Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 lip 2024, o 09:47


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2024, o 12:45 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 mar 2020
Posty: 17
Pomógł: 0

Witam
Mój problem polega na tym, że muszę zainstalować mój programator USBasp w systemie Windows 11 ARM. Na komputerach z procesorami x64 używałem MkAvrCalculatora, nie było żadnych problemów. Niestety na kompach z CPU typu ARM pod Windows 11 ten program już tego nie zrobi.
Czy wie ktoś czy są jakieś sterowniki i gdzie można zdobyć, może polecicie jakiś programator do zakupu z softem od producenta, który obsługuje wszystkie architektury albo istnieje jakiś trick żeby zainstalować te stery?
Zamieszczam fotki mojego programatora. Chińskiej produkcji nie jest, nawet jest napis na nim że wyprodukowano w Polsce chodź prawdopodobnie podzespoły mogą być z Chin. Zainteresowanie komputerami z ARM rośnie więc ewentualne rozwiązanie problemu może być przydatne dla innych.

ObrazekObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 kwi 2024, o 11:04 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 lut 2017
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Zapewne to nie rozwiąże twojego problemu, ale problem jest bardziej złożony, nie chodzi tylko o instalacje sterownika do USBasp, bo to jest po prostu sterownik libusb lub libusbk, i jest no wykorzystywany na wielu platformach, znajdziesz go m.in. w sterownikach do STM czy choćby do GoPro - i wszędzie tam nie występuje "w przyrodzie" wersja dla ARM choć natknąłem się na informacje, że podobno jest wbudowany w Windowsowe SDK, należy jeszcze bo to jest program, którym będziesz komunikować się między Eclipse a dowolnym programatorem skompilować ze źródeł AVRDUDE na platformie Windows ARM. Co ciekawe nowe wersje AVRDUDE serii 7.xx obsługują także programatory USBisp których stary AVRDUDE nie rozpoznawał, a które są w systemie widziane poprzez interfejs HID i nie wymagają dodatkowych sterowników.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 maja 2024, o 17:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 171
Pomógł: 10

Jak się wydaje od wersji Zadig2.8 jest wsparcie dla ARM pod Windows 10 i wyższych.
https://zadig.akeo.ie/

Changelog
Version 2.8 (2023.03.01)
Add ARM64 driver installation support (WinUSB and USBSer only!)
Note: Requires Windows 10 1511 or later with x86 (32-bit) emulation support.
Improve networking support
Embedded drivers: WinUSB v6.1.7600.16385, libusb-win32 v1.2.7.3, libusbK v3.1.0.0 & USBSer (native)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO