Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 22:40


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2014, o 16:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2014
Posty: 208
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 0

Witam,
Jest to mój pierwszy post, tak więc chciałbym się przywitać :)

Mam taki problem. zaprogramowałem sobie ATmegę16, żeby migała diodą podłączoną anodą do PB0 przez R 100r do masy. Miga. Ale chcę zrobić top samo na PB1 i tu pojawia się problem, gdyż dioda miga tak słabo, że ledwo można to dostrzec.
Co dziwnego, inne proty też nie działają. Jest to świeżutka ATmega dzisiaj kupiona. Naczytałem się trochę o tym, żeby wyłączyć JTAG, ale u mnie jest wyłączony.

- Zwarć nie ma!
- Podłączone AVCC i AGND
- RST podciągnięty do VCC (rezystorem 10k)

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

_________________
Mam 16 lat, nie jestem zawodowcem ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2014, o 16:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 kwi 2013
Posty: 418
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 102

Ciężko bez wglądu do kodu źródłowego cokolwiek stwierdzić, ale przyczyną może być nieustawienie tego pinu jako wyjście. Pozostawiając go wejściowym faktycznie może zachowywać się w ten sposób.
Na chwilę obecną jest to trochę wróżenie z fusów, bo równie dobrze może być to problem sprzętowy...


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2014, o 16:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2014
Posty: 208
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 0

atmel napisał(a):
Ciężko bez wglądu do kodu źródłowego cokolwiek stwierdzić, ale przyczyną może być nieustawienie tego pinu jako wyjście. Pozostawiając go wejściowym faktycznie może zachowywać się w ten sposób.
Na chwilę obecną jest to trochę wróżenie z fusów, bo równie dobrze może być to problem sprzętowy...


Ale jaja :D
Na początku był taki kod:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Coś mnie tknęło (te zdanie:
Cytuj:
Ciężko bez wglądu do kodu źródłowego cokolwiek stwierdzić, ale przyczyną może być nieustawienie tego pinu jako wyjście.
), aby zmienić na:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


I działa :)

Ah, jednak jestem początkujący :( i wciąż popełniam błędy, ale się przynajmniej na nich uczę :).
Sprawdziłem na innych portach - też działa.

Dzięki kolego :)
Temat do zamknięcia

_________________
Mam 16 lat, nie jestem zawodowcem ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO