Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 11:05


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lis 2011, o 14:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witam,

Tym razem mała zgadka i tzw szybki konkurs. Wygra ta osoba, która poda prawidłową odpowiedź czyli zgadnie dokładnie co jest na zdjęciach ale uwaga - jednocześnie poda jak najciekawszy opis i zastosowania tego elementu.

ObrazekObrazekObrazek

Wiem, że to znowu historia - jednak to dość osobliwy element i jego przeszłe użycie ;)

Przy okazji poproszę znawców i tych którzy posiadają już program aby nie podpowiadali i dali szansę kolejnym uczestnikom ;)

powodzenia.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2011, o 14:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

No ślicznotka poprostu ślicznotka Mirku.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2011, o 14:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lis 2011
Posty: 9
Pomógł: 0

Czy to coś typu elektronowego wskaźnika wysterowania ?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2011, o 16:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 paź 2011
Posty: 11
Pomógł: 0

Na pewno element retro,
Wygląda mi to na rodzaj diody (gazowana, rtęciowa)
lub
sondę jonizacyjną
lub
tyratron gazowany/rtęciowy
lub
jakaś inna lampa
Dostatecznie dużą ilość takich lub podobnych/pokrewnych urządzeń można wykorzystać do zbudowania radia lub nawet procesora (choćby samej jednostki ALU) - o ile ceny prądu pójdą w dół ;-) czy też miernika promieniowania (da się zrobić z każdego z tych urządzeń badając zmiany właściwości w zależności od zmiany ekspozycji na promieniowanie).
--
może to być także jakiś filtr dolno/górno/środkowo-przepustowy jakie kiedyś były stosowane w telekomunikacji lub element takiego filtru.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2011, o 18:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 06 lis 2011
Posty: 3
Pomógł: 0

Moim zdaniem to jest jakaś "lampa żołędziowa" a dokładnie chyba "trioda żołędziowa". Wyprowadzenia po bokach zmiejszają jej pojemność wewnętrzną (tak mi się wydaje). Dzięki czemu może pracować przy dużych częstotliwościach. Zastosowanie bardzo uniwersalne. Ogromna ilość radiostacji, radioodbiorników, generatorów, przyrządów pomiarowych i pewnie wzmacniaczy itp.

Skoro do wysokich częstotliwości, to może dałoby się wykonać jakś mikrofalówkę na niej hehe ;)

Mam nadzieję, że się nie mylę ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2011, o 19:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Moim zdaniem jest to trioda o konstrukcji żołędziowej, stosowana przy budowie układów nadawczych w zakresach VHF i UHF niskiej częstotliwości w latach 30/40 wprowadzona experymentalnie.
Więcej w źródle które użyłem dla lepszej identyfikacji.
http://www.antiquewireless.org/otb/acorntube

Podobne były również Niemieckie Pentody :P

http://www.trioda.com/triodka/index.php/RV12P2000

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 09:04 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam
To jest trioda lub pentoda trudno powiedzieć, w każdym razie lampa żołędziowa - jednak ze względu na liczbę wyprowadzeń stawiam na triodę. Lampy żołędziowe charakteryzują się wyprowadzeniami elektrod rozłożonymi dookoła bańki lampy. Zmniejsza to ich indukcyjność i umożliwia pracę przy wyższych częstotliwościach. Zastosowanie dość różne, odbiorniki nadajniki radiowe, generatory.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 14:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lis 2011
Posty: 9
Pomógł: 0

Jest to trioda żołędziowa (strzelam po liczbie wyprowadzeń). Wyprowadzenia dookoła bańki powodują zmniejszenie szkodliwej pojemności i indukcyjności co umożliwia pracę przy wyższych częstotliwościach np. UKF. Często stosowana w układach wzmacniania lub generacji bardzo wysokich częstotliwości (UKF lub eng. VHF)

Mogę jedynie też strzelić że to niemiecka pentoda RV12P2000. Produkowana była i stosowana powszechnie podczas II wojny światowej, a także po jej zakończeniu. Po wojnie znalazła również zastosowanie cywilne, m.in. w radioodbiornikach niemieckiej firmy Grundig oraz w pierwszym polskim odbiorniku radiowym Srebrny Ton.

Takie są moje propozycje. Najpewniej jest to trioda. ale może być i pentoda :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 16:11 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 3
Pomógł: 0

Jest to lampa radiowa, trioda pośrednio żarzona - i na 100% - tzw. trioda żołędziowa (taka jest jej nazwa zwyczajowa ze względu na jej kształt), a stosowana w technice wysokich częstotliwości.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 17:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2011
Posty: 38
Pomógł: 0

SunRiver napisał(a):
No ślicznotka poprostu ślicznotka Mirku.

Piękna ;)
Mnie zastanawia co Pan Ryszard na niej ciekawego zmajstrował.
Może retransmisję radia wolna europa :mrgreen:

I tu bym Mirku proponował pytanie pomocnicze dla wyłonienia zwyciężcy , cel zastosowania tego elementu ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 20:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

daro: Tu sie zgadzam z Tobą :)

I też jestem ciekaw w czym ja pan Ryszard zastosował ,


Cytuj:
Może retransmisję radia wolna europa :mrgreen:

i do tego w telewizji :)

ale i kto ją tak ładnie oskubał :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 20:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witam,

Nie nie Panowie tym razem was zaskoczę, wprawdzie oczywiście lampę przyniósł mi nie kto inny jak Pan Ryszard ale akurat nic na niej nie zmajstrował. Ot zdobyczna lampa z radiostacji wykorzystywanych w czołgach niemieckich podczas II wojny światowej. Ktoś tam wyłupał kilka modułów, potem trafiły one w ręce Pana Ryszarda i tak trzymał przez wiele lat kilka takich lampek, mając nadzieję je do czegoś w dawnej przyszłości wykorzystać ;) .... ale wiecie jak to bywa z nami elektronikami, często coś zbieramy bo się przyda a później leży gdzieś na dnie przysłowiowej szuflady latami i tak było w tym przypadku. Za to lampa fajnie wygląda no i proszę bardzo - teraz mogę pokazać ją "nieoskrobaną" ;) bo oczywiście została oskrobana przeze mnie w Photoshopie ;) a teraz w pełnej okazałości widać poniżej źródło jej pochodzenia:

Obrazek

(jakby ktoś nie dostrzegł, bo rzeczywiście niektóre literki się zamazały w czasie leżakowania długiego, to jest tam napis Wehrmaht a poniżej widać nawet oryginalne jeszcze godło tej formacji)

I oczywiście padły tutaj już poprawne odpowiedzi co to jest - dlatego trzeba wybrać zwycięzcę - i może mi w tym pomożecie ? Proponuję żeby kolega SunRiver i Daro podpowiedzieli mi który kolega (jaki nick) powinien wygrać ten konkurs ;) OK

czekam więc na propozycje od Panów.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 20:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lis 2011
Posty: 9
Pomógł: 0

Pan Ryszard zapewne wykorzystał ją w urządzeniu wzmacniającym sygnał nadawany by można było odbierać kanał na większym obszarze :) Ogólnie były takie stosowane w wojskowych stacjach nadawczo-odbiorczych głównie do wzmacniania sygnału z takiej stacji :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 20:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lis 2011
Posty: 9
Pomógł: 0

Cholera. Napisałem po tym jak już padła odpowiedź ;P Nie zauważyłem nawet tego...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 21:04 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lis 2011
Posty: 9
Pomógł: 0

Prosiłbym, aby przy konkursach WYŁĄCZONA BYŁA MOŻLIWOŚĆ EDYCJI POSTÓW ponieważ widzę, że co poniektórzy koledzy edytowali wczorajsze posty pisząc inne odpowiedzi ściągnięte od innych biorących udział w konkursie tak, że widoczne jest jakby udzielili prędzej tej odpowiedzi.

Pozdrawiam, Bronek :)



Ostatnio edytowano 14 lis 2011, o 21:22 przez djbronek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 21:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

A ja dalej mówie ze oskrobana bo całosc siedziała w ładnej stopce z brazowego ebonitopodobnego ustrojstwa coby sie ładnie w podstawke dało włożyć Mirku , i zabezpieczało to wyprowadzenia przed ułamaniem ... niestety tego "plasta brakło"


--- hmmm tuś nas zaskoczył , ale z tego co widzę to precyzyjne odpowiedzi pierwsze z typem przynajmniej lampy:

to _Brutus i kierlan wiec trzeba by wybrać kto precyzyjniejszy lub podparty konkretnymi żródłami

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Ostatnio edytowano 14 lis 2011, o 21:15 przez SunRiver, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 21:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
A ja dalej mówie ze oskrobana bo całosc siedziała w ładnej stopce z brazowego ebonitopodobnego ustrojstwa coby sie ładnie w podstawke dało włożyć Mirku , i zabezpieczało to wyprowadzenia przed ułamaniem ... niestety tego "plasta brakło"


A no to możliwe - źle zrozumiałem oskrobanie i myślałem że chodziło o napisy ;) co do pozostałej części lampy to może być tak jak mówisz - ja tu nie mam zielonego pojęcia...

Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu konkursu ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 21:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2011
Posty: 81
Pomógł: 0

Ciezko tu wybierac kto zwyciężył jezeli to prawda co pisze kolega
djbronek napisał(a):
Prosiłbym, aby przy konkursach WYŁĄCZONA BYŁA MOŻLIWOŚĆ EDYCJI POSTÓW ponieważ widzę, że co poniektórzy koledzy edytowali wczorajsze posty pisząc inne odpowiedzi ściągnięte od innych biorących udział w konkursie tak, że widoczne jest jakby udzielili prędzej tej odpowiedzi.

Pozdrawiam, Bronek :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 21:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

jak pisałem wyżej

precyzyjne odpowiedzi pierwsze z typem przynajmniej lampy:

to _Brutus i kierlan wiec trzeba by wybrać kto precyzyjniejszy lub podparty konkretnymi żródłami

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 21:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

mysle że zawsze może to admin sprawdzić co kto edytował bo historia edycji postu jest wiec widac by było czy poprawił czy tylko cos dopisał i jak wygladał post w pierwszej chwili

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 21:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

owszem post byl edytowany ale zaraz po udzieleniu pierwszej odpowiedzi kilka minut później ponieważ nie bylem pewien co do pentody ale stwierdzając ze ma 3 wyprowadzenia padło ostatecznie na triode.

A kolega mógł by troszkę milej.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 21:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lis 2011
Posty: 9
Pomógł: 0

Zwracam honor - Przepraszam :) Musiałem przeglądać jak jeszcze twój post był nie edytowany :)

Po prostu pisząc dzisiejszą odpowiedź w ogóle nie zwróciłem uwagi że kolega już dał całkiem podobną odpowiedź wczoraj... Chciałem jak najszybciej podać odpowiedź :P

Jeszcze raz przepraszam :)



Ostatnio edytowano 14 lis 2011, o 21:35 przez djbronek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 21:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

PAX PAX między chrzescijany ...

Tu prawo Mirek stanowi i jako rzecze tak też będzie ...


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/00/RV12P2000-ausgebaut.jpg

Widzisz Mirku tak powinna wyglądać kompletna lampa tego typu ... faktem jest że Twoja jest Trioda natomiast ta na fotce to Pentoda.
Ale zarówno podstawka/gniazdo jak i kapturek były tak samo w obu przypadkach konstruowane :)

djbronek napisał(a):
Mogę jedynie też strzelić że to niemiecka pentoda RV12P2000. Produkowana była i stosowana powszechnie podczas II wojny światowej, a także po jej zakończeniu. Po wojnie znalazła również zastosowanie cywilne, m.in. w radioodbiornikach niemieckiej firmy Grundig oraz w pierwszym polskim odbiorniku radiowym Srebrny Ton.



Akurat ta na fotce w linku to rzeczona przez ciebie djbroneck niemiecka pentoda RV12P2000 jakbyś się tak uważniej oglądał zdjecia Mirka to niemiałbys wątpliwości iz konlursowa lampa jest triodą nie pentodą , a tak moge tylko przypuszczać iż zaglądnołeś do linków z postów poprzedików :) i nawet nie chciało ci się dokładnie przyglądnąc czym są obie lampy :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 21:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

dlatego też zmyliła mnie ta niemiecka pentoda :) wypisz wymaluj taka sama wyjęta z podstawki :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 22:05 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 06 lis 2011
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam.

Sam korzystałem z edycji postu. Do pierwotnej odpowiedzi dopisałem
Cytuj:
a dokładnie chyba "trioda żołędziowa"

Ponieważ po udzieleniu odpowiedzi czytałem jeszcze trochę na ten temat i starałem się znaleźć odpowiedź, jak odróżnić pentodę od triody, bo szczerze mówiąc nie wiedziałem. Zauważyłem, że triody miały 5 wyprowadzeń po okręgu, więc uznałem, że jest to dokładna odpowiedź. Dodałem jeszcze: "(tak mi się wydaje)" przy tłumaczeniu pojemności wewnętrznych, bo tego nie byłem pewien, więc dopisałem, żeby się nie ośmieszyć przy błędzie ;)

Potem jeszcze dodałem linijkę o tej mikrofalówce, bo doczytałem w zadaniu, że trzeba podać najciekawsze zastosowanie, to wymyśliłem coś na szybko :P

Osobiście uważam, że edycja nie powinna być możliwa, a przynajmniej od momentu pojawienia się następnego postu w temacie. Właśnie dlatego, żeby nie było takich niedomówień.

A odpowiedź znalazłem tak: po wpisaniu frazy "lampy elektronowe" w wyszukiwarce trafiłem na stronę: http://heading.pata.pl/tubes1.htm
Tam przy trzecim zdjęciu znalazlem dopisek, że lampy z wyprowadzeniami po bokach nazywano "żołędziowymi". Stąd już droga była prostsza. Wiedziałem już jaka to lampa, potem dodałem jeszcze, po sprawdzeniu, że jest to dokładnie trioda (po ilości wyprowadzeń).

@up, Pentoda miała 6 wyprowadzeń, 4 po jednej i 2 po drugiej, jeśli się nie mylę. A trioda 5, 3 po jednej i 2 po drugiej, tak jak ta lampa w temacie.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 22:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Po pierwsze bardzo podoba mi się, że koledzy djbronek oraz kierlan tak się honorowo dogadali ;)

Niewątpliwie jednak pierwszy raz poprawna nazwa tej lampy "lampa żołędziowa" padła z ust kolegi _Brutus

nie mnie jednak kolega kierlan podał hmm powołał się już na konkretne źródła - za to kolega djbronek podał kilka takich ciekawostek jak np ta o pierwszym odbiorniku Srebrny Ton

http://www.youtube.com/watch?v=SWMxbtCZm4I

na natomiast znalazłem ciekawą stronkę z historią tych lamp:

http://www.jogis-roehrenbude.de/Roehren ... /P2000.htm

No ale ja przecież kurczę mam zabroniony udział w konkursie więc jak tu wszystko pogodzić ??? dlatego postanowiłem przyznać koledze _Brutus pierwsze miejsce i dwa programy tzn: MkAvrCalculator oraz MkBootloader, natomiast kolegom: kierlan oraz djbronek tym bardziej za takie pokojowe i kulturalne rozstrzygnięcie swojego sporu - nagrodę pocieszenia w postaci licencji na program, MkAvrCalculator ;) mam nadzieję, że to będzie sprawiedliwe chyba hmmm ?

Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do kontaktu na: biuro@atnel.pl

w/s nagród.

Tym samym konkurs uważam za zamknięty.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 22:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lis 2011
Posty: 9
Pomógł: 0

Hehe :) Jak najbardziej sprawiedliwie. A jeszcze do Kolegi SunRiver - nie podglądałem właśnie poprzednich postów. Przy szukaniu takiej samej TRIODY natrafiłem na tą niemiecką pentodę o bardzo podobnej budowie dlatego też o niej napisałem :) I prosiłbym o dokładniejsze czytanie :)
Cytuj:
Jest to trioda żołędziowa (strzelam po liczbie wyprowadzeń). Wyprowadzenia dookoła bańki powodują zmniejszenie szkodliwej pojemności i indukcyjności co umożliwia pracę przy wyższych częstotliwościach np. UKF. Często stosowana w układach wzmacniania lub generacji bardzo wysokich częstotliwości (UKF lub eng. VHF)

Mogę jedynie też strzelić że to niemiecka pentoda RV12P2000. Produkowana była i stosowana powszechnie podczas II wojny światowej, a także po jej zakończeniu. Po wojnie znalazła również zastosowanie cywilne, m.in. w radioodbiornikach niemieckiej firmy Grundig oraz w pierwszym polskim odbiorniku radiowym Srebrny Ton.

Takie są moje propozycje. Najpewniej jest to trioda. ale może być i pentoda :)


Dziękuję i pozdrawiam :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 22:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Oczywiście, że miłe rozstrzygnięcie sporu :) czemuż to mieli byśmy skakać sobie do gardeł, przecież nie o to tu chodzi.. A rozstrzygnięcie konkursu? hm.. daje chęci do częstego udzielania się i korzystania z forum :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 22:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

zdecydowanie pochwalam zachowanie to fakt ... godne
jak również popieram decyzje Mirka ... bo tu sprawa dokładnie trudna do rozgryzienia ...była

swoja droga ciekawostka jest to w lampach że :

Trioda ma 3 aktywne wyprowadzenia , jest to logiczne z reszta
a
Pentoda 4 -- choć jej nazwa jes akronimem diody i pentagonu :) wiec powinna miec 5 aktywnych :)

Nie pisać mi tu że przeca Trioda ma 5 - bo te 2 po drugiej stronie to żarzenie :) Jakoś musi działać nie :)

DjBroneck bez urazy :) było to w kontekście dochodzenia co gdzie co i jak w postach ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2011, o 22:23 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lis 2011
Posty: 9
Pomógł: 0

SunRiver nie ma problemu :)

Pozdrawiam.

P.S.
Cytuj:
że przeca Trioda ma 5
PRZECA ! :)



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO