Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 11:12


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 paź 2011, o 21:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2011
Posty: 108
Pomógł: 0

2 dni walczyłem , żeby uruchomić czujniki. W końcu idąc za radą @mirekk36 , zmieniłem środowisko z AVR Studio 5 na Eclipse i wszystko zaczęło działać bezproblemowo. Dzięki za pomoc, bo takiego błędu w życiu bym nie znalazł ;)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 paź 2011, o 21:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No tak tylko jeszcze warto wiedzieć z czego ten błąd wynika. Ano z tego, że w AVRS5 istnieje wprawdzie możliwość ustawienia F_CPU w opcjach projektu, ale zaszyta tak głęboko i w zasadzie nie w opcjach projektu a trzeba się dobrać bezpośrednio do opcji WinAVR i parametrów do makefile. Tam trzeba wprowadzić to np w takiej postaci: -DFCPU 8000000UL. Ale już samo dokopywanie się przy okazji tworzenia każdego nowego projektu, ba - nawet przy chęci zmiany taktowania w trakcie testów to katorga przedzierania się przez dziesiątki okienek i przeklikiwanych opcji. Zatem pod względem funkcjonalnym KICHA na maxa..... Wtedy być może ten projekt też by ruszył.... ale tak jak ktoś też odpowiedział na forum elektroda, warto też podmienić niektóre pliki albo nawet lepiej cały Toolchain z tego najnowszego atmelowskiego na starszy WinAVR, bo ten nowy zawiera jeszcze inne babole, które przy bardziej skomplikowanych projektach mogą doprowadzić do wyrwania sobie włosów z głowy. Zatem reasumując - zamiast instalować sobie przepastnie wielkie AVRS5 a potem je uwsteczniać - lepiej od razu dać sobie z nim spokój. Pomimo to, że pojawiło się kilka ciekawych opcji jak chociażby kontekstowe podpowiadanie składni czy folding itp ... to jednak to wszystko ale PLUS DUŻO WIĘCEJ mamy w ECLIPSE. AVRS5 to na dzień dzisiejszy 10.06.2011 poważna niedoróba. ECLIPSE bije na głowę AVRS5. I jeśli ktoś by się zaparł rękami i nogami przy AVR Studio to jak już polecam starsze AVRS 4.xx.

Moim zdaniem nie ma lepszego środowiska programistycznego dla AVR niż Eclipse na dzień dzisiejszy oczywiście.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO