Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 11:40


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2012, o 01:27 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

mirekk36 napisał(a):
SunRiver napisał(a):
no no widzę że będzie trudna sprawa ....
możliwe że będzie trzeba zrobić drugie miejsce :)


Popieram ;)




W zwiazku z tym że nagród jest 3 sztuki miejsc nagradzanych też powinno być 3, Szanowny Przewodniczący i Szanowny Irytatorze.

Chciałbym przypomnieć że zgodnie z informacją podaną w pierwszym poście termin prezentacji prac upływa 2 września czyli w niedzielę. :!:



Ostatnio edytowano 19 sie 2012, o 01:54 przez Jaglarz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sie 2012, o 21:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Jaglarz albo zrobiłeś zamieszanie albo ja już nic nie rozumiem :) Czytając wątek chronologicznie mamy:
SunRiver napisał(a):
Czas trwania:

Bezstronna komisja wybierze zwycięzcę - kierując się powyższymi kryteriami
oraz kilkoma tajnymi aspektami.
20 sierpnia 2012 - zapoznanie się z projektami
23 sierpnia 2012 - ogłoszenie wyników

Komisja w składzie :
Mirekk36 - przewodniczący :)
SunRiver - irytator :)
mirekk36 napisał(a):
Sun - dostałem "kilka" maili z gorącą prośbą o przedłużenie terminu rozstrzygnięcia konkursu bo niektóre osoby czekają np na zestaw ATB - a dopiero pojawi się po 23 lipca więc będą miały mniejsze szanse - a bardzo chcą - OK? Zgodzisz się jako przewodniczący komisji skrutacyjnej tego zacnego konkursu ? ;)
SunRiver napisał(a):
Oczywiście ... zatem przedłużamy do .... hmmmm 2 września ... oki ??
Jaglarz napisał(a):
Chciałbym przypomnieć że zgodnie z informacją podaną w pierwszym poście termin prezentacji prac upływa 20 sierpnia czyli w poniedziałek. :!:

No to kiedy jest ostateczny termin (20 sierpnia czy 2 września)? Proszę o odpowiedź członków komisji :)

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 01:57 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Faktycznie, ale to wina Mideratorów :lol: bo sugerowałem się tym co jest w pierwszym poście.
Termin upływa 2 września.

Proszę Ekologów o poprawienie w pierwszym poście tak, aby w temacie nie było podanych 2 terminów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 08:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

TAK MACIE CZAS DO 2 WRZEŚNIA
CZAS NA ZGŁASZANIE WASZYCH PROJEKTÓW

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 16:25 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

To może popraw w pierwszym poście Wstręciuchu żeby nie było niejednoznaczności.

Podpowiem: masz taki przycisk Edytuj. Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sie 2012, o 19:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

uduszę uduszę i zamknę w karnym szybie :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2012, o 17:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No ! Panowie i Panie .... czas leci nieubłaganie, zegar wciąż tyka, .... zbliża się termin 2 września ;) ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2012, o 17:10 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

He, he, czyli co? Mam zacząć obcinać swoje szpule? :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 22:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Witajcie już dzisiaj. Nie będę czekał do jutra, do południa, bo a nóż mi Orange odetnie jutro internet (co ostatnio zdarza się nagminnie :evil: ) i Sun nie będzie miał co czytać do poduszki! :)

Opis specjalnie skróciłem abyś mógł doczytać do końca :)

I znów podnoszę rękawicę rzuconą przez SunRivera ... tym razem skromnie, nieśmiało i nisko, ale
NIEBO! napisał(a):
A co tam! Spróbuję wziąć udział, bo wspomniany zegar binarny to moje "marzenie" :) Pikusiowo jest go zrobić, ale ja sam sobie postawiłem za cel, że ma korzystać z RTC, (a tego jeszcze nie "przegryzłem"), musi mieć sekundnik i pokazywać czas jako każdą cyfrę osobno, a nie jako całość czyli 6 bitów dla minut.
obiecałem więc słowa dotrzymam :) Odmierzanie czasu jest dla mnie czymś fascynującym dlatego ten konkurs zadziałał na mnie jak iskra. Poprostu musiałem zrobić zegar binarny (noszę już jeden taki na ręce jak widzieliście na filmie w konkursie OneWire) tyle że fabryczny i bez sekundnika, a za wszelką cenę chciałem mieć na półce własny. Teraz był najlepszy moment by to osiągnąć (zwłaszcza po słowach:
SunRiver napisał(a):
no to Niebiański do roboty ..
:)
:) I trochę się nawet udało :):):)

Rozwiązanie zadania tu na forum jak najbardziej innowacyjne, bo nikt jeszcze binarnego w DIY nie zaprezentował - jeśli chodzi o założenia myślę że rozbudowane, a jeśli chodzi o to co udało się zrealizować do terminu rozwiązania konkursu... no cóż... kiepsko i skromnie... trochę niepotrzebnie wziąłem udział w konkursie OneWire i tu prośba dla wszystkich - nie ogłaszajcie konkursów w trakcie trwania innych i to jeszcze z krótszym terminem oddania typu:
START KONKURS 1
START KONKURS 2
STOP KONKURS 2
STOP KONKURS 1
... bo się nie rozdwoję :lol: a tutaj musiałem :)

Najpierw co udało się przez ten czas zrobić:
- Jako że godzina czasu wolnego dla mnie to luksus zatem nie byłem w stanie obejrzeć wszystkich lekcji Mirka dotyczących eagle (obejrzałem z ciekawości tylko tą pierwszą i to już po fakcie tzn jak płytka była już wytrawiona). Jednak mimo wszystko postanowiłem się go nauczyć i zaprojektować w nim schemat i PCB do tego zadania, a nie jak dotychczas w Altium czy Protelu 99SE. I to się udało - płyteczka specjalnie na konkurs została przygotowana w nowo poznanym Orzełku. Nie do końca poprawnie jak się później okazało (bo robiłem na czuja jak męska intuicja podpowiadała, ale jest i działa zgodnie z założeniem tzn. nie ma efektów dymnych :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

- Dodatkowo chciałem aby elementy poza diodami LED były w drugiej warstwie i nie było żadnych dodatkowych otworów z przodu w warstwie "opisowej". Trochę sprytu przy wierceniu i osadzaniu goldpinów i jest! :)

- Laminat miał być ciekawy - jednak zdecydowałem się póki co na wersję testową czy mi ogóle mój zegarek zacznie działać i w związku z powyższym zastosowałem najtańsze LEDy 3mm co trochę popsuło efekt końcowy, bo płytka jest malutka i nie widać fajnego wzoru RDZAWEGO (taki design jak LOCH) laminatu, który zrobiłem samodzielnie :) Efekt jak dla mnie jest jednak zadowalający :)

- Następnym założeniem było aby mój zegar binarny wyświetlał poszczególne cyfry godziny w systemie binarnym a'La BCD, a nie całe wartości na 6 bitach (o tym już pisałem wyżej). No i koniecznie musiał mieć sekundnik i to się udało. Jak widzicie na filmie jest też nie działająca jeszcze dodatkowa kolumna, która ma posłużyć do "skomplikowania zegara" i mają tam być przedstawione dziesiętne części sekundy, jednak czy pojawią się w końcowym zegarku tego jeszcze nie wiem - najpierw chciałbym zobaczyć efekt, a później będę decydował czy ta kolumna się pojawi czy też nie.

Już teraz tutaj wielkie dzięki za to że zadanie wogóle powstało. Dzięki temu wiem że mogę już budować proste zegary, bo wstępnie zrozumiałem zasadę działania układu PCF8583 8-)

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Plik d_led.c pokażę jeśli JURY wyrazi taką chęć :) Najistotniejsza zmiana to:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Teraz już "tylko" pozostało oprogramować:
  • Kalendarz w PCFie wraz z latami przestępnymi
  • obliczanie dnia tygodnia z daty
  • Automatyczne zciemnianie/rozjaśnianie wg natężenia światła w pomieszczeniu
  • alarm
  • budzik/budziki
  • funkcja drzemki/SNOOZEEEE
  • dołożyć odbiornik DCF (to kolejne marzenie do zrealizowania) - pozostało z czasów gdy pierwszy raz zmontowałem zestaw Nord Elektronik NE-2004 (teraz to jest ZEGAR DCF 77,5 kHz.KZ301 ) i ruszył z kopyta, a po kilkudziesięciu sekundach "z powietrza" pojawiły się na wyświetlaczu minuty, a po kilku następnych sekundach godzina... usiadłem wtedy z wrażenia na 4 literach i nie mogłem uwierzyć :)
  • domowy timer - często użyteczne urządzenie i przydatna funkcja
  • stoper
  • odliczanie sylwestrowe - bardzo spodobał mi się ten pomysł gdy kiedyś czytałem o jakimś zegarze DIY, że w sylwestra odlicza czas w tył czyli do północy.
  • automatyczna zmiana czasu letni/zimowy (ostatnia niedziela marca z 1:00 na 2:00 i października z 2:00 na 1:00) - jeśli zaprzęgnę DCF w sumie zbędne, ale sygnał DCF tam gdzie mieszkam jest mocno zakłócony więc ta opcja przydaje się do polepszenia dokładności tzn żeby nie trzeba było co kilka tygodni/miesięcy synchronizować zegara "z teleexpressem" tylko żeby robił to za mnie DCF
  • NTP - ale to już daleka przyszłość :)

No i jeśli uda mi się to wszystko w najbliższym czasie ogarnąć to zasypie Wam dział DIY różnymi czasomierzami (mam małego bzika jak już pisałem). Gdy zaczynałem programować AVRki z gotowymi wsadami zapragnąłem mieć zegarek NIXIE - na początku padło na LC-516, ale czekają już na mnie 531 w szufladzie, a dzięki ogromnej uprzejmości, życzliwości, dobroduszności kolegi wojtek mam też LC-631, a marzeniem jest oczywiście IN-18 :) No i wtedy zbudowałem zegar ze strony LucasLab, że tak powiem kropka w kropkę. Niestety nie posiadając kodu źródłowego, ani wiedzy jak to uskromnić, pozostawiłem wsad bez zmian. Wyświetlanie magia, ale niestety rozczarowanie z menu - z całym szacunkiem dla autora jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma i na razie lepiej zrobić nie potrafię, ale przyjdzie i czas na ten zegar, bo nie podoba mi się działanie przycisków i obsługa zegara. Programowo kiepsko jest to dopracowane i aż się prosi żeby tam wstawić SuperDebounce :)

Potem mam w planach jakiś może zegar graficzny, oczywiście kulkowy :lol:, widmowy i może jakieś wyświetlanie analogowe ... tradycyjne...może kiedyś zegar-rafandynka, ale na początek oczywiście dopieścić mój binarny i przerzucić go na koniec z ATB do pasującej małej płyteczki zawierającej jakiegoś małego AVRka SMD - może uda się upchnąć w ATmega8 :) i postawić pod telewizorem :)

Przede wszystkim jednak muszę opracować menu - choćby ustawienie godziny, bo na razie nawet niestety tego nie zdążyłem zrobić i nawet nie za bardzo wiem jak się zabrać... za dużo czasu spędziłem w Eaglu zamiast .... eeeeh ... no ale umiem coś więcej :) Myślę, że trzeba po wejściu w ustawianie czasu zapisać wszystkie zmienne czasu - ustawić sobie jakiś bufor i to prezentować na wyświetlaczu i modyfikować, a jak już się wszystko ustawi to wtedy te wartości z bufora wpisać dopieo do RAM PCF... ale jak zrobić migotanie zmienianych wartości na LCD czy wyświetlaczu multipleksowym ... cóż trzeba czytać i czytać i czytać i ćwiczyć, a nie startować w konkursach :lol:

Oczywiście kamera trochę przekłamała efekt końcowy na moją niekorzyść tzn diody są czerwone, a nie różowe i oczywiście oko "nie widzi" efektu multipleksowania tak jak na filmie.



Pozdrawiam :)
NIEBO!™

P.S.I Gratuluję pozostałym uczestnikom ... póki co ich niewielu:
  • xamrex - mimo, że Twoje opracowanie nie typowo na konkurs, tylko jako DIY na elektrodę, to jednak bardzo mi się podoba i "niedługo" sobie coś takiego zrobię. Gratuluję.
  • fourier - kawał niezłego projektu! Szkoda, że nie pochwalisz się kodem na ogóle, ale rozumiem Cię... zacząłeś chyba to dłubać nieco wcześniej niż powstał konkurs? A i tak zazdroszczę ... mój projekt to przy tym to jak mrówka przy słoniu... ale i tak jestem zadowolony! Gratuluję Tobie również.
  • worner - już za same poczucie humoru w opisie powinieneś dostać jakąś nagrodę :) Tobie też gratuluję, bo miganie diodami to też jakieś osiągnięcie - zwłaszcza na początku drogi, a to jak kto, ale ja nie mogę wytykać niespełnienia 5-tego warunku konkursu czyli "Ma być ciekawe i kreatywne - bez migania diodami na milion sposobów", bo mój po niespełna 12 dniach i 11 nocach działania przekroczy tą magiczną wartość. :lol:

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 05:47 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2011
Posty: 6
Pomógł: 0

Witam wszystkich konkursowiczów!

Na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy posty na tym forum, a po drugie przeprosić, że tak późno wrzucam swój projekt, ale siedziałem nad nim do ostatniej chwili (a i tak jedną rzecz nie skończyłem całkiem...ale po kolei).

Mój projekt to "Elektroniczna tablica punktowa", czy jak kto sobie tam nazwie ;] Generalnie, służy ona do wyświetlania punktów w trakcie jakiejś gry (np. snookera), czyli z jednej strony wyświetlane są punkty i np. frejmy jednego gracza, a z drugiej drugiego. Całość jest sterowana pilotem przez podczerwień i posiada kilka innych funkcji, o których dalej. Dodam, że jest to chyba mój pierwszy projekt, nie będący testem poszczególnych peryferiów/funkcji. Poniżej kilka zdjątek mojego dzieła.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Jak widać powyżej, sam wykonałem płytkę PCB dla multipleksowanych wyświetlaczy 7-segmentowych. Od razu dla wnikliwych przyznam się, że tak, jest to nieco dziwne, że wyświetlacze są od strony ścieżek, ponieważ śpiesząc się źle wydrukowałem ścieżki (z przyzwyczajenia pod SMD) i zauważyłem problem dopiero po wytrawieniu. Postanowiłem jednak mimo wszystko uratować płytkę (ponieważ podobnie jak pan Mirek nie lubię zbytnio "metody żelazkowej" ;]) i udało mi się to (prawie całkowicie) na podstawkach. Jak widać, wykonałem (już akurat prawidłowo ;]) płytkę sterownika, ale z uwagi na konkurs, używam tutaj ATB.

Metoda działania płytki polega na wykorzystaniu demultiplexera (scalak w środku), który pozwala wybierać wyświetlacz (cyfrę) poprzez 4-bitowy adres. W ten sposób są multipleksowane wszystkie cyfry.

Jak działa tablica:
1. W pierwszej kolejności pokazywana jest godzina/data/rok, które odczytane są z RTC.
2. Następnie wchodzimy w wybór nowej gry lub powrotu do wcześniej zapisanej gry (ta opcja niestety nie została skończona...tzn nie ma możliwości powrotu, do gry która jest zapisana, ale samo zapisywanie zostało zrealizowane).
3. Po wyborze nowej gry, podaje się numery identyfikujące obu graczy.
4. Rozpoczyna się gra, gdzie można odpowiednimi przyciskami dodawać punkty, zmieniać gracza aktualnego, kończyć frejma lub całą grę (całość jest przygotowana pod grę w snookera). Oczywiście zwyciężca jest wybierany automagicznie przez sterownik.
5. W razie pomyłki, jest także możliwość ręcznej modyfikacji wszystkich cyfr z pilota w trakcie gry. Zaimplementowana została także funkcjonalność wskazania faulu, sygnalizowana literą "F" w polu frejma przez chwilę.
6. Skończona gra zostaje zapisane na kartę SD/MMC (do np rankingów), lub też można przerwać grę i zapisać aktualny stan (tylko frejmy, nie ma sensu zapisywać punktów) i potencjalnie jak skończę projekt, wrócić do tej gry ;].
7. W każdej chwili można pokazać aktualną godzinę (nie gubiąc tego, co było przedtem wyświetlane) oraz ewentualnie zmodyfikować ją. Dodam tutaj, że zrealizowałem na RTC obsługę lat, wykorzystują własny banalny pomysł w oparciu o wolną przestrzeń RAM RTC. Nie wiem jak inni to robią, nie sprawdzałem, sam to wymyśliłem, możliwe że nie jako pierwszy bo metoda banalna ;] (nie zanudzam opisem).

Funkcjonalność opisaną wyżej można obejrzeć na filmiku:



Jeżeli chodzi o kod (którego nie udostępniam tutaj publicznie z paru względów, jak chociażby to, że jest dość duży licząc wszystkie pliki, a także korzysta z bibliotek/pomysłów pana Mirka zawartych w jego książkach) to wykorzystuję:
1. Bibliotekę do multipleksowania wyświetlaczy.
2. Bibliotekę do obsługi kart SD/MMC.
3. Bibliotekę do obsługi IR.
4. Bibliotekę do obsługi I2C (RTC).
5. Własne funkcje i pomysły w pliku głównym ;]
Wszystkie biblioteki pochodzą z książek pana Mirka z moimi lekkimi modyfikacjami.

Jeżeli chodzi o główny program to opieram się na jakby zdarzeniach i stanach, w jakich obecnie znajduje się wyświetlacz. Oznacza to, że w pętli głównej sprawdzane są wyłącznie zdarzenia IR i stanu i podejmowane są odpowiednie reakcje, zależnie od tego w jakim stanie, jaki przycisk został naciśnięty (czyli jeden przycisk może służyć do wielu funkcji w zależności od tego co jest aktualnie wyświetlane).

Wady, tudzież niedociągnięcia to wspomniana płytka w odbiciu lustrzanym ;], brak opcji powrotu do zapisanej gry (chociaż samo zapisywanie działa) oraz widoczna na filmiku wada mechaniczna (uszkodzony tranzystor o ile się nie mylę), która powoduje, że pierwsza cyfra z lewej zbiera wszystkie inne cyfry wyświetlane i świeci lekko segmenty, które nie powinny się świecić. Tego nie naprawiłem ponieważ na tej odratowanej płytce to akurat byłoby zbyt ryzykowne już dla niej całej ;p

To chyba wszystko...jeżeli coś pominąłem to proszę krzyczeć ;]

Aha, bo bym zapomniał: słabo się orientuję w klikaniu po forum i nie wiem czy jest tutaj taka opcja, więc wysłałem kody źródłowe do pana Mirka na adres mailowy, który znajduje się na jego blogu.

P.S. Kolega wyżej zastanawiał się nad pewnymi kwestiami, które ja rozwiązałem u siebie (RTC, miganie modyfikowanej cyfry na multipleksowanym wyświetlaczu etc). Jeżeli jesteś bardzo ciekaw jak wykonałem poszczególne rzeczy, to pisz śmiało. Może Cię zaskoczę (chociaż po lekturze wiadomych książek nie powinienem już ;d), ale te kwestie przy użyciu bibliotek pana Mirka są banalne. Modyfikacja dla mrugania to np. w moim wykonaniu gdzieś 3-4 linie kodu dodatkowo ;].

Pozdrawiam!



Ostatnio edytowano 2 wrz 2012, o 10:09 przez maciejks, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 07:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Witam!

Czy jeden uczestnik może zgłosić do konkursu dwa projekty? 8-) Bo jako, że maciejks znów (tzn w poprzednim konkursie też tak było pod koniec) zawyżył poziom, chciałbym wyciągnąć ASa z rękawa i przedstawić mój drugi projekt.

Jest to robot. Oprogramowanie napisane w Eclipse. Całością steruje oczywiście wspaniała i jak widać niezwykle uniwersalna platforma ATB z ogromnymi możliwościami. Na filmie nie pokazałem wnętrza robota, ale chyba nie muszę udowadniać, że jest tam w środku ATB - każdy z forumowiczów od razu przecież to widzi :) Kodu nie będę przedstawiał z wiadomych względów :) Oto efekt pracy:




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A tak na serio! Gratuluję maciejks - świetny projekt! Musze przyznać, że sporo wytrzymałeś od listopada z tym pierwszym postem... <szacun>. Jak widać milczenie jest złotem :)

I nie masz racji tutaj:
maciejks napisał(a):
W każdej chwili można pokazać aktualną godzinę (nie gubiąc tego, co było przedtem wyświetlane) oraz ewentualnie zmodyfikować ją. Dodam tutaj, że zrealizowałem na RTC obsługę lat, wykorzystują własny banalny pomysł w oparciu o wolną przestrzeń RAM RTC. Nie wiem jak inni to robią, nie sprawdzałem, sam to wymyśliłem, możliwe że nie jako pierwszy bo metoda banalna ;] (nie zanudzam opisem).

Na pewno nie zanudziłbyś (mnie) opisem tej banalnej metody. Wręcz przeciwnie jestem bardzo ciekawy i żałuję, że nie opisałeś.
Masz natomiast rację, że na pewno po przeczytaniu książki zrozumiem jak zrobić sobie migotanie w ramach obsługi :) (mam nadzieję że zrozumiem, bo przez konkursy zaprzestałem czytania i szczerze powiem, że już mi się pozapominało trochę, ale mam nadzieję że szybko sobie wiedzę odświeżę)
Ale zainteresowany jestem nie tylko tym co mi by się przydało do mojego projektu, ale również szczegółami Twojego. Np schematem. Jeśli możesz to zaprezentuj. Lustrzanym umieszczeniem wyświetlaczy się nie przejmuj - każdy na pewno kiedyś musiał wlutować scalaka do góry nogami, żeby nie robić drugiej PCB :) )

Pozdrawiam!

P.S. Jeśli ktoś zaraz opublikuje lepszego robota (wcale by mnie to nie zdziwiło, chociaż na szczęście SunRiver nie bierze udziału :lol: ), będę musiał wyciągnąć z rękawa JOKERA
P.S.2. Znacie może jeszcze sprytniejsze roboty? Bo te algorytmy BigDog'a zabezpieczające przed upadkiem naprawdę robią wrażenie.

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 10:50 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2011
Posty: 6
Pomógł: 0

Hmm, jest tutaj na forum jakaś opcja PW? Bo jak wspominałem, słabo się jeszcze orientuję w klikaniu po forum, a odpisałbym parę rzeczy koledze wyżej na tematy, które go interesują, tylko nie chcę zaśmiecać temat konkursowy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 10:54 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Spójrz da dół każdego postu, minimum 2 przyciski Profil i PW - do autora postu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 10:57 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2011
Posty: 6
Pomógł: 0

No właśnie tam szukałem najpierw :P ale mam tylko profil, nie mam PW. Czy to kwestia jakichś ustawień mojego konta? Czy nie wiem, mam za mało jakichś punktów na forum czy coś? ;]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 10:58 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Chyba za mało postów napisane.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 10:59 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2011
Posty: 6
Pomógł: 0

Hehe, to się chyba zgadza, bo po napisaniu ostatniego, opcje te się pojawiły ;] (jakby co mam screena na dowód, że na prawdę nie było tam tej opcji wcześniej! :P). Dzięki za info.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 20:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Niniejszym ZAMYKAM !!! zgłaszanie prac konkursowych ....

Jako że poziom jest wysoki wypiszemy teraz w kolejności zgłoszeń projekty :

1. XAMREX --- > MATRYCA LED
2. FOURIER --- > SYSTEM STEROWANIA I KONTROLI (cokolwiek to znaczy)
3. NIEBO --- > ZEGAR BINARNY (za te epopeje to kiedyś uduszę :)
5. MACIEJKS -- > ELEKTRONICZNA TABLICA PUNKTOWA


Teraz panowie cisza bo musimy mieć czas na dogłębne zapoznanie się z projektami i przy tak wysokim poziomie
musimy wybrać najlepszy projekt.

Tak więc ogłoszenie wyników w ... niedługim czasie :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 21:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2012
Posty: 55
Pomógł: 0

kurczę nie zdążyłem



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 21:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

dobra ostatnia szansa
macie czas do 23:00 na zgłoszenie

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 21:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Haha Sun chyba pominąłeś jednego uczestnika ... worner'a

Pojawiły się do mnie pytania więc wyjaśniam - Moja PCB to nie jest odbity tusz na laminacie czy coś podobnego tylko dodatkowo naklejony laminat HPL (tutaj z wzorem starego metalu) oczywiście naklejony przed wierceniem i montażem. A ścieżki nie są pomalowane tylko pocynowane aby ułatwić sobie późniejszy montaż i poprawić efekt wizualny ... Pierwszy raz cynowałem PCB własnej produkcji i jeśli przez parę miesięcy powłoka będzie wyglądała dobrze to pochwalę się jak to zrobiłem... bo na razie metoda przeze mnie nie sprawdzona, a nie lubię polecać rzeczy niesprawdzonych.

Pozdrawiam

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 21:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

myślę że no nie wiem w zasadzie co zrobić z wornerem ... a niech m u będzie ... choć ...a zresztą ...

1. XAMREX --- > MATRYCA LED
2. FOURIER --- > SYSTEM STEROWANIA I KONTROLI (cokolwiek to znaczy)
3. NIEBO --- > ZEGAR BINARNY (za te epopeje to kiedyś uduszę
5. MACIEJKS -- > ELEKTRONICZNA TABLICA PUNKTOWA

6. WORNER --> HMM coś ??

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 21:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

celowo :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2012, o 08:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 581
Pomógł: 17

A to tylko 1 zwycięzca będzie?
Albo nagrody będą rozdane na 3 osoby?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2012, o 10:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Będzie jako zawyrokujemy !!

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2012, o 21:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

SunRiver napisał(a):
celowo :P


To po to, żeby wypchnąć mój "doskonały" projekt poza pierwszą piątkę :mrgreen:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 wrz 2012, o 11:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 581
Pomógł: 17

Kiedy wyniki?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 wrz 2012, o 14:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

jak sie uda to dzisiaj , a jak nie to jutro :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 wrz 2012, o 17:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Tak sobie siedzę i analizuję kody i opisy oraz wasze projekty ....
Nie jest łatwą sprawą wybrać i to wybrać dobrze oraz tak by wszyscy poczuli się docenieni i dowartościowani.
Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim biorącym udział w tej zabawie za "kawał dobrej roboty".

Ocena waszych prac nie jest łatwa bo wszyscy zaprezentowaliście wysoki poziom i ciekawe projekty.
Niemniej muszę też sztywno trzymać się zasad i określonych norm. Chcę też wyjść na przeciw naszym początkującym
adeptom sztuki programowania .... oraz powieściopisarzom ... hihihihh

Ostatecznego werdyktu jeszcze chyba nie ogłoszę , ale pamiętajcie panowie że poprzez tą zabawę
zdobyliście też coś więcej niż nagrodę główną ..... bo zdobyliście wiedzę i pewne doświadczenie.
Zapewne borykaliście się z wieloma problemami natury sprzętowej jak też i programowej.

Tak więc już na tym etapie jesteście zwycięzcami wszyscy.... Niezależnie od komisyjnego werdyktu.

Na wynik właściwy jeszcze poczekacie ... :P ale naprawdę nie długo i mam nadzieję, że wszyscy będą
zadowoleni.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 wrz 2012, o 17:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Ciekawe o kim mowa ... "powieściopisarzom" - pewnie jakiś szczęściarz :lol: :roll: :D :D :D :D

Trzeba przyznać, że te zadania/konkursy kształcą w szybkim tempie, a powód jest jeden - termin nadsyłania prac. Gdyby nie to, to ja pewnie na zrobienie sobie zegarka binarnego zabierałbym się jeszcze ze dwa lata :) A tu już jest. Kwestia dopieszczenia i dorobienia nowych funkcjonalności - i za to przede wszystkim dziękuję - za motywację :) Muszę przyznać, że jest to jakieś wyzwanie (i jaki prestiż) 8-) . Dlatego już czekam na następną rzuconą rękawicę 8-) i ostrzegam Was! NIE BĘDZIE OPISU!!!! :lol:

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Ostatnio edytowano 5 wrz 2012, o 17:56 przez NIEBO!, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 wrz 2012, o 17:54 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

NIEBO! napisał(a):
i ostrzegam Was! NIE BĘDZIE OPISU!!!! :lol:


Nie zrobisz Nam tego, to co będziemy czytać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO