Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 13:36


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 mar 2012, o 17:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Z czasem nasz warsztat się rozrasta mamy setki/tysiące elementów elektronicznych
ciężko więc zapanować nad nimi i pamiętać gdzie są :)

W tedy z pomocą przychodzą nam programy katalogujące.

Przedstawiam stary i trochę DOS-owy program którego sam używam od bardzo dawna

EMAG11

Obrazek

Program jest prosty w obsłudze i zapewnia odpowiedni komfort pracy.
Dodawanie kategorii i nowych pozycji jest łatwe i szybkie , dodatkowo program ułatwia wyszukiwanie elementów
w bazie , oraz podaje lokalizację czyli wszystko co potrzeba.

Napiszecie zapewne:

- można w exelu sobie zrobić ----->>> można ale jest to przerost formy nad treścią ładować molocha
- są programy pod windows ------>>> owszem nawet całkiem całkiem jest KatalogEE , ale jego obsługa
jest mocno irytująca i niema wyszukiwania w bazie :(

Dlatego polecam tego staruszka , na systemach x64 działa przez DOSBoxa

programy w załączniku.
przy pierwszym odpaleniu program tworzy sobie bazę danych.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2012, o 16:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 193
Pomógł: 6

Nie wiem czy testowałeś program ze strony http://www.katalogelektronika.pl/katalog-elektronika/

Jak dla mnie jest bardzo w porządku, można robić zrzuty bazy, projekty, podawać ceny podzespołów i na tej podstawie kalkulować cenę projektu... Ma podział na kategorie, obudowy typy, można zapisać miejsce przechowywania...
Osobiście nie używałem żadnego innego ale polecam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2012, o 17:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Próbowałem wielu rozwiązań i jak na razie ten dosowy się spisuje idealnie
ale już powstaje nowa wersja oparta o emaga z kilkoma dodatkami
zobaczymy co mi z tego wyjdzie
bedzie dos i win

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 00:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 lip 2012
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam,

sorrki że w takim wątku się przedstawiam, ale za chwilę wyjaśnię dlaczego.
Na forum jestem od niedawna, bo od niedawna dopiero mam "zabawki" i 2 książki z firmy ATNEL!

Jestem elektronikiem, że tak powiem trochę prehistorycznym, bo z uwagi na zmianę profilu zawodowego odłożyłem na kilka(naście) lat elektronikę na rzecz informatyki.
I na dzień dzisiejszy programowanie mikroprocesorów to dla mnie nowe rzeczy. Aczkolwiek potencjał ich znam od kilku lat tyle że nie miałem potrzeby praktykowania.

Ale ponieważ mam wielki sentyment do lutownicy :) i coraz większe potrzeby integracji informatyki z różnymi urządzeniami elektronicznymi w końcu postanowiłem nabrać praktyki ;)

Od jakiegoś czasu też przeglądam to forum, najpierw w poszukiwaniu odpowiedzi czy zestaw ATB będzie dla mnie lepszy od innych na rynku, jak i czy książka MK będzie najbardziej odpowiednią książka dla mnie na początek tej drogi. Odpowiedź jak widać znalazłem. Poczułem też sympatię do kilku osób z tego forum za rzeczowe i profesjonalne odpowiedzi po których zacząłem ich traktować trochę jak guru w tych sprawach m.in. SunRiver i mirekk36 :)

Właśnie teraz przez przypadek wpadłem na ten wątek i jedna z tych osób czyli SunRiver zachwala program który...
... który to ja parę dobrych lat temu napisałem w prehistorycznym Clipperze, w dodatku to był jeden z pierwszych programów napisanych przeze mnie :shock: !!!!!!

No to jak sam guru chwali mój program to poczułem się wywołany do tablicy.

Nie wiedziałem że ktoś może jeszcze wykorzystywać ten program w takiej wersji i to kilka lat jak pisze!!??

Na koniec tej przydługawej inwokacji muszę wyrazić bardzo pochlebną recenzję na temat pierwszej książki Mirka.
Zaczynam dopiero czytanie rozdziału 5 (z zajęciami praktycznymi), ale muszę się przyznać że opisu języka C w takim wykonaniu jak w rozdziałach 1-4 tej książki jeszcze nie miałem okazji czytać, a trochę kodu w życiu napłodziłem.

Na początek tyle!
Pozdrawiam i jest mi niezmiernie miło że i moja praca do czegoś się komuś przydała. :D

FIZYK



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 00:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

oj sie narobiło zaiste miło mi poznać autora tego świetnego programu.
Tak cos mi się wydawało, że lekko zalatywał cliperem. Swego czasu szukałem Cię (że tak na ty polecę)
program jest bardzo udany jak nawet na dzisiejsze czasy, i lubię go za prostotę i kompaktowość oraz
szybkosć. Niestety dzisiejsze systemy maja w nosie tak zwane zgodności i dziś pod dosboxem działa, ale przykre jest to że poleciała mi baza i niestety zostałem zmuszony do popełnienia swojego SunMaga, który w dużej mierze wzorowałem na rozwiazaniach właśnie z emaga. Jestem na etapie już koncowym niebawem mam nadzieję że udostepnię juz finalkę , ale czasu mało i ciągle mnie cos odrywa do innych
bardziej przyziemnych rzeczy :)

Guru sie nie czuje powiedzmy że wiem to i owo , ale i tak stale muszę się uczyć czesto nowych rzeczy,
taka siła potrzeby i pracy, nowe wyzwania i nowe możliwości to w elektronice chleb powszedni.

Oczywiście w pracy na potrzeby emaga stoi pentak 266 z dosem 6.22 :)

Pozdrawiam i zaiste poznać mi miło.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO