Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 20:38


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 kwi 2015, o 12:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 kwi 2015
Posty: 9
Pomógł: 0

Witam wszystkich na forum.
Mój pierwszy post i pewnie zaraz dostanę klapsa na goły zadek ale czy ktoś próbował pogonić WIFI232T za pomocą Bascoma?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2015, o 12:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

To nie forum dla miłośników Sado-maso ;) Witamy :)

Jeżeli w Bascomie da się "gadać po rsie" to i z wifi232 da się pogadać ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2015, o 12:20 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 kwi 2015
Posty: 9
Pomógł: 0

No własnie podejrzewam że nie powinno być z tym problemu ale w oczekiwaniu na kuriera z modułem pomyślałem że może ktoś już próbował "tak wiem w C będzie lepiej 8-)".
Nurtuje mnie jedna sprawa "dodam nieśmiało :D " nie obejrzałem jeszcze wszystkich odcinków "Mody na sukces Pana Mirka :shock: " Szacunek i pozdrawiam przy okazji.
Ale pytanie, jak przechwycić to co wyśle z procka w np. w generatorze html dołączonym do ATB WIFI CONFIG? jakaś zmienna?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2015, o 14:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Pierwsza rzecz obejrzyj wszystkie części poradnika to Ci się sporo rozjaśni.
Druga rzecz nie jest powiedziane, że w "Cy" będzie lepiej - to kwestia umiejętności używania danego języka.
To tak jakby twierdzić, że lepiej mówić po angielsku niż po niemiecku (a ja i tak wolę po francusku ;) ).

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2015, o 17:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

230V napisał(a):
No własnie podejrzewam że nie powinno być z tym problemu

Nie masz co podejrzewać - ja mogę zapewnić, że na 1000% da radę to okiełznać w Bascomie ;) ... tyle że ... (teraz uważaj!)

Najpierw poćwicz komunikację RS232 po kablu w Bascomie ( i nie myśl, że mówię to do ciebie złośliwie - a użytkownikom C daję inne jakieś "lepsze" porady ... )

Po prostu ATNEL-WIFI232-T to coś w rodzaju kabla RS232, a ludzie sobie (początkujący) zawracają głowę od razu - że aaaah to musi być skomplikowane - ja nie znam ethernetu a już wifi to w ogóle

Tymczasem - jeśli masz opanowaną transmisję RS232 dobrze to dasz radę i w Bascomie i w Asemblerze i w Arduino

Jeśli zaś masz kłopoty z transmisją RS232 w Bascomie to podobnie będzie z obsługą WIFI

Popróbuj i daj znać ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 kwi 2015, o 21:30 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 kwi 2015
Posty: 9
Pomógł: 0

No dobra obejrzałam może nie do końca ale wystarczyło mi do odcinka:
WIFI232 - HTTP web server - Part 02
I naszły mnie jednocześnie trzy myśli w kierunku Pana Mirka:
1. wow kurcze czekałem na coś takiego jak dziecko na wyprzedaż w
'składnicy harcerskiej' (jesteś w takim wieku że powinieneś wiedzieć o co chodzi hi hi)
2. czemu nie zrobiłeś odnośnika, zakładki "dla zaawansowanych" żebym nie musiał pół internetu którego wcześniej Chuck Norris zgrał na pen drive lub flescha atmegi8 przeszukać?
3. pewnie masz świadomość jaką puszkę pandory potencjalnie odpaliłeś jeśli nie to współczuje Ci???!!! albo masz kiepskich testerów??!!

Chciałby ci również pogratulować wrodzonego zacięcia pedagogicznego dzisiaj jest to jest już rzadkość (naprawdę bez żadnych tam podtekstów).
I w tym miejscu chciałbym ci podziękować za cały cykl poradników który udostępniłeś z zapytaniem czy zamierzasz sprzedawać go w formie płyt DVD bo powiem szczerze może nie mieszkam na terenach kraju wykluczonych elektronicznie ale jak bym miał taka płytkę na półce czuł bym się pewniej.
Jeszce raz dziękuje Ci i życzę abyś nigdy nie zapomniał że jesteś dzieckiem. :D :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2015, o 03:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

;) ... tak tak planuję te poradniki uporządkować i powrzucać kiedyś na płytki DVD

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 wrz 2015, o 20:20 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 wrz 2015
Posty: 15
Pomógł: 0

Witam wszystkich po raz pierwszy na tym fajnym portalu. Tak na wstępie wielkie słowa uznania dla Pana Mirka za tak wspaniale przygotowany portal oraz wszystkie poradniki. Wchłaniam je wszystkie jeden po drugim. Szczególnie zainteresował mnie ten o wifi rs232 i tym fajnym module. Zamierzam go kupić i zrobić sobie coś w rodzaju serwera, stronki www na której mógłbym podejrzeć temperatury z czujników DS18b20 umieszczonych w moim domu. Jednak taką małą przeszkodą jest brak przykładów dla Bascoma. Wiem niektórzy pewnie powiedzą ucz się języka C ;) Jako kompletny amator programista Bascom mi w zupełności odpowiada do moich skromnych projektów. Komunikację przez rs 232 w Bascomie uważam, że mam opanowaną, jednak z programowaniem stron internetowych już gorzej. Myślę, że takich osób jak ja jest dużo więcej, które lepiej lub gorzej znają Bascoma i chcieliby wykorzystać w swoich projektach moduły Atnel-wifi232-T. Jeżeli ktoś z kolegów ma jakiś prosty przykład z wykorzystaniem tych modułów w Bascomie jako prosty przykład serwera wysyłającego na stronkę jakoś przynajmniej jedną zmienną z czujnika to będę wdzięczny za pomoc.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 wrz 2015, o 20:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 296
Lokalizacja: Jaskółowo k. Warszawy
Pomógł: 9

rx12 napisał(a):
Witam wszystkich po raz pierwszy na tym fajnym portalu. Tak na wstępie wielkie słowa uznania dla Pana Mirka za tak wspaniale przygotowany portal oraz wszystkie poradniki. Wchłaniam je wszystkie jeden po drugim. Szczególnie zainteresował mnie ten o wifi rs232 i tym fajnym module. Zamierzam go kupić i zrobić sobie coś w rodzaju serwera, stronki www na której mógłbym podejrzeć temperatury z czujników DS18b20 umieszczonych w moim domu. Jednak taką małą przeszkodą jest brak przykładów dla Bascoma. Wiem niektórzy pewnie powiedzą ucz się języka C ;) Jako kompletny amator programista Bascom mi w zupełności odpowiada do moich skromnych projektów. Komunikację przez rs 232 w Bascomie uważam, że mam opanowaną, jednak z programowaniem stron internetowych już gorzej. Myślę, że takich osób jak ja jest dużo więcej, które lepiej lub gorzej znają Bascoma i chcieliby wykorzystać w swoich projektach moduły Atnel-wifi232-T. Jeżeli ktoś z kolegów ma jakiś prosty przykład z wykorzystaniem tych modułów w Bascomie jako prosty przykład serwera wysyłającego na stronkę jakoś przynajmniej jedną zmienną z czujnika to będę wdzięczny za pomoc.


Witaj rx12.
Też jestem początkującym i od niedawna bawię się modułami WiFi Mirka lecz w Ce.
Mimo wszystko droga do celu jest ta sama.
Skoro umiesz wysyłać dane po rsie to wyślij to co na filmie w cudzysłowie i będziesz miał załatwione.

_________________
POZDROWIONKA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 wrz 2015, o 21:13 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 wrz 2015
Posty: 15
Pomógł: 0

Z wysyłaniem komend AT oraz z ich odbiorem nie mam problemu. Zastanawiam się jak zrobić stronę www i ją zapisać do procka. Temat jest na pewno ciekawy i będę go drążył :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 wrz 2015, o 21:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rx12 napisał(a):
Zastanawiam się jak zrobić stronę www i ją zapisać do procka.

Jak widziałeś w poradnikach - ja też nie znam się na budowaniu stron HTML ;) ale pokazywałem przykłady jak to mniej więcej zrobić ;) co więcej w programie ATB-WIFI Config dodałem jak mi się wydaje fajne narzędzie do poniekąd kompresji stron HTML (w zakładce Tools/Settings ) masz ramkę tools i tam klawisz html2c

obejrzyj stosowny poradnik

jak znasz dobrze obsługę RS232 i umiesz w Bascomie dobrze parsować stringi ... to w czym problem ? Toż to prostsze niż wysyłanie komend AT ....

tyle że po stokroć bardziej polecam ci porzucić myśli o stawianiu stronki ;) w zamian za to pomyśl o komunikacji UDP, która jest PROSTSZA, NIEZAWODNA - mega szybka .....

no tak - tylko pewnie powiesz - że nie wiesz jak ? prosto - można napisać sobie fajną aplikacyjkę na smartfona - za jakiś czas rozpoczyna się kolejny sezon poradników o B4A ... zobacz jakie to proste ;)

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... pST8Aobafe

a tym bardziej że to Basic ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 17:29 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 wrz 2015
Posty: 15
Pomógł: 0

W takim razie biorę się ostro za naukę i dziękuję za dotychczasowe wskazówki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO