Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 10:15


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sie 2012, o 10:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

dzięki PHP możesz przesyłać tyle zmiennych ile ci się podoba - poszukaj sobie hasła o przekazywaniu parametrów do skryptów PHP .... to zobaczysz jak to się robi - to są stosunkowo proste rzeczy. Podaje się je ciurkiem w linii wywołania skryptu i oddziela się je hmmm no właśnie jeśli dobrze pamiętam znakiem zapytania albo &

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2012, o 10:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2011
Posty: 302
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

Ok już wiem.
Jeszcze mam małe pytanie widziałem kilka projektów gdzie jest zrobiony serwer na enc28j60.
Na stronie są guziki odpowiadające za np. załączenie diody.
Cała strona w takim razie jest w procku tylko jak ją napisać w html, czy można w PHP?
Strona jest klientem udp? Jeżeli tak jak jest to robione?

_________________
Zapraszam:
filiporlo.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2012, o 11:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No teraz to namieszałeś ;) PHP, UDP, Serwer HTML i co jeszcze ?

Na razie mieszają ci się totalnie podstawowe pojęcia niestety.

Jak serwer HTTP to nie UDP ;)

W procku nie zrobisz serwera PHP - zapomnij o tym raz na zawsze ;)

masz dwa wyjścia:

1. albo robisz serwera HTTP i stawiasz w nim stronkę w HTML'u tak jak to widziałeś i masz przykład w książce przecież takiej stronki. A jak dodać przyciski, radiobutony i inne to nie pytanie tutaj na forum ;) tylko na jakieś forum o HTML'u bardziej ;) bo to dwa inne światy ..... jak się już nauczysz tego robić w HTML'u to wtedy możesz taki kod przenosić do AVR'ka.... tyle że w TRY_MIGA zobaczysz jak mało masz miejsca na tego HTML'a ..... i wtedy zaczynają się kombinacje typu: "a może by tak na karcie SD przechowywać tego HTML'a???" .... itp itd itp .... a na końcu jak się okaże że próba kilku czy kilkunastu wejść na taki serwer HTTP na procku AVR wykłada jego działanie na łopatki to przychodzi ---- zdziwienie - TO JAK TO ??? piszą że działa a tu nie działa ;) ..... owszem piszą że działa ale do bardzo prostych zadań a nie do nie wiadomo czego. Jak chcesz dużo więcej osiągnąć to punkt.2

2. skorzystać z klienta www i postawić serwer HTTP na jakimś hostingu na którym będzie ci działał PHP i komunikować się z AVRkiem (1 do 1).... wtedy można zrobić dopiero DUUUUUUUŻO więcej ;)


albo trzecie wyjście - zrobić sobie komunikację po UDP i na PC'ty ew jakieś dedykowane aplikacje

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2012, o 11:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2011
Posty: 302
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

Z klientem już mi Pan wyjaśnił, a głownie z php.
Moje pytanie brzmi widziałem kilka projektów gdzie enc28j60 jest serwerem, a na tej stronie są przyciski.
Wiem jak zrobić radiobutony.
Tylko jak zrobić, że kliknięcie w ten button lub cokolwiek innego coś wysyła co enc odbiera(jak odbiera?) to i na przykład zaświeca diodę.
Na przykład są takie moduły kart przekaźników jest tam serwer, a na stronie przyciski w które się kilka i załącza poszczególne przekaźniki.

_________________
Zapraszam:
filiporlo.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2012, o 11:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No to do tego masz wypisz wymaluj na żywca przykłady na tuxgraphics ;) .... no masz tam właśnie pełne kody. Oczywiście jak zwykle chodzi o tzw "parsowanie danych" ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2012, o 23:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2012
Posty: 198
Lokalizacja: /dev/null
Pomógł: 2

filipo96 napisał(a):
Może poleca Pan jakąś książkę o php?

Ja mogę polecić to
http://helion.pl/ksiazki/php5-praktyczn ... php5pk.htm najlepszy kurs php ;).

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2018, o 19:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

Witam,
Żeby nie zakładać kolejnego nowego wątku, chciałbym zapytać tutaj, jak powinno wyglądać zapytanie POST z AVRa w celu przekazania wartości jakiejś zmiennej $POST na serwer?

W przypadku GET wygląda tak :

"GET http://moja_strona/plik.php?zmienna=wartość HTTP/1.0\r\n\r\n"

i tutaj przekazujemy wartości w nagłówku.
A jak powinno to wyglądać w przypadku metody POST?
Pozdrawiam

------------------------ [ Dodano po: 28 minutach ]

Kombinuję na różne sposoby. Próbowałem z różnymi wariantami tej konstrukcji

"POST / plik.php HTTP/1.0\r\nHost: http://moja_strona.pl\r\nContent-Type: application/x-www-form-urlencoded\r\nContent-Length: 9\r\nasdf=xxxx \r\n\r\n"



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2018, o 23:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Sorki, ale gdyby tak każdy dopisywałby się do wątków zamiast zadawać pytań w oddzielnych wątkach - to po co byłoby forum? Byłby blog - z jakimś gigantycznie długim tekstem, którego nikt nie byłby w stanie jakoś rozsądnie przeszukać. Tym bardziej że w tym wypadku to już mega archeologiczne wykopaliska (ostatni post z 2012 roku) ... na prawdę, proszę zrozumieć, że to jest forum i jak działa forum ok? ;)

Proszę normalnie zadać pytanie w nowym wątku i ew powołać się linkiem do tego wątku.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO