Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 wrz 2024, o 13:11


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 wrz 2024, o 22:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2020
Posty: 51
Pomógł: 0

Czołem.
Mam duży problem z kodem i mimo walki z pomocnym ChatGPT nie jestem w stanie tego rozwiązać. Wciśnięciem przycisku wysyłam zawartość struktury, drugie urządzenie je poprawnie odbiera, ale po odbiorze muszę odesłać dane z powrotem i tutaj utknąłem. Urządzenie już nie odbiera tego z powrotem. Korzystam z kodu do obsługi UARTA z bluebooka jeśli dobrze pamiętam. W skrócie wygląda to tak:

// Wysyłka - urządzenie A
uart_putba();

// Odbiór - urządzenie B
uart_getba();
// wczytanie wartości zmiennych odebranych przez UART i przypisanie ich w urzadzeniu
// wysłanie innych danych z powrotem do urządzenia A
uart_putba();

// Odbiór - urządzenie A
uart_getba();

i na tym koniec. Samo zastosowanie funkcji wysylajacej po odbiorze jest wystarczajace czy powinienem dodac cos zmieniajacego kierunek transmisji? Kodu mam dużo a nie wiem jak to logicznie wstawić, żeby było zrozumiałe, bez zaśmiecania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2024, o 22:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a bluebooku to tylko podstawowy przykład, zacznij używać zdarzeń tak jak to jest pięknie pokazane w greenboku żeby odbierać dane i to nieblokująco.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2024, o 20:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2020
Posty: 51
Pomógł: 0

Nie mam GB.
Nie wiem, który dzień już nad tym siedzę. Może ktoś by się podłączył zdalnie i za kasę mi to ogarnął?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2024, o 04:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

magnetic napisał(a):
Nie mam GB.
Nie wiem, który dzień już nad tym siedzę. Może ktoś by się podłączył zdalnie i za kasę mi to ogarnął?

Ale nauka programowania w oparciu o zdarzenia (EVENTS) to podstawa podstaw w języku C ... bez tego ciężko będzie ci tym bardziej później coś oprogramować

co za różnica czy ktoś zrobi ci to za kasę czy kupisz sobie Greenbooka ? Po książce nawet lepiej na tym wyjdziesz bo ona cała wprowadza właśnie w świat zdarzeń i callbacków

ale - zrobisz jak uważasz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: wczoraj, o 07:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2015
Posty: 186
Pomógł: 10

Warto spróbować porozmawiać z ChatGPT lub podobnym asystentem AI w języku angielskim. Sprawdziłem i u mnie całkiem dobrze poradził sobie z podobnym zagadnieniem. W ten sposób można zaoszczędzić czas i pieniądze.

fakeuser



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: wczoraj, o 11:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2020
Posty: 51
Pomógł: 0

No właśnie z chatem gpt „przegadalem” kilkadziesiat wiadomosci. Zaproponowal kilka zmian w kodzie, dodatkowa petle w przerwaniu rx, ale wszystko co proponowal albo od razu blokowalo dzialanie calego urzadzenia (jednego i drugiego) albo po kilku sekundach. Ani razu nie udalo sie odebrac danych zwrotnych z urzadzenia.
Wole zaplacic komus zeby to ogarnal niz specjalnie kupowac ksiazke. Zreszta juz ja kiedys mialem, probowalem przerobic obsluge klawiatury matrycowej 4x6 na eventy i zupelnie nic z tego nie wyszlo. Ksiazka dla wyjadaczy a nie uczacych sie jezyka. Nawet jakbym kupil ebooka to kodow i tak nie dostane wiec to bez sensu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: wczoraj, o 12:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2019
Posty: 109
Pomógł: 11

magnetic napisał(a):
[...]
Wole zaplacic komus zeby to ogarnal niz specjalnie kupowac ksiazke.[...]

W sumie warto spróbować to jednak ogarnąć samemu moim zdaniem i tak jak Mirek mówił - zainwestować w książkę :-) Zwłaszcza, że są tam gotowe przykłady.
Mirek udostępnia też gotową płatną bibliotekę USART, z której można po prostu skorzystać.
https://sklep.atnel.pl/pl/p/MK-MULTI-UA ... teka-C/273

Możesz ew. też sprówać rzucić okiem na moją biblioteczkę i przykładowy program - jako referencja - ale wsparcia i gwarancji nie dam że wszystko działa w 100% :-)
Program przykładowy jest dostępny tutaj.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO