Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 23:06


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lip 2012, o 16:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Żeby nie robić bezsensownego bałaganu dyskusje na temat Pythona i BT przenoszę tutaj .
temat przewodni jest pod tym Linkiem:

topic1224.html

zapraszam do dyskusji .....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 16:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Przepraszam za zaśmiecenie poprzedniego tematu.

No więc ponawiam pytanie: Czy ten kurs miałby jakieś zastosowanie do Androida?

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 16:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

tak ... wystarczy pythonek dla droida :
http://michalklich.com/2011/05/25/py4a- ... ndroidzie/
http://code.google.com/p/python-for-android/

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 16:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Dzięki :D No to już mam co robić :) I dziękuję za poradnik. Na pewno się przyda :) Może python będzie łatwiejszy niż programowanie w Androidzie...

Pozdrawiam
M.

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 16:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

raczej na pewno będzie łatwiejszy , pytek jest przyjaznym zwierzątkiem ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 21:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No Panowie na razie tylko zajawka w postaci ScreenShotu ;)

Zdalna konsola do projektowania/pisania aplikacji w Pythonie dla komóreczek na Symbianie ;)

Zaczyna to działać ślicznie i cukierkowo, poniżej krótki opis :

Obrazek

    1. program działa pod Windows
    2. połączenie z telefonem przez Bluetooth! ;) (* -do wyjaśnienia)
    3. w programie można pisać kod "z palaca" normalnie jak w konsoli na telefonie
    4. pisany kod (każdą linię) można od razu uruchamiać w telefonie (CTRL+ENTER)
    5. można napisać najpierw cały skrypt i:
    a.) wysłać go linia po linii do telefonu obserwując jednocześnie w górnym okienku czy nie wystąpią ew błędy, a jeśli tak to jakie
    b.) wysłać go w całości jako plik na telefon (ale trzeba podłączyć się kablem USB) i odpalić go automatycznie z tej konsoli (widoczna opcja na zdjeciu: "Copy via USB & RUN via Bluetooth") Program sam poprosi o podłączenie telefonu kablem na czas kopiowania (ułamek sekndy) i po chwili poprosi o odłączenie kabla USB - po to aby mógł od razu odpalić ten skrypt
    ;)

oczywiście do programu można wczytywać gotowe już wcześniej napisane skrypty ale także je zapisywać sobie na dysk

* - do wyjaśnienia - to połączenie przez Bluetooth zrobiłem jednak nieco pokrętnie. Otóż nie udało mi się połączyć z Windowsem przez Konsolę Bluetooth, którą można wywołać w telefonie w opcjach Pythona :( ... jest opisany taki sposób ale za chiny ludowe nie daję rady. Poza tym sposób opisany jest ze zwykłym terminalem (Hyperterminalem) .... a tu działania byłyby ograniczone. Dlatego pomimo pewnego dodatku o którym za chwilę - napisałem własny program PyRCon no i dzięki temu są - będziemy mieli dodatkowe lepsze opcje niż w terminalu.

Dobra sposób - otóż używam dodatkowo modułu bluetooth ATB-BTM-222 oraz przejściówki USB/RS232 - która oczywiście jest standardowo w zestawie ATB ;)

dzięki temu program PyRCon łączy się po USB/RS232 z modułem Bluetooth, natomiast to właśnie z telefonu wybieramy ten moduł ATB-BTM-222 dla połączenia "Bluetooth Console" !!! ;) .... i już - to działa ZAWSZE, PROSTO, WSZĘDZIE i w 100% powtarzalnie wręcz niezawodnie.

Ok ktoś by powiedział - no dobra ale blokujemy sobie w tym momencie BT do testów z Bluetoothem jakie opisane są w poradniku bo przecież telefon już wykorzystuje łącze BT do zdalnej konsoli ;) .... NIC NIE SZKODZI .... właśnie podłączyłem sobie drugi moduł ATB-BTM-222 i najspokojniej w świecie telefonik potrafi otworzyć sobie DRUGI KANAŁ dla SPP (Serial Port Profile) poprzez Bluetooth - więc wszystko działa IDEALNIE.

Niedługo premiera programu, dokładny opis i poradnik jak działać z nim ;)

teraz testowanie aplikacji wg poradnika kolegi ariek44 ---> to super czysta przyjemność ;) zobaczycie to na moim materiale video.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 21:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

a będę tym razem siedział cicho ....:P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 21:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
a będę tym razem siedział cicho ....:P


Ale w sensie, że o co chodzi ? ;) proszę Pana ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 21:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Mirek jedno pytanie co to jest ?
Chodzi mi o to ze ty tak szybko oswajasz się z tematem i na następny dzień masz dla nas aplikacje uproszczającą życie :)
Czy to elektroCHUANA ? :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 21:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hehehe dobrze wiesz Pan , Panie kolego .....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2012, o 21:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

osa1313 napisał(a):
...
Czy to elektroCHUANA ? :P


Nie nie, ten program pisałem będąc pod wpływem uCYagra ;) oczywiście

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

SunRiver napisał(a):
hehehe dobrze wiesz Pan , Panie kolego .....


Nie nie - nawet się nie domyślam .... ale mam nadzieję, że jak nie teraz to się wkrótce dowiem co miałeś Pan na myśli ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 01:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

czy to "appuifw" też ma miejsce w Androidzie? Kurcze w S60 tak łatwo to Wam poszło, a ja nie mogę wyświetlić prostego okienka w Andku :(

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

Dobra już mam :) na tablecie nie chce mi się włączyć, ale na komórce śmiga :) chociaż raczej nie będą pasować, no nie? bo jest zupełnie inna składnia..

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 03:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Wie ktoś jak utworzyć w pythonie wirtualny port szeregowy w Androidzie?

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 08:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Z tego co ja doczytałem i sprawdziłem (ale zaznaczam, że mogę się mylić) to wynika jedno jeśli chodzi o Pythona dla Androida.

Pytek dla Andka się jeszcze mocno rozwija, co oznacza, że jest jeszcze niedoskonały, nie potrafi zrobić wielu rzeczy (wykorzystać całego API androida), co więcej nie ma jeszcze prostych metod albo w ogóle żeby zamienić skrypt na plik apk. Czyli reasumując jest jeszcze mocno niedobrze. Ale są szanse na przyszłość ;)

czy to oznacza, że trzeba się martwić ? NIE ! a dlaczego ? - dlatego że są dwie dobre informacje poniżej ;)

1. bardzo tanio można teraz już kupić na rynku wtórnym telefoniki Nokia z Symbianem i pisać sobie w Pytku jak w tym poradniku ;)

2. (jeszcze lepsza informacja!) .... nasz kolega - autor obecnego poradnika, zapowiada, że napisze drugi - tym razem dla Androida tyle że UWAGA! ... nie w Pythonie, nie w Javie a w czymś nowym co nazywa się

Basic4Android ;)

pozostaje więc tylko poczekać i uzbroić się w cierpliwość doceniając jednocześnie ogrom pracy jaki został włożony w ten poradnik.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 10:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Ja oczywiscie doceniam ogromny wklad pracy wlozony w pisanie tego poradnika, tylko nie skorzystam z niego, bo nie mam telefonu z Symbianem. Nie chodzi o to, zeby kupowac telefon na rynku wtornym:) jakbym chcial zrobic sobie "pilota", to bym kupil na bazarku za 10zl. Chodzi o uniwersalnosc. Panie Mirku, dyskutowalismy nad konkurencja Androida dla Symbiana, sam z reszta mam i telefon i tablet na Androidzie i kombinuje jak programowac w Androdzie... nie znajac Androida:) sam Python widze, ze czasami w nim korzysta wprost z metod znanych z Androidowej Javy, dzieki temu moze zrozumiem jak zaczac tego nieszczesnego Androida. Poradnik jest na wage zlota, ale tylko dla Symbianowcow, bo ma sie nijak do Androida. No, ale w koncu takie bylo zalozenie:) myslalem, ze python to jak java, dziala na kazdym tak samo. Jezeli jednak autor przygotowuje dla nas poradnik o androidzie, to goraco zachecam i juz sie nie moge doczekac:)

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 11:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2011
Posty: 307
Lokalizacja: Lbt
Pomógł: 8

Nie wiem, czy elfy na sony ericssona i siemensa nie są pisane w pythonie.

_________________
Ujemna delta to dopiero początek zabawy...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 12:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ale ja oczywiście broń Boże nikogo na siłę jakby nie zachęcam do zakupowania sobie telefonu z symbianem ;) można poczekać na androida. Jednak z punktu widzenia możliwości zrobienia we własnym zakresie (nie patrząc tylko przez pryzmat własnych potrzeb) - czegoś np dla klienta, dla znajomego itp .... to chyba każdy przyzna że to jest super rozwiązanie. A szczególnie dla klienta bo przecież wtedy jeszcze jakieś pieniążki można zarobić. A przecież też na rynku nie mamy do czynienia TYLKO z telefonami Androida. Za to jest dużo jeszcze z Sybianem i ludzie takie mają i używają. Poza tym - jak to ma być dla klienta np czasem to co za problem wtedy gdy w grę wchodzą jakieś pieniądze - kupić taki aparat z rynku wtórnego?

Dlatego proszę szerzej patrzeć na takie poradniki czy też potrzeby - bo różni ludzie z nich skorzystają i do przeróżnych celów.

Druga rzecz - akurat Python jest super dopracowany na Symbiana więc jest to świetny moment żeby się go nauczyć bo mamy panowie na CZYM czyli na takich projektach jakie nas akurat interesują i są potrzebne od teraz od już. Chodzi o komunikację z naszymi prockami ;) Rozumiem też doskonale tych ludzi, czy jeszcze tylko hobbystów, którzy nie prowadzą własnej działalności i wydatkowanie nawet na rynku wtórnym na taki telefon to wcale nie mały wydatek, obojętnie ile by nie kosztował..... Wiem natomiast z maili jakie dostaję, że sporo ludzi po prostu jak zobaczyło ten poradnik to zaraz wygrzebało gdzieś z szafy starą nokię z symbiankiem, albo pożyczyło czy zabrało wujkowi albo innemu znajomemu - bo po co ma leżeć i się marnować na dnie szuflady. Jak się dobrze rozejrzeć to można jak widać i bez wydatkowania zdobyć taki telefonik do nauki.

a na koniec - no właśnie - czekajmy z utęsknieniem na kolejny poradnik ;) Tyle że też trzeba pamiętać, że Bascom4Android to płatna aplikacja ... ale na szczęście nie droga.

Mnie natomiast jak się uda kiedyś opanować Androida w JAVA to też postaram się z wami tym podzielić ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 13:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Z tego co widze, to kosztuje 49$, wiec dla hobbystow cena raczej zaporowa.. tak jak Pan mowi, komus kto pracuje w branzy, moze byc szczegolnie uzyteczny ten pomysl:) moze gdzies tez znajde cos na symbianie, tak narazie;D odnosnie pracy - ach ile ja bym dal, zeby pracowac w elektronice przy tworzeniu projektow na malych zwierzatkach (uC).. nie dosc, ze uczylbym sie programowania dla siebie, to jeszcze dostawalbym za to pieniadze:)

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 13:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

wierz mi kolego czasem to droga przez mękę , Mirek ma fajnie bo robi co chce w zasadzie pod własne dyktando , u mnie gorzej co prawda mam wolna rękę,
w kwestii programu i hardware , ale no cóż jestem uwiązany innymi aspektami i zaleceniami zleceniodawcy ... coś za coś :) Czasem robię sprint do przodu a czasem wręcz się cofam ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 13:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

No wlasnie czesto dopada mnie taka melancholia, ze mysle: co tu wymyslic, zeby sie oplacalo, zeby to gdzies upchnac no i zeby nie bylo cos takiego "MADE IN CHINA" w koszcie samego uC...

Fakt, ze takie kursy sie przydaja, chyba kazdy elektronik - hobbysta chcialby, zeby wszedzie byl uC i sterowal wszystkim co sie da. Najlepiej lezac na lozku i jeszcze komendami glosowymi:D a w pythonie na androida juz taka opcje wyczailem :evil:

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 13:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mikandrzej napisał(a):
Najlepiej lezac na lozku i jeszcze komendami glosowymi:D a w pythonie na androida juz taka opcje wyczailem :evil:


hyhyhy no też widziałem to w API dla pythona - byłoby SUPER ;) - jeszcze wprawdzie nie wiem jak to się używa w praktyce - no ale mniamniuśna że tak powiem funkcjonalność.

A odnośnie marzeń żeby można było jak najszybciej gdzieś coś sprzedać co się robi na prockach - to tylko kwestia czasu, jak się ma takie hobby.... Bo bawiąc się - przy okazji się uczysz a potem nie wiedzieć kiedy ktoś gdzieś kiedyś zapyta

"słuchaj a dałoby radę żebyś zrobił mi coś takiego ???? i tu opis życzeń" ;) i ile by to kosztowało .... no i się zaczyna - łączenie przyjemnego z pożytecznym -bo przecież robiąc TO komuś - jednocześnie mu pomagasz w realizacji jego planów ;)

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

SunRiver napisał(a):
wierz mi kolego czasem to droga przez mękę , Mirek ma fajnie bo robi co chce w zasadzie pod własne dyktando ,..


