Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 06:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 cze 2012, o 11:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2012
Posty: 33
Pomógł: 0

Witam
Mam taki o to problem kupiłem sobie płytkę ABT testową wszystko fajnie ale komputer nie chce mi jej wykryć podłączam po przez port usb zapala się zielona dioda lecz zestaw nie zostaje wykryty przez ABT Manager nie wiem dlaczego ??
Co proponujecie zrobić ?
A i jak jeszcze tak nie dawno korzystałem na innym kompie z w.xp wszytko działało teraz mam w.7 64.

Jeszcze przy okazji nie wiem zupełnie o co chodzi z tym byłendem wszytko zrobiłem jak na filmie programator mam również atnela i nie wiem czemu ten błąd się znowu pojawił ? Czy mógł by mi to ktoś wyjaśnić ?
http://www.atnel.pl/filmy/atb_manager/atb_manager.html na podstawie tego filmu wszystko zrobiłem tak samo lecz u mnie nie działa niestety.
Pozdrawiam


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 cze 2012, o 13:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

Z tego co widzę to masz ustawiony programator USBASP, w zestawie ATB wbudowany jest ATB-FT232R

Zerknij w 'przyklejonych'

topic18.html

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 cze 2012, o 13:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2012
Posty: 33
Pomógł: 0

wiem bo to na dole jest do programatora usbasp druga rzecz ale już chyba zaczął działać udało mi się wgrać program lecz to jest zupełnie od dzielna sprawa co prawda sprawdzam to teraz.

ATB Manager w ogóle nie widzi płytki testowej abt to jest moje główne pytanie???


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 cze 2012, o 15:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Masz najpewniej źle zainstalowane albo złe sterowniki do FT232 i dlatego ATB Manager nie widzi układu

wejdź na tą stronę:

http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm

pobierz najnowsze sterowniki dla Windows - zainstaluj je i wszystko ci ładnie ruszy.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 cze 2012, o 15:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2012
Posty: 33
Pomógł: 0

Dzięki Mirek :D twój post był bardzo pomocny faktycznie aktualizacja pomogła :D fajnie płytka działa programator również to teraz można dalej :D
Fajne forum szkoda ,że wcześniej się na nim nie udzielałem :D
Dobra nie wiem temat uważam za zamknięty wszytko ładnie obecnie działa :D
Gdyby ktoś miał podobny problem to proszę pisać :D
Pozdrawiam i dzięki wszystkim



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2012, o 12:45 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lip 2012
Posty: 3
Pomógł: 0

Jako że to mój pierwszy post więc witam wszystkich na forum :)

Niestety mam problem podobnie jak u kolegi powyżej - program ATB manager z niewiadomego powodu nie widzi mojego programatora (komputer z windows 7, zestaw ATB 1.03, połączenie programatora wykonane wykonane zakupionym kablem, zielona dioda świeci, przy podłączaniu usb mruga przez chwilę niebieska i czerwona). Sterowniki aktualne.

Po podłączeniu program ATB manager wyświetla chmurkę: "USB - podłączono port szeregowy lub równoległy / COM10".

Gdy włączę program mkAVR kalkulator i w karcie "ustawienia" wybiorę programator ATB-FT232R a następnie kliknę "sprawdź podłączony avr" znajduje ATmega32 lecz jednocześnie wyświetla się konsola avrdude (w ustawieniach jest zaznaczone wyświetlanie jej tylko w przypadku błędu) na której jest komunikat "avrdude: can't find programmer id "ATB-FT232R" " , linijkę niżej "valid programmers are" oraz dość długa lista tychże programatorów wraz ze ścieżkami do nich na dysku c:

Po wykonaniu sprawdzenia zapala się niebieska dioda i świeci ciągle.

Jako że jestem początkujący to wina leży napewno po mojej stronie :D dlatego też bardzo proszę o odpowiedź co robię źle?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lip 2012, o 12:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witamy na forum ;)

Bardzo cię poproszę o kontakt ze mną najlepiej na SKYPE ale gdybyś miał słuchawki i mikrofon to byłoby najlepiej i najszybciej byśmy doszli co jest u ciebie nie tak ;) ... no i uruchomili wszystko szybko OK?

mój nick na skype to oczywiście: mirekk36

zapraszam

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO