a na jakiej szybkości ci zależy ??
mogłeś spokojnie użyć L298N do sterowania tym silnikiem, atmega się też nadaje bo dlaczego nie ?? pewnie na elektrodzie wola dać ze 4 ARMY po jednym
na każdy kabelek
Moment trzymający jest zależny od silnika , nie wiem co masz za silnik , ale jak z jakiejś drukarki to rewelacji się nie spodziewaj.
Nie każdy stepper się nadaje np do CNC
Silniki krokowe maja mieć moc właśnie przy swoich ruchach/krokach na małych obrotach , podejrzewam że max dla twojego to właśnie te 2-3 obr
potem moc spada. Szczerze nie zajmowałem się wyduszaniem szybkości z silników krokowych do tego celu jest sporo silników bezszczotkowych.
W silnikach krokowych obroty silnika są związane bezpośrednio z podawanymi impulsami na kilka sposobów.
Kierunek obrotów osi jest ściśle związany z sekwencją podawanych impulsów, prędkość obrotów zależy od częstotliwości tych impulsów,
a kąt obrotu - od ich ilości.
Silnik pracuje z pełnym momentem w stanie spoczynku (o ile uzwojenia są zasilane)
W prawdzie mają szeroki zakres prędkości obrotowych uzyskiwany dzięki temu, że prędkość jest proporcjonalna do częstotliwości impulsów wejściowych.
Niemniej mają trudności przy pracy z dużymi prędkościami, miedzy innymi spadek mocy i gubienie kroków, ale nie do tego celu je zbudowano:)
zwróć uwagę kolego że większość silników krokowych przy zasilaniu 30V i tak wyrabia normę czyli 6obr/sek przy typowych sterowniach jak a3977,ta8435.
Niestety to normalne w tych silnikach że moment maleje wraz ze wzrostem prędkości obrotowej, zależy to od budowy silnika oraz sposobu sterowania.