No właśnie, tylko że poza zasadami są jeszcze kwasy ;) i trzeba rozpatrzeć, co z tym ;) na końcu okazuje się, że to też nie jest tak do końca różowo że niby wszystko pod własne dyktando .... Powiedziałbym, że to jest mniej więcej tak jak u ciebie - czasem robimy to co lubimy a czasem trzeba odwalić kawał innej roboty .... eeeeh samo życie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 13:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Juz tak jest:) mam w pokojuu prosty sterownik przekaznika na pilota, wlacza mi swiatlo, wentylator i przelacza zrodlo sygnalu audio. Kazdy jak jest u mnie a ja sobie klikam na pilocie, ze ma sie cos stac, to "WOW, ja tez tak chce! tylko troche inaczej(...)". Wszystko ok, ale jak wspomne o koszcie samych czesci, to okazuje sie, ze na targu jest sterownik 4kanalowy za 30 zl z pilotem radiowym. No i koniec marzen:) moze to tez dlatego, ze mlody jestem i znajomym po prostu szkoda kasy;)

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 13:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Odnosnie rozpoznawania glosu, pojawia sie okienko z mikrofonem, mowi sie jakis tam wyraz, on laczy sie z netem i przez google api rozpoznaje mowe:)

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 13:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hehe... ale cóż zrobić wiem że nie jest Mirku czasem tak różowo, często droga wyrzeczeń, ale ..... no właśnie zawsze jest jakieś ale , choć ja mam o tyle
chyba lepiej, że nie muszę się przejmować dostępnością i cenami samych podzespołów .... a tak po za tym jest jak jest :) Zresztą do puki sprawia mi ta
praca przyjemność, zmusza do myślenia i stawia nowe wyzwania (często wręcz rzuca kłodami) to ma to sens i to chcę dalej robić :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 13:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mikandrzej napisał(a):
moze to tez dlatego, ze mlody jestem i znajomym po prostu szkoda kasy;)


no tak jesteś młody - ale się z tego ciesz ;) tyle że pewnie dlatego nie przychodzą ci pewne jeszcze pomysły marketingowe do głowy jak znajomemu powiedzieć, że ten gotowy sterownik za 40zł to jest nic nie wart w porównaniu do twojego droższego ponieważ np:

1. ten chiński za 40 zł zrobi tylko to co w instrukcji - włącz/wyłącz z pilota

2. a ten twój np może jeszcze:

automatycznie wyłączyć urządzenie po jakimś czasie

- automatycznie je załączyć

może być użyty do symulacji domowników gdy znajomy jest na wakacjach i np wieczorem raz na 5 min zapali światło (jeśli wyłączniki są też do światła) w pokoju

- i jeszcze ..... no właśnie to tu jest jeszcze pole do popisu dla ciebie co jeszcze

bo nie sztuką jest UMIEĆ SUPER programować mikrokontrolery, nie sztuką jest UMIEĆ cokolwiek robić SUPER EXTRA

sztuką jest umieć to sprzedać i od tego trzeba zaczynać myślenie ;) oczywiście mam tu na myśli pozytywny przekaz a nie żeby coś komuś na siłę wcisnąć jakiś KIT, wręcz odwrotnie - pokazać zalety i korzyści jakie będzie mógł ktoś z tego mieć co robimy

jak ja znajomemu pokazuję coś - jakiś sterownik, który zrobiłem a on mi powie, że po co? przecież na rynku jest taki sam za 20zł chiński - to najczęściej nawet dalej z nim nie rozmawiam ;)

rozmawiam z tym znajomym, który się przynajmniej zainteresuje co on może jeszcze zrobić - bo widzę wtedy że znajomy też ma potencjał i pomysły w głowie - ma otwarty umysł - a nie zamknięty, który potrafi się posługiwać tylko najprostszym narzędziem.

Kiedyś tym najprostszym narzędziem był młotek - a wiesz ile czasu musiała ludzkość zmarnować żeby przekonać wszystkich że jest on lepszy niż kawał kamienia ? ;) .... a przecież wtedy jeszcze produktów chińskich nie było ;)

reasumując - cała ta otoczka to też kwestia twojej pomysłowości. Sam nikt nie przyjdzie do fachowca, którego nikt jeszcze nie zna a on nie daje też się poznać i nie potrafi się sprzedawać ;) to ma znaczenie nawet wtedy jeśli idziemy się zatrudniać gdzieś do firmy - gdy szukamy pracy. Trzeba się umieć sprzedać ;)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

SunRiver napisał(a):
hehe... ale cóż zrobić wiem że nie jest Mirku czasem tak różowo, często droga wyrzeczeń, ale ..... no właśnie zawsze jest jakieś ale , choć ja mam o tyle
chyba lepiej, że nie muszę się przejmować dostępnością i cenami samych podzespołów .... a tak po za tym jest jak jest :) Zresztą do puki sprawia mi ta
praca przyjemność, zmusza do myślenia i stawia nowe wyzwania (często wręcz rzuca kłodami) to ma to sens i to chcę dalej robić :)


No właśnie są takie typu ludzi, którzy nie usiedzą spokojnie wciąż muszą coś robić żeby wręcz żyć ;) .... ale są też tacy co to po 8 godzinach pracy do domciu, telewizor, ciepłe kapcie, piwko pod nosek i mecz a potem jeszcze się najeść i spać ;) też tak można - ale to nie takie osoby, które mają pasję i hobby ;) ... oni myślą własnie hmmm "torszkę" inaczej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lip 2012, o 18:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2011
Posty: 302
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

Czy jest jakaś możliwość, aby nie wpisywać statycznie mac Bluetooth,
tylko żeby automatycznie można było wybrać?

_________________
Zapraszam:
filiporlo.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lip 2012, o 18:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2012
Posty: 135
Pomógł: 1

filipo96 napisał(a):
Czy jest jakaś możliwość, aby nie wpisywać statycznie mac Bluetooth,
tylko żeby automatycznie można było wybrać?

tak, dla Ciebie fragment mojego skryptu z trzema funkcjami do samodzielnej analizy

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język python
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lip 2012, o 19:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Witam może by dołączyć jeszcze parę słów czy te skrypty działają na PC i ewentualnie mógłby pokazać taką bliliotekę VPython która w 3d pozwala rysować np model robota a później np można by zmianę położenia ramienia wysyłać poprzez com-a

tutaj jest takie wprowadzenie ale kolega nie pokazuje jak przechwytywać zmianę położenia ani jak dodać obsługę klawiszy

http://techniczne.blogspot.com/2011/12/ ... iekty.html

Pozdrawiam

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lip 2012, o 12:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

stachu napisał(a):
Witam może by dołączyć jeszcze parę słów czy te skrypty działają na PC i ewentualnie mógłby pokazać taką bliliotekę VPython która w 3d pozwala rysować np model robota a później np można by zmianę położenia ramienia wysyłać poprzez com-a

tutaj jest takie wprowadzenie ale kolega nie pokazuje jak przechwytywać zmianę położenia ani jak dodać obsługę klawiszy

http://techniczne.blogspot.com/2011/12/ ... iekty.html

Pozdrawiam


Ja bym proponował nie wprowadzać zamieszania ;) .... bo co ma wspólnego Python na Symbiana, pięknie zresztą przedstawiony od A do Z jeśli chodzi o potrzeby nas, elektroników z innymi wersjami pythona, w tym na PC (gdzie jest ileś tam odmian Pythona) a szczególnie już z Pyhonem do tworzenia 3D ????? Dla mnie to byłoby już takie trochę pomieszanie z poplątaniem i groch z kapustą.

Tym bardziej jak można mieszać programowanie na tak odmienne platformy jak PC i telefony pod symbianem ?

NA PC'ty masz i Python, i wXPython i VPython i nie wiadomo jeszcze co ;) ... jeśli to kogoś interesuje to proszę może ktoś napisze o tym ale nie w tym poradniku i nie w tej dyskusji.

Tzn żeby mnie kolega stachu źle nie zrozumiał - temat Pythonów na PC jest ciekawy, sam staram się powoli poznawać wxPythona. Ale nauczymy się rozdzielać umiejętnie zadania i potrzeby OK? taka moja propozycja.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2014, o 19:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2012
Posty: 72
Pomógł: 5

Bardzo fajny poradnik. Ogromne dzięki. ;)

Mam małe pytanie odnośnie PY4SIS ponieważ przy próbie przetworzenia skryptu na instalkę wyskakuje taki błąd: "Resource res55 not found." Jak mogłem tak kombinowałem ale bez efektów.



Edit: Jakby, ktoś miał podobny problem to proponuję pobrać wersję z tej strony. Działa ;)

http://forum.gsmcenter.pl/skrypty-i-programy-f90/py4sis-dla-pythonfors60-1-4-x-i-1-9-x-t9551.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO