Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 18:18


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 paź 2021, o 20:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041


_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2021, o 22:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mpo napisał(a):
Ebooki N Kolbana to (z całym szacunkiem dla tego pana) luźny zbiór notatek autora wymieszanych jak groch z kapustą. Nie rzuciły mnie na kolana...

Dobrze, że to Ty powiedziałeś - mi nie wypadało

mpo napisał(a):
Postawienie środowiska pod Windows to banalna sprawa:

No no ;) Jasne super ;) czemu w takim razie mało kto w tym śmiga

mpo napisał(a):
VisualStudioCode jako edytor oraz dodatek Platformio

Bez urazy ale dla mnie samo VS to ja Linux - tyle że konsola schowana i trzeba klepać pierdyliard linii kodu żeby coś tam skonfigurować - masakra

mpo napisał(a):
Utworzenie pierwszego projektu dla esp powoduje automagiczne zainstalowanie i skonfigurowanie wszystkich potrzebnych dodatków (sdk, python, etc). Zero konsol zero stresu

Jakoś dziwnie - ale i mnie i tysięcy ludzi to jednak nie przekonuje ... niestety dla mnie Platformio to porażka - podobnie jak VS.

mpo napisał(a):
Wygrałem zakład z filmu?

No nie wiem kto ma to rozstrzygnąć - ja nie mogę bo byłoby mało obiektywnie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2021, o 19:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2015
Posty: 219
Pomógł: 20

Mozecie podrzucic linka do opisu zawartosci lekcji? Txh



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2021, o 19:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jez2000 napisał(a):
Mozecie podrzucic linka do opisu zawartosci lekcji? Txh

Panie kochany - tyle razy mówiłem, że to jest akcja mailowa - i żadne informacje nie są podawane publicznie TYLKO na maila. Więc jeśli masz ochotę dowiedzieć się to proszę zapisz się na listę na stronie https://kursesp.atnel.pl i bodajże w drugim mailu z sekcji ESP dostaniesz plik PDF ze wstępną agendą kursu - ok ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2021, o 19:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mpo napisał(a):
Człowiek może skupić się po prostu na kodowaniu - spróbuj, polubisz zamiast "kociego" Eclipse

Miałem na myśli super kocie VS Code - tak Visual sttudio code - to jest niestety dla mnie totalna porażka. I proszę nie pisz że tam nie ma co chwilę pisaniny z pseudo konsoli bo jest. Środowisko co chwilę ewoluuje i już komendy wydawane z jednego poradnika nie działają bo są nowsze a człowiek jak zaczyna z tym przedziwnym tworem to w ogóle nie wie o co chodzi. Zero widoczności i przejrzystości projektu. To że łatwo zainstalować jeden pakiet IDF dla ESP32 to żaden argument bo to samo jest dla Eclipse i w Eclipse działa się mega przyjemnie ;) Oczywiście to moje zdanie i moje upodobania i nie staram się Ciebie przekonać na siłę do Eclipsa. Poza tym to o czym piszesz jest tylko dla ESP32 a nie dla ESP8266

ja tam wolę wszystkie ESP ogarniać jednym Eclipsem z taką samą przejrzystością ...

mpo napisał(a):
Dla zainteresowanych szybki tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=Lc6ausiKvQM


Ten poradnik widziałem nie raz i właśnie wg niego próbowałem - no wolałbym skoczyć z 12-go piętra niż się bawić w ten sposób jak w tym poradniku

A może jednak Ty zdecydujesz się na porządnego Eclipsa zamiast kociego VS Code ? ;) Polecam

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

mpo napisał(a):
więc jest to jednak doceniana przez firmę platforma

No to skoro jest dla Eclipsa identyczne rozwiązanie to co? Eclips jest niedoceniany ? ;)

Zamiast skupiać się na docenianiu to podpowiem ci tylko, że to co Espressif zrobił już dla Eclipsa i ESP32 to jest pierdylard razy lepsze i łatwiejsze dla początkującego niż VS Code - sprawdź sam - gwarantuję że będziesz miło zaskoczony

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2021, o 22:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No i bardzo dobrze ;) zostajemy przy swoich zdaniach ... a każdy i tak wybierze sobie drogę i środowisko sam ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 10:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2015
Posty: 393
Lokalizacja: Mielec
Pomógł: 14

Witam

Mirku takie pytanie odnośnie ceny kursu i okien czasowych, ja tak to rozumiem że przy wyższej cenie mamy odrazu więcej "lekcji" na start, a przy niższej jest ich mniej na start, ale ogólnie w całym kurcie nie zależnie od ceny jest tyle samo czyli 100% kursu, a nie że w opcji tańszej jest tylko np 80% czyli "lekcji" jest mniej.
Czy dobrze rozumuję?

Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 10:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Szofer napisał(a):
Czy dobrze rozumuję?

Dobrze rozumujesz. Gdyby jakość kursu była zależna od ceny - to największy pakiet miałyby te osoby, które wykupią go za 1250 zł ?

Każda cena obejmuje DOKŁADNIE ten sam kurs

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 15:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Krótko mówiąc, kto pierwszy ten lepszy. Dobrze, że nie ma limitów ilościowych a jedynie czasowe. Dopiero by się serwery Atnel zapychały ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 19:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

micky napisał(a):
Krótko mówiąc, kto pierwszy ten lepszy. Dobrze, że nie ma limitów ilościowych a jedynie czasowe. Dopiero by się serwery Atnel zapychały ;)


Dokładnie jak piszesz - a przyznam szczerze, że mieliśmy zamiar wprowadzić próg ilościowy dla tej ceny dla 200 pierwszych osób - ale tu znowu chcieliśmy zrobić znowu ukłon w stronę uczestników i daliśmy zamiast tego krótki termin tylko 3 dni, a jak się okaże że przez to nie uzbiera się odpowiednia liczba osób to ... albo nawet tylko 150 ... tzn przy tej ilości już zrobimy kurs ale o zarobku ciężko będzie mówić niestety. Dlatego mamy troszkę sami w tym wypadku rosyjską ruletkę ;) Zobaczymy jak to wyjdzie - sami czekamy z wypiekami na twarzy - tak jak to kiedyś było przy akcjach na PolakPotrafi ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 20:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A można kupić dwa - jeden na prezent?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2021, o 22:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hmm no może to ciekawy pomysł ;) może ktoś się zdecyduje - zobaczymy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2021, o 10:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2012
Posty: 106
Pomógł: 0

Hej, ciągle nie jestem na 100% przekonany do kursu ESP32. Cena jest trochę ponad moje oczekiwanie ale może dam radę ją przyjąć. Bardziej mnie martwi zawartość kursu. Najbardziej obawiam się tego czy dam radę z konfiguracją środowiska programistycznego dla tych modułów. Uczestniczyłem w kursie STM32 robionym przez M.S. i tam było łatwo. Środowisko rusza z palca. Tu nie wiadomo jak będzie. Mirek, przydałoby się (dla takich jak ja) trochę więcej powiedzieć o zawartości kursu. Jestem oczywiście zapisany na listę mailingową i znam materiały tam prezentowane. Życzę powodzenia w realizacji kursu. Trzymam za to kciuki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2021, o 11:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

andrzej381 napisał(a):
trochę więcej powiedzieć o zawartości kursu

To może zadaj jakieś konkretne pytania - bo co ja mogę odpowiedzieć np na twoją wypowiedź:

andrzej381 napisał(a):
Najbardziej obawiam się tego czy dam radę

No sorki - z całym szacunkiem ale jak mam na to odpowiedzieć ? Że TAK na pewno dasz radę ? i to od razu Ciebie zadowoli? Czy może mam odpowiedzieć NIE , nie dasz rady to jest za trudne ?

Pytanie na zbyt wysokim poziomie abstrakcji i myślę, że żadna moja odpowiedź nie spełniłaby twoich oczekiwań. Poza tym to troszkę no ciut dziwne, że jesteś już np po jakimś kursie u Mateusza i super - wiadomo on zajmuje się STM'ami i bardzo dobrze - no ale piszesz, że tam było łatwo (oceniasz to już PO KURSIE a nie przed kursem)

Tymczasem odnośnie mojego zapowiadanego kursu piszesz że obawiasz się, że będzie trudno ;)

Może odpowiem tak - spróbowałeś u Mateusza i okazało się, że było super - też uważam, że on robi dobre kursy.

Ale jak nie spróbujesz mojego kursu - to skąd i jak się dowiesz czy było łatwo czy nie ? ;)

andrzej381 napisał(a):
Mirek, przydałoby się (dla takich jak ja) trochę więcej powiedzieć o zawartości kursu.

To jeszcze raz - podpowiedz mi ale konkretnie bez owijania w bawełnę, jakich informacji byś potrzebował ok?

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

zresztą sam zobacz, pierwsza część drugiego MODUŁU (bo przecież agendę kursu w PDF widziałeś prawda czy nie prawda? - więc wiesz co było zaplanowane w drugim module ... i proszę trzy pierwsze lekcje dzięki którym uczestnik stawia jedno z TRZECH środowisk i miga diodą

Obrazek

A do tego masz na platformie poza samymi lekcjami wideo dodatkowo do pobrania różne pliki jak PDF'y, kody źródłowe do lekcji żeby nie trzeba było przepisywać programu, czasem pliki tekstowe ze skrótem najistotniejszych informacji z ważnej lekcji albo wręcz prezentacja którą przygotowywałem sobie do lekcji i na bazie której omawiałem zagadnienia. Nie jest tak samo zawsze przy każdej lekcji - lecz tam gdzie to konieczne.

------------------------ [ Dodano po: 14 minutach ]

Oczywiście, żeby później nie było - te trzy lekcje to tylko WSTĘP do programowania samego ESP8266 NONOS SDK a nie, że po tych 3 lekcjach nagle wszystko staje się jasne. Nie mówimy tu o kocim podejściu andruinowym, które polega na wgraniu płytki esp do andruino, wgraniu skecza do andruino i wgraniu wsadu do esp. My wchodzimy do środka i robimy wszystko od podstaw tak jak należy się w C - więc od czwartego modułu zaczyna się dopiero przygoda z tworzeniem większych projektów z omówieniem przede wszystkim API dla NONOS SDK. Wcześniej też trzeba zrozumieć te wszystkie pojęcia jak NONOS SDK albo RTOS SDK, czym się różnią, poznać specyfikę itp

Już nie wspomnę o porządnym podaniu zagadnień od strony elektronicznej ! Nawet niby tak prosty temat wyjaśnienie czy układy ESP są 5V Tolerant - to jedna lekcja - którą zdecydowanie warto przejść.

Cały kurs to MEGA KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE, ale bez zanudzania na początku niepotrzebnymi szczegółami technicznymi. One są podawane w odpowiedniej kolejności wraz z tym jak zaczynamy w końcu migać diodą a później dalej programować.

Uwierz mi przygotowanie PORZĄDNEGO PLANU DYDAKTYCZNEGO dla takiego przedsięwzięcia to klucz do tego - żeby uczestnik mojego kursu ukończył go mogąc zaczynać programować DOWOLNY moduł ESP w dowolnym SDK - tak samo jak ja to robię. Owszem być może ja przed początkującą całkowicie osobą w ESP jestem kilka kroków do przodu i nawet będę po kursie - ale to tylko jeśli chodzi o powiedzmy techniki programowania - bo tym zajmuję się od 30 lat, za to jak chodzi o informacje na start to umiem doprowadzić uczestnika (tak jak to było np z Bluebookiem) do tego aby poznał narzędzia i możliwości i mógł skupić się na programowaniu a nie rozwiązywaniu setek pobocznych problemów. No! tylko trzeba dać się porwać i podążać za mną lekcja po lekcji.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2021, o 14:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2012
Posty: 106
Pomógł: 0

Trochę mi wyjaśniłeś. Zdaję sobie sprawę że bardziej szczegółowe pytania o kurs to wchodzenie w jego szczegółową zawartość więc nie dopytuję dalej. ;)
Odpowiedz mi tylko proszę na pytanie dotyczące eclipsa. Czy w trakcie kursu korzystamy aż z 3 różnych instalacji eclipsa (dla ESP8266 NONOS, dla ESP8266 z RTOS i dla ESP32), bo tak to zrozumiałem. No i czy instalacje te są całkowicie niezależne? Nie wpłyną jakoś na środowiska już utworzone (mam już STM32CubeIDE/Eclipse i Eclipse z pluginem AVR i z obu korzystam). :)
Dodam, że jestem bardzo zainteresowany kursem i korci mnie aby go wykupić. Wiem jaka jest jakość rzeczy tworzonych przez ciebie bo nie jedną rzecz już kupiłem. :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2021, o 17:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2016
Posty: 102
Pomógł: 1

- miałem te same dylematy co kolega z tym że ja nie mam kursów za sobą.
- jak zobaczyłem temat eclipse i esp8266 to zacząłem szukać gdzie dawali coś takiego podobnego.
- miałem już zainstalowane eclipse oraz plugin AVR i nawet to działało na ulubionym Arduino R3.
- znalazłem Unofficial Development Kit for Espressif ESP8266 i zacząłem instalować, poszło bez problemu.
- przykłądów w nim jest dużo ale co drugi to nie działa i niema supportu, forum wygasza tak od 2018 roku.
- ta dodatkowa instalacja z mingw32 nie powaliła mi plugina AVR.
- teraz po zakupie kursu jeśli mam mieć czasami wideo, pliki i gadulstwo p. Mirka to na pewno dam radę nawet z esp32 i RTOS-em.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2021, o 17:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

andrzej381 napisał(a):
Czy w trakcie kursu korzystamy aż z 3 różnych instalacji eclipsa (dla ESP8266 NONOS, dla ESP8266 z RTOS i dla ESP32), bo tak to zrozumiałem. No i czy instalacje te są całkowicie niezależne? Nie wpłyną jakoś na środowiska już utworzone (mam już STM32CubeIDE/Eclipse i Eclipse z pluginem AVR i z obu korzystam)

Ja powiem tobie tak - nawet gdybym miał na to pytanie odpowiedzieć w ogóle niezależnie od kursu ESP, nawet gdybym nie robił kursu ESP - to zawsze bym na to właśnie pytanie odpowiedział DOKŁADNIE TAK SAMO czyli:

Panie kochany ;) przypomnę po raz kolejny

1. ECLIPSE pobieramy w pliku ZIP a nie w jakimś instalatorze
2. Eclipse rozpakowujemy z pliku ZIP do jakiegoś folderu XYZ

no to może ty mi wyjaśnij w jaki sposób może taki Eclips z folderu XYZ mieć w pływ na inny folder np: ZYV jeśli tam rozpakujesz kolejnego Eclipsa ? no jak ? Sam przecież piszesz że masz już dwa eclipsy - do STM i do AVR i działają no to - jakbym hmmm nie rozum mnie źle albo nie pomyśl że się denerwuję teraz czy coś ;) ale po jakiego grzybka teraz na przyszłość wymyślasz sobie w głowie niestworzony problem - że jakiś eclips zainstalowany w jeszcze innym folderze - przyjdzie i zajrzy do twoich folderów z STM i AVR i tam coś popsuj e? ;) No na prawdę nie rozumiem takiego podejścia. Ale mam nadzieję, że to co napisałem sporo ci wyjaśni odnośnie tego konkretnego pytania

Inną rzeczą jest - jak to będzie ze środowiskami dla ESP ... no ale przepraszam cię najmocniej - skoro nawet po krótkim śledztwie w necie nic nie wiesz na ten temat, ba setki ludzie też nic nie wiedzą - no to JAK JA mam teraz przed kurem tu i teraz o tym opowiadać ? Przykro mi ale nie powiem .... Nie po to spędziłem już nad tym 4 bite miechy po 12-16 godzin na dobę - żeby zarówno to opanować ale co ważniejsze wyprowadzić z tego bajzlu jakąś konkretną instrukcję i to taką ŻEBY DAŁ SOBIE Z TYM RADĘ KAŻDY - aby teraz bez kursu o tym się rozpisywać. Będzie kurs dowiesz się i zobaczysz że dasz radę - nie zdecydujesz się na kurs - nie dowiesz się. Bo co daje to że ja mówię "DASZ RADĘ" - jeśli ty w to nie wierzysz i najchętniej np chciałbyś już zobaczyć sporą część lekcji - żeby uwierzyć, przekonać się i dopiero wtedy podjąć decyzję.

A PRZECIEŻ - MASZ TAKĄ możliwość, zamiast kupować totalną przedsprzedaż - poczekaj do końca grudnia jak będzie (mam nadzieję) już cały kurs ukończony i najspokojniej w świecie dokonaj wtedy zakupu z trzeciego okienka czasowego ... w czym problem ? Przecież nadal będzie obowiązywała PEŁNA GWARANCJA prawdziwej satysfakcji czyli możliwość zwrotu kursu i otrzymania zwrotu całej kwoty - jeśli tylko się tobie nie spodoba albo uznasz że to nie dla ciebie - albo jeśli ci się rozwali eclips z avr i stm przez eclipsa z esp z kursu. I będziesz miał na to testowanie i zwrot CAŁY BITY MIESIĄC czasu przecież. Tylko no troszkę cena będzie jakby inna prawda ? Coś za coś ;)


andrzej381 napisał(a):
Wiem jaka jest jakość rzeczy tworzonych przez ciebie bo nie jedną rzecz już kupiłem.

Widzisz - to DLATEGO od początku mówię - że to jest kurs i PRZEDSPRZEDAŻ - ale dla osób które mnie znają i mi ufają. Jeśli ktoś mi nie ufa - to ja absolutnie nie mam nic przeciwko temu ani żadnego złego słowa nie powiem o takiej osobie - bo dlaczego ? Jedyne co mogę wtedy doradzić spokojnie, rzeczowo i uczciwie - to jeśli nie ufasz - nie kupuj kota w worku ;)

Wiem wiem - tajemniczo ale ja mam jeszcze z tym taką kupę roboty na najbliższe miesiące - że nie będę wciąż o szczegółach dyskutował na forum publicznie - toż w mailach staram się przekazywać już jakieś skrawki informacji - np jak było w mailu o wraperze I2C i mam nadzieję, że jeszcze tego typu maile się pojawią przed kursem - ale maile ok ?

spairo napisał(a):
- znalazłem Unofficial Development Kit for Espressif ESP8266 i zacząłem

Ja też od tego próbowałem zacząć - ale po bardzo krótkim czasie spieprzałem gdzie pieprz rośnie ;) - dla mnie nie ma żadnych tam un-oficjalno-kocich-develpmentów ;)

spairo napisał(a):
- teraz po zakupie kursu jeśli mam mieć czasami wideo, pliki i gadulstwo p. Mirka to na pewno dam radę nawet z esp32 i RTOS-em.

Ale to nie ma tak - że można myśleć że po kursie - "MOŻE DAM RADĘ" - można byłoby tak myśleć gdybym ja sobie troszkę pogadał, pokazał w telewizorze jak coś tam zainstalowałem i zamigałem diodą - to bym rozumiał, że może ktoś mieć obawy.

Z drugiej strony widzę, że rzeczywiście chyba dopiero po samym kursie ludzie ZROZUMIEJĄ na co ja się rzuciłem - JAKI KAWAŁ materiałów przygotowuję, ile kodów źródłowych, wyjaśnień i to od podstaw - a nie tam jakieś pobieżne potraktowanie tematu jak to bywa w necie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2021, o 18:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 05 paź 2021
Posty: 1
Pomógł: 0

Czy są ustalone jakieś ramy czasowe ukazywania się kolejnych lekcji (modułów tematycznych) od rozpoczęcia sprzedaży, gdzieś wyżej było że może do końca grudnia kurs będzie w całości, - jak to wygląda?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2021, o 18:47 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2017
Posty: 17
Pomógł: 0

Wszystko jest w filmie powiedziane... notabene tylko czekać na 18....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2021, o 19:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RW3 napisał(a):
jak to wygląda?

To jest akcja przedsprzedaży - więc kurs w dużej części, większej połowie będzie tworzony jeśli akcja osiągnie sukces - czyli minimum 100 osób wykupi kurs. A ramy czasowe właśnie wyżej podałem, mam nadzieję, że do końca grudnia skończę.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Bigrazor napisał(a):
Wszystko jest w filmie powiedziane... .

Dokładnie


_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 paź 2021, o 11:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2012
Posty: 106
Pomógł: 0

panie Mirku, chodziło mi o prostą odpowiedź. Na przykład: są 3 wersje środowiska do programowania (Eclipse + dodatki) w zależności od tego jakiego układu to dotyczy (ESP8266, ESP32, ...). Tym zdaniem nie zdradzamy żadnych tajemnic kursu.
Wiem, że Eclipse tylko rozpakowuje się, choć na stronie projektu Eclipse jest też instalator. Instalator zapewnia też Javę a plik spakowany to już tego nie wiem (nie wiem czy zawiera Javę czy wtedy trzeba trochę pokombinować).
Instalowałem najnowszą wersję na nowej maszynie właśnie z instalatora eclipse-a (stworzył katalog z eclipsem, gdzie znalazła się obsługa Javy - nie wiem, ale działa).
Tworząc środowiska dla poszczególnych układów ESP doinstalowujemy różności, m.in. kompilatory. Nie wiem czy wszystkie te dodatki instalują się w katalogu Eclipse-a. Dlatego powstały moje obawy co do wpływu wersji środowiska Eclipse na inne wersje używane do innych procesorów.

Jestem pozytywnie nastawiony do kursu, chcę tylko rozwiać moje wątpliwości. Na czekanie na pełny kurs mnie po prostu nie stać - nie mam tylu pieniędzy ;)
pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 paź 2021, o 14:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2016
Posty: 102
Pomógł: 1

- ja bym radził poogladać wszystkie filmy (chyba 4 sztuki) o ESP z forum.
- na marginesie Eclipse 2021-09 ma już w sobie Jave.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 paź 2021, o 15:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2012
Posty: 106
Pomógł: 0

spairo napisał(a):
- ja bym radził poogladać wszystkie filmy (chyba 4 sztuki) o ESP z forum.
- na marginesie Eclipse 2021-09 ma już w sobie Jave.


oglądałem, odpowiedzi nie znalazłem. Wiem że eclipse na javę - czytaj mój post ze zrozumieniem!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 paź 2021, o 18:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

andrzej381 napisał(a):
panie Mirku, chodziło mi o prostą odpowiedź. Na przykład: są 3 wersje środowiska do programowania (Eclipse + dodatki)

Widzisz Andrzej, czasem lepiej zapytać wprost zamiast wałkować 300 tys postów zanim się dojdzie do właściwego pytania ;)

No to na takie pytanie - to mogę powiedzieć wprost że tak właśnie jest (choć z drugiej strony - wcześniej tyle rozpisałem się o tych eclipsach - że myślałem, że to jakby jest domyślne) ale ok kto pyta nie błądzi - tylko mówię, na drugi raz wal wprost z pytaniem to będę wiedział jak odpowiedzieć - gorzej u mnie jak widzisz ze zgadywaniem intencji ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO