Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 wrz 2024, o 21:15


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lip 2013, o 18:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witam,

To chyba już czas aby w tym miejscu zapowiedzieć, nowe poprawione i uzupełnione, oficjalne drugie wydanie pierwszej książki:
"Mirkokotrolery AVR Język C Podstawy programowania"

Obrazek

Być może po wakacjach ukaże się w sprzedaży. Książka będzie liczyć sobie 520 stron, dodatkowo będzie w twardej oprawie. Tym razem dzięki zespołowi redakcyjnemu oraz poprawie składu komputerowego/drukarskiego, książka pozbawiona będzie tych wszystkich drobnych błędów, które jednak przeszkadzały sporej grupie czytelników.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2013, o 18:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011
Posty: 186
Lokalizacja: Dublin
Pomógł: 8

To od razu proszę jedna dla mnie odłożyć :)
Ps. W żadnym wypadku nie narzekam na pierwszą ta w twardej oprawie będzie jako egzemplarz kolekcjonerski.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2013, o 21:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

GwynBleidD napisał(a):
treść merytoryczna pozostała bez zmian


pozostała prawie bez zmian ;)

no ale troszkę przybyło - na pewno przybyło coś o ustawianiu pinów portów kierunków ;) bo tego zabrakło w pierwszej

ale jest także nie mało drobnych mniejszych i większych uzupełnień a do tego mam nadzieję, że takie na końcu fajne aneksy podsumowujące pewne istotne zagadnienia ... takie ściągi niejako

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2013, o 22:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2013
Posty: 93
Lokalizacja: Puławy
Pomógł: 0

Cytuj:
na pewno przybyło coś o ustawianiu pinów portów kierunków


I to jest trafne spostrzeżenie - świadczące o wrażliwości społecznej autora ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2013, o 23:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

ekhemmm...

Pierwsza się prawie już rozsypuje więc pewnie kupię, ale tylko z autografem :P

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2013, o 23:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Jest przewidziana jakaś promocja dla aktywnych forumowiczów? :) Jakaś przedsprzedaż czy coś?

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2013, o 23:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

Leedes: a może po znajomości zapłacimy więcej Mirkowi? :P

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2013, o 23:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

No moim zdaniem to byłby fajny gest taka promocja dla forumowiczów za napędzanie tej lokomotywy i zachęcanie znajomych do kupna. ;)

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2013, o 23:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Niektórzy to mają pomysły...

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

Niestety ale prawda jest taka, że książki Mirka jak na polskie warunki są bardzo drogie, zwłaszcza druga książka.
Są warte każdej złotówki, to fakt, ale Symfonię C++ kupiłem za chyba 80zł, DWA TOMY, w sumie coś koło 1500 stron. I też wydawnictwo nie było jakieś wielkie i super znane.

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 06:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Panowie (oprócz Ledesa) oczywiście dziękuję za takie słowa wsparcia ;)

Antystatyczny napisał(a):
No własnie, za to całe wsparcie techniczne i poradniki powinno byc +10%


Na prawdę miło to słyszeć i wiedzieć, że są osoby, którym przydaje się to co piszę i to co robię ...

Nie mniej jednak ta wersja książki rzeczywiście będzie droższa, szczególnie przez tą oprawę tyle że teraz nie jestem jeszcze w stanie podać dokładnej ceny z uwagi na to iż jeszcze nie zakończył się cały proces produkcyjny no i podliczania wszystkich kosztów...

To na pewno i to bez dwóch zdań, dla uczestników naszego forum gdyby ktokolwiek chciał nabyć po raz drugi Bluebooka w nowej wersji, pokłonię się i przygotuję specjalny i mam nadzieję, że przyjemny rabat. Nie ulega wątpliwości, że tak będzie ...

teraz kilka słów do kolegi Ledesa:

Ledes napisał(a):
Niektórzy to mają pomysły...


to jest tylko symboliczne podejście ale jakie miłe, to się nazywa WSPARCIE panie kolego. Ja nigdy się z czymś takim wcześniej nie spotkałem i dlatego tym "niektórym" jak mówisz i widzisz serdecznie dziękuję, a w odpowiedzi na twoje powyższe pytanie - sam widzisz, że rabat będzie dla forumowicza atnelańskiego. A to dlatego, że ja czuję się dumny, że mogę być w takim gronie świetnych ludzi i nie są to żadne górnolotne i puste słowa.

Ledes napisał(a):
Niestety ale prawda jest taka, że książki Mirka jak na polskie warunki są bardzo drogie, zwłaszcza druga książka.


Przypomnę i to nie złośliwie, po prostu przypomnę bo już kiedyś o tym pisałem. Załóż pan sobie własne wydawnictwo, wydaj pan własnym sumptem 1,2 może 3 książki .... zobacz co to znaczy na własnej skórze i wtedy pisz, że moje książki są za drogie gdy ty swoje o podobnej objętości będziesz sprzedawał za połowę ceny.

Ledes napisał(a):
ale Symfonię C++ kupiłem za chyba 80zł, DWA TOMY, w sumie coś koło 1500 stron. I też wydawnictwo nie było jakieś wielkie i super znane


Czasem pomyśl trochę zanim coś powiesz, czasem poczytaj trochę, pochyl się nad tym i zadaj sobie odrobinę trudu aby się czegoś dowiedzieć samemu. Pierwsze wydania Symfonii C++ w postaci prawie, że zeszytów (miękka oprawa i słabiutki papier - ale co się dziwić wziąwszy pod uwagę czas wydania) odniosły sukces, wg mnie oczywiście zasłużony sukces i sam jestem do dzisiaj w posiadaniu jednej takiej starej części. Tak - to nie było wydawnictwo Helion czy BTC, dwa największe wydawnictwa w Polsce. Ale po pierwsze Symfonia torowała sobie drogę także powoli i dużo wcześniej, nie wspominając o tym że autorem był/jest na prawdę fajny człowiek Jerzy Grębosz. Dzisiaj jego książka, jej wznowienia sprzedają się w olbrzymiej ilości nakładów i to nie dziwne ale to niesamowicie wpływa na cenę. A ty sobie bez zadania minimum trudu ot tak wprost bez krępacji publicznie oceniasz że moje książki są za drogie. Fakt twoje prawo ... rób co chcesz ....

Polecam ci jednak poszukać sobie (uwierz mi to nie jest trudne) w internecie strony domowej autora Symfonii i zadanie sobie trudu poczytania o jego historii w tym zawodowej ale nie tylko - bo b.interesująca ale także dorobku jeśli chodzi o książki, filmy a nawet spektakl teatralny! Nie wspomnę o dorobku naukowym. Z mojej strony ogromne uznanie dla człowieka.

http://www.ifj.edu.pl/~grebosz/greb_pol.html

A ja jestem sobie jakiś tam zwykły Kardaś, który postanowił nagle (bo coś mu się przestawiło w głowie) napisać książkę, opisać ten skromny kawałek (hmmm wiedza to może za duże słowo) moich doświadczeń życiowych jeśli chodzi o programowanie. A tym bardziej, że biorąc pod uwagę język C dla mikrokontrolerów robiłem i robię to nadal jako początkujący ... A zacząłem to wszystko 2,5 roku temu. I tak widząc, opinie, że udało mi się pomóc chociaż w jakiś minimalny sposób wielu osobom swoimi publikacjami to się cieszę i nie narzekam. Chociaż nadal na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć, czy pisanie tego typu książek a szczególnie prowadzenie wydawnictwa będzie tym nad czym spędzę resztę swojego życia. Właśnie z tak prozaicznych powodów jak finanse, koszty itp. Mnie jako wydawcę gorzej bolą ceny moich książek niż ciebie, bo zdaję sobie sprawę, że sam sobie ograniczam rynek, chociaż mało to rozumiesz. Ale jak już pisałem wcześniej, ZRÓB TO SAM, poczuj, sprawdź dotknij na własnej skórze a potem zabierz się dopiero za narzekanie i krytykowanie w tym zakresie innych, czy tam wyliczanie za ile ktoś powinien coś robić żeby tobie było dobrze. Fajne podejście.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 09:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Do tej pory wstrzymywałem się z komentarzem w tym temacie , bowiem moje zdanie i wszyscy znają nie mniej jednak muszę.

kolego Ledes .... przecież nikt ci nie każe kupować , możesz sobie kupić za grosze Góreckiego , TMF-a czy nawet wybrane złote myśli Dondu w formie kwartalnika , każda pozycja z wymienionych zwiera jakieś ziano wiedzy ale czy rzetelnej ?? Może i tak w mniejszym czy większym stopniu , niemniej nie masz żadnego wsparcia AUTORÓW ot jest książka , sobie czytaj nie rozumiesz spadaj .... ... tak to wygląda , popatrz ile robi Mirek jak się poświęca i wbija ta wiedzę do wszelakiej maści łbów zakapiorów .... a cały czas każdy tylko narzeka i brzęczy ...


echh... a szkoda sobie strzępić język .... to przecież narodowa zbrodnia bo ktoś robi więcej , i nie polskie takie podejście jak mirka ,

za to polskie jest narzekanie , biadolenie i szukanie gówna i płakanie że zbyt śmierdzące .... echh...

Przepraszam za złośliwości...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 09:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Panowie, nie narzekać, ile tych książek kupujecie?
Niestety ale dobra książka kosztuje, po pierwsze, porównanie programowania AVR do programowania w C++ troszkę jest nie na miejscu. Książek do C++ jest znacznie więcej oraz ich nakłady są kilkukrotnie większe.
Po drugie, te książki są nie tylko dla początkujących, pokazują podejście do programowania i projektowania urządzeń, opisują nie tylko mikrokontorlery AVR ale także urządzenia które z nimi mogą współpracować. Nawet ktoś kto umie programować sporo może się z nich dowiedzieć.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 10:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2012
Posty: 243
Lokalizacja: wlkp
Pomógł: 2

Sun bardzo trafnie odniósł się do tematu. Jeżeli komuś wydaje się, że książka jest faktycznie za droga, to niech sobie przeliczy koszt korepetycji z programowania AVR w formie darmowych odpowiedzi/podpowiedzi ze strony Mirka. Korepetycje live za darmo (SKYPE) - no znajdźmy coś podobnego.... Błyskawiczne odpowiedzi na forum czy mailach.. Co za różnica czy na książkę wyda się 120zł czy przykładowo 80-90zł w perspektywie kolejnych lat? 30zł więcej to wychodzi raptem 2,5zł dodatkowych kosztów na każdy miesiąc. Co to jest żeby robić raban za przysłowiowe dwa pięćdziesiąt..
Mirek, przy okazji chciałbym wyrazić prośbę o abonamentowe poradniki, o których kiedyś już wspominałeś - praktyczne, bardziej zaawansowane rozwiązania od A do Z z płatnym dostępem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 10:28 

Pomógł: 0

Ja tam proponuję zawsze więcej dystansu do wypowiedzi na forum, nie jest tak że wszyscy będą zadowoleni, a i nie zawsze należy od razu upatrywać złych intencji w wypowiedziach kolegów. :)
Ja tam osobiście jestem "uzależniony" od książek i jeśli coś jest warte to kupuję nie patrząc na cenę, co nie oznacza, że nie rozumiem tych co na to zwracają uwagę.
Nowe wydanie nabędę bo jest tego warte, a prawdą jest, że jest to jedyna znana mi pozycja techniczna, która ma tak duże wsparcie posprzedażne, że się tak wyrażę i nawet z tego tytułu książka może kosztować więcej.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 10:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

wojtek napisał(a):
Ja tam proponuję zawsze więcej dystansu do wypowiedzi na forum, nie jest tak że wszyscy będą zadowoleni, a i nie zawsze należy od razu upatrywać złych intencji w wypowiedziach kolegów.


wiesz dystans kolego miałem , ale trafia mnie takie coś dlatego ponownie przepraszam za złośliwość
niemniej takie jest moje zdanie .... i w kwestii kosztów pozycji książkowych i popularnych "polaczków"
czego nie ukrywam ... i będąc w cywilizowanych miejscach -- podtrzymuje swoje zdanie że z rodakami lepiej sie nie bratać.
a tu w dziczy .... trzeba walczyć z ciemnogrodem i kombinowaniem ....




wojtek napisał(a):
a prawdą jest, że jest to jedyna znana mi pozycja techniczna, która ma tak duże wsparcie posprzedażne, że się tak wyrażę i nawet z tego tytułu książka może kosztować więcej.


co nie powinno być odbierane jako atak na kieszenie forumowiczów , bo to inwestycja w wiedzę , a na tym się nie oszczędza.

(oczywiście mam na myśli maruderów )

A teraz koniec bo zamiast się cieszyć z II wydania to mamy jak zawsze debate o kosztach cenach itd ./...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 11:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013
Posty: 739
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 84

Normalnie nie wytrzymałem i muszę coś napisać
MY Polacy mamy jakiś taki dziwny zwyczaj ,że nie potrafimy
się cieszyć z czyjegoś sukcesu .
Jeśli ktoś robi tyle dobrego starając się oświecić nas "ociemniałych" ;)
i co najważniejsze wychodzi to
całkiem dobrze (co widać na tym forum).
Tylko zaraz szukamy powodu do wszelkiego rodzaju "czarnej krytyki"
marudzenia ,że to za drogie ,za tanie siakie nijakie

Tak jak @SunRiver pisze cieszmy się z nowego wydania i z tego że mamy takiego autora
(bo to rzadkość) ,no ale cóż żyjemy w realnym świecie i trzeba zarabiać na przysłowiowy
"kieliszek chleba" to włożona praca musi kosztować. Ja osobiście nie żałuje żadnej wydanej
złotówki na zakupioną książkę i polecam ją każdemu początkującemu ,
na pewno zakupię następną bo będę miał pewność, że przekazana w niej wiedza
nie jest suchym przetłumaczeniem "Atmelowskiego PDF-u" tak jak w niektórych
pozycjach które posiadam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 11:44 

Pomógł: 0

Zgadzam się z tobą Sun w 100%, książki w Polsce i tak są tanie, nawet w przeliczeniu na zarobki, wystarczy zobaczyć ile kosztuje byle pozycja w USA i tak nawet w porównaniu do zarobków są książki kilkukrotnie droższe niż u nas.
Średnio student wychodzi tam z 100-150tyś $ długu po skończeniu uczelni.
No ale jojczenie i malkontenctwo jest przecież takie modne :P

Nie podoba się nie kupuj, co za problem.
Chcesz załóż wydawnictwo, napisz książkę, a potem ją sprzedawaj po 20zł no bo przecież tanio chcesz. Poświęć parę lat swojego życia, zaryzykuj oszczędności swoje, swojej rodziny i wydaj, a nie jęcz jak stara baba.

Ja z chęcią kupię w twardej okładce. Mimo, że kasy nie mam, mam już dwa egzemplarze niebieskiej :P to przynajmniej wiem, że wspieram świetną inicjatywę.
Nie podoba się, elektroda, blog mikrokontrolery przecież nie jest dla wybrańców, nikt nikogo nie zmusza do kupowania.
Nie chcesz droższej w twardej okładce, kup zwykłą, czekaj na to aż ktoś będzie sprzedawać używaną, no co za ludzie.

Jeżeli coś jest za drogie, to albo biorę się za siebie i zarabiam tak by było mnie stać, albo nie łażę i nie marudzę jaka to jestem niedojda życiowa, że mnie nie stać tylko nie kupuje.


Jak to mawiał sam Piłsudski "Naród wspaniały, tylko ludzie kury" brakło "w" :P



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 12:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

To już nie można mieć własnego zdania na tym forum, bo się zostanie zjechanym przez kilka osób? No zastanówcie się.
Odechciewa się dyskusji w takiej atmosferze.

Z konkretów: po co twarda okładka? Przecież to ona głównie podraża cenę książki. Poza tym twarde oprawy szybciej się niszczą o dziwo, zwłaszcza na łączeniach.

Tak tak, wiem, zaraz będzie "nie podoba się to nie kupuj". Myślałem, że forum jest do wyrażenia własnego zdania, ale tutaj powoli wszystko co nie jest związane z chwaleniem i główną linią jest zaraz wyszydzane i atakowane przez wielu ludzi, zamiast rzetelnie podyskutować.

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

I jeszcze jedno: nie wiem, czemu tak podkreślacie wsparcie techniczne, czy ja je gdziekolwiek zanegowałem? Zawartości książek też niczemu nie umniejszam. Wsparcie techniczne jest super, ale nie może wpływać na cenę książki, bo to jest jakby oddzielny produkt.

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 12:19 

Pomógł: 0

No przecież też wyrażamy swoje zdanie ;), tak cię to uwiera?.
Co w/g ciebie jest rzetelnego w stwierdzeniu
Ledes napisał(a):
Niektórzy to mają pomysły...

oraz
Ledes napisał(a):
Symfonię C++ kupiłem za chyba 80zł, DWA TOMY, w sumie coś koło 1500 stron. I też wydawnictwo nie było jakieś wielkie i super znane.


Napisz książkę, wydaj ją, a potem możemy dyskutować o kosztach czy coś jest drogie czy nie.
Próbowałeś uzyskać jakieś wsparcie kiedyś na forum, od Pana Grębosza, czy widziałeś, by Tomek stworzył forum by wspierać czytelników swojej książki?, sprawa błędów w kodzie, obsługującym menu w książce TMF, na elce temat zablokowany, bo link był do rozwiązania na tym forum. Od strony TMF totalna olewka.
Właśnie chodzi o takie podejście jak twoje, typowe "polaczkowanie" skrytykować, bez żadnych argumentów, bez przykładu, że można tak, a tak.
Pokaż mi wydawnictwo, które zostało stworzone dla kilku (trzech na razie ;)) książek, a potem autor cały czas udziela wsparcia dla czytelników.
Zresztą, widocznie słabo czytasz forum, wielu chciało w twardej, na kilku forach ludzie wręcz narzekali, że czemu nie w twardej, że w miękkiej i z taaaką :P ilością błędów to się przecież czytać tego nie da. No a już nauczyć programować w C AVRy to już zapomnij.
Chodzi o podejście, do twórcy, mnie też układ książki nie do końca odpowiada (konieczność przeczytana całej), ale dzięki takiemu podejściu czytelnik jest zmuszany do myślenia.
Książki z BTC, Helionu dotyczące programowania to w 70% przedruki PDFów procesorów, ale nawet dla tych 30% warto czasem kupić książkę.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 12:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

Ledes napisał(a):
główną linią jest zaraz wyszydzane i atakowane przez wielu ludzi, zamiast rzetelnie podyskutować.


Odpowiedz na jedno pytanie: jeśli książka jest dla Ciebie za droga to dlaczego ją kupiłeś?

Albo i drugie pytanie: masz inną książkę o podobnej tematyce gdzie autor udziela pełnego wsparcia via skype, mail, forum? Nie masz? wiec nie pisz że drogo, że źle.

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 12:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wiesz co Ledes, ja zawsze staram się stosować taką fajną maksymę, jaką akurat kolega Janeczqu ma w swoim podpisie:

Cytuj:
"Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i ty możesz być wielki"


I ponad wszystko cenię sobie taką atmosferę, ponad wszystko

Malkontentów mam dosyć i po dziurki w nosie, czemu dałem wyraz specjalnym filmem na youtube.

Ledes napisał(a):
Odechciewa się dyskusji w takiej atmosferze


To czegoś tu nie rozumiem ? ja na twoim miejscu już dawno dałbym sobie spokój z takim kocim forum jak to .... po co się męczyć?

Ledes napisał(a):
Myślałem, że forum jest do wyrażenia własnego zdania


I dobrze myślałeś ale nie do marudzenia. Na tym forum są pewne niepisane zasady takiego zdrowego współzawodnictwa. Gdy ktoś widzi, że inna osoba popełnia może błąd a sam uważa że można byłoby zrobić to lepiej. To nie włazi i nie narzeka, nie marudzi i nie krytykuje strzępiąc język jak na elektrodzie. TYLKO CO ???

TYLKO pokazuje sam jak można coś zrobić lepiej - wtedy korzystają na tym OBYDWIE strony, albo i jeszcze więcej ludzi - bo zamiast widzieć i czytać KŁAPANIE OZOREM (taka ulubiona krytyka na co niektórych forach) ... to można zobaczyć jak różne mogą być podejścia do takiego samego tematu.

Skoro dla ciebie postawa takich użytkowników na tym forum jak Antystatycznego, SunRivera, Krausera, rezasurmar'a, Janeczqu i kurczę wielu wielu innych (których przepraszam, że nie wymienię z nicka dalej) - skoro taka postawa dla ciebie jest niczym, a spójrz i weź z nich przykład ILEŻ ONI pomagają innym ..... to o czy ty tu mówisz ???? zła atmosfera ? to dla ciebie może tylko jest - więc możesz ją łatwo zmienić .... czy ktoś ci broni albo nakazuje korzystać z forum gdzie cierpisz ze względu na złą atmosferę ?

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

Ledes napisał(a):
ale nie może wpływać na cenę książki, bo to jest jakby oddzielny produkt.


Choinka jasna po takich słowach - to normalnie ..... no żesz kuuuuurka wodna .... przepraszam i nie obraź się, ale jeśli kolejny raz zechcesz mnie o coś zapytać na Skype czy w mailu - to wystawię tobie rachunek za ten oddzielny produkt,

no co za człowiek , co za człowiek

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

a jak chciałbym być złośliwy to bym ciebie zapytał Ledes - a dlaczego nie może wpływać na cenę książki ? bo co bo tobie to nie pasuje? bo ty mi tego zabronisz ? bo ty ustalasz reguły wg, których ja mam postępować

Kończ Waść - wstydu sobie oszczędź.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 12:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

Ok, przepraszam za swoje zachowanie, już się chowam w kąt i nie będę siał fermentu. ;)

Może powróćmy do tematu bo kłócenie się nie ma sensu. Kiedy premiera?
Cytuj:
Być może po wakacjach ukaże się w sprzedaży.

Czyli za miesiąc gdzieś można się już jej spodziewać? :)

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Ostatnio edytowano 28 lip 2013, o 12:36 przez Ledes, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 12:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2013
Posty: 236
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 5

Jak będzie, to kupie , a ta co mam sie po prostu pozbędę, oddam do biblioteki z wydziału i tyle. Wsparcie techniczne do ksiąki jest ogromne, ale jak wiadomo, może się to nagle skończyć, nic nie trwa wiecznie, kto skorzystał to miał szczęście, reszta już nie. Dobrze, że są środki na nowsze, poprawione wydania. Tylko lepiej będzie jak będą coraz to nowsze, poprawione, uzupełnione wydania. A co do kosztów, to juz takie jest życie (jak przypominam ile zł wywaliłem na jakiś syf do gier to wole bulić za książki i moduły elektroniczne). A wiadomo nie od dziś, ze za free i w morde nie chcą dawać, chyba że spotkasz frajera.

Nie musisz się chować, napisałeś co myslisz i tyle.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 12:48 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 lip 2013
Posty: 12
Pomógł: 0

Niedawno nabyłem niebieską książkę i uważam, że jest warta swojej ceny. Akurat zestaw uruchomieniowy klecę powoli z tego co zostało mi z dawnych lat w szafie (i zaraz dokupię parę scalaków, bo trochę biednie jest i z niektórymi ćwiczeniami stoję w miejscu), więc nie skusiłem się na ATB choć wygląda okazale i po prostu wygodnie. Ale jakość wiedzy i sposób jej przekazania w książce wręcz zachęca do samodzielnych eksperymentów. A zdarzyło mi się już płacić za książki, z których nic nie wyniosłem, bo pisane jak wyrywki z PDFów producentów. Pieniądze w błoto. Edycyjnie piękne, twarde okładki, ale wiejące pustką. Myślę, że warto zapłacić za wiedzę praktyka, który jeszcze umie ją w prostych słowach przekazać (tym bardziej, że tutaj jest też wsparcie na blogu i forum! Nie znam innego takiego przypadku).

Odnośnie samej atmosfery na forum uważam, że jest bardzo przyjazna (w porównaniu do Elektrody - gdzie owszem, mnóstwo informacji, ale te zasady i moderatorzy + nieraz sami "specjaliści" w każdym wątku... ciężkie przypadki :) ). Chociaż nie da się ukryć, że jak widzę w poście kolegi SunRivera opinie o początkujących, że to "łby i zakapiory" to trochę ziębi. Może to miał być żart, a może wymsknęła się faktyczna opinia, ale tak trzeba pisać, żeby na końcu nie musieć przepraszać za złośliwości. Moim zdaniem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 13:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 0

Panie kierowniku, może lepiej iść w cyfryzacje i udostępnić również ebook? :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 13:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 758
Pomógł: 9

O e-booku była już spora dyskusja na tym forum i nie zanosi się na to ze względu na piractwo.

_________________
ATB 1.03, Win XP SP3, ECLIPSE Indigo 3.7.2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 13:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 233
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 15

A ja mam pytanie do Mirka na kiedy przewidujesz pojawienie się kolejnego koloru?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 14:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2013
Posty: 39
Pomógł: 0

Smutna to nowina... dla mojego portfela :P ;) a jeszcze drugiej części nie zdążyłem kupić bo nadal uczę się z pierwszej. Tak czy siak czekam z niecierpliwością aż pojawi się w zakupie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 14:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nixie napisał(a):
A ja mam pytanie do Mirka na kiedy przewidujesz pojawienie się kolejnego koloru?


Miałem plan aby ukazała się jeszcze pod koniec tego roku - ale na razie .... hmmm powoli ciężko to widzę i czuję że wpadnie poślizg :( kurczę

ale z drugiej strony - jeśli tylko przeprowadzka się uda, ogarnę najważniejsze sprawy w firmie to obiecuję sobie wciąż że znikam ze świata, zaszywam się w kąt i działam - może jeszcze bym zdążył .... zobaczymy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2013, o 14:45 

Pomógł: 0

No ja mam pytanie kiedy kolejny poradnik z nowej lokalizacji :). Zrobił byś kiedyś panoramę po tym swoim lochu :).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO