Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 14:34


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sty 2022, o 19:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Witam wszystkich !
Ostatnio przyszedł mi do głowy taki projekcik mający na celu sterowanie mikrokontrolerem z tableta, ale w programie napisanym w javie. Podszedłem do tego tak, że napisałem sobie najpierw coś na PC, takie proste okienko z kilkoma guziczkami, które włączają piny wyjsciowe w atmedze oraz sczytują dane z pinow wejsciowych (wlacznie z adc). No i nawet mi to poszło, bo to co chciałem zrobić to na pc z win działa. Używam biblioteki fazecast.
Obrazek

dorzuce sobie jeszcze do tego pwm i bedzie pełnia szczęścia. Wybaczcie estetyke okna... nie umiem ładnie.
Natomiast ta biblioteka na androidzie nie działa za bardzo. Dotarłem do forum gdzie jej twórca coś pisał, że na androidzie to lipa i że cięzko, i że będzie walczył. Tak pisze w postach z 2017 roku. Czy ktoś ogarniał programowanie uart na androidzie w Javie? Jakiej użył biblioteki? Chodzi mi o typowe połączenie drutami, przez kabel OTG. używałem kiedyś tego kabla i softu od ftdi i Samsung S7 w terminalu sobie znaczki odczytuje, także da się. Tylko nie wiem jak. Może coś przespałem i jest już jakiś wątek lub filmik dotyczący tego zagadnienia, jeśli tak to proszę o info.
Pozdrawiam :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2022, o 22:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A może zerknij na Basic 4 android?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2022, o 12:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 28 maja 2020
Posty: 52
Lokalizacja: Szczecin - Goleniów
Pomógł: 0

Zgadam się z kolegą micky na B4A to dział wykorzystuję moduł do komunikacji HC-06 z Androidem. Problem dla mnie jest inny powiązanie magistrali I2C z nakładką Delphy... ot taki mój pomysł...jaki robię. Ciągle nie mogę powiązać AVR z LCD po I2C aby można było fajnie sterować z PC-eta nakładką napisaną w Delphy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2022, o 16:38 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Apofis napisał(a):
Zgadam się z kolegą micky na B4A to dział wykorzystuję moduł do komunikacji HC-06 z Androidem. Problem dla mnie jest inny powiązanie magistrali I2C z nakładką Delphy... ot taki mój pomysł...jaki robię. Ciągle nie mogę powiązać AVR z LCD po I2C aby można było fajnie sterować z PC-eta nakładką napisaną w Delphy


Słyszałem coś o B4A, ale mój wybór padł na Javę oraz na uart po kablu. Dlatego o to pytałem :) Na innych językach się nie znam i nie chce mi się za bardzo ich uczyć póki co. W pythonie UART też ogarnąłem i łączyłem się atmegą z raspbery, ale z moich doświadczeń rpi nie nadaje się do (prawie) niczego :) Tablety miażdzą rpi jeśli chodzi o wypas, funkcjonalność budowę itp. Ale korzystanie z ich zasobów jest sporo trudniejsze dla amatora jak ja.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2022, o 18:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 28 maja 2020
Posty: 52
Lokalizacja: Szczecin - Goleniów
Pomógł: 0

B4A nie jest trudny i łatwo się w nim operuje tworząc aplikacje pod sterowanie AVR co do bardziej zaawansowanych wymagań to wolę się nie wypowiadać sam jestem początkujący. w każdym razie polecam B4A. Moje sterowanie na diody poprzez Androida napisane w B4A działa idealnie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2022, o 20:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

guciu1801 napisał(a):
W pythonie UART też ogarnąłem i łączyłem się atmegą z raspbery, ale z moich doświadczeń rpi nie nadaje się do (prawie) niczego

Masz rację bo python nie jest do takich rzeczy stworzony - rpi się programuje w C jak chodzi o elektronikę a nie tam pytony i dżawy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2022, o 21:41 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
guciu1801 napisał(a):
W pythonie UART też ogarnąłem i łączyłem się atmegą z raspbery, ale z moich doświadczeń rpi nie nadaje się do (prawie) niczego

Masz rację bo python nie jest do takich rzeczy stworzony - rpi się programuje w C jak chodzi o elektronikę a nie tam pytony i dżawy

Tak, ale moj projekt byl wlasnie taki mało elektroniczny jeśli chodzi o samo rpi. Ono było w zasadzie interfejsem. Jeśli dobrze pamiętam, to tam pyGame używałem do wyświetlania graficzek, jakichś tam kontrolek i wskaźników, których wartości były odbierane z atmegi właśnie.

A co do programowania rpi, to większość tutoriali jakoś ciśnie na progamowanie go w Pythonie, tak jak Androidów w Javie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO