Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 14:41


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 gru 2022, o 13:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013
Posty: 213
Pomógł: 5

Witam szanowne grono ludzi elektronicznie zakręconych.
Po długiej przerwie chciałbym powrócić do programowania w delphi :geek: . Jako że pracuję na firmowym komputerze częściej niż na prywatnym, zainstalowałem sobie C++builder 10.4. Tu pojawia się moje pierwsze pytanie. Czy to co zainstalowałem jest najnowszą wersję delphi??? :?: . Kolejne pytanie, może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego nie działają u mnie podpowiedzi w momencie pisania kodu tzn. kiedyś jak się pisało to z automatu wyskakiwały całe kawałki gotowego kodu. Jest to może gdzieś do włączenia w ustawieniach czy może w czym innym jest problem :( .
Pozdrawiam. ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2022, o 14:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Musisz sobie zainstalować Delphi skoro chcesz pisać w Delphi. C++ Builder to C++. BTW w Builderze gorzej, jak nie dużo gorzej działają podpowiedzi (ctrl+space?). Na ostatnim zlocie Delphi rozmawiałem z ludźmi z Embarcadero i podobno w najnowszej wersji Buildera mocno to poprawili.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2022, o 16:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013
Posty: 213
Pomógł: 5

Dziękuję za cenne wskazówki. Właśnie tak coś czułem że to nie delphi, pobrałem to z embacadero z działu darmowe programy i klikałem że chcę delphi a i tak na siłe pobierało C++. Robiłem to dwa razy i za każdym razem to samo więc pomyślałem że ta platforma jest do wszystkiego że to taki pakiet. Chyba sobie będę musiał podarować tą zabawę.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. :cry: :cry: :cry:

-- 29 minutach --

Jeszcze dopytam się, bo to mi nie daje spokoju. Dlaczego będąc na platformie embacadero pobieram FREE Delphi Community Edition i po instalacji mam C++ jest gdzieś coś co trzeba może odznaczyć albo coś w tym stylu??? Podpowie mi może ktoś coś ????



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 gru 2022, o 14:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Nie mam pojęcia. Wrzuc screenshoty z okienek instalacji. Z tego linku ściągałeś?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 gru 2022, o 18:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Z linka, który wrzucił wyżej micky, pobierasz RAD Studio (pomimo że jest tam napisane że to Delpfi, to i tak pobiera się RAD :shock: ), Instalujesz. Podczas instalacji wpisujesz klucz licencji który dostajesz na maila. Klucz zawiera licencje do Delphi więc w dalszej części instalacji jest tylko to do wyboru. U mnie finalnie po instalacji jest Delphi z licencją na 367 dni. Pobrane i instalowane przed chwilą pierwszy raz na obecnym systemie...
Swoją drogą ciekawe co po tych 367 dniach? Z automatu się licencja odnowi?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 gru 2022, o 22:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013
Posty: 213
Pomógł: 5

Dziękuję koledzy!!!
Właśnie tak robię RAD instaluję i wszystko jest tak jak piszecie z jednym szczegółem. Po podaniu klucza zamienia mi się wszystko właśnie na C++. Myślę że może nie ma już ogólnie innej wersji , dlatego szukam podpowiedzi na naszym egzotycznym forum ;) . A co do tego co po tych 367 dniach to po prostu trial wygaśnie i przestanie program działać i będziesz miał opcję wykupienia klucza. Tak i w moim przypadku kiedyś już było bo miałem Delphi trial. No ale ponoć teraz można pobrać delphi do własnych celów bez ograniczeń. Dlatego kombinuję :x



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 gru 2022, o 23:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

ELEKTRON105 napisał(a):
A co do tego co po tych 367 dniach to po prostu trial wygaśnie i przestanie program działać i będziesz miał opcję wykupienia klucza.
No nie do końca bo to nie trial tylko FREE Delphi Community Edition, więc przypuszczam że to furtka, jakby kiedyś stwierdzili że już nie będzie free to poprostu nie odnowią licencji na kolejny rok free (podobnie ma antyvir avast free, poprostu co roku trzeba kliknąć "odnów licencję" i jakby poprzez net licencja się odnawia), ale pewności nie ma.
ELEKTRON105 napisał(a):
Po podaniu klucza zamienia mi się wszystko właśnie na C++
a co dostałeś w mailu? U mnie przyszło Produkt: Delphi 10.4.2 Sydney Community Edition, i po podaniu klucza z maila w instalatorze RAD w następnym ekranie jest do wyboru Delphi dla Windows i/lub Delphi dla ios, i po instalacji na pulpicie jest skrót Delphi 10.4...
Pobierałeś z tego linka co micky wrzucił? Bo może pobrałeś ze złego linka, plik się pobrał ten sam, ale w mailu wysłali licencję do innego produkt, stąd taka kaczka dziwaczka...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO