Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 20:27


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2014, o 13:52 

Pomógł: 0

Ma ktoś jakieś doświadczenia "przykre" lub miłe z w/w modelem Hanteka, dojrzewa we mnie chęć zaopatrzenia się w taki "prywatnie", gdyż dzienne taszczenie tektronixa z pracy jest zbyt uciążliwe.

Dodatkowo bardzo prosto można go podnieść o model wyżej tj. na 200MHz.

PS. Miałem z nim styczność przez chwilę na ostatnich warsztatach Wiznet/TME i robił całkiem dobre wrażenie. Podstawowe parametry wystarczające, pomiary bardzo szybko wyświetlane na bocznym pasku, spory ekran, bardzo wysoki kontrast, możliwość regulacji bufora oraz czasu poświaty. Co prawda oglądałem model z analizatorem (mam acute starczy mi zwykły 2 kanałowiec).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 17:39 

Pomógł: 0

Widzę że też Cię dopadło - ja mam Tekway DST1102B a jak możesz wyczytać np. tu https://www.circuitsathome.com/measurem ... f-dso5102b to jest to praktycznie to samo. Mnie się podoba mój oscyloskop i to co prezentuje sobą uwzględniwszy cenę.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 17:58 

Pomógł: 0

No właśnie też odniosłem takie wrażenie, że jest bardzo solidny i ma dużą responsywność.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 18:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2012
Posty: 101
Pomógł: 5

Też swego wpadł mi w oko ten model, jednak po przejrzeniu kilku recenzji i testów chęć na niego szybko mi przeszła:
http://www.youtube.com/watch?v=L4Q00kJW08I
To fragment testów z EEVBlog, przebieg prostokątny. Dodam, że specjlanie porównali wyniki Hanteka z wysokim modelem Agilenta i tam było ok. Na koniec pada ciekawe podsumowanie, że rzeczywiście można go zhackować na wyższe pasmo, tylko czy to coś da przy takich błędach.

Zostałem przy starym Kabid-dzie :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 18:27 

Pomógł: 0

Nie wiem, ale ja w tekwayu tego nie mam.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 18:28 

Pomógł: 0

No mnie w sumie nie zależy aż na takim paśmie i zdaje sobie sprawę że to jednak tani oscyloskop, ale po pierwsze zawsze mam dostęp jeszcze do DPO2014 tektronixa no i swojego starego C1-99
Oscyloskop do 100MHz wystarczy mi aż nadto, jeżeli ten hantek chodzi dobrze na swoich "domyślnych" parametrach to ja tam przy nich zostanę.
Docelowo i tak analizator stanów logicznych mam na 4GS więc zawsze jak coś szybkiego potrzebuje zbadać to mam na czym.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 18:33 

Pomógł: 0

Poza tym bez sensu jest porównywanie dwóch odległych od siebie modeli oscyloskopów pod względem parametrów i ceny. Jak się kupuje oscyloskop "budżetowy" to trzeba mieć świadomość jego wad i wyważyć stosunek korzyści do ceny. :) Ja tam osobiście oscyloskop wykorzystuję w ułamku jego potencjalnych możliwości jeśli chodzi o pasmo 100MHz i nawet bym go nie przestawiał na 200. A do cyfrówki w większości i tak potrzebny mi jest analizator.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2014, o 18:47 

Pomógł: 0

wojtek napisał(a):
Poza tym bez sensu jest porównywanie dwóch odległych od siebie modeli oscyloskopów pod względem parametrów i ceny. Jak się kupuje oscyloskop "budżetowy" to trzeba mieć świadomość jego wad i wyważyć stosunek korzyści do ceny. :) Ja tam osobiście oscyloskop wykorzystuję w ułamku jego potencjalnych możliwości jeśli chodzi o pasmo 100MHz i nawet bym go nie przestawiał na 200. A do cyfrówki w większości i tak potrzebny mi jest analizator.


No dokładnie mam takie samo zdanie Wojtku, do szybkich przebiegów mam C1-99, ale cyfra mi jest potrzebna sticte do wolnozmiennych przebiegów, do jakiś glichy, przechwytywania jednorazowych sygnałów itp.
Jak bym miał celować w wysoką półkę to bym kupił MDO4000 ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2014, o 10:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2012
Posty: 101
Pomógł: 5

Znalazłem ten film: :)
http://www.scienceheap.com/?uoy oglądajcie od 32 minuty.
W sumie nie jest porównywany (na początku) do niewiadomo jakiegoś oscyloskopu tylko do taniego Rigola DS1052E, a na tym przebiegi są wyświetlane bez zniekształceń.
Żeby nie było nikogo nie namawiam na to czy tamto, tylko chcę się podzielić swoimi spostrzeżeniami ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2014, o 10:33 

Pomógł: 0

Z tego co widzę, Rigol ma 2x niższe pasmo i ewidentnie właśnie te "wyższe" składowe są na nim tłumione, a tekway je wyświetla.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO