.04.

Wiem, i masz 100% racji ale niemożliwością jest robić dwie rzeczy naraz w pojedynkę. Dlatego teraz zacząłem od przygotowania PDF a później te informacje wykorzystam na stronę i tam też one będą. Tyle że teraz zachciało mi się spełnić życzenia większej grupy osób....

Bo dobrze pamiętam - jak kiedyś dawno temu przy zestawach 1.01, 1.02 i chyba 1.03 był tylko PDF to wtedy mnóstwo osób narzekało , że nie ma OnLine na stronie. No to przy wersji 1.04 zrobiłem na stronie i wtedy zaczęły się narzekania - że nie ma w PDF

eeeeh dlatego teraz próbuję zrobić i tak i tak - tylko że na to potrzeba jak widać mnóstwa czasu :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 10:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Cytuj:
No tak ... ale problem w tym, że już od kilku miesięcy zostałem z tym absolutnie sam ... co zrobić.
Cytuj:
Wiem, i masz 100% racji ale niemożliwością jest robić dwie rzeczy naraz w pojedynkę.
Czyżby zabrakło pigułek i nie będzie już klona :( (może Sun wszystkie wyjadł :evil: )

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 11:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 40
Pomógł: 0

Zestaw ATB 1.05 powinien mieć fabrycznie wgrany test wszystkich układów. Łącząc poszczególne układy stosownymi kabelkami na LCD otrzymujemy informację o przebiegu testu. Podobnie jak w Arduino po włączeniu zasilania miga dioda LED połączona z pinem 13. Program testowy można by sobie zapisać na własnym nośniku pamięci i w przypadku wątpliwości wgrać ponownie do uProcesora i sprawdzić czy wszystko jest OK. Początkującym użytkownikom trudno jest stwierdzić że ich własny program ma błędy i często sądzą, że błąd tkwi w sprzęcie. W dokumentacji mógłby być rozdział jak przetestować zestaw ATB 1.05.
W dokumentacji mogły by również znaleźć się opisy wszystkich dodatkowych modułów możliwych do włączenia w zestaw ATB 1.05



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 11:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

rskup napisał(a):
(może Sun wszystkie wyjadł )



tak jest wyjadłem , a to czego nie dałem rady ... sprzedałem na targu używanych i wstępnie przeżutych piguł


Ja to może widzę inaczej ... jest nas tu sporo ...
każdy się na czymś tam zna ... za wyjątkiem może kilku / kilkudziesięciu osób którym się tylko wydaje ...
czy paru co , zresztą mniejsza ...

może by tak zrobić i jakoś mirka wspomóc ..

bo w sile jest kupa ... w końcu forum choć to forum pomocy technicznej firmy Atnel <tak wiem , wiecie -- a ja jestem złośliwy> , to jednak jest dla nas takim sobie miejscem w sieci, gdzie czas spędzamy ...
<fakt było wiele bytów, które dobrze wiedziały , ale ni z tego ni z owego udawały że pierwsze słyszą ....>
i to co zyczajnie jest typową polską przypadłością .... przeinaczanie faktów bo mnie wygodne ...

ale powiedzmy że są osobniki podobne do homo sapiens i homo sapiens sapiens ...
dlatego wspominam zaś że forum stanowi własność firmy atnel i jest pomocą techniczną głównie dla
własnych produktów ...

niemniej .... Ci co to wiedzą i rozumieją .. .... wzywam do tablicy .... POMOŻECIE ???
<oczywiście pod warunkiem że mirek przyjmie pomoc , bo nie mam też zamiaru uszczęśliwiać na siłę :P >
tak tak złośliwy to jestem ....

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

artom napisał(a):
Zestaw ATB 1.05 powinien mieć fabrycznie wgrany test wszystkich układów.


powstał taki program .... ale nie miałem czasu na ukończenie firmware ...
szkoda ... ale może ktoś chętny będzie ii coś zrobimy dokończymy ?? ...??
aplikacja na PC jest gotowa ... trzeba tylko przygotować wsad do procka ...

Obrazek

Obrazek

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 11:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Na czym miałaby polegać pomoc?
W jakiejś części mógłbym pomóc, coś już wiem... albo mi się wydaje



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 18:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

mirekk36 napisał(a):
eeeeh dlatego teraz próbuję zrobić i tak i tak - tylko że na to potrzeba jak widać mnóstwa czasu

Mirku .
W mojej wyobraźni widzę te niespokojne kroki tam i z powrotem i nerwowe klepanie w klawiaturę .Wyścig z czasem.
Spokojnie.! :) szkoda zdrowia .
Nie ma co się stresować i załamywać.
Przeglądałem instrukcję i wszystko w niej zawarte jest zrozumiałe.I o to głównie przecież chodzi.
Kosmetykę i ewentualne dodatki wg pomysłów kolegów można dokooptować potem. :) nie pali się !!
Świat się jutro nie kończy.-przynajmniej nic o tym nie wiem.

Mirku !!! Głęboki wdech i trochę wyluzować. :P
pozdrawiam Darek P.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 18:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Daro69 napisał(a):
Mirku !!! Głęboki wdech i trochę wyluzować.

100% racji - muszę troszkę zwolnić - bo ten ciągły pośpiech i ilość pracy odbija się powoli na zdrowiu.

Przy okazji mała aktualizacja instrukcji ;) ale malutka

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 19:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

No i kurde super!!! :P :P
O to chodzi .
Sporo przybyło są schematy.
Ale i coś wreszcie ubyło. ;)

Pozdrawiam Darek P.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 19:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

rskup napisał(a):
Cytuj:
to jest zbędne ,... schemat zapewne będzie na stronie czy coś , ew na końcu instrukcji i każdy sobie co bedzie potrzebował znajdzie co mu jest potrzebne
A dla mnie taki fragment schematu jak np. od wersji ATB-1.04 mówi więcej niż strona opisów: http://atnel.pl/Upload/image/atb104/mod ... ilanie.png.


Zgadzam się z tym w 100%. Osobiście nie korzystałem ani razu z instrukcji od ATB 1.04. Jak czegoś nie wiem, sprawdzam na schemacie.

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 22:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 159
Lokalizacja: Kościerzyna
Pomógł: 9

Widzę iż instrukcja nabiera rozmachu w prawidłowym kierunku :D
Jak to władca lochów powiada
SunRiver napisał(a):
może za cukierkowo ale ...


... ta cukierkowość mi jak najbardziej pasuje, może przez to iż wpadłem na targ do lochów i podwędziłem z pod lady kilka pigułek :twisted:
SunRiver napisał(a):
tak jest wyjadłem , a to czego nie dałem rady ... sprzedałem na targu używanych i wstępnie przeżutych piguł


A tak na poważnie Mirku bardzo doceniam co robisz dla naszej "sekty" ;) , jednak chętnie bym Cię wygonił do lochów chodź na chwilkę po chociaż 2 piguły odpoczynku. Zapewne nikt z nas się pogniewa a tobie przyda się chwila dla rodziny i odświeżenia umysłu.


W razie "w" pogadam z SunRiver aby dał Ci banana na 48h :twisted:

_________________
BlueBook II czytam i popijam soczek z kubeczka...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 23:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 296
Lokalizacja: Jaskółowo k. Warszawy
Pomógł: 9

SUN jak mogę pomóc ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 05:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Poleciała kolejna mała aktualizacja instrukcji ... postęp trwa ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 07:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

właśnie miałem zaproponować opis KANDA.np. na str. 3 obrazek 3.
A tu niespodzianka :) .a miała być chwila wytchnienia.
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 07:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 279
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 4

Tak! To jest świetny pomysł żeby wskazać miejsce na którym szukać zworki na płytce ;)

_________________
http://forum.atnel.pl/topic15633.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 10:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

PITERK napisał(a):
SUN jak mogę pomóc ?


Diziś przygotuję materiały i napiszę osobnego posta w tej sprawie ... proszę o cierpliwość
będzie się działo ... ale nie bedzie to znany na naszym forum system prosiaczkowy <chrum> <chrum>
:)
ale .... sami zobaczycie :")

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 15:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Uuuuuuuuf! No i znowu mała hmm albo i nie mała aktualizacja ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 18:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Strona 28. Diody z dwoma anodami? A sq5rix przegapił i o tym nie napisał :lol:
Cytuj:
Podłączone są na stałe anodami do VCC, anody dostępne są dla użytkownika. Andody wyprowadzone są w postaci złącza goldpin umieszczonego równolegle do PORTC mikrokontrolera


--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

Dodatkowo na schematach dla diody podczerwieni IR jest złącze F_Header2 a w opisie i na płytce używana nazwa IR_LED.
Podobnie jest dla złącza dla zwykłych diod.

------------------------ [ Dodano po: 18 minutach ]

Strona 23 na rysunku - Zaworka J1 rozwarta.

------------------------ [ Dodano po: 28 minutach ]

Schematy na stronie 15 i 16 dobrze byłoby dać poziomo - np. zmieniając orientację strony (bo w pdfie może być część stron z orientacją pozioma i pionową). Bo tak można sobie kark skręcić :(
Część elementów na schemacie na str. 16 jest nieczytelnych (to chyba te opcjonalne).
Dobrze by złącza na schemacie opisane były nazwą złącza opisującą jego przeznaczenie zamiast technicznego typu M_Header_3.

------------------------ [ Dodano po: 33 minutach ]

Cytuj:
Schematy będą dostępne w oddzielnym pliku PDF.[/quoteMoże dopiero będą, ale pewnie zapomnisz poprawić, na są ;) . Więc może od razu napisać, że "Schematy są dostępne w oddzielnym pliku pdf".

------------------------ [ Dodano po: 38 minutach ]

Cytuj:
można podłączać do pinów PORTB w trackie programowania takie moduły jak


------------------------ [ Dodano po: 42 minutach ]

coś obcięło koniec zdania na str.21:
Cytuj:
Można dzięki niemu korzystać z zewnętrznych programatorów ISP, a także programować



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 20:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

O! bardzo dziękuję za garść uwag i wyłapanie takich błędów i literówek - nawet pomimo pisania w Wordzie nie zauważyłem tego jak na razie śpiesząc się ... Ale już zabieram się za poprawki. Odnośnie oznaczeń na schematach - sprawdzę i się wypowiem wkrótce

------------------------ [ Dodano po: 19 minutach ]

rskup napisał(a):
Schematy na stronie 15 i 16 dobrze byłoby dać poziomo - np. zmieniając orientację strony (bo w pdfie może być część stron z orientacją pozioma i pionową). Bo tak można sobie kark skręcić

hmmm a zrób to w MS Word, przecież ja piszę to źródłowo w Wordzie. ;) ale może coś gdzieś jest w jakichś opcjach zapisu do PDF? ... mi nie udało się znaleźć jak na razie.

------------------------ [ Dodano po: 21 minutach ]

rskup napisał(a):
Część elementów na schemacie na str. 16 jest nieczytelnych (to chyba te opcjonalne).

Oczywiście one są specjalnie SZARE i taką krateczką zasłonięte - tak ma być. Pełne schematy będą w oddzielnych PDF'ach, w tym schemat z full wersją i wtedy będzie wszystko IDEALNIE widać, ale na to trzeba będzie jeszcze poczekać.

------------------------ [ Dodano po: 22 minutach ]

rskup napisał(a):
Dobrze by złącza na schemacie opisane były nazwą złącza opisującą jego przeznaczenie zamiast technicznego typu M_Header_3.

Myślę, że z tym tzn ze zrozumieniem tego nie będzie większych problemów ... Bo inaczej trzeba by było na schemacie dodawać jeszcze kolejne opisy ... na razie tak zostanie.

------------------------ [ Dodano po: 26 minutach ]

rskup ----> BARDZO dziękuję za te uwagi !

Już dokonałem poprawek - szczególnie tego nowego rodzaju diod LED z dwiema anodami a w zasadzie andodami :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 20:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

Mirku , może się czepiam ale uważam , że ten najnowszy ATB powinien miec wyświetlacz LED nie 4 cyfry a 6.
Mimo mtego bardzo fajny. Robię przymiarkę do kupna.
Pozdrawiam Mario.

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 21:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mario2015 napisał(a):
Mirku , może się czepiam ale uważam , że ten najnowszy ATB powinien miec wyświetlacz LED nie 4 cyfry a 6.

Już wcześniej z kimś pisałem o wyświetlaczu, który miałby mieć zarówno 4 kropki jak i dwukropek. I mówiłem, że na tą chwilę tu się nic nie zmieni .... niestety

ale wyświetlacz 6 cyfr .. o jej to już kompletnie nie wchodzi w grę, z uwagi na gabaryty takiego wyświetlacza. A gdybyś miał kontrargument, że można byłoby dać mniejszy taki wyświetlacz to wtedy też napiszę, że o wiele ważniejszy jest większy niż mniejszy .... Dlatego na razie zostaje tak jak jest.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 kwi 2016, o 21:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

mirekk36 napisał(a):
że można byłoby dać mniejszy taki wyświetlacz to wtedy też napiszę, że o wiele ważniejszy jest większy


dlatego tylko jedno ATB ma inny mniejszy wyświetlacz :P
i tak ma zostać :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO