Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 00:19


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lut 2023, o 23:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Obrazek

Chciałem sobie zainstalować i uruchomić Eclipse mars wersja 202212 na windows 10 home 64bit i nie potrafię sobie poradzić z tym błędem.
Pomimo tego że wszystko robię według poradników Mirka to poległem na tym.
Proszę o pomoc bo kończą mi sie pomysły.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2023, o 14:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Nie posiadam antywirusa mam tylko Windows Defender wieczorem spróbuję pobrać tego Tool chaina



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lut 2023, o 23:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

wgrałem tool chaina z poziomu mkclipse tak jak w poradniku ale nic to nie dało - nadal ten sam błąd podczas kompilacji



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2023, o 08:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2013
Posty: 181
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 30

Tak z ciekawości, skąd wziąłeś wersję Eclipse Mars 202212? Przecież wersja Mars to była publikowana chyba w 2016 roku. I dlaczego nie instalujesz najnowszej wersji Eclipse?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2023, o 16:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Przecież to jest wersja z 2022r z tego co wiem

------------------------ [ Dodano po: 45 minutach ]

Ale pomijając wersję chciałbym się skupić na tym właśnie poradniku który dotyczy tej wersji z grudnia 2022 czyli ta wersja która mam ale coś nie tak jest podczas komplikacji.
Może ktoś spotkał się z takim błędem co ja.
Wczoraj skasowałem wszystko i zgodnie z poradnikiem zrobiłem tak samo wszystko tak samo ale dochodzi do kompilacji podstawowego szablonu i znów za każdym razem ten sam błąd
Przecież komuś musi działać ta wersja eclipse na windows 10 home 64bit



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2023, o 09:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mirek1968 napisał(a):
Przecież komuś musi działać ta wersja eclipse na windows 10 home 64bit

Nie komuś - tylko WSZYSTKIM działa

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2023, o 09:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

Jeśli to błąd avr-gcc to czy sprawdzałeś czy twój napisany program pod Eclipse kompiluje się w MKClipse?
Poza tym warto poczytac:
https://news.elektroda.pl/blad-0xc00001 ... 79782.html
i poogladać:
https://www.youtube.com/watch?v=1YX3bN1YFCM



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lut 2023, o 20:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Program pod Eclipse kompiluje się w MKClipse bez żadnych problemów.
Wchodziłem też w rejesrt i w :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows\LoadAppInit_DLLs

Ma mieć wartość 0. i ja też mam 0.
czyli z tego co piszesz to jest wina rejestrów windowsa lub jakieś aktualizacji być może a nie mojego błędu w konfiguracji eclipse ,bo dokładnie wykonywałem na bieżąco co co było w poradniku.
Może odezwie się jeszcze ktoś kto ma ten sam problem z windows 10 home 64bit oraz działaniem w tym systemie eclipse



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2023, o 10:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

Mam Masa z GB i zainstalowany na w10 wg. poradników z pendrajwa załączonego do książki - chodził, aż miło. Obecnie zaktualizowałem system do w11 i nie mam zastrzeżeń. Wydaje mi się, że Masz źle ustawione ścieżki dostępu w projekcie. Ja mam tak:
Obrazek
A chcę przejść na ścieżki do MKCipse najnowszego. Przypuszczam sukces, bo mam tak zrobione na innym kompie z najnowszym Eclipse.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2023, o 11:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A nie było przypadkiem problemów jeśli ścieżka była ze spacjami lub polskimi znakami diakrytycznymi?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2023, o 12:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Wieczorem wyśle screena z moimi ustawionymi ścieżkami do projekty,jak przyjdę do domu i dam znać ale już teraz na 99,9% myślę że mam dobrze ustawione



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2023, o 20:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Moje ścieżki do projektu eclipse.

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2023, o 10:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

Proponuję wszystko wywalić. Całego eclipsa, avrdude i toolchaina, potem wyczyścić rejestr systemowy, zrestartować komputer i zainstalować wszystko od nowa.
Eclips, avrdude i toolchain. Ustawić ścieżki i powinno pomóc. Ja kiedyś miałem tak samo i pomogło.

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2023, o 20:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Ja już to zrobiłem wcześniej dwa razy z tym "wyrzuciłem wszystko i ponownie robiłem wszystko zgodnie z poradnikiem " o eclipse 202212.
Nic się nie zmieniło dokładnie taki sam efekt w postaci identycznego błędu.
Jedynie nie czyściłem rejestru systemowego ,powiem szczerze że nie wiem co bym miał ustawić lub skasować w tym rejestrze i w którym kluczu.
Dopiero co tydzień temu zaistalowałem nowy system win10 64bitowy i poza arduino to eclipse jest jedynym programem zainstalowanym na partycji systemowej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2023, o 07:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

mirek1968 napisał(a):
powiem szczerze że nie wiem co bym miał ustawić lub skasować w tym rejestrze i w którym kluczu

Dosłownie nic ręcznie. Do tego są programy co kasują w rejestrze niepotrzebne i błędne wpisy np: CCleaner itp.

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2023, o 08:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

Wydaje się, że warto pomyśleć o sterowniku karty graficznej , ewentualnie wgraniu C++.
https://www.youtube.com/watch?v=lbu-u7F4V7g
Pozostaje też opcja użycia starszej wersji Eclipse, lub doinstalowania linuxa.
Można też używać Atmel Studio 7 .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2023, o 13:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

JarekK napisał(a):
Wydaje się, że warto pomyśleć o sterowniku karty graficznej , ewentualnie wgraniu C++.
https://www.youtube.com/watch?v=lbu-u7F4V7g
Pozostaje też opcja użycia starszej wersji Eclipse, lub doinstalowania linuxa.
Można też używać Atmel Studio 7 .

Przepraszam cię Panie Jarek - no ale tutaj to już popłynąłeś totalnie na maxa ;)

nie dość, że problem jaki ma autor ma tyle wspólnego z kartą graficzną co pięść z nosem ... a filmik na YT do którego link podałeś ma taki związek z tym problemem jak rower z grzechotką dla dziecka ... to dalszy pomysł o doinstalowaniu linuxa - jest już apogeum hmmmm jakby to powiedzieć, żeby nikogo nie urazić ... no apogeum fantasmagorii z kosmosu. Oczywiście nie mniej irracjonalnym pomysłem na rozwiązanie problemu jest porada o użycie Atmel Studio ... aż ciekaw jestem co byś poradził takiemu człowiekowi gdyby dokładnie ten sam problem pojawił się w tymże atmel studio ;)

Głównym problemem autora jest niestety to, że praktycznie w ogóle nie angażuje się w porządny opis problemu i w dyskusję, ot tak coś tam czasem napisze ale coraz krótsze zdania - a reszty sami się domyślajcie ....

więc z drugiej strony - no to aż się nie dziwię, że JarekK aż tak mega dziwne rozwiązania poleca - po prawdzie mówiąc ;)

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

mirek1968 napisał(a):
Moje ścieżki do projektu eclipse.

ooo przepraszam wcześniej nie zauważyłem że kolega jednak pokazał screenshota ze ścieżkami a to już coś - widać, że ścieżki są poprawne, więc jeśli MkClipse na bazie tego toolchaina kompiluje poprawnie a tylko w Eclipse pojawia się problem z pierwszego posta - to nie przychodzi mi nic do głowy jak problem z jakimś kocim antywirusem. Wprawdzie pisałeś wyżej że nie masz takiego tylko majkrosoftowego defendera ale czy na pewno? Nie masz może jakiegoś innego dziwnego programu ochronnego zainstalowanego - bo ten komunikat pokazuje, że w trakcie uruchamiania avr-gcc.exe jest on praktycznie ubijany jako proces ... albo może ... może coś nie tak ze ścieżką do samego workspace ? pokaż tą ścieżkę - screenshot

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

micky napisał(a):
A nie było przypadkiem problemów jeśli ścieżka była ze spacjami lub polskimi znakami diakrytycznymi?

tu kolega widzę wcześniej już to samo sugerował ale nie doczekał się odpowiedzi - a chodzi też o ścieżkę workspace a nie tylko ścieżki do toolchaina

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2023, o 20:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Na początku chciałbym podziękować każdej osobie która próbuje mi pomóc w tym problemie.
Moja sciezka do workspace.

Obrazek

Obrazek


Nie posiadam jak już wcześniej pisałem żadnego programu antiwirusowego ani antyspam itp.
tylko systemowy defender.
Dodam jeszcze że posiadam javę jdk-18.0.2.1 którą umieściłem w dysku systemowym i umieściłem w pliku konfiguracyjnym elclipse ścieżkę zgodnie z poradnikiem .

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2023, o 21:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

To ja bym stawiał na kocie Arduino.
Jak sobie przypominam ostatnio z tego powodu Mirek musiał zmieniać sterowniki do USB-ASP. Może nowsze wersje Arduino również coś mieszają z ustawieniami systemowymi na tyle, że się to gryzie z Eclipse.
Czy nie możesz poświecić czasu na ponowne postawienie świeżego windows 10 i wgranie samego MkClipse i Eclipse i sprawdzenie czy działa?

PS. może moje sugestie wcześniej były zbyt daleko idące, ale ja używam jeszcze czasami Eclipse pod XP /Vista (mam trzy systemy na starym laptopie) jak trzeba to używam Ubuntu, jak mam potrzebę skorzystania z debuggera to używam Atmel Studio 7 a jak chcę podejrzeć przebiegi debuggera na wykresie to używam MPLAB.
Mimo wszystko najbardziej lubię MkClipse.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2023, o 21:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mirek1968 napisał(a):
Dodam jeszcze że posiadam javę jdk-18.0.2.1 którą umieściłem w dysku systemowym i umieściłem w pliku konfiguracyjnym elclipse ścieżkę zgodnie z poradnikiem .

Panie kochany to pokaż mi link do poradnika z jakiego korzystałeś - bo to co ty wyprawiasz z tą JAVĄ to woła o pomstę do nieba - i albo coś TRAGICZNIE TOTALNIE mieszasz - jakieś poradniki czy informacje z różnych poradników - albo korzystasz z jakiegoś ARCHAICZNEGO poradnika który jest już dawno przestarzały !!!! toż dzisiaj nikt nie instaluje żadnej javy ani nie zmienia żadnych wpisów w plikach konfiguracyjnych - a jeśli to zrobiłeś - jak pokazałeś - to ja się nie dziwię, dlaczego masz same problemy

toż wystarczy wejść na mój kanał yotube - do zakładki wideo i na głównej stronie widać NAJNOWSZY poradnik do ECLIPSE w którym nie ma SŁOWA o jakimś kocim java, o zmianie wpisów w konfiguracji eclipse java itp itd bo to bzdura - to zamierzchłe historie sprzed wielu miesięcy - oglądałeś TEN poradnik ???

Obrazek

jak nie - to weź wykasuj całe to eclipse które do tej pory postawiłeś i zrób DOKŁADNIE wg tego poradnika - ale proszę cię - nie wymyślaj niestworzonych rzeczy o tym, że to jakiś eclipse MARS bo już wiele lat nie ma nazw eclipsów tylko są oznaczane numerem i rokiem. Tak samo nie rób nic z żadną javą a tą co masz to wywal z kompa w ogóle



------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

JarekK napisał(a):
To ja bym stawiał na kocie Arduino.

Wprawdzie nie jestem zwolennikiem andruino - no ale panie Jarek - to też zbyt daleko idące wnioski ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2023, o 22:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Oglądałem poprzednie poradniki ale na końcu ten o którym piszesz też oglądałem.
a co do jawy to ustawiałem to z poprzednich poradników ,wiem że w tym ostatnim najnowszym niema nic o jawie.
Wykasuje wszystko i zacznę od nowa z tym aktualnym poradnikiem ,jeśli to nadal nie pomoże to odezwię się znów.
Robiłem wszystko na tej samej wersji "eclipse eclipse-cpp-2022-12-R-win32-x86_64" co masz w poradniku i linki jak sam stwierdziłeś mam prawidłowo ustawione.

Obrazek

a więc wykasuję wszystko i zrobię dokładnie jak w poradniku najnowszym ,mam nadzieję że zadziała w końcu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2023, o 22:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

Wnioski oparte były o zdanie kolegi mirek1968:
"Ale pomijając wersję chciałbym się skupić na tym właśnie poradniku który dotyczy tej wersji z grudnia 2022"



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2023, o 08:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mirek1968 napisał(a):
Oglądałem poprzednie poradniki ale na końcu ten o którym piszesz też oglądałem.
a co do jawy to ustawiałem to z poprzednich poradników ,wiem że w tym ostatnim najnowszym niema nic o jawie.

No to nieźle namieszałeś jeśli robiłeś to na podstawie różnych poradników

mirek1968 napisał(a):
Wykasuje wszystko i zacznę od nowa z tym aktualnym poradnikiem

i tego się trzymaj - to nie może nie wyjść ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2023, o 18:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

A już myślałem że zadziała a tu znów to samo.
A więc tak usunąłem wszystko zgodnie z wytycznymi , włączyłem poradnik ten właściwy najnowszy i krok po kroku wykonałem wszystko i znów dokładnie taki sam błąd podczas kompilacji.
Jeśli nie posiadam żadnego programu antywirusowego co co innego może powodować wstrzymanie komplikacji?.
Wiem że nikt przecież nie usunie za mnie tego problemu ale jeśli pozostał mi jedynie format systemu to nie wiem czy to coś da.
Wolałbym tego uniknąć dla jednego programu przywracać znów wszystko.
Może to nie jest wina programu eclipse ani jego konfiguracji ale co może być powodem?, ręce opadają.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2023, o 18:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

mirek1968 napisał(a):
co może być powodem?, ręce opadają.

Weż skasuj całą windę i postaw od nowa. Skoro żadne z powyższych informacji Ci nie pomogły.

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2023, o 18:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mirek1968 napisał(a):
ręce opadają.

weź mnie złap na skype, przygotuj sobie TeamViewer - to się podłączę do twojego kompa i w 20 sekund to odpalimy


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2023, o 21:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Ok przygotuję team viewer i postaram się złapać



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lut 2023, o 20:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Problem rozwiązany dzięki mirekk36 który przejął mu komputer i znalazł przyczynę.
Powodem był zainstalowany program WinAVR z 2010r na moim dysku C .
Jeszcze raz dziękuję Mirkowi za pomoc i poświęcony czas oraz pozostałym osobom które próbowały pomóc.
Myślę że temat jest do zamknięcia ponieważ wszystko teraz działa poprawnie i błąd podczas kompilacji już nie występuje



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2023, o 17:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013
Posty: 257
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 0

Winavr miałem z CD bluebooka zainstalowany bo nie miałem nowszej wersji, myślałem że jest potrzebny do działania eclipse,a co do nowego systemu to prawda bo wcześniej miałem win 7 a teraz mam win10.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 paź 2023, o 10:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 paź 2023
Posty: 1
Pomógł: 0

Przydało się. Również po poprawnym skonfigurowaniu eclipsa zainstalowałem WinAVR i pojawiły się problemy podczas Buildu 0x0000142. Odinstalowałem WinAVr i problem zniknął.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO