Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 23:41


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sie 2014, o 15:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2013
Posty: 246
Pomógł: 0

Czy w standardowej bibliotece języka C znajduje się jakaś instrukcja, która pozwoli mi policzyć sumę kontrolną ze struktury, w której są przechowywane jakieś dane?
Piszę w tej chwili rodzaj sprzętowego klienta MPD dla Raspberry Pi (obsługa przyciskami i wyświetlanie informacji na alfanumerycznym LCD). Program cały czas, w określonych odstępach czasu odpytuje serwer o określone parametry. Odpowiedzi z bufora są prasowane, a odpowiednie wartości po wyciągnięciu ładuję do strultury, wcześniej ewentualnie przeprowadzając konwersję liczb z ASCII do int.
Potrzebuję jednak metody stwierdzenia, kiedy dane uległy zmianie w stosunku do poprzedniej wersji. Jeśli inny klient, np. smartfonowa aplikacja coś przełączy na serwerze, nie będę miał innej możliwości odnotowania tego faktu. Pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby sprawdzanie na bieżąco, czy aktualna suma kontrolna policzona z całej struktury zgadza się z ostatnio zapisaną wartością. Jeśli nie, mógłbym wykonać odpowiednie czynności, np. aktualizację zawartości wyświetlacza.

Istnieje jakiś prosty sposób przeprowadzenia tej operacji, czy też trzeba będzie kombinować z własną funkcją?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sie 2014, o 16:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2012
Posty: 86
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 3

Może to Ci pomoże.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO