Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 21:31


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 cze 2013, o 07:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 cze 2013
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam i zarazem witam jako nowy na forum.
Spróbuję opisać mój problem. Buduję urządzenie które będzie dokonywało pewnych pomiarów w czasie (rozpiętość czasu to kilka godzin) i co pare minut ma zapisywać pomiary na pewien nośnik, z racji ilości informacji padło na kartę SD. Wykonałem płytkę i początkowo użyłem biblioteki PetitFS. Wszystko działała poprawnie ku mej wielkiej radości, przeczytało plik 'od pierwszego' kopa. Niestety jak się okazało biblioteka ta jest okrojona i nie potrafi utworzyć pliku a to by mnie interesowało (żeby przyszły użytkownik tego urządzenia nie musiał pierw tworzyć pliku na PC i potem wsadzać do urządzenia, aby było to możliwie bezobsługowe z punktu widzenia informatycznego). Więc padło na to, że użyję pełnej wersji biblioteki FatFS. Poskładałem ostatecznie nowy projekt w Eclipsie, wszystko się kompiluje, no ale nie mam powodzenia w odczytaniu pliku. Oto mój plik main:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Oto efekt wykonania programu na terminalu
Kod:
stat=1
dwa disk_status=0
mont=0
open=13
odczytano=[]




Efekt wykonywania programu jest taki, że gdy nie ma karty to funkcja zwraca kod 3 - FR_NOT_READY, /* (3) The physical drive cannot work */
Natomiast gdy karta jest zwraca kod FR_NO_FILESYSTEM, /* (13) There is no valid FAT volume on the physical drive */
Cieszy mnie niezmiernie że prockowi robi różnicę czy karta jest czy nie niemniej martwi że nie działa.
Czy macie jakieś pomysły jak ugryźć i zdebugować ten temat ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO