Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 10:30


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 cze 2012, o 12:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

Witam
Na początku dodam, że w wyniku "ciężkiego semestru na studiach" oderwałem się na dłuższy czas od AVR i niestety część rzeczy zapomniałem... ;/

A mam pewien problem do rozwiązania nie cierpiący zwłoki....
Mianowicie- muszę zapamiętywać ustawienia uC po odcięciu zasilania...
Na 1 nogę mają przychodzić impulsy, które zliczam (mała częstotliwość od 0,1Hz do 1 na godz).
Urządzenie ma być małe i bez własnego zasilania- zasilanie jest, wraz z nadejściem impulsu, który trwa dość długo.
Jak odczytać i zapisać to do trwałej pamięci, a później kontynuować zliczanie?
Zaznaczam, układ bezwzględnie nie może mieć własnego zasilania- taki mam projekt
Mam książkę P. Kardasia- może tam coś jest?? (jak na razie zaczynam ją ogarniać od nowa) :shock:
Gdyby było ciągłe zasilanie nie miał bym problemów, a tak to... ;/
Z góry dzięki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 13:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

To może chociaż jakiś schemat tego co masz ? Bo ja niestety tak za bardzo to nie umiem pracować i podpowiadać w oparciu o wyobraźnię tym bardziej, że możemy sobie obydwaj wyobrażać co innego i po 20 postach okaże się, że rozmawiamy o czym innym ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 14:32 

Pomógł: 0

Możesz zrobić lekkie podtrzymanie na goldcapie, zyskać kilka sekund i w tym czasie zrzucić co cię interesuje do eeproma wewnątrz procesora. Wykorzystać brown detector, a dalej to już musisz pytać bardziej doświadczonych kolegów.
Od strony elektronicznej potrafię sobie to wyobrazić, ale od programowej już gorzej.
Nie wiem ile trwają procedury zapisu do eeproma, oraz jak dużo masz czasu po tym jak zaczyna brakować zasilania.
Ogólnie goldcap są malutkie, bo starczył by ci taki w okolicach 1-2F pewnie.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 14:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

ogólnie to tylko eeprom wchodzi w rachubę ale wewnętrzny odradzam ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 15:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

Panowie- schemat jeszcze nie przeniesiony do programu. Będzie on prosty.
Układ będzie zawierał w zasadzie uC (attiny13 - powód - rozmiar i cena), elementy do prawidłowego zasilenia oraz tranzystor wykonawczy małej mocy ~0,1-0,3A.
Cały układ ma być b. mały -około 2x2x2cm - baterie oraz duże kondensatory nie wchodzą w grę.
Muszę zapamiętać ilość impulsów, a po określonej liczbie (wstępnie np 100) dać sygnał "0" na tranzystor.
Czas trwania zasilania będzie długi- minimum to 1sek, max 1 godz.
Od strony obwodu elektrycznego dam sobie radę.
Jeszcze nie zapisywałem nic do pamięci trwałej.
Chciałbym uniknąć dodatkowych kostek pamięci - układ nie wymagający ze względu na szybkość i pojemność pamięci.
Interesuje mnie jak będzie wyglądało:
- procedura zapisu ilości impulsów w pamięci trwałej (pobrana z programu głównego).
- Gdzie umieścić pętlę zliczającą
- pobranie z pamięci trwałej ilości impulsów do warunku początkowego pętli
- niezbędne biblioteki- deklaracje.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 15:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

nie chodzi o szybkość i pojemność tylko o trwałość (ilość cykli zapisu) dla AVR to liczba skończona i szybko ci się może układ skończyć.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 16:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ale zaraz zaraz - czy ty ten układ będziesz produkował w milionach albo tysiącach egzemplarzy, że piszesz że w grę wchodzi ATtiny13 ze względu na cenę ??? to chyba troszkę przesada ?

Nie ważne - oczywiście że ten procek da sobie z tym że on ma 64 bajty EEPROM - starczy ci ? Poza tym weź pod uwagę ilość zapisów - bo jeśli będą zbyt częste to jak pisał wyżej sam mistrz Sun - zajedziesz pamięć EEPROM na śmierć ;)

Niestety - nie można zrobić czegoś z niczego.

Dlatego w razie czego pomyśl o zewn. pamięci FRAM wtedy możesz zapisywać tryliony razy ;) a pamięć weźmiesz w obudowie SMD i ledwie będziesz mógł ją zauważyć jeśli chodzi o gabaryty za to zapis do niej po I2C nie będzie stanowił dla ciebie żadnego problemu ;)

Ok kwestia zasilania. Piszesz, że 0,1A hmm to bym jeszcze zrozumiał - choć to już duży prąd jak na wymagania gdzie nie ma być baterii itp ... no ale szok - - jednak 0,3A to już dość gigantyczny prąd - i tak sobie myślisz z czego to zasilać ? z perpetum mobile ? ;) chyba że coś ja źle zrozumiałem to mi wybacz bo jestem zakręcony ostatnio ;)

Poza tym kondnsatory typu GOLDCAP no 0,47F wcale nie są takie wielkie - żeby w razie czego podtrzymać procka ;) ... ale żeby oddać 300mA hmm no tego to nie wiem może ktoś inny się wypowie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 17:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012
Posty: 151
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Ale zaraz zaraz - czy ty ten układ będziesz produkował w milionach albo tysiącach egzemplarzy, że piszesz że w grę wchodzi ATtiny13 ze względu na cenę ??? to chyba troszkę przesada ?

Robię sobie wiele układów i nauczyłem się oszczędzać...
Nie pracuje, także wszędzie oszczędzam w granicach rozsądku. Myślę, że attiny13 wystarczą w zupełności- chyba je też się stosuje skoro są produkowane.
Wyposażenie laboratorium kosztuje (całe zestawy)- a testy i różne projekty palą za sobą część materiałów...
Zakup książek itd też..
Interesuje mnie jedynie procedura w/w + kilka dodatkowych linii kodu- myślę, że nawet w połowie nie zajmę pamięci attinów13...
mirekk36 napisał(a):
Nie ważne - oczywiście że ten procek da sobie z tym że on ma 64 bajty EEPROM - starczy ci ?

potrzebuje zapisać kilka liczb o wartości ok 100.
mirekk36 napisał(a):
Poza tym weź pod uwagę ilość zapisów

Ile można zapisać??
Potrzebuje około 50tyś zapisów/odczytów.
Jeśli układ znajdzie inne zastosowanie i będzie potrzebny zapis o dużej ilości to dodam dodatkowy moduł pamięci..
mirekk36 napisał(a):
Ok kwestia zasilania. Piszesz, że 0,1A hmm to bym jeszcze zrozumiał - choć to już duży prąd jak na wymagania gdzie nie ma być baterii itp ... no ale szok - - jednak 0,3A to już dość gigantyczny prąd - i tak sobie myślisz z czego to zasilać ? z perpetum mobile ? ;) chyba że coś ja źle zrozumiałem to mi wybacz bo jestem zakręcony ostatnio ;)

Mirku problem mam tylko z przerwami dostawy tego prądu ;), a układ ma być malutki

Jestem energoelektoronikiem także tym się nie martw - w tych czasach, kiedy układ będzie pod zasilaniem może pobrać nawet 20A!!, a jak bym się uparł to i 100A, tylko musiał bym podłączyć dobrą końcówkę mocy i porządny radiator ;P

Panowie interesuje mnie projekt od samej strony kodu -
- procedura zapisu ilości impulsów w pamięci trwałej (pobrana z programu głównego).
- Gdzie umieścić pętlę zliczającą
- pobranie z pamięci trwałej ilości impulsów do warunku początkowego pętli
- niezbędne biblioteki- deklaracje.


Z góry dziękuję za wyrozumiałość...
Proszę o propozycje kodu...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 18:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No to tak jak mówiłem, coś źle zrozumiałem jeśli chodzi o to zasilanie ;) .... dlatego prosiłem o wyrozumiałość.

Jeśli chodzi o sposób zapisu ..... hmm mam amnezję ale czy w pierwszej książce nie ma jakiegoś przykładu jak to robić?

sprawdź funkcje eeprom_write_block() oraz eeprom_read_block() one bardzo ci się przydadzą a zmienne ulokuj w odpowiednich strukturach.

Sporo jednak tych zapisów - nie wiem czy może nie warto dodać maleńkiego FRAM ??? w SMD to na prawdę pchełka - obudowa prawie że SOT23 tyle że 5 nóżek ;)

Jeśli zaś chodzi o przykład kodu ... hmm mnie ciężko tak napisać coś w ciemno zresztą jak zwykle u mnie krucho z czasem ale może ktoś ? no nie wiem - łatwiej pewnie by było gdybyś zapodał jakieś swoje dotychczasowe zmagania w kodzie i napisał dokładnie co ci nie wychodzi - wtedy przynajmniej mi łatwiej coś podpowiedzieć, na coś zwrócić uwagę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 18:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Spoko Mirku ma być malutkie i najlepiej żeby już było gotowe i czekało na pobranie , ze schematem , pcb i kodem :) tak zrozumiałem ostatni post...

a ja powiem jak kolega chce małe rzeczy robić to tylko PIC10F ..... bo Tiny w dipie to kolos ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 18:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
a ja powiem jak kolega chce małe rzeczy robić to tylko PIC10F ..... bo Tiny w dipie to kolos ....


Ale jest jeszcze ATtiny10 - nawet kupiłem kilka szt kilka miesięcy temu i do dzisiaj nie miałem okazji nawet się tym zająć :( buuu .... ale jak tylko znajdę czas to z rozkoszą pomacam.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 20:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

SunRiver ma racje kolega oczekuje "gotowizny" a nie pomocy.

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 21:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jachu napisał(a):
SunRiver ma racje kolega oczekuje "gotowizny" a nie pomocy.


Panowie zaraz dorobię - tzn poproszę speca żeby dorobił dodatkowy moduł do naszego forum ;) wiecie jaki ?

Taki żebym mógł wam na skołatane nerwy puszczać muzykę relaksacyjną ;) ... i hipnotyzować was powoli ... a zresztą niedługo zobaczycie jakie wam TABLETKI przygotowujemy - tzn nasz główny aptekarz grafik ;) ... wtedy to już wszyscy będą szczęśliwi ;) Zatem spokojnie - pewnie kolega się śpieszy i nie ma czasu wrzucić jeszcze tutaj kawałka swojego kodu - tego co już zrobił i stąd pewnie taka a nie inna sytuacja.


A niedługo wrzuci i zada bardziej konkretne pytania - wtedy się rzucimy i będziemy z lubością podpowiadać, naprowadzać, tłumaczyć a przy okazji jak zwykle dobrze się bawić i uczyć - bo ja jak podpowiadam to jednocześnie zawsze też coś się nauczę ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 21:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Mirku jakie nerwy? :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 21:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

no własnie ?? gdzie co jak ??
jestem spokojny jak baranek ... można powiedzieć apoteoza spokoju ...... hihihihihi

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 21:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jachu napisał(a):
Mirku jakie nerwy?


Wiesz - ja od miesiąca załatwiam pewną sprawę w urzędzie pracy w Szczecinie. Telefonów i wizyt odbyłem już chyba ze 300 a końca jeszcze nie widać - dlaczego o tym piszę ? A no dlatego że obsługują mnie zawsze dokładnie dwie panie tylko że na zmianę - jak jest jedna to drugiej nie ma i odwrotnie. Jedna zawsze mówi, że wszystko źle zrobiłem, że źle wypełniłem, że będzie źle i kara albo inne jakieś tam durne konsekwencje w tym co załatwiam. Ale jak trafię na tą drugą - a dzisiaj miałem to szczęście to ta zawsze zachowuje się jakby właśnie przed momentem wypaliła ze dwa kilo marichuany ;) jest szczęśliwa - mówi mi zawsze że wszystko będzie dobrze, że nie mam co się martwić, że w papierach składanych nie ma żadnych błędów i w ogóle że wszyscy będą szczęśliwi - a jak pytam i mówię że koleżanka wczoraj twierdziła inaczej to ona albo udaje że nie wie o co i o kogo chodzi i znowu żebym się nie martwił hyhyhyhy - i dzisiaj po tej wizycie ten nastrój mi się udzielił ;) ... ale spoko - nic nie zażywałem i nigdy nie zażywam ;)

eeeh aż strach pomyśleć co mnie spotka pojutrze jak na inspekcję przyjedzie ta kobieta z ciemnej strony mocy - to chyba żona samego Dartha VADERA ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 21:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

raczej ciotka Mirku , jakby to była żona to ....... sam się boje, zresztą zaraz zmykam poza zachodnie rubierze z dala od wpływów imperium :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 21:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2012
Posty: 598
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 13

A ja własnie tak sobie pomyślałem że można by było utworzyć taki dział z życzeniami o kod ..... :)
A wiecie dlaczego ?
A dlatego że jak ktoś nie chce się uczyć, to nie, w końcu to jego sprawa .....
A dla nas początkujących pisanie takich programów to czysta nauka ...........
A( musiałęm żeby ładnie wyglądało ;) ), Oczywiście nikt do niczego by się nie zobowiązywał, ma ochotę napisać to pisze i już :)

Bo nie powiem ja już mam jakąśtam koncepcję programu ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 21:58 

Pomógł: 0

Zastosuj kartę micro sd i większą atmege w obudowie tqfp bodajże, albo nawet w bga. Karty 1G są za grosze. 2cm to bardzo dużo ;);). Albo obudowa MLF 9x9mm w przypadku nawet takiej kolubryny jak Atmega2560 ogrom możliwości, oczywiście możesz użyć lżejszej atmegi w obudowie MLF + karta microSD. Ważne by ci weszła obsługa FSa i problem rozwiązany. Sam kiedyś implementowałem podobne rozwiązanie jako dataloger który zmieści się wszędzie. Pozostał tylko w fazie projektu, ale zmieścił by się prawie do kieszeni po karcie CF.



Ostatnio edytowano 27 cze 2012, o 22:06 przez rezasurmar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Malutki_27 napisał(a):
A ja własnie tak sobie pomyślałem że można by było utworzyć taki dział z życzeniami o kod ..... :)
A wiecie dlaczego ?
A dlatego że jak ktoś nie chce się uczyć, to nie, w końcu to jego sprawa .....
A dla nas początkujących pisanie takich programów to czysta nauka ...........
A( musiałęm żeby ładnie wyglądało ;) ), Oczywiście nikt do niczego by się nie zobowiązywał, ma ochotę napisać to pisze i już :)

Bo nie powiem ja już mam jakąśtam koncepcję programu ;)


A wiesz, że to bardzo fajny pomysł ;) .... ja widzę, że ty strasznie szybko jakby zaczynasz wykorzystywać wszystkie tajemne sztuki pozyskiwania wiedzy ;) .... tzn może tak - pewnie, że gdyby rozdawać gotowce to niezdrowe - no ale jeśli to ma być próba tworzenia czegoś w celach naukowych - to czemu nie - przecież nie musisz gwarantować nikomu, że to co proponujesz to MUSI działać ... a z drugiej strony masz kogoś kto zdalnie testuje twój w ciemno pisany kod .... hmmm jak mówię sprytne posunięcie konika szachowego ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

ma to sens ... aczkolwiek dalej uważam że lepiej dać wędkę niż rybę :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:10 

Pomógł: 0

Ja nie wiem po co w ogóle te wyważanie otwartych drzwi, nie mówcie mi że karta microsd jest duża, a jak by się postarać można ją jeszcze zmiejszyć, bo styki z przodu są niepotrzebne ;), można je zeszlifować i podpiąć się bezpośrednio pod strukturę bo wyprowadzenia są zrobione. Do tego tylko dobrać taki procek w który wejdzie jakaś prosta obsługa FSa,



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2012
Posty: 598
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 13

:oops:

Mirku bo to jest tak ....
Wystarczy poczytać i poznać podstawy w C, i juz można pisać programy, tylko że w takim poznawaniu nie ma podstawowej rzeczy .....
A wiesz jakiej ?

Podejścia na różne sposoby do tego samego problemu , dla mnie osobiście każdy kod w miarę rozsądnie opisany jest na wagę złota, to właśnie z takich przykładowych kodów, programów np. mi się najlepiej uczy :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

z procka tez można sam rdzeń wydłubać :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2012
Posty: 598
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 13

SunRiver napisał(a):
ma to sens ... aczkolwiek dalej uważam że lepiej dać wędkę niż rybę :)


Ja też tak uważam, ale skoro ktoś woli rybę, to czemu nie wykorzystać w postaci podszlifowania swoich umiejętności w łowieniu na wędkę ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:14 

Pomógł: 0

Się śmiejesz SunRiver, kiedyś by tak szło, w starych 51' robionych w obudowach ceramicznych dało się wydłubać bez uszczerbku sam rdzeń ;). Druciki złote tylko trzeba było umieć polutować ;). Na eevblog gościu pokazywał jak przylutować na pająka takiego MLFa.



Ostatnio edytowano 27 cze 2012, o 22:16 przez rezasurmar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
ma to sens ... aczkolwiek dalej uważam że lepiej dać wędkę niż rybę :)


Ja też się pod tym podpisuję nogami i rękami ale z drugiej strony chyba można też zrozumieć takie potrzeby jak kolega Malutki_27 wysnuł ;) .... Więc ja tylko jakby dlatego to mówię. Bo przecież jak ktoś będzie się dzięki temu uczył - sam dopiero uczył pewnych rzeczy - to może niechcący wciągnie w to jak wir samego pytającego ;)

-- dodano 27 cze 2012, o 21:16 --

rezasurmar napisał(a):
Zastosuj kartę micro sd ............


No ale sam pomysł z kartą pamięci to też jakiś fajny trop w takim projekcie a do tego ile pamięci - można jakieś logi bardzo długie byłoby zapisywać ;)

-- dodano 27 cze 2012, o 21:17 --

Malutki_27 napisał(a):
Podejścia na różne sposoby do tego samego problemu , dla mnie osobiście każdy kod w miarę rozsądnie opisany jest na wagę złota, to właśnie z takich przykładowych kodów, programów np. mi się najlepiej uczy :)


O to, o to to, właśnie chodzi ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

niby tak ... ale też nie widzę tu akurat problemu w zapisie i odczycie do eproma, aż takiego by był aż tak nie do strawienia ...

przecież co tu jest skomplikowanego ...

zliczone impulsy, pakujemy do zmiennej i zapisujemy ja w epromie,
a potem ładujemy zmienna z eproma i liczymy sobie dalej , lub zliczone impulsy dodajemy do zmiennej
znów pakujemy do zmiennej i sru na eproma

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:18 

Pomógł: 0

Na pewno będzie tańsza niż fram.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2012, o 22:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hehehe... to na pewno :)
chyba że .... ktoś ich nałamie zanim ta jedna wyjdzie :)

rezasurmar -- ile razy musiałem szlifować dremelkiem FAT AGNUSY w Amigach jak łosie nogi połamali i zrobić bypasa :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO