Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 17 maja 2024, o 01:03


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 kwi 2016, o 13:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

witamy ,... witamy , ... witamy ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 kwi 2016, o 17:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2016
Posty: 248
Lokalizacja: Norwegia
Pomógł: 16

toma napisał(a):
Witam następnego krótkofalowca - już tutaj ktoś jest z tej paczki. Ja jestem ex krótkofalowiec. Znany w okresie przed stanem wojennych ze stacji SP9-KJT i SP9-PZD. Mój znak ( dawny) to SP9-DFP. Programowanie to fajna rzecz - niezależnie w jakim języku piszesz programy. Do niedawna fascynowałem się właśnie językiem C - obecnie z różnych powodów skupiłem się na arduino. No ale my "młodzi"mamy swoje prawa - jestem o ponad 10 lat starszy od ciebie. Nawiasem mówiąc języka C nauczyłem się dzięki temu forum i w/w książek.


Dziękuję za przyjazne powitanie :) Właśnie widzę że przynajmniej kilku krótkofalowców jest tutaj na forum.
Elektronika zmieniła się od czasów naszej "pionierki" analogowej i już ciężko utrzymać swoje amatorskie konstrukcje nawet na średnim poziomie bez znajomości mikro-kontrolerów. Naprawdę próbowałem wystartować kilka razy na różne sposoby, niestety bezskutecznie :) To co robi Mirek w swoich poradnikach jak dla mnie jest strzałem w dziesiątkę. Żałuję że dopiero teraz odkryłem Mirkowe filmy akcji ;)

_________________
SP2LUB - LA1BUA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 maja 2016, o 18:18 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2016
Posty: 14
Lokalizacja: Lodz-praca
Pomógł: 0

Witam! Mam na imię Denys. Mam 34 lata i estem z Ukraine.Teraz prziehal do pracy w Łodz, uczę się polskiego. Całe życie pracował na fabryce, naprawial automatyki, elektroniki; uruchomijl maszyny produkcyjne (różne); interesuje mnie - pisanie programów dla mikrokoontrollerov ale tylko assemblere- precyzyjnego języka (C nie jes dokładna, czas i częstotliwość). Zrobilem kilka maszyn CNC.Istnieje wiele pomysłów - tworzenia maszyn dla przemysłu spożywczego (pracował tam przez 7 lat), mogę podzielić się w domenie publicznej. Jeśli jesteś zainteresowany to zadawać pytania (doświadczenie jest)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 maja 2016, o 19:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27238
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy i zapraszamy na forum ;) do wspólnej nauki ;) może to właśnie czas żeby też zacząć przygodę z językiem C ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 cze 2016, o 18:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

Cześć ,
Jestem na forum z Wami już trochę czasu, więc postanowiłem się wreszcie przedstawić, i troszkę o sobie w skrócie opowiedzieć. :)
Mam na imię Darek.
Rocznik w nicku, miesiąc też, a i dzień też. :P
Nie jestem inżynierem, naukowcem, technikiem, programistą ani elektronikiem. :?
Z wykształcenia co prawda „ Monter aparatury RiTV”. To niestety tylko wykształcenie zdobyte w latach 80-tych.
Latka zleciały nie wiadomo kiedy, a nie dokarmiany wiedzą mózg zastał się jak stary nie używany zegar.
Zwrotem w dobrym kierunku był moment trafienia na Mirka blog.
Zabawę z programowaniem zacząłem w zeszłym roku w listopadzie.
Na początku mrugałem diodami chyba jak większość (oczywiście kopiując znaczną część kodu z płyty),
następnie się wczytywałem w BB oraz kod, aby zrozumieć jak to wszystko działa,
i tak kroczek po kroczku poznaję coraz więcej tajemnic języka C i AVR-ków.
Mam przed sobą jeszcze bardzo dużo nauki, więc długo będę wam jeszcze mieszał w głowach moimi czasem nietrafnymi postami. :oops:
Dobrze że koledzy od razu korygują błędne rozumowanie.(dzięki). ;)
Widząc zaangażowanie Mirka i kolegów w pomoc, myślę że dam radę wiele ogarnąć.
Tu muszę się przyznać że BB czytam nawet w pracy, jak mam wolną chwilkę.
Po troszku zawsze coś w głowie pozostaje.
Hmm... no to teraz już jestem z Wami chyba oficjalnie. :D uff..
Pozdrawiam wszystkich, Darek P.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 cze 2016, o 19:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27238
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Daro69 napisał(a):
no to teraz już jestem z Wami chyba oficjalnie.

No tak to fakt, więc żeby formalności stało się za dość, dodam:

"miło nam Pana powitać na naszym forum" :lol:

miłej zabawy razem z nami bo przez zabawę ponoć najszybciej można się nauczyć

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 cze 2016, o 07:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

:) Dziękuję bardzo za przygarnięcie mnie do stadka. Co prawda ja to jeszcze jestem raczej baran niż owieczka.
Teraz błąkał bym się po dziwnych stronach szukając odpowiedzi.
Na szczęście, panie Mirku, stworzył Pan tak sympatyczne i pomocne forum, że nie korzystać z tych dobrodziejstw to normalnie chyba grzech.
He.. He.. Ale to zabrzmiało. :) jak bym był jakimś kaznodzieją. :lol: :lol: ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 cze 2016, o 07:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27238
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Daro69 napisał(a):
jak bym był jakimś kaznodzieją.

:lol: :lol:

Najważniejsze, to dobre poczucie humoru

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 cze 2016, o 19:02 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3190
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Cytuj:
He.. He.. Ale to zabrzmiało. :) jak bym był jakimś kaznodzieją. :lol: :lol: ;)


To dobrze, bo niektórzy twierdzą że mamy tu kółko różańcowe :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 cze 2016, o 20:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

Jaglarz napisał(a):
To dobrze, bo niektórzy twierdzą że mamy tu kółko różańcowe

To teraz mamy wymówkę," tak..tak.. jest taki jeden kaznodzieja" :lol:
może powinienem zmienić nick. :lol: :lol:
Ale prowadził nie będę. :lol:

Dzięki kolego "Jaglarz" za przywitanie. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 cze 2016, o 11:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

rzadko tu zaglądam , ale ///
Witam serdecznie u nas na naszym małym podwórku ... :)
na przywitanie sałatka z bananów :)


(bo gnić zaczynają :))

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 cze 2016, o 13:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

:)
SunRiver napisał(a):
na przywitanie sałatka z bananów

Na sałatkę bym się skusił, jeżeli jest nafaszerowana pigułkami forumicznymi. :)
Niestety na banany, i na pigułki trzeba sobie zasłużyć, więc może innym razem :P .

Dziękuję bardzo kolego SunRiver za przywitanie z powitalnym poczęstunkiem :) ,
grzecznie sobie zajmę miejsce gdzieś w kąciku podwórka. :D

(chyba łapie mnie jakaś "bananofobia" ) :?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2016, o 10:50 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2015
Posty: 20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Pomógł: 0

Cześć wszystkim mam na imię Sebastian , na forum trafiłem przypadkowo , najpierw zadałem pytanie , potem zauważyłem coś na temat BB i zaczełem szukać.
w końcu zakupiłem i po pierwszych 50 stronach uświadomiłem sobie ile jest w tym potęgi...

Ogólnie moja pasja to szeroko pojęte motocykle , zawsze lubiłem naprawiać , cieszyć się tym że mogę pomóc .

Czytając BB nasuneła mi się pewna sentencja :

"Prawdziwa rola nauczyciela polega na przekazywaniu połączeń, a nie kropek

To w połączeniach jest prawdziwa siła..."

Co do szkoły to słabo mi szło :D ostatnim osiągnięciem jest technik mechatronik.
Dopiero gdzieś w okolicy 23 lat, coś mi "siadło na głowę" i zacząłem czytać , uczyć się z własnej nieprzymuszonej woli.
Na chwile obecną mam 28 lat , choć nie wiem czy to prawda bo urodziłem się 29 lutego ;)

Pozdrawiam wszystkich , sebek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2016, o 11:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27238
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sebektrb napisał(a):
urodziłem się 29 lutego

Oooo no to witamy ciekawy przypadek ;) nowego kolegi na forum ;) .... jak to jest mieć urodziny co 4 lata ?

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2016, o 14:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012
Posty: 289
Pomógł: 6

SP2LUB napisał(a):
Dzień dobry Wieczór :)
Jeżeli chodzi o hardware to wykonuję sobie amatorsko we własnym zakresie.... Pozdrawiam Wszystkich z wiosennej Norwegii :)

Sławek
Dobrze Ci radzę, zamów płytkę w ATNEL-u. Oszczędzisz sobie naprawdę dużo roboty i 5 razy szybciej opanujesz temat. W Norwegii co prawda kiepskie zarobki ale nie pożałujesz.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2016, o 15:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27238
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mg101 napisał(a):
W Norwegii co prawda kiepskie zarobki

Panie kolego mg101 ... ok ja rozumiem, że ktoś ma poczucie humoru ok ... no wszystko rozumiem ....

zresztą sam wyznaję ortodoksyjną zasadę życiową:

"wiadomo że jak śmiech to śmiech .... ale jak praca .... to też śmiech" :lol:


Tyle że ty przebiłeś moją zasadę :lol: "w Norwegii kiepskie zarobki"

Dżizas! :lol: ... no i znowu zaplułem monitor kawą przez ciebie ;) będziesz zwracał za wycieranie monitora :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2016, o 23:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

mirekk36 napisał(a):
będziesz zwracał za wycieranie monitora :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ja też zaplułem monitor po twoim wpisie Mirku :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2016, o 12:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2014
Posty: 79
Pomógł: 1

Witam serdecznie

To mój pierwszy post na tym forum więc pomyślałem, że może i ja się przedstawię :)

Nazywam się Mariusz i pochodzę z Krainy Tysiąca Jezior ;) z wykształcenia jestem informatykiem choć obecnie pracuje w szkole. Interesuje mnie wszystko co związane z komputerami ale głównie programowaniem, sieciami komputerowymi i systemami operacyjnymi potocznie zwanymi linuxami. Ostatnio jednak naszło mnie na elektronikę, mikrokontrolery i różne cuda z tym związane, po obejrzeniu kilku poradników Pana Mirka załapałem mega bakcyla na ten temat. Muszę przyznać, że te poradniki są po prostu kapitalne. To jest kawał cholernie dobrej roboty, a Pan Mirek to wzór do naśladowania. Dobra dość słodzenia ;) Obecnie czekam na BB, myślę, że jutro już będzię i będę mógł pełną gębą rozpocząć moją przygodę w tym temacie.

P.S. Z góry chciałbym przeprosić forumowiczów, za zapewne trywialne pytania, które będą padały na forum z mojej strony.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2016, o 13:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27238
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

BoskiMario napisał(a):
Z góry chciałbym przeprosić forumowiczów, za zapewne trywialne pytania, które będą padały na forum z mojej strony.

Ale za co przepraszać ? ;) Po to jest to forum a setki użytkowników czekają tylko aby móc pomóc - ponieważ pomagając innym wyjaśniając coś - o wiele szybciej sami się uczymy. Ja z tego wciąż korzystam ...

zatem zapraszamy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 sie 2016, o 18:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

BoskiMario napisał(a):
Witam serdecznie

To mój pierwszy post na tym forum więc pomyślałem, że może i ja się przedstawię :)

Nazywam się Mariusz i pochodzę z Krainy Tysiąca Jezior ;) z wykształcenia jestem informatykiem choć obecnie pracuje w szkole. Interesuje mnie wszystko co związane z komputerami ale głównie programowaniem, sieciami komputerowymi i systemami operacyjnymi potocznie zwanymi linuxami. Ostatnio jednak naszło mnie na elektronikę, mikrokontrolery i różne cuda z tym związane, po obejrzeniu kilku poradników Pana Mirka załapałem mega bakcyla na ten temat. Muszę przyznać, że te poradniki są po prostu kapitalne. To jest kawał cholernie dobrej roboty, a Pan Mirek to wzór do naśladowania. Dobra dość słodzenia ;) Obecnie czekam na BB, myślę, że jutro już będzię i będę mógł pełną gębą rozpocząć moją przygodę w tym temacie.

P.S. Z góry chciałbym przeprosić forumowiczów, za zapewne trywialne pytania, które będą padały na forum z mojej strony.

Pozdrawiam



Witam i ja na forum kolegę :)
Jak będziemy w stanie to pomożemy ale znajdą się i tacy fanatycy w dobrym tego słowa znaczeniu, że aby Tobie pomóc sami się z chęcią nauczą :) przy okazji :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2016, o 14:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2565
Pomógł: 126

Post zawiera lokowanie produktu?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2016, o 14:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27238
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

micky napisał(a):
Post zawiera lokowanie produktu?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk


Typowa spamiarka i już ją filtr antyspamowy czyli ja - wyciął w pień ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2016, o 15:50 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 sie 2014
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Podobnie jak "rezasurmar" zajmowałem się chemią w podstawówce. Była to moja wielka pasja. Załatwiałem kwasy i inne odczynniki, szkła laboratoryjne itd. Oczywiście nic nie można było wtedy kupić. Ojciec bał się wchodzić do mojego pokoju :). Skończyłem technikum chemiczne w Warszawie. Wtedy mi przeszło. Głównie dlatego, że amatorowi nie jest łatwo konkurować z przemysłem chemicznym. Mówiąc wprost opłaca się tylko produkcja alkoholu :) i innych zakazanych substancji. Dlatego zainteresowałem się elektroniką.
Tak trafiłem do WAT i zupełnie przypadkiem na Cybernetykę, czyli tak po ludzku na informatykę. Pokochałem komputery. Na studiach, to oczywiste, pisałem w wielu językach np. asemblerze, fortranie, pascalu. Moje amatorskie początki z procesorami to Z80. Na tym procesorze chodziły komputery szachowe. Czyli coś można było na nim zrobić.
Był taki mistrz wtedy, mam nadzieję, że nie przekręce Gardynik z Warszawy. Ktoś zna? Był bardzo popularny wydał sporo książek o programowaniu procesora Z80. Był bardzo pracowity, napisał sporo fajnego kodu, zaprojektował płytki itd. Świat wyglądał wtedy inaczej. Wszystko można było składować tylko na magnetofonie i pisało się tylko w asemblerze, oczywiście nie za pomocą rozkazów typu ADD czy LDX tylko wpisywało się kody w postaci liczb szestnastkowych bezpośrednio do pamięci RAM. Od niego kupiłem pierwszą płytkę uruchomieniową. Porty, timery, pamięć - to były wszystko oddzielne scalaki. Nawet nie marzyło się o czujnikach temperatury, czy podczerwieni. Można było podłączyć dwie pamięci ROM i RAM. Jedna była już z podstawowym oprogramowaniem (napisanym przez Gardynika), do drugiej można było wpisywać swoje programy. Jak siadło zasilanie to zaczynało się od początku. Zrobić wtedy zegarek to było coś :).
Po pewnym czasie, przy kolejnym kryzysie w pracy, wróciłem do programowania mikrokontrolerów. Był to przedstawiciel motoroli. Pamięć kasowało się ultrafioletem, co trwało przynajmniej z godzinę i już można było wpisać nowy program. Nie było wtedy Internetu. Były za to takie komputery z modemem. Można było się do nich połączyć za pomocą telefonu i modemu i coś zamieścić, ewentualnie odczytać. Połączenie zagraniczne kosztowało fortunę. Po opłaceniu rachunków doszedłem do wniosku, że nie stać mnie na takie hobby.
Prenumerowałem Elektronikę Praktyczną. Była seria artykułów o AVR. Kupiłem pierwszą płytkę uruchomieniową i programowałem w asemblerze. Będąc w sklepie firmowym EP kupiłem książkę Mirka. No i muszę przyznać, że spodobała mi się.
Teraz robię sterownik wentylatora w łazience. Ma być sterowany podczerwienią z czujnikiem wilgotności. Miałem taki czujnik HDC1008, ale spaliłem, a nie ma już takich w sprzedaży. Dlatego piszę teraz sterowniki do HTS221, ale to jakaś masakra jest. Już trudniej nie można było chyba zaszyfrować tej temperatury i wilgotności :).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2016, o 16:10 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3190
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Kasowałeś godzinę? Trochę długo. Ja EPROMy kasowałem od 5 do 15 minut. ;-)

Zarejestrowany 2 lata temu. Czemu dotychczas się nie odezwałeś?

Witamy i zapraszamy częściej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2016, o 17:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2565
Pomógł: 126

Witaj! Pan Gardynik to był konkretnie z Raszyna :) Bylem kiedyś u niego i zakupiłem CA80, które mam do dzisiaj :) Jego książki też :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2016, o 17:57 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 sie 2014
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Chciałem sprawdzić czy żyją jeszcze tacy którzy kasowali EPROMy :). Jak widać żyją. Pozdrawiam.
Oczywiście to był CA80 i późniejsza nowsza wersja systemu CA88 :).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2016, o 18:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27238
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Kapitan napisał(a):
Chciałem sprawdzić czy żyją jeszcze tacy którzy kasowali EPROMy

Ja też kasowałem wszelkimi dostępnymi lampkami ultrafioletowymi do opalania w owym czasie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2016, o 19:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2565
Pomógł: 126

To tak a propos kombinowania to ja miałem przyjemność kasowania Epromów rosyjskim wentylatorem (typu farelka) z jonizatorem i lampką UV w środku oraz żarówką rtęciową w której musiałem zbić bańkę, żeby dostać się do 'cukierka' - źródła UV. Potrzeba była matką wynalazku :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk



Ostatnio edytowano 27 sie 2016, o 07:17 przez micky, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2016, o 19:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Kapitan napisał(a):
Dlatego piszę teraz sterowniki do HTS221, ale to jakaś masakra jest. Już trudniej nie można było chyba zaszyfrować tej temperatury i wilgotności .


czemu nie spróbujesz SHT21 sensiriona http://www.sunduino.pl/wordpress/obslug ... ion-sht21/
czy HDC1050 Texasa ?? http://www.sunduino.pl/wordpress/humidi ... r-hdc1050/

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2016, o 00:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 sie 2014
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Czujniki
SHT21 tylko tego znalazłem na allegro i to bez płytki. Muszę mieć przylutowany bo mogę nie poradzić sobie z lutowaniem takich maleństw.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 726 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO