Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 16:29


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 sty 2016, o 21:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2015
Posty: 449
Pomógł: 3

Witam!
Wykonałem "mikro-stację pogodową" (BPM180, DHT22, 2xDS18B20, zegar GPS) z prezentacją danych na LCD i przez UART. Teraz postanowiłem pójść o krok dalej i zapisać dane z sesji terminala do pliku (np. *.txt), do późniejszej analizy np. w Excelu'u, a docelowo chcę je prezentować na stronie www. Proszę o poradę jak zabrać się do tematu globalnie, algorytmicznie. Od czego zacząć?
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 21:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

Ja w mojej stacji http://forum.atnel.pl/topic12775.html posiadam moduł wi-fi i zacytuję:

Cytuj:
co minutę poprzez zapytanie GET na stronę wysyłane są odczyty temperatury, ciśnienia, wilgotności i opadu. Resztą zajmuj serwer. Generowane są wykresy dzienne, miesięczne i roczne. Dla ciśnienia jest to zarówno wartość względna jak i bezwzględna. Prezentowane są również wartości maksymalne/minimalne.

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 21:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2015
Posty: 449
Pomógł: 3

Cytuj:
Ja w mojej stacji topic12775.html posiadam moduł wi-fi i zacytuję:

Cytuj:
co minutę poprzez zapytanie GET na stronę wysyłane są odczyty temperatury, ciśnienia, wilgotności i opadu. Resztą zajmuj serwer. Generowane są wykresy dzienne, miesięczne i roczne. Dla ciśnienia jest to zarówno wartość względna jak i bezwzględna. Prezentowane są również wartości maksymalne/minimalne.


Piękna stacja, gratulacje - marzy mi się coś podobnego. Kilka elementów już mam - hardware, program w C, moduł ATB-WIFI (uruchomiony jak dawca czasu). Muszę teraz "wyjść w świat". Na początek zależy mi jak najprostszym przekazaniu odczytu z czujników do pliku tekstowego (analiza Excel), do bazy danych MySQL (darmowa strona www), do bazy danych np. MS Access (w komputerze) lub do własnego serwera SYNOLOGY (DS415+), na którym można postawić stronkę. Rozumiem, że podpowiedzi znajdę w poradnikach Mirka WiFI-CLIENT? Czy ktoś z Forumowiczów ma doświadczenie w realizacji powyższych zamierzeń?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 21:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

Dlatego też właśnie wstawiłem mój cytat. Skoro chcesz w fazie końcowej wyniku umieszczać na www. to niepotrzebnie męczyć się najpierw z próbą przekazania danych do pliku tekstowego, skoro posiadając atnel-wi-fi możesz w bardzo prosty sposób wyniki zapisywać od razu do bazy danych MySQL. Obejrzyj wpierw poradniki Mirka na temat WiFI-CLIENT, a na pewno trochę Ci się rozjaśni, a o resztę pytaj tutaj. Z chęcią pomogę.

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 21:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2015
Posty: 449
Pomógł: 3

anonimowy napisał(a):
Obejrzyj wpierw poradniki Mirka na temat WiFI-CLIENT, a na pewno trochę Ci się rozjaśni, a o resztę pytaj tutaj. Z chęcią pomogę.

Bardzo dziękuję. Będę pytał z wielką chęcią. Masz na myśli poradniki, które wymieniłem powyżej? Jestem na etapie poszukiwania wiatromierza. Czy Twoim zdaniem model z linka poniżej spełnia oczekiwania postawione przed takim urządzeniem? http://botland.com.pl/czujniki-pogodowe ... iatru.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 22:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

Ogólnie musisz szukać o zapytaniach get, jest też coś na forum o tym http://forum.atnel.pl/topic13095.html. Wysyłasz do serwera zapytanie z swoimi danymi i i jakimś kluczem, aby nikt niepożądany nic nam nie dodał i tyle. Dobrze by było, jakbyś poczytał na internecie jak wygląda takie zapytanie GET, przykład masz już podany w linku.
U mnie wygląda to np. tak:
Kod:
"GET /dodaj/klucz/Temperatura_s/Cisnienie_s/Wilgotnosc_s/Opad_s HTTP/1.0/r/nHost: meteo.2eu.pl/r/n

Ten zestaw z linku według mnie jest strasznie drogi.Taniej można dostać całą stacje wraz z wiatromierzem i wskaźnikiem kierunku wiatru. Sam wiatromierz też można dostać tanio http://www.maplin.co.uk/p/maplin-replacement-anemometer-for-n25fr-n76nf

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2016, o 22:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2015
Posty: 449
Pomógł: 3

anonimowy napisał(a):
Ogólnie musisz szukać o zapytaniach get, jest też coś na forum o tym topic13095.html. Wysyłasz do serwera zapytanie z swoimi danymi i i jakimś kluczem, aby nikt niepożądany nic nam nie dodał i tyle. Dobrze by było, jakbyś poczytał na internecie jak wygląda takie zapytanie GET, przykład masz już podany w linku.
U mnie wygląda to np. tak:
Kod:
"GET /dodaj/klucz/Temperatura_s/Cisnienie_s/Wilgotnosc_s/Opad_s HTTP/1.0/r/nHost: meteo.2eu.pl/r/n

Ten zestaw z linku według mnie jest strasznie drogi.Taniej można dostać całą stacje wraz z wiatromierzem i wskaźnikiem kierunku wiatru. Sam wiatromierz też można dostać tanio http://www.maplin.co.uk/p/maplin-replac ... 25fr-n76nf

Bardzo dziękuję. Od jutra zabieram się za poradniki oraz drążenie zapytań GET.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2016, o 18:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

avrfun napisał(a):
anonimowy napisał(a):
Obejrzyj wpierw poradniki Mirka na temat WiFI-CLIENT, a na pewno trochę Ci się rozjaśni, a o resztę pytaj tutaj. Z chęcią pomogę.

Bardzo dziękuję. Będę pytał z wielką chęcią. Masz na myśli poradniki, które wymieniłem powyżej? Jestem na etapie poszukiwania wiatromierza. Czy Twoim zdaniem model z linka poniżej spełnia oczekiwania postawione przed takim urządzeniem? http://botland.com.pl/czujniki-pogodowe ... iatru.html

A może jak jeszcze nie kupiłeś zainteresuje Cię ten temat
http://forum.atnel.pl/topic14190.html#p150873

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2016, o 22:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2015
Posty: 449
Pomógł: 3

MirkoT napisał(a):
A może jak jeszcze nie kupiłeś zainteresuje Cię ten temat
topic14190.html#p150873

Nie kupiłem jeszcze, ale kusi mnie aby kliknąć ofertę botland.com.pl. Jeżeli sprawa zakupu grupowego w UK nabrałaby kształtu i byłoby taniej to chętnie skorzystam.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2016, o 22:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2015
Posty: 449
Pomógł: 3

Witam!

Skomunikowałem mikrokontroler z serwerem www postawionym na NAS-ie Synology poprzez moduł Atnel WIFI. Pomiary z czujników przekazywane są bezpośrednio do bazy danych MySQL. W związku z tym mam pytanie dotyczące archiwizowania tych pomiarów. W jaki sposób radzisz sobie z rosnącą liczbą rekordów w bazie? Jak rozwiązałeś tworzenie statystyk i wykresów?

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2016, o 23:46 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

avrfun napisał(a):
A może jak jeszcze nie kupiłeś zainteresuje Cię ten temat
topic14190.html#p150873


Radzę wstrzymać się z zakupem z tego tematu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2016, o 19:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Jaglarz napisał(a):
avrfun napisał(a):
A może jak jeszcze nie kupiłeś zainteresuje Cię ten temat
topic14190.html#p150873


Radzę wstrzymać się z zakupem z tego tematu.


Już od dawna nie dodaję do listy żadnych dodatkowych osób.
Zamówienie w Maplin nie jest tak piękne i kolorowe jakby się niektórym wydawało.
Sam przeżyłem z nimi taksańską masakrę z nimi ale udało się wkońcu zamówić czujniki a wszystko wyjaśniam właśnie w tym linku.

Jaglarz sam nie wiem czy będę jeszcze organizował tak masowe zamówienie ... przy tym zamówieniu sam Maplin ma problem z ilością towaru na magazynie ogólnym. Ale jak już wspomniałem wszystko wyjaśniam właśnie we wskazanym temacie.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO