Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 13:48


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lip 2012, o 07:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 0

Witajcie, chciałbym zamówić kilka modułów na ebayu do avr z chin, ponieważ mogę grosza zaoszczędzić, lecz nigdy tam nie zamawiałem i mam trochę obaw nie czy słusznych. Czy zamiast modułu można dostać jakąś śrubę jak to kiedyś na allegro czy bez problemu mogę zamawiać? Pozdrawiam Bartosz!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 09:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No tego że śruby nie dostaniesz ;) nikt ci nie zagwarantuje, ale spokojnie - nie jest tak źle a na pewno lepiej niż na alledrogo ;) więc kupuj śmiało

tzn o transakcję można być pewnym - ale znowu co do jakości produktów z Chin też ci nikt głowy nie da. Chyba, że masz już coś sprawdzone - więc wtedy spokojnie kupuj

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 09:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 0

Dziękuje za odpowiedź. Chodzi mi dokładnie o te moduły: http://www.ebay.pl/itm/New-ENC28J60-Eth ... 410wt_1037 . Na allegro niestety sprzedający prowizję sobie liczą ładną.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 09:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Ja zawsze zamawiam z eBay i nie ma problemu, jedynie co to poczta zawodzi :( Popatrz na jego opinie ma

Opinie pozytywne: 99,7%
Pozytywna ocena w ramach opinii Pozytywna 26815
Neutralna ocena w ramach opinii Neutralna 78
Negatywna ocena w ramach opinii Negatywna 72

P.S Czasami przesyłka trwa około miesiąca i jak dalej nie dotrze to się upominasz i on ci powinien zwrócić koszty, albo znowu wysłać ten moduł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 09:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 0

No to spróbuje. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 10:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ok pamiętaj tylko, że te moduły nie mają konwersji sygnałów dopasowujących 3,3V do 5V (TTL) i będziesz je musiał oddzielnie dokładać żeby ci działało z prockiem zasilanym +5V

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 10:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2011
Posty: 265
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 9

Kolego Bartek nie lepiej Ci kupić u p. Mirka w sklepie: http://sklep.atnel.pl/pl/p/ATB-ETHERNET/3 .

Zalety:
- Będziesz mógł układzik zasilać napięciem 5V (w tym co chcesz kupić brak stabilizatora 3,3 V -> czyli będziesz musiał go dodać)
- Pełne wsparcie techniczne ze strony producenta (p. Mirka). Po zadaniu pytania na forum, praktycznie od ręki będziesz miał odpowiedz na problemy jakie często występują przy pierwszym uruchomieniu. Chyba, że znasz chiński i się jakoś z nimi dogadasz ;)
- Wsparcie lokalnego przemysłu
- Pewny i sprawdzony dostawca. Wszystkie rzeczy jakie kupowałem w sklepie Atnel mi chodziły.
- Pewna i bardzo szybka przesyłka towaru

Przy tych zaletach i tak małej różnicy cen , ja bym się nie zastanawiał gdzie kupić ten moduł.

_________________
www.iuvo.it - Automatyka Budynkowa



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 11:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 0

IUVOit napisał(a):
Kolego Bartek nie lepiej Ci kupić u p. Mirka w sklepie: http://sklep.atnel.pl/pl/p/ATB-ETHERNET/3 .

Zalety:
- Będziesz mógł układzik zasilać napięciem 5V (w tym co chcesz kupić brak stabilizatora 3,3 V -> czyli będziesz musiał go dodać)
- Pełne wsparcie techniczne ze strony producenta (p. Mirka). Po zadaniu pytania na forum, praktycznie od ręki będziesz miał odpowiedz na problemy jakie często występują przy pierwszym uruchomieniu. Chyba, że znasz chiński i się jakoś z nimi dogadasz ;)
- Wsparcie lokalnego przemysłu
- Pewny i sprawdzony dostawca. Wszystkie rzeczy jakie kupowałem w sklepie Atnel mi chodziły.
- Pewna i bardzo szybka przesyłka towaru

Przy tych zaletach i tak małej różnicy cen , ja bym się nie zastanawiał gdzie kupić ten moduł.


Wszystko fajnie, lecz weź pod uwagę, że jestem uczniem, nie mam stałej pensji, a różnica w cenie pomiędzy produktem Atnela a z ebaya to prawie 60zł, więc jak dla mnie jest to dość dużo pieniędzy. Może za kilka lat będę mógł pozwolić sobie na taki wydatek ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 13:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

jest tylko jeden problem kolego ..... ale o tym musisz się sam przekonać jeśli chodzi o zakupy w CN.

po za tym jak chcesz tanio to zawsze możesz sam wykonać ... ENC28J jest też w DIPIE jak się boisz SMD

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 13:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 0

SunRiver napisał(a):
jest tylko jeden problem kolego ..... ale o tym musisz się sam przekonać jeśli chodzi o zakupy w CN.

po za tym jak chcesz tanio to zawsze możesz sam wykonać ... ENC28J jest też w DIPIE jak się boisz SMD


Rozważałem tą kwestię, ale z punktu ekonomicznego po podliczeniu kosztów wychodzi taniej wziąć z Chin niż samemu robić ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 13:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

czy ja wiem .... na pewno nie taniej ... niema tu aspektu ekonomicznego ... jest tanio , ale lepiej kupować drożej od sprawdzonych dostawców, bo możesz wyrzucić kasę w błoto, a jak rozumiem nie możesz na to sobie pozwolić . przemyśl to jeszcze raz ...
jak ENC28J60 uważasz że jest za drogi wraz z modular JACkiem napisz na PW Ci wyślę i Chipa i Gniazdo nie jesteś sam, mogę cię wesprzeć ... żaden problem

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 14:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Dokładnie - jak coś to ja też jeszcze mam jednego ENC28J60 w wersji DIP a raczej go nie użyję - więc także mogę komuś przekazać.

Robiąc samemu taki moduł jak pisze SunRiver na pewno wyjdzie taniej a jeszcze złapiesz kawałek praktyki ;) nie mówiąc o tym, że dodasz sobie buforek jeśli będziesz chciał korzystać w układach zasilanych +5V

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 14:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Dokładnie - jak coś to ja też jeszcze mam jednego ENC28J60 w wersji DIP a raczej go nie użyję - więc także mogę komuś przekazać.

Robiąc samemu taki moduł jak pisze SunRiver na pewno wyjdzie taniej a jeszcze złapiesz kawałek praktyki ;) nie mówiąc o tym, że dodasz sobie buforek jeśli będziesz chciał korzystać w układach zasilanych +5V


Tak jak mówiłem uwzględniałem samoróbkę, ale przy lutowaniu ft232 poległem i teraz nie mogę się przekonać znowu do smd :oops:


SunRiver napisał(a):
czy ja wiem .... na pewno nie taniej ... niema tu aspektu ekonomicznego ... jest tanio , ale lepiej kupować drożej od sprawdzonych dostawców, bo możesz wyrzucić kasę w błoto, a jak rozumiem nie możesz na to sobie pozwolić . przemyśl to jeszcze raz ...
jak ENC28J60 uważasz że jest za drogi wraz z modular JACkiem napisz na PW Ci wyślę i Chipa i Gniazdo nie jesteś sam, mogę cię wesprzeć ... żaden problem


Najtańszy scalak na allegro jest za 12zł (http://allegro.pl/lispol-kontroler-ethe ... 71756.html) do tego trzeba podliczyć koszty gniazd oraz drobnicy i wychodzi drożej. Co do sprawdzonych sprzedawców. Jeżeli nawet za 1 razem paczka z chin nie dojdzie to kupując powtórnie wyjdzie taniej niż zakup w ojczystych sklepach. Jeszcze przemyślę, bo niby mogę stracić tylko 16zł, ale pieniądz to pieniądz, na ulicy nie leży ;)



Ostatnio edytowano 1 lip 2012, o 14:12 przez Bartek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 14:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

To żaden problem --- zaopatrzę cie w DIPA ...:)

-- dodano 1 lip 2012, o 15:12 --

choć ci powiem że lutowanie akurat ENC w SMD to przyjemność ma całkiem spory raster :)

-- dodano 1 lip 2012, o 15:20 --

Niema tu żadnych ukrytych kruczków kolego ...
ten zestaw może być twój --->> żaden problem
Obrazek

-- dodano 1 lip 2012, o 15:56 --

No jako, że doszliśmy do porozumienia , a jak napisałeś miałeś problem z FT232 więc poczęstuje cię dodatkowo
układem który bardzo lubię i jako USB-RS bardzo chętnie stosuję mianowicie przyjazny dla początkujących w SMD
MCP-2200 :)

życzę ci miłej zabawy i udanego projektu ... w razie wątpliwości pisz :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 15:29 

Pomógł: 0

Do wersji DIP, płytkę możesz zamówić w AVT, co prawda pewnie poczekasz miesiąc ale płytka 11zł kosztuje.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 15:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2012
Posty: 256
Pomógł: 3

Eee tam kupić płytkę. Kurs Eagla jest, laminat+wytrawiacz 10zł i jazda. Pieniądze stracisz, wiedzy nikt Ci nie zabierze. Tak jak bardzo szanuję Mirka, tak też jego płytki nie kupię, bo lubię spędzać czas na projektowaniu i potem kilku godzin na poprawianiu :D
Stracę na to dużo czasu, ale lepiej to niż oglądać seriale w tv. Kiedyś prawie odpowiednik ZL3AVR popełniłem ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 16:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Topnik do lutowania RF800 i lecisz jednym ciągnięciem zresztą tak to u mnie wygląda, ja na początku nawet nie umiałem przylutować TQFP 32 pin :) ale od kiedy używam RF800 i kalafonie to sama przyjemność.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2012, o 16:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 0

Na razie walczę, ze schematem :) Jak wszystko zrobię i uda się coś stworzyć na tym układzie to zaprezentuje obszerną dokumentację na forum :) Pozdrawiam oraz dziękuje, Bartosz.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lip 2012, o 22:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

Witam, co do zakupów z Chin i innych obcych landów musisz Bartoszu wziąć pod uwagę że koszty związane z przesyłką i wszystkimi odprawami mogą przekroczyć cenę tego samego układu co w Atnel. Chyba że masz zamiar kupić 100 sztuk i 2 użyć a resztę sprzedać na alegro :) wtedy się opłaca.
Kiedyś kupiłem nawigacje z Chin ... baaaardzo tanio bo wychodziło 170zł jak na tamte czasy, ale jak po 2 miesiącach w końcu dotarła do mnie, to okazało się że zapłaciłem za nią w sumie 290zł , i tak wyszło jak wyszło TANIO:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